موافقت بارسلونا برای جذب هافبک گرمیو به مبلغ 35 میلیون پوند

براساس گزارشات منابع معتبر برزیلی، باشگاه بارسلونا با باشگاه گرمیو، بر سر رقم 40 میلیون یورویی(35 میلیون پوندی) برای امضای قرارداد با آرتور توافق کرده است.

موافقت بارسلونا برای جذب هافبک گرمیو به مبلغ 35 میلیون پوند

از آرتور به عنوان یکی از استعداد های آینده دار فوتبال برزیل یاد می شود

از آرتور به عنوان یکی از استعداد های آینده دار فوتبال برزیل یاد می شود

به گزارش "تلکسیران"، صدرنشین لالیگا چندین ماهی است که در حال مذاکره با سران گرمیو است. این در حالی است که پس از برگزاری مذاکرات مخفیانه آرتور با سران بارسا در ماه دسامبر، عکسی از این هافبک منتشر شده که نشان می دهد او پیراهن بارسلونا را بر تن کرده است.

از این هافبک ۲۱ ساله به عنوان یکی از استعداد های آینده دار فوتبال برزیل یاد می شود به طوری که علاوه بر بارسا، تیم های منچستر یونایتد و چلسی نیز خواهان به خدمت گرفتن آرتور هستند. اما به گزارش رسانه UOL Esporte، سران بارسلونا و گرمیو در مورد شرایط انتقال آرتور توافق کرده اند.

این گزارش ادعا می کند که باشگاه بارسلونا مبلغ ۳۰ میلیون یورو به همراه ۱۰ میلیون یورو اضافه برای موارد دیگر که شامل تعداد دفعات حضور در زمین و اولین تمدید قرارداد اوست، پرداخت خواهد کرد. آرتور که به علت مصدومیت از ناحیه مچ پا هنوز در سال جاری برای گرمیو به میدان نرفته است، تا ماه دسامبر در این باشگاه برزیلی باقی خواهد ماند و در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ به باشگاه بارسلونا خواهد پیوست.

آرتور که با بازی در تیم های ملی زیر ۱۷ سال و کمتر از ۲۰ سال برزیل، به دنیای فوتبال معرفی شده است، هنوز برای تیم ملی بزرگسالان برزیل به میدان نرفته است. البته آرتور در ماه سپتامبر به تیم ملی برزیل دعوت شده بود.

 

منبع: metro.co.uk

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

آنتونیو کونته پس از دو سال حضور در تیم چلسی که با قهرمانی این تیم در فصل قبل آغاز شده بود، با اعلام رسمی این باشگاه در روز جمعه از این باشگاه جدا شد.

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

به گزارش بیزینس استاندارد ، این مربی ۴۸ ساله ایتالیایی پس از ناکامی در کسب عنوان قهرمانی در لیگ جزیره و جام حذفی، از طرف هیئت مدیره و بازیکنان این باشگاه مورد انتقاد قرار گرفت.

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا هفته گذشته به تمرینات این تیم بازگشت، اما نوشته ای روی دیوار نصب شده بود که در آن بیان شده بود چلسی باید مائوریتسیو ساری را از ناپولی به این تیم بیاورد.

باشگاه فوتبال چلسی اعلام کرد:

باشگاه چلسی و کونته، قطع همکاری خود را به طور رسمی اعلام کرده اند. در طول حضور آنتونیو کونته در این تیم ما ششمین قهرمانی لیگ جزیره و هشتمین قهرمانی جام حذفی انگلستان را کسب کردیم. در فصلی که عنوان قهرمانی را با کونته کسب کردیم، رکوردهای جدیدی از جمله ۳۰ برد در ۳۸ بازی و ۱۳ برد متوالی در لیگ جزیره را به خود اختصاص دادیم. ما برای آنتونیو  در بقیه مراحل حرفه ای شغلی اش آرزوی موفقیت می کنیم. او این تیم را در حالی ترک می کند که با ۶۵.۱ درصد پیروزی، از تمام مربیان تاریخ این باشگاه موفق تر عمل کرده است.

مائوریتسیو ساری بانکدار اسبق ۵۹ ساله، در طول یک دهه ای که رومن آبراموویچ به عنوان مالک روسی این باشگاه معرفی شده، هشتمین سرمربی این باشگاه خواهد بود.

هنوز یک سال از قرارداد کونته با باشگاه چلسی باقی مانده بود. به نظر می رسد که کادر فنی و بازیکنان تیم معتقدند که حس قهرمانی این تیم به سرعت در حال محو شدن می باشد.

کونته روش های تمرینی شدیدی داشت و در مورد تنبیه بازیکنان سرشناس تیم مثله دیگو کاستا و نیمکت نشین کردن وی مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین او برای تنبیه بازیکنان سرکش و بزرگ تیم به دنبال فروختن آنها و خرید بازیکنانی با همان قابلیت ها بود.

اگرچه ممکن است بازیکنان حاضر این تیم با کونته مشکلاتی داشته باشند، اما جان تری کاپیتان سابق این تیم که بعد از قهرمانی چلسی در لیگ جزیره این تیم را ترک کرد، چیزی جز ستایش کونته درباره وی بیان نکرده است.

جان تری در صفحه اینستاگرام خودش عکسی از خودش و کونته در حالی که هر دو جام قهرمانی لیگ برتر جزیره را در دست دارند، پست کرده و نوشته:

مرسی سرمربی.

مرد بزرگ، مربی بزرگ. من برایت در آینده آرزوی موفقیت دارم.

ساری برای هموطن خودش کارلو آنجلوتی مربی سابق چلسی که جایگزین او در تیم ناپولی در سری آ شده، آرزوی موفقیت کرده است.

ساری که زمان خود را بین کار در بانک و سرمربیگری تیم ناپولی صرف کرده بود، در سه سال حضور خودش در ناپولی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد و برای این تیم فقط دو مقام دومی و یک مقام سومی در سری آ به دست آورد.

کونته به علت ۹ میلیون دلار طلب گزارش شده اش از تیم چلسی بیان کرده که اگر بی تیم بماند احتمالا سال آینده را استراحت کند.

ناپولی نیز منتظر دریافت جریمه ای در حدود ۴.۵ میلیون دلار برای ساری است که در حالی که با این تیم قرارداد دارد، این تیم را ترک کرده است.

به نظر می رسد مائوریتسیو ساری موافقت کرده است که جان فرانک زولا(سرمربی مورد علاقه ی پیشین چلسی که پس از مواجهه با ناکامی ها کارش را به حالت تعلیق درآورد)، به عنوان یکی از دستیارانش در تیم حضور داشته باشد.

ساری همچنین یک لیست از بازیکنانی که می خواهد با آن ها قرارداد ببندد، تهیه کرده است. از جمله این بازیکنان می توان جورجینیو هافبک برزیلی جوان ناپولی، الکساندر گلوین بازیکن تیم ملی روسیه و دنیله روگانی مدافع ایتالیایی باشگاه یوونتوس را نام برد.

منبع: business-standard.com

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

اگر باشگاه چلسی بتواند آنتونی مارسیال را به خدمت بگیرد،به ویلیان اجازه می دهد این تابستان به تیم منچستریونایتد ملحق شود.

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

خوزه مورینیو مایل است قرارداد ویلیان را امضا کند زیرا تابستان گذشته نتوانسته بود او را به الدترافورد بفرستد.

برزیل فصل گذتشه با حضور آنتونیو کونته شکست خورد و پس از آنکه چلسی، منچستریونایتد را در جام حذفی شکست داد، آنها پست رسمی اینستاگرام ایتالیا را بلاک کردند.

بارسلونا علاقه مند است قراردادی با ویلیان به عنوان بازیکن جایگزین امضا کند اما بعید است پس از آنکه چلسی قیمت این بازیکن را به ۶۰ میلیون پوند رساند، این اتفاق بی افتد.

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

چلسی خیلی علاقه داشت این بازیکن را به بارسلونا بدهد و از آن طرف بلوز به صورت جدی خواستار حضور ویلیان در منچستریونایتد است.

به نقد از سایت تلگراف، اگر منچستر پیشنهاد معاوضه ی مارسیال را بپذیرد، چلسی به ویلیان اجازه ترک الدترافورد را خواهد داد.

این مهاجم فرانسوی ماه گذشته اعلام کرد پس از حذف خوزه مورینیو از الدترافورد خواهد رفت.

یونایتد می خواهد مارسیال را نگه دارد و چلسی نیز می خواهد ویلیان را به تیم های خارجی بفروشد.

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

منچستریونایتد در پایان هفته به تمرینات پیش فصل خود ادامه می دهد و انتظار می رود مارسیال برای بازی در تیم ملی اش کشورش در جام فرانسه، در تمرینات حضور نداشته باشد.

۱۲ ماه از قرارداد فعلی این بازیکن ۲۲ ساله با الدترافورد می گذرد و یونایتد قصد دارد قرارداد خود را سال آینده با این بازیکن ادامه دهد.

منبع: www.metro.co.uk

یک هشتم نهایی : خیابان های مسکو زنده تر از همیشه

پس از برد تاریخی روسیه مقابل تیم ملی اسپانیا، خیابان های مسکو شلوغ تر از هر زمان دیگری بود.

یک هشتم نهایی : خیابان های مسکو زنده تر از همیشه

خیابان های مسکو پس از برد تاریخی تیم ملی روسیه

خیابان های مسکو پس از برد تاریخی تیم ملی روسیه

خیابان های مرکزی شهر مسکو، پس از دیدار روز یکشنبه تیم ملی روسیه مقابل اسپانیا به مهیج ترین حالت خود رسید. تیم ملی روسیه توانست با عملکردی مناسب و در ضربات پنالتی، تیم ملی اسپانیا را شکست دهد و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

طی نیمه اول بازی، اسپانیا با گل به خودی روس ها، ۱ بر صفر پیروز میدان شد. تیم ملی روسیه توانست با یک ضربه پنالتی بازی را به تساوی بکشاند و این مصاف نفس گیر تا ضربات پنالتی ادامه داشت. اکینفیف دروازه بان روسیه توانست با درخشش خود در این ضربات، روسیه را به مرحله بعد ببرد.

پس از این برد، تنها طرفداران حاضر در ورزشگاه لوژنیکی نبودند که سر از پا نمی شناختند؛ بلکه تمام خیابان های مرکزی مسکو، مملو از جمعیت پرغرور روس بود که به سمت میدان سرخ حرکت می کرد.

هزاران طرفدار روسی به خیابان ها آمدند و با غریبه ها صحبت می کردند و آن ها را نیز در شادی خود شریک می کردند.

ماشین ها نیز نقش بزرگی در این جشن ملی داشتند. طرفداران ماشین سوار، پرچم های خود را از ماشین بیرون آوردند و با بوق های کر کننده خود، صعود تیمشان را جشن می گرفتند.

تیم ملی روسیه، برای دیدار بعدی خود راهی شهر سوچی خواهد شد. کرواسی و روسیه در دیداری حساس، مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد تا سرنوشتی تاریخی را رقم بزنند.

اگر تیم ملی روسیه در بازی مقابل کرواسی برنده شود، باید برای انجام دیدار نیمه نهایی و حتی شاید فینال جام جهانی، به پایتخت بازگردد.

منبع: Soccernews.com

گروه D : فشار سنگین از روی دوش لئو مسی برداشته شد

گل نیمه اول مسی به نیجریه یک شاهکار بود: تنها سه بار لمس توپ و نهایت تایمینگ و سرعت و دقت فنی؛ گلی که احتمالا هیچ کس دیگری در تاریخ فوتبال نمی توانست آن را به ثمر برساند!

گروه D : فشار سنگین از روی دوش لئو مسی برداشته شد

لیونل مسی رستگار شد، آرژانتینی ها هم رستگار شدند اما نه همزمان با هم

لیونل مسی رستگار شد، آرژانتینی ها هم رستگار شدند اما نه همزمان با هم

دیدن نیمکت نشینان آرژانتین که در پایان بازی به زمین می ریزند و بازیکنانی که گریه کنان در وسط میدان همدیگر را در آغوش می کشند مثل این بود که آن ها بازی نیمه نهایی را برده بودند. اما در واقع آن ها فقط باخت ۰-۳ هفته قبل برابر کرواسی را جبران کرده بودند. فقط چهار دقیقه مانده بود تا آرژانتین با نیجریه ۱-۱ مساوی کند و برود به قعر جدول گروه D و از دور رقابت ها حذف شود.

یک ضربه بغل پای راست از مارکوس روخو برای بُرد آرژانتین و صعودش به مرحله یک شانزدهم نهایی کافی بود تا طرفدارانشان تا صبح در سن پترزبورگ جشن بگیرند. یک گل بسیار نامحتمل، یک لحظه ی رهایی تاریخی برای آرژانتین(گلی که مسی هیچ تأثیری روی آن نداشت).

البته پس از سوت پایان، مسی در وسط جشن و شادی ها بود، همه هم تیمی ها و ذخیره ها و اعضای کادر فنی(به جز خورخه سامپائولی!) را بغل می کرد، و برای ده ها هزار هوادار آرژانتینی که نام او را فریاد می زدند دست تکان می داد. مسی فعلا حداقل برای یک بازی دیگر در جام جهانی می ماند؛ آخر ِ این هفته باید به کازان بروند و مقابل فرانسه بایستند.

این دقیقا همان چیزی است که مسی استحقاقش را دارد. بعد از آن باخت دردناک در برابر کرواسی که او زیر فشارش بریده بود و ما انتظار چنین چیزی را از بازیکنی که همه مان می شناسیمش نداشتیم، حالا او دوباره به روزهای خوبش برگشته است. برخلاف شک و شبهه های مضحکی که برخی ها مطرح کرده بودند او ثابت کرد که همچنان می تواند برای آرژانتین مفید باشد. گل نیمه اول مسی به نیجریه یک شاهکار بود: تنها سه بار لمس توپ و نهایت زمان بندی و سرعت و دقت فنی؛ گلی که احتمالا هیچ کس دیگری در تاریخ فوتبال نمی توانست آن را به ثمر برساند.

از همان نیمه اول معلوم بود که آن شب، شب ِ به هم رسیدن مسی و آرژانتین بود تا بالأخره آن ها به هم کمک کنند نه اینکه مانع کار هم باشند. سیستم بازی طوری عوض شده بود که بهترین کارایی را از مسی بگیرد و او هم به خوبی به آن جواب داد؛ این همان کاری بود که باید انجام می گرفت.

وقتی مسی درست قبل از شروع نیمه دوم با هم تیمی های خود صحبت کرد به نظر می رسید که آرژانتین دوباره اتحاد فوق العاده ای یافته است. اما خاویر ماسکرانو تمام شالوده تیم را با یک پنالتی بی جهت به هم ریخت، بقیه تیم مانده بود چه کار کند، و صحنه آن قدر دردناک و سخت بود که نمی شد نگاه کرد. بزرگترین تفاوت این بازی با تساوی در برابر ایسلند همین بود که امشب نوبت آن ها شده بود که از نامحتمل ترین مکان، یک پنالتی به حریف بدهند.

در این بازی، آرژانتین میل کمی به حرکت به سمت راست پیدا کرده بود، فقط همین. آن ها یک قدم شورانگیز به جلو می رفتند و یک قدم پر اضطراب به عقب برمی گشتند. آرژانتین مشخصا راهی پیدا کرده تا از مسی بهتر بازی بگیرد و راهی هم برای پیروز شدن یافته است. اما آنچه آن ها در کازان، و بعد از آن، نیاز دارند انجام هر دو کار است.

از درد و تحقیر در بازی مقابل کرواسی که بگذریم، آخرش می رسیم به گناه آرژانتین. گناه ِ اینکه این تیم مدت هاست که ضعیف بازی می کند، جو مسمومی بر آن حاکم است، و آن قدر مسئولیت به گردن مسی انداخته اند که او نهایتا کم آورد. این داستان تیم بود تا این جای جام جهانی: هم فشار به خاطر آن پنالتی که مسی در برابر ایسلند از دست داد و هم ۹۰ دقیقه هجوم های عصبی در برابر کرواسی. حتی مسی هم دیگر نمی توانست وضع را تحمل کند.

اما بعد از افت بازی در نیژنی نووگورود آن ها متوجه این اوضاع شدند. خورخه والدانو با احساس تأسف عمیقی نوشت که مسی کم کم دارد به این نتیجه می رسد که همه اش تقصیر اوست و به خاطر آن بار تحمل ناپذیر مسئولیت، روح شکنجه کشیده ای شده است و تمام سرزنش ها را متوجه خودش می بیند.

و اگر در دو بازی اول این تیم آرژانتین بود که تا سر حد از پا انداختن مسی از او انتظار داشت، امشب در سنت پترزبورگ آن ها هر چند دیرهنگام فهمیدند که باید او را کمک کنند باز روی پاهایش بأیستد.

لیونل مسی همیشه جور ِ هم تیمی هایش را می کشد.

مسی در برابر کرواسی در وسط زمین گم شده بود. او که سعی می کرد یک تنه بازی تیمش را بچرخاند بی صبرانه می خواست هم تیمی هایش را دلگرم کند. مسی توپ را از خط میانه می گرفت اما در مقابل دو هافبک حریف رقابت را می باخت و به تیمش بیشتر ضرر می رساند تا سود. هر چه بار مسئولیت مسی بیشتر می شد کارش هم بدتر می شد.

تنها با برداشتن آن بار سنگین غیرمنطقی، آرژانتین توانست به مسی فرصتی ببخشد تا آنچه دیدیم را انجام دهد. او بیشتر به جلو رفت، یعنی در همان نقش مورد علاقه در عمق، سمت راست و در یک سیستم ۳-۳-۴ : این طوری مسی از لزوم همه جا حاضر بودن خلاص شد. نزدیکتر به دروازه نیجریه، حالا مسی می توانست یک مرحله جلوتر، ثانیه هایی بعدتر و ۲۰ متری پیشتر در زمین، بازی کند.

پاداش آن چه بود؟ گلی که فقط مسی می تواند به ثمر برساند. مسی که پشت کنت اومروئو می دوید(دویدنی که هرگز در بازی با کرواسی انجام نداده بود) را اِوِر بانگا دید و از روی خط میانی زمین پاسی اریب برایش ارسال کرد. مسی که مستقیم به طرف دروازه می دوید و بالاتنه اش را به سمت چپ متمایل کرده بود، توپ را با ران چپش کنترل کرد، باز با پای چپ کمی آن را به جلو فرستاد و بی هیچ مکثی با پای راست، دروازبان را مقهور خود ساخت.

مارکوس روخو گل پیروزی را به ثمر رساند

این می توانست کافی باشد، اما همان طور که مسی در حرکت پا به توپش خوب است یک چیزهایی هم هست که از دست او خارج است: پاهای خسته ماسکرانو، تخمین های بد او، پاس های ضعیفش و آن هُل دادن بی ملاحظه اش که منجر به پنالتی شد؛ یا دراز کردن بی مورد دست توسط خود روخو که کم مانده بود یک پنالتی دیگر برای آرژانتین به بار بیاورد و آن ها را نابود کند؛ یا شوت بد هیگواین به بالای دروازه در نیمه دوم مثل شوت بد خود مسی در نیمه اول؛ یا نداشتن بازیکن خوب روی نیمکت، و یا اقتدار ضعیف مربی.

سوای اینکه گل مسی چقدر خوب بود، تمام این مشکلات دست به دست هم داده بودند که آرژانتین، و مسی، ضربه بخورند. این می توانست تلخ ترین رستگاری شخصی باشد، یکی از آن موفقیت های بی ارزش برای بازیکنی که خیلی کمتر از آنچه ممکن است خودش فکر کند، نیاز به اثبات خود دارد. لئو، لااقل برای یک بار دید که هم تیمی هایش خودشان را نجات دادند و فعلا یک بازی دیگر را در جام جهانی خواهند داشت. اما آیا آن ها می توانند یک بازی کامل را به خوبی با یکدیگر همکاری کنند؟ آیا می توانند در بیش از یک نیمه موفق باشند؟

منبع: independent.co.uk

یک چهارم نهایی : پیش بازی دیدار روسیه کرواسی

تنها چند ساعت دیگر تا دیدار تاریخی روسیه میزبان و کرواسی مهمان باقی مانده است. روسیه تا به این جای کار نیز، بیش از حد انتظار ظاهر شده است. حال باید دید که کدامیک از این دو تیم، به فینال جام جهانی 2018 صعود می کنند.

یک چهارم نهایی : پیش بازی دیدار روسیه کرواسی

تیم ملی روسیه و کرواسی، پیش از این نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند

تیم ملی روسیه و کرواسی، پیش از این نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند

تیم ملی روسیه، با شکست قهرمان اسبق جام جهانی ۲۰۱۰، توانست در این دوره از رقابت ها، خودی نشان دهد. آن ها با توجه به تیم های باقی مانده، از شانس های صعود به مرحله بعد محسوب می شوند. اما برای این امر، نیاز به گذشتن از سد قدرتمندی به نام کرواسی دارند.

 

روسیه

تیم ملی روسیه پیش از شروع جام جهانی و در بازی های دوستانه، عملکردی نامناسب را از خود به نمایش گذاشت. انتظار همگان از این تیم، بسیار کم بود. با این وجود، میزبانان جام جهانی توانستند با پشتیبانی قوی مردم و استفاده از امتیاز میزبانی، در بازی اول خود عربستان را با نتیجه ۵ بر ۰ در هم بکوبند. روس ها در ادامه کار، محمد صلاح و مصر را نیز شکست دادند، اما در قدم نهایی از دیدار های مرحله گروهی، ۳ بر ۰ مغلوب اروگوئه شدند.

روسیه با تقابل دفاعی خود مقابل اسپانیا، بازی را به وقت های اضافه و در نهایت ضربات پنالتی کشاند. چرچسوف و تیمش توانستند با دفاعی منطقی و درخشش نهایی خود در ضربات پنالتی، اسپانیا را از این دیدارها حذف کنند.

اخبار تیم

چرچسوف، در حال حاضر با مصدومیت بازیکنان کلیدی خود، دزاگوئف و ژیرکوف دست و پنجه نرم می کند. با این وجود، احتمال حضور این دو بازیکن کلیدی در ترکیب اصلی تیم، مقابل کرواسی وجود دارد.

 

کرواسی

تیم ملی کرواسی، پس از کسب مقام سوم، طی اولین حضور خود در جام جهانی به عنوان کشوری مستقل، ناکامی های زیادی را در مراحل گروهی جام های جهانی پشت سر گذاشته است. آن ها در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴، در همان مرحله گروهی حذف شدند. این در حالی است که کرواسی حتی موفق به حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ نشد!

با توجه به شرایط تیم ملی کرواسی، پیش از حضور آن ها در جام جهانی ۲۰۱۸، انتظارات زیادی از آن ها نمی رفت، اما با پیشرفت مناسب آن ها در این رقابت ها، طرفداران این تیم، انتظارات بیشتری را از آن ها خواهند داشت.

کرواسی توانست در دور گروهی، هر سه حریف خود را با اقتدار شکست دهد. آن ها نیجریه، آرژانتین و ایسلند را در مرحله گروهی پشت سر گذاشتند و با شکست دادن دانمارک، به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده اند. بازی مقابل دانمارک شاید نمایشی از بهترین عملکرد آن ها نبود، اما بردی ارزشمند در ضربات پنالتی را به همراه داشت. حال چالشی بزرگتر  پیش روی این تیم است: بازی مقابل روسیه شگفتی ساز و میزبان.

اخبار تیم

بسیار بعید است که سرمربی تیم ملی کرواسی، تغییری نسبت به ترکیب اصلی آن ها مقابل دانمارک ایجاد کند. اگر چه ایوان استرنیچ از ناحیه عضله دچار مصدومیت شده است. نیکولای کالینیچ نیز چندی پیش به دلیل مصدومیت، روسیه را ترک کرد.

 

نکات کلیدی که باید بدانید

  • روسیه و کرواسی در انتخابی یورو ۲۰۰۸، دو بازی مقابل یکدیگر را با نتیجه مساوی و بدون گل پشت سر گذاشته اند.
  • کرواسی طی دیداری دوستانه در سال ۲۰۱۵، روسیه را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داده است.
  • تیم ملی کرواسی، پنج دیدار قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. کرواسی در این دیدارها ۳ گل دریافت کرده.
  • هر دو تیم با پیروزی در ضربات پنالتی به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده اند.

 

نتیجه گیری

این که روسیه توانسته است تا به این جای کار در رقابت ها حضور داشته باشد، بسیار برای آن ها ارزشمند است. آن ها توانستند با دفاع مناسب و البته خوش شانسی در ضربات پنالتی، به این مرحله راه پیدا کنند، با این وجود بسیار بعید است که از میدان نبرد مقابل تیم ملی کرواسی، پیروز خارج شوند. با وجود بازیکنانی هم چون مودریچ، راکیتیچ و پرشیچ در خط میانی کرواسی، پیروزی مقابل آن ها بسیار سخت تر به نظر می رسد.

 

برنده احتمالی: تیم ملی کرواسی

منبع: Soccernews.com


بستن