نگاهی به گروه F جام جهانی 2018 روسیه: ایستادن بالاتر از آلمان عملیاتی غیرممکن

در گروه F جام جهانی 2018، آلمان مدافع عنوان قهرمانی حضور دارد و مطمئنا شاهد دیدارهای جذابی در این گروه خواهیم بود. در حالی که قهرمان جهان شانس زیادی برای صدرنشینی در این گروه دارد، در نگاه اول قضاوت در مورد جایگاه سه تیم دیگر این گروه آسان نیست.

گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: آلمان، مکزیک، سوئد، کره جنوبی.

بازی مهم گروه:

  • مکزیک-سوئد (۱۷ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه لوژنیکی، مسکو)

با وجود اینکه در فوتبال هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، اما آلمان قهرمان چهار دوره جام های جهانی و دارنده عنوان قهرمانی جام کنفدراسیون های اخیر فیفا، به احتمال بسیار زیاد در این گروه صدرنشین خواهد شد. این مطلب بدین معناست که دوئل بین مکزیک و سوئد می تواند نقش تعیین کننده ای برای صعود یکی از این تیم ها به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی داشته باشد. اگر چه کره جنوبی نیز مطمئنا در مستطیل سبز حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

نکاتی که باید بدانیم:

  • آلمان و مکزیک در نیمه نهایی جام کنفدراسیون های فیفا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ با یکدیگر دیدار کردند. با وجود اینکه ژرمن ها در این دیدار با نتیجه ۴-۱ پیروز شدند، مارکو فابیان مکزیکی زیباترین گل این دوره از رقابت ها را در این مسابقه به ثمر رساند.
  • طی اتفاقی غیر منتظره، کره جنوبی در سه دوره از ادوار قبلی جام جهانی با آلمان دیدار کرده و چهار بار نیز برابر سوئد قرار گرفته، اما نکته باورنکردنی این است که کره ای ها تا به حال مجموعا ۱۲ بار در برابر مکزیک قرار گرفته اند. مکزیکی ها شش دیدار از این بازی ها را با پیروزی پشت سر گذاشتند. تنها دیدار این دو تیم در ادوار جام جهانی، در سال ۱۹۹۸ انجام گرفت که با پیروزی ۳-۱ مکزیک همراه بود.
  • سوئدی ها که برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سه فینالیست پیشین جام جهانی را شکست داده اند، حال باید با آلمانی جدال کنند که با هشت بار حضور در فینال های جام جهانی از این نظر رکورد دار است. شاید بسیاری از طرفداران فوتبال به یاد نداشته باشند که سوئد نیز قبلا یک بار در سال ۱۹۵۸ به فینال رقابت ها راه یافته که البته آن ها در آن دیدار و در خاک خودشان، با نتیجه ۵-۲ از برزیلی که آن زمان پله ستاره اش بود شکست خوردند.

آمار:

۱۶

تعداد گلهای به ثمر رسیده در دو بازی برگزار شده بین سوئد و آلمان در دور گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل. تیم یواخیم لو در اکتبر ۲۰۱۲ در یک بازی باورنکردنی در برلین بازی ۴-۰ برده را در نهایت با تساوی ۴-۴ عوض کرد. تنها یک سال بعد در سولنا، آلمانی ها بازی ۲-۰ باخته را تبدیل به پیروزی ۵-۳ کردند.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

معمای انتقال هازارد به رئال مادرید!

قوانین جدید در لیگ جزیره، فروش احتمالی ادن هازارد به رئال مادرید را با چالش هایی مواجه کرده است.

ادن هازارد یکی از بهترین بازیکن های جام جهانی روسیه بود

ادن هازارد یکی از بهترین بازیکن های جام جهانی روسیه بود

قانون جدید در لیگ جزیره این چنین می گوید که باشگاه های انگلیسی حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از شروع لیگ، اجازه خرید بازیکن دارند. چنین قانونی، انتقال احتمالی ادن هازارد از باشگاه چلسی به رئال مادرید را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد.

باشگاه های حاضر در لیگ جزیره پس از بازه زمانی تعیین شده امکان به خدمت گرفتن بازیکن جدیدی را ندارند، اما دیگر باشگاه های اروپایی چنین محدودیتی را نخواهند داشت. به همین دلیل، چلسی می داند که در صورت فروش ادن هازارد پس از زمان مشخص شده، امکان یافتن جایگزین وی در این فصل وجود نخواهد داشت.

طبق اطلاعات بدست آمده و سخنان ادن هازارد در مطبوعات بلژیکی، او برای خروج از چلسی و انتقال به تیمی دیگر بسیار مشتاق است.

طبق اخبار منتشر شده توسط رسانه های انگلیسی، رومن آبراموویچ، مدیر باشگاه چلسی، برای فروش هازارد، مبلغ ۲۲۰ میلیون یورو را در نظر گرفته است. این در حالی است که کهکشانی ها در حال حاضر توانایی پرداخت چنین مبلغی را ندارند.

باشگاه چلسی می داند که پس از درخشش تیم ملی بلژیک در جام جهانی، درخواست ها برای بازیکنی هم چون هازارد بسیار بالا است؛ اما در عین حال دو سال از قرارداد او با چلسی باقی مانده است، به همین دلیل، امکان وضع قرارداد جدید برای او بسیار پایین است.

منبع: Marca.com

پیش بازی فینال جام جهانی روسیه: ملاقات فرانسه - کرواسی در ایستگاه آخر

پس از گذشت چندین هفته از دیدار های جام جهانی 2018، بالاخره زمان آغاز بازی فینال فرا رسیده است. فرانسه و کرواسی طی دیداری تاریخی به مصاف یکدیگر می روند تا در نهایت، یکی از این دو تیم به بزرگترین پیروزی در دنیای فوتبال دست یابد.

دیدار فینال جام جهانی روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه ۲۴ تیر در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد

دیدار فینال جام جهانی روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه ۲۴ تیر در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد

روز یکشنبه جام جهانی ۲۰۱۸ پایان خواهد یافت. تیم های ملی کرواسی و فرانسه در حالی در استادیوم لوژنیکی مسکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت که هر دو از مدعیان اصلی فتح جام هستند.

دیدیه دشان، طی دوران بازیگری خود در تیم ملی فرانسه، جام جهانی ۱۹۹۸ را بالای سر خود برده است و حال به دنبال دستیابی به دومین مقام قهرمانی خود، به عنوان سرمربی این تیم است. این در حالی است که تیم ملی کرواسی تاکنون هیچ جام جهانی را بالای سر نبرده است. تاریخ سازی کرواسی در صورت پیروزی در این دیدار، کامل خواهد شد.

تیم ملی فرانسه طی مسیر خود در مرحله خذفی، آرژانتین، اروگوئه و بلژیک را پشت سر گذاشته است، بنابراین می توان نتیجه گرفت که خروس ها رقابای سرسختشان را از پیش رو برداشته اند.

از طرفی مسیر تیم ملی کرواسی به سوی فینال جام جهانی ۲۰۱۸، راحت تر از فرانسه بوده است. اما نمی توان از این حقیقت گذشت که کروات ها، برای رسیدن به این مرحله سخت تلاش کرده اند. آن ها در مصاف های خود مقابل دانمارک، روسیه و انگلستان بازی ها را به وقت اضافه کشاندند و به ترتیب دو بازی اول را در اوقات اضافی و دیدار آخر را در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند.

فرانسه و کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۹۸ نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. در آن بازی، فرانسه توانست با تیم ۱۰ نفره خود بازی را ۲ بر ۱ ببرد.

در ادامه، اطلاعات مربوط به دومین دیدار تاریخی این دو تیم را در اختیار شما قرار می دهیم:

جدول زیر، اطلاعات پخش این بازی را به نمایش گذاشته است.

بازی

فرانسه مقابل کرواسی

تاریخ

یک شنبه ۲۴ ام تیر ماه (۱۵ ام جولای)

ساعت

۱۹:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان فرانسه

دروازه بانان

لوریس، مانداندا، آرلوآ

مدافعان

پاوار، کیمپبه، واران، اومتیتی، رامی، سیدیبه، هرناندز، مندی

هافبک ها

پوگبا، لمار، تولیسو، کانته، متوئیدی، انزونزی، فکیر

مهاجمان

گریزمان، امباپه، ژیرو، تاون، دمبله

 

تیم دیدیه دشان برای انجام دیدار فینال هیچ مصدومی ندارد. به همین دلیل، احتمال تغییر در یازده بازیکن اصلی این تیم بسیار دور از ذهن است.

یازده نفر اصلی احتمالی فرانسه: لوریس؛ پاوار، واران، اومتیتی، هرناندز؛ پوگبا، کانته، متوئیدی، گریزمان، امباپه ؛ ژیرو.

پست بازی

بازیکنان کرواسی

دروازه بانان

سوباشیچ، کالینیچ، لیواکوویچ

مدافعان

ورسالیکو، لوورن، استیرنیچ، کورلوکا، یدوای، چلتسار، ویدا، پیواریچ

هافبک ها

پریشیچ، راکیتیچ، کواچیچ، مودریچ، بورزوویچ، براداریچ،

مهاجمان

کراماریچ، مانژوکیچ، ربیچ، پیاتسا

 

تیم ملی کرواسی با چالشی بزرگ مواجه است. طی دیدار قبلی مقابل انگلستان، ماریو مانژوکیچ به پیکفورد برخورد کرد و این برخورد، مصدومیتی را بر روی مانژوکیج به جای گذاشت. با توجه به شدت برخورد، احتمال نبود وی در ترکیب اصلی وجود دارد.

چندین بازیکن دیگر این تیم نیز خسته خواهند بود. بازیکنانی هم چون ایوان راکیتیچ و لوکا مودریچ، تمام سه دیدار گذشته تیم ملی کرواسی را بازی کردند، که همه این دیدارها به وقت های اضافه کشیده شد.

یازده نفر اصلی احتمالی کرواسی: سوباشیچ؛ ورسالیکو، لوورن، ویدا، پیواریچ؛ بورزوویچ، راکیتیچ، مودریچ، پریشیچ، ربیچ؛ مانژوکیچ.

 

پیش نمایش بازی

۲۱ امین فینال جام های جهانی، تماماً اروپایی است. این دیدار تنها تقابل دو تیم نیست، بلکه ستارگانی هم چون کیلین امباپه و لوکا مودریچ نیز به دنبال نمایش خیره کننده در مسکو خواهند بود.

این دومین حضور تیم ملی فرانسه در فینال جام جهانی است. آن ها در یورو ۲۰۱۶، در خاک خود ناکام ماندند و نایب قهرمان شدند و این دیدار شاید بهترین فرصت آن ها در سال های اخیر برای کسب مقام قهرمانی است.

خروس ها پس از هر بازی پیشرفت کردند و بدون شک، امباپه یکی از ستاره های درخشان این دوره از مسابقات است. این مهاجم باشگاه پاریس سن ژرمن، تا کنون سه گل در روسیه به ثمر رسانده است که دوتای آن ها، منجر به حذف لیونل مسی و آرژانتین شد. در گذشته نیز، تاثیر حضور او در تیم توسط پوگبا توضیح داده شده بود. پوگبا در مصاحبه خود با خبرنگاران این چنین گفت:

کیلین جوان است، ما این را می دانیم  و او نیز از این موضوع آگاهی دارد، اما در زمین بازی، هیچ جوانی وجود ندارد. او می گوید که می خواهد برنده باشد، این تنها یک حرف نیست؛ او می خواهد آن را عملی کند. او برای رسیدن به این مهم، هر کاری می کند و استعدادش را نیز دارد.

فرانسه، برای دیدار روز یکشنبه از روحیه بازیکن ۱۹ ساله خود استفاده بسیاری خواهد کرد، اما برای کرواسی، کسب اولین مقام قهرمانی دنیا انگیزه ای بزرگ است. لوکا مودریچ، کاپیتان تیم ملی کرواسی، شاید برگ برنده این تیم باشد. هافبک باشگاه رئال مادرید در این رابطه می گوید:

من حاضرم هر چهار عنوان لیگ قهرمانان اروپای خود را با این جام عوض کنم، مهم نیست چه اتفاقی در فینال رخ دهد، تا به این جای کار ما به بزرگترین پیروزی ها در تاریخ تیم ملی کرواسی دست یافته ایم، اما همگی به دنبال کسب مقام قهرمانی هستیم. ما با اعتماد به نفس و شخصیتی کامل به بازی خواهیم رفت. ما هر آن چه را که یک تیم برای قهرمانی نیاز دارد، داریم.

حرف های مودریچ را که کنار بگذاریم، کرواسی در هیچ یک از پنج دیدار گذشته خود مقابل تیم ملی فرانسه، موفق به کسب پیروزی نشده است. آن ها سه بازی(که شامل نیمه نهایی سال ۱۹۹۸ می شود) را با شکست پشت سر گذاشتند، و دو بازی دیگر را نیز با نتیجه مساوی به پایان رسانده اند. امباپه در آن زمان ها حتی به دنیا نیامده بود! اما مودریچ در آن سال با ۱۳ سال سن، باخت نیمه نهایی جام جهانی مقابل خروس ها را به خوبی به یاد دارد:

من کاملا به یاد دارم که چقدر ناراحت بودم. بگذارید این را بگویم که ما آمده ایم تا این خاطره بد را اصلاح کنیم!

منبع: Goal.com

آرسنال برای جذب استیون انزونزی با تیم سویا وارد مذاکره شد

اونای امری همچنان به دنبال ایجاد تغییرات در آرسنال می باشد. این در حالی است که سرنوشت مسعود اوزیل در این تیم هنوز مشخص نشده است.

انزونزی هافبک دفاعی باشگاه سویا به آرسنال پیوست

انزونزی هافبک دفاعی باشگاه سویا به آرسنال پیوست

آرسنال در حال مذاکره کردن با باشگاه سویا برای به خدمت گرفتن استیون انزونزی و پیوستن این بازیکن به اونای امری سرمربی سابقش می باشد.

هافبک دفاعی سابق تیم های بلکبرن و استوک سیتی، به همراه اونای امری توانست در لیگ اروپا با تیم سویا قهرمان شود.

بر طبق خبرگزاری sky sport ، توپچی ها با این تیم اسپانیایی مذاکره کرده اند تا انزونزی را به لندن بیاورند. امری در حال حاضر استفان لیش اشتاینر، برند لنو و سوکراتیس پاپاستاتوپولوس را به خدمت گرفته است.

اما امری همچنان به دنبال تقویت خط میانی آرسنال و جذب استیون انزونزی می باشد.

اونای امری خود را به تیم آرسنال معرفی کرده و طبق قرارداد، در فصل جدید هدایت تیم آرسنال را به عهده خواهد داشت.

سرمربی سابق باشگاه پاری سنت ژرمن در تابستان امسال جانشین آرسن ونگری شد که ۲۲ سال هدایت آرسنال را بر عهده داشت، او مشتاق است که شروع خوبی با آرسنال در این فصل داشته باشد.

در روز دوشنبه بعد از انجام معاینات پزشکی، اونای امری رسما به عنوان سرمربی باشگاه آرسنال معرفی شد.

از زمان معرفی امری، تیم آرسنال هر روز به تمرینات خود در زمین اختصاصی خود ادامه داده و کاملا مشخص است که روش ها و تاکتیک های امری خیلی با روشهای ونگر متفاوت می باشد. امری استفاده بازیکنان آرسنال از تلفن همراه را در هنگام تمرین و صرف ناهار ممنوع کرده است.

الیور بیرهوف مدیر تیم ملی آلمان بیان کرد که استفاده از مسعود اوزیل در این تیم اشتباه بوده است. ستاره آلمان نتوانست درخشش خوبی در جام جهانی روسیه داشته باشد و مدافع عنوان قهرمانی تنها با یک برد از سه بازی مرحله گروهی به کار خود خاتمه داد و به کشورش برگشت.

مسعود اوزیل و هم تیمیش ایلکای گوندوگان، با رییس جمهور رجب طیب اردوغان قبل مسابقات جام جهانی دیدار کردند که با این کار وفاداریشان به آلمان مورد سوال واقع شد.

بیرهوف بیان کرد:

ما در تیم آلمان هیچ بازیکنی را مجبور به انجام کاری نمی کنیم، اما همیشه سعی کرده ایم که برای ادامه کار به آنها انگیزه بدهیم که در مورد مسعود اوزیل موفق به انجام این کار نشدیم.

وی افزود:

در این راستا، باید در این مورد که اوزیل را از نقطه نظر ورزشی از دست خواهیم داد یا نه بیشتر تامل کنیم، من معتقدم که عکسی که مسعود و ایلکای گرفتند بر روی وفاداری آن ها به تیم تاثیری نداشته است اما این قضیه بعدا مشخص خواهد شد.

منبع: mirror.co.uk 

رونالدو از آنچه که فکرش را می کنید به یوونتوس نزدیک تر است!

یونتووس همچنان ارتباط خود با کریستیانو رونالدو را حفظ کرده و شایعات از بین نرفته اند، مخصوصا بعد از عکسی که منتشر شد و در آن عکس رونالدو لباس سیاه و سفید یوونتوس را بر تن داشت و اسمش بر پشت این پیراهن نوشته شده بود.


 

احتمال حضور کریستسانو رونالدو در یوونتوس افزایش یافت
احتمال حضور کریستسانو رونالدو در یوونتوس افزایش یافت

به گزارش مارکا یونتووس همچنان ارتباط خود با کریستیانو رونالدو را حفظ کرده و شایعات از بین نرفته اند، مخصوصا بعد از عکسی که منتشر شد و در آن عکس رونالدو لباس سیاه و سفید یوونتوس را بر تن داشت و اسمش بر پشت این پیراهن نوشته شده بود.

در آن عکس شماره ۷ یوونتوس که مورد علاقه رونالدو می باشد به وی اختصاص داده شده بود، پیراهنی که  فصل قبل متعلق به خوان کوادرادو بود و در صورتی که او این باشگاه را ترک کند به رونالدو میرسد.

در برخی شبکه های اجتماعی برخی از مردم ادعا کرده اند که دیدند، پیراهن شماره ۷ یوونتوس با نام کریستیانو رونالدو برای فروش قرار گرفته است.

منبع: marca.com

رونالدو با 88 میلیون پوند در یوونتوس؟!!

جام جهانی رو به پایان است و با به اتمام رسیدن آن، بازار نقل و انتقالات دنیای فوتبال باری دیگر داغ می شود. یکی از جدید ترین شایعات، احتمال انتقال کریستیانو رونالدو به باشگاه یوونتوس است.

کریستیانو رونالدو هدفی جدید برای باشگاه یوونتوس در بازار نقل و انتقالات امسال خواهد بود

کریستیانو رونالدو هدفی جدید برای باشگاه یوونتوس در بازار نقل و انتقالات امسال خواهد بود

کریستیانو رونالدو، سوپر استار تیم ملی پرتغال، با شکست در جام جهانی روسیه، بسیار زودتر از حد انتظار به کشورش بازگشت. رونالدو برای ماندن در عرصه رقابت، نیاز به پیشنهادی مناسب خواهد داشت، پیشنهادی که او را با چالش های بیشتری در زندگی روزمره مواجه کند و چه چیزی بهتر از قراردادی با مبلغ ۲۶.۵ میلیون پوند به ازای هر سال، برای پیوستن به باشگاه یوونتوس؟

باشگاه یوونتوس با اعتماد به نفس کامل، عزم خود را برای خرید این ستاره ۳۳ ساله با قیمت کلی ۸۸ میلیون پوند، جزم کرده است. برای وکیل کریستیانو رونالدو، این پیشنهاد از سوی یوونتوس، آغاز یک ماجراجویی خواهد بود. او می داند که چنین فرصتی، منجر به پیشنهادات بیشتر از سوی باشگاه هایی مانند پاریس سن ژرمن خواهد شد. ورود دیگر باشگاه های فوتبالی به ماراتون جذب رونالدو، جنگی باشکوه را به همراه خواهد داشت. پاریس سن ژرمن، با فروش بازیکنانی هم چون آدرین رابیوت، توانایی خرید کریستیانو رونالدو را خواهد داشت.

از دیگر اخبار بازار نقل و انتقالات امسال می توان به خرید جورجینیو از ناپولی و ریاض محرض از لسترسیتی اشاره کرد. باشگاه منچسترسیتی قصد دارد با پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون پوند، این دو بازیکن را خریداری کند. همچنین پپ گواردیولا و مسئولان باشگاه منچستر یونایتد، به خرید سرگی میلینکوویچ-ساویچ امیدوار هستند و از سوی دیگر، باشگاه یوونتوس از خرید این ستاره کرواسی منصرف شده است و این شانسی خوب برای منچستری ها محسوب می شود. باشگاه ولورهمپتون واندررز نیز علاقه مند به جذب باتوس، مدافع لاتزیو است. اورتون نیز قصد دارد با پرداخت مبلغ ۱۳ میلیون پوند، رامی بن سبعینی است.

منبع: theguardian.com


بستن