_  

لوتار ماتئوس: لوا برای بایرن مونیخ نقش مسی برای بارسا را دارد

لوتار ماتئوس ستاره اسبق تیم ملی آلمان که سابقه قهرمانی در جام جهانی را نیز در کارنامه دارد، معتقد است نقشی که رابرت لواندوفسکی در تیم بایرن مونیخ ایفا می کند مشابه نقش لیونل مسی در تیم بارسلوناست.

لوتار ماتئوس: لوا برای بایرن مونیخ نقش مسی برای بارسا را دارد

لوتار ماتئوس معتقد است نقشی که رابرت لواندوفسکی در تیم بایرن مونیخ ایفا می کند مشابه نقش لیونل مسی در تیم بارسلوناست

لوتار ماتئوس معتقد است نقشی که رابرت لواندوفسکی در تیم بایرن مونیخ ایفا می کند مشابه نقش لیونل مسی در تیم بارسلوناست

دو باشگاه چلسی و منچستر یونایتد خواهان به خدمت گرفتن این مهاجم نوک گلزن لهستانی هستند. رابرت لواندوفسکی در ۱۱۹ دیداری که تا به حال برای باواریایی ها به میدان رفته، موفق شده ۹۷ گل به ثمر برساند.

ماتئوس بر این باور است که حفظ لواندوفسکی در بایرن مونیخ، برای آن ها از نان شب واجب تر است.

لوتار ماتئوس گفت:

”شاید بایرن مونیخ ستارگان زیادی نداشته باشد، اما باواریایی ها به عنوان یک تیم، بسیار قدرتمند هستند.“

او ادامه داد:

”مفهوم قدرت تیمی این است: یک تیم نباید به یک بازیکن خاص، خیلی متکی باشد. تیم بارسلونا متکی بر لیونل مسی است، تیم رئال مادرید متکی بر کریستیانو رونالدو می باشد و تیم پاری سن ژرمن متکی بر نیمار جونیور است. اما در تیم بایرن مونیخ، همه بازیکنان کم و بیش کیفیت یکسانی دارند. البته در فوتبال این چنین نیست که همه چیز کاملا به یک بازیکن بستگی داشته باشد. اما اگر مجبور باشم به این پرسش که تیم بایرن مونیخ بر چه بازیکنی متکی است، در پاسخ به رابرت لواندوفسکی اشاره خواهم کرد.“

 

منبع: eurosport.co.uk

گروه B : پیش بینی بازی ایران و اسپانیا

تنها چند ساعت دیگر تا آغاز بازی تاریخی ایران و اسپانیا باقی مانده است. در این گزارش، ترکیب دو تیم، پیش بینی و عملکرد دو تیم برتر آسیا و اروپا را بررسی خواهیم کرد.

گروه B : پیش بینی بازی ایران و اسپانیا

دیگو کاستا تهدید بزرگی برای دروازه تیم ملی ایران محسوب می شود

دیگو کاستا تهدید بزرگی برای دروازه تیم ملی ایران محسوب می شود

اسپانیا به دنبال اولین برد خود در جام جهانی روسیه خواهد بود. بعد از مساوی اسپانیا با پرتغال و برد تیم ملی ایران مقابل مراکش، ایران با سه امتیاز در صدر جدول گروه B قرار گرفت. همه چیز به عملکرد چهارشنبه شب ایران و اسپانیا، در ورزشگاه کازان آرنا بستگی خواهد داشت.

تیم ملی اسپانیا طی بازی مقابل پرتغال، در همان دقایق اولیه از روی نقطه پنالتی و با درخشش کریستینو رونالدو، گل خورد. سپس این تیم توانست با عملکرد مناسب خود به بازی برگردد، اما رونالدو پا به پای آن ها تاخت تا در یک بازی بسیار جذاب، نتیجه مساوی ۳ بر ۳ رقم بخورد.

در سوی دیگر گروه B، ایران طی یک بازی دفاعی و در واپسین دقایق، با گل به خودی عزیز بوهیدوز از مراکش پیش افتاد. تمام این اتفاقات در بر دست هم دادند تا ایران، صدر نشین گروه B شود.

جدول زیر، اطلاعات پخش بازی ایران مقابل اسپانیا را به نمایش گذاشته است:

بازی

ایران مقابل اسپانیا

تاریخ

چهارشنبه ۳۰ ام خرداد ( ۲۰ ام ژوئن)

ساعت

۲۲:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان ایران

دروازه بانان

بیرانوند، مظاهری، عابدزاده

مدافعان

رضاییان، حسینی، خانزاده، پور علی گنجی، منتظری، محمدی، چشمی(مصدوم)

هافبک ها

عزت اللهی، شجاعی، قدوس، ترابی، دژاگه، ابراهیمی، حاج صفی، امیری

مهاجمان

جهانبخش، انصاری فرد، طارمی، آزمون، قوچان نژاد

 

مربی تیم ملی ایران، کاروس کیروش خواهد بود و با توجه به نتیجه بازی قبلی، بعید است که تغییری در ترکیب کلی تیم ایجاد کند. با وجود تعویض کاپیتان ایران در نیمه دوم بازی با مراکش، احتمال جایگزینی وی با بازیکنی دیگر در یازده نفر شروع کننده بازی وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی ایران: بیرانوند؛ حاج صفی؛ نورافکن؛ پور علی گنجی؛ رضاییان؛ شجاعی؛ ابراهیمی؛ امیری؛ انصاری فرد؛ جهان بخش؛ آزمون

پست بازی

بازیکنان اسپانیا

دروازه بانان

دخیا، رینا، کپا

مدافعان

کارواخال، راموس، ناچو، آلبا، پیکه، مونرئال، آزپیلیکوئتا، اودریزولا

هافبک ها

بوسکتس، اینیستا، سائول، کوکه، تیاگو، سیلوا، ایسکو، آسنسیو، وازکز

مهاجمان

آسپاس، رودریگو، کاستا

 

ناچو در بازی اول تیم ملی اسپانیا مقابل پرتغال، گل ارزشمندی را به ثمر رساند. اگر چه با برگشت دنی کارواخال به تیم، احتمال تعویض وی با ناچو وجود دارد. هم چنین در خط میانی، احتمال تعویض سائول با کوکه نیز وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی اسپانیا: دخیا؛ کارواخال؛ پیکه؛ راموس؛ آلبا؛ بوسکتس؛ کوکه؛ اینیستا؛ سیلوا؛ ایسکو؛ کاستا

برد ایران مقابل مراکش، کار تیم ملی اسپانیا را برای صدر نشینی سخت تر کرده است

برد ایران مقابل مراکش، کار تیم ملی اسپانیا را برای صدر نشینی سخت تر کرده است

پیش نمایش بازی

جام جهانی روسیه، برای اسپانیا با شوکی بزرگ آغاز شد. اخراج لوپتگی و جایگزینی وی با زین الدین زیدان، این تیم را بدون سر مربی باقی گذاشت.

تیم ملی اسپانیا هم اکنون به سرمربی گری فرناندو هیرو، به سوی قهرمانی در تابستان امسال حرکت می کند. اسپانیا شروع قدرتمندی مقابل پرتغال داشت. این تیم تا دقایق پایانی، با نتیجه ۳ بر ۲  برنده بازی بود و کریستینو رونالدو با ضربه آزاد تماشایی خود نتیجه را مساوی کرد.

اسپانیا ترکیبی متعادل از بازیکنان جدید و قدیمی است. بازیکنان کهنه کاری هم چون آندرس اینیستا و جرارد پیکه، تجربیات خود را در اختیار استعداد های جوان تیم، مانند ایسکو و مارکو آسنسیو قرار می دهند.

داوید دخیا، با عملکرد ضعیف خود در بازی مقابل پرتغال، انتقادات زیادی را از سوی طرفداران فوتبال اسپانیا دریافت کرده است. با وجود اشتباه های او در دیدار قبلی، هیرو او را به عنوان دروازه بان اصلی در بازی مقابل تیم ملی ایران قرار خواهد داد. هیرو در مصاحبه ای با خبرنگاران چنین گفت:

من داوید(دخیا) را بسیار خونسرد و با اعتماد به نفس بالا می بینم، بازیکنان به پشتیبانی و اعتماد به نفس بالا نیاز دارند و تصمیم من ]برای بازی دادن به دخیا[ کاملا مشخص است. من با تمام بازیکنان عادلانه برخورد می کنم. تیم ملی اسپانیا یک روز استراحت داشته است و همان یک روز، به دخیا کمک کرد تا اشتباهات خود را فراموش کند و کمی آرامش داشته باشد. ما با روش های طبیعی برای آماده سازی موافق هستیم، تا ذهن هایمان باز شوند.

هیرو و تیم اش می دانند که در حال حاضر، ایران صدر نشین گروه B است و یک برد، صعود آن ها به دور بعد از رقابت ها را تضمین می کند. به همین دلیل به دنبال برد پر گل در این دیدار خواهند بود، تا با خیالی آسوده، در صدر گروه و بالای تیم های ایران و پرتغال قرار بگیرند.

اسپانیا و پرتغال، همچنان شانس های اول گروه B برای صعود به مرحله بعد هستند. اما ایران می تواند با دفاع مستحکم خود و استفاده از ضربات شروع مجدد، در بازی مقابل اسپانیا موفق باشد. یکی از همین ضربات شروع مجدد که توسط جرارد پیکه به پرتغال داده شد، فرصت گل زنی خوبی را در اختیار رونالدو قرار داد. چنین تاکتیک هایی می تواند مورد استفاده تیم ملی ایران نیز قرار بگیرد.

دیگو کاستا پس از درخشش مقابل پرتغال، نشان داد که بزرگترین تهدید برای دروازه ایران محسوب می شود. اسپانیا برای صعود به مرحله بعد نیاز به جای پایی محکم دارد و تا رسیدن به هدف خود، از تلاش دست نخواهد کشید.

منبع: Goal.com

گروه A : مدیر تیم مصر: ما راهی جز بردن روسیه نداریم

لهتا مدیر تیم فوتبال مصر گفت که آن‌ها تمام تمرکزشان را روی بردن تیم روسیه، میزبان جام جهانی 2018 در روز سه‌شنبه معطوف کرده‌اند.

گروه A : مدیر تیم مصر: ما راهی جز بردن روسیه نداریم

مدیر تیم مصر گفت که تمام تمرکزشان را روی برد تیم روسیه معطوف کرده‌اند

مدیر تیم مصر گفت که تمام تمرکزشان را روی برد تیم روسیه معطوف کرده‌اند

تیم فوتبال مصر علیرغم شکست ۱ بر هیچ در مقابل تیم اروگوئه در روز جمعه، عملکرد خوبی داشت و هکتور کوپر سرمربی این تیم اظهار امیدواری کرد که صلاح برای دیدار در برابر روسیه آماده شود. صلاح دروان نقاهت ناشی از آسیب‌دیدگی شانه خود را می‌گذراند. لهتا در مصاحبه با الاهرام آنلاین گفت:

بازی در برابر میزبان جام جهانی بازی سختی خواهد بود اما هدف تمام اعضای تیم ما پیروزی است. ما به‌دقت تیم روسیه را بررسی کرده‌ایم و توانایی شکست دادن این تیم را داریم. تیم ما پس از شروع خوبی که داشت با فضای مسابقات آشنا شد و حالا ازنظر روحی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد. تمام تمرکز کوپر روی حمله است. تنها راهی که پیش روی ماست پیروزی است

لهتا افزود:

ما هیچ مصدومیتی نداریم و تارک حامد هم که در بازی مقابل اروگوئه از ناحیه پشت آسیب‌دیده بود بهبود یافته است.

منبع: goal.com

جام جهانی روسیه: ناکامی یوآخیم لو مقابل مکزیک - نیمار و مسی در سایه رونالدو

آلمان و برزیل در اولین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2018 مقابل حریفان خود امتیاز از دست دادند.

جام جهانی روسیه: ناکامی یوآخیم لو مقابل مکزیک - نیمار و مسی در سایه رونالدو

یواخیم لو انتظار شکست مقابل تیم ملی مکزیک را نداشت و تاکتیک های او در این بازی کار ساز نبود

یواخیم لو انتظار شکست مقابل تیم ملی مکزیک را نداشت و تاکتیک های او در این بازی کار ساز نبود

یک روز فشرده دیگه جام جهانی سپری شد و دو تیم محبوب آلمان و برزیل در اولین بازی خود در مرحله گروهی این رقابت ها ضعیف ظاهر شدند.

آلمان در چهار سال پیش قدرتمند بود و توانست همه حریفان خود را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد، اما شکست یک بر صفر مقابل مکزیک اصلا در برنامه های یوآخیم لو برای حضور در کشور روسیه نبود. تلاش خیره کننده ایروینگ لوسانو و به ثمر رسیدن گل برای مکزیک در ورزشگاه لوژنیکی باعث شد که یک شوک بزرگ به جهان فوتبال وارد شود.

صربستان موفق شد در بازی اول خود کاستاریکا را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و در صدر جدول گروه قرار گیرد، اما مربی این تیم ملادن کراستیچ برای بازی دوم تیمش مقابل سوییس کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

یکشنبه سوییس پس از تساوی یک بر یک مقابل برزیل روحیه بالایی بدست آورده است. فیلیپ کوتینیو در دقیقه بیستم با یک ضربه زیبا برزیل را پیش انداخت ولی استیون زوبر در دقیقه پنجاهم بازی با گلی که به ثمر رساند، تیته و تیمش را متحیر ساخت. در این دیدار نیمار یک فرصت طلایی داشت که برزیل را برنده بازی کند، اما ضربه او به تیر افقی برخورد کرد و برزیل تنها یک امتیاز از بازی به دست آورد.

در گروه E سویس با تساوی مقابل برزیل کار بزرگی انجام داد و کاستاریکا کار سختی در ادامه دارد. صربستان هم با کسب سه امتیاز امید دارد که یکی از ۱۶ تیم صعود کننده به مرحله بعد باشد. در گروهF  مکزیک ۳ امتیاز با ارزش به دست آورد و کره جنوبی نیز با یک گل، بازی را به سوئد واگذار کرد.

مکزیک بدون شک با این بردی که مقابل آلمان مدافع عنوان قهرمانی کسب کرده از اعتماد به نفس و روحیه بالایی برخوردار شده است. یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان شروع ضعیف و شرم آوری را مقابل همتای خود، خوان کارلوس اسوریو سرمربی تیم ملی مکزیک داشت. آلمان موقعیت های زیادی ایجاد کرد که موفق به گل زنی نشد، همچنین مکزیک در نیمه دوم روی ضد حمله چندین موقعیت خطرناک روی درباره آلمان ایجاد کرد.

لوسانو با استفاده از سرعت خود توانست برای مدافعان با تجربه آلمان مشکلات زیادی ایجاد کند و در نهایت موفق به زدن گل شد. همه منتظرند ببینند که آیا این بازیکن سرعتی تیم باشگاهی آیندهون می تواند به ستاره این جام جهانی تبدیل شود؟

صربستان در یک بازی سخت و نفس گیر در گروه E موفق به کسب پیروزی در برابر کاستاریکا شد، در این بازی تعدادی از ستاره های لیگ جزیره در ورزشگاه سامارا نمایش خوبی داشتند. نمانیا ماتیچ نمایش خیره کننده ای در میانه میدان داشت و با قدرت میانه میدان را سازماندهی کرد. هافبک میانی تیم منچستریونایتد از لویز مارین که توپ را قاپید و به سرمربی تیمش در نزدیکی خط زمین داد عصبانی شد و با وی وارد درگیری شد. چند ثانیه بعد تمام بازیکنان ذخیره تیم کاستاریکا با ماتیچ وارد درگیری شدند و او را هل دادند.

منبع: metro.co.uk

گروه E : صحبت های نیمار در رابطه با بازی برزیل سوئیس

در جام جهانی 1998 و بازی مقابل تونس بود که آلن شیرر یازده بار مورد خطای بازیکنان حریف قرار گرفت و نیمار با دریافت 10 خطا طی بازی دیشب برزیل مقابل سوئیس، پس از شیرر قرار گرفت.

گروه E : صحبت های نیمار در رابطه با بازی برزیل سوئیس

در بازی دیشب تیم ملی برزیل مقابل سوئیس، نیمار ۱۰ بار مورد خطا قرار گرفت

در بازی دیشب تیم ملی برزیل مقابل سوئیس، نیمار ۱۰ بار مورد خطای بازیکنان حریف قرار گرفت

نیمار باور دارد که میراندا مدافع تیم ملی برزیل پیش از به ثمر رسیدن گل تیم ملی سوئیس، مورد خطا واقع شده است. این گل حساس در حالی به ثمر رسید که برزیل با یک گل، تیم برتر میدان بود. نیمار همچنین از تیم های داوری جام جهانی خواست، تا با دقت بیشتری به بررسی خطای بازیکنان بپردازند.

از تصاویر گل تساوی سوئیس در نیمه دوم بازی دیشب می توان دید که استیون زوبر پیش از ضربه سر به سوی دروازه، میراندای برزیلی را کمی به جلو شارژ می کند. این گل منجر به تساوی دو تیم در استادیوم روستوف آرنا شد.

سرمربی تیم ملی برزیل، طی مصاحبه ای پس از این دیدار گفت که گل سوئیس باید از سوی سزار راموس، داور مکزیکی این دیدار مردود اعلام می شد. نیمار نیز با این بیانیه موافقت کرد، او در مصاحبه بعد از بازی خود گفت:

فکر می کنم که خطا بود، پس از به ثمر رسیدن گل، بازپخش آن را دوباره دیدم و فکر می کنم خطا بود. اگر چه این وظیفه من نیست و چهار شخص حرفه ای دیگر مسئولیت رسیدگی به آن را دارند. آن ها باید کار خود را انجام دهند. ما لایق مساوی نبودیم. اما می توانیم پیشرفت کنیم و بهتر بازی کنیم. این بازی نشانه ای بود تا بدانیم که کارمان آسان نخواهد بود.

این اولین بازی نیمار در ترکیب اصلی، پس از مصدومیت وخیم او در ماه فوریه بود. این بازیکن ۲۶ ساله، طی دیدار دیشب نیز چندین بار احساس ناراحتی و درد کرد و بسیاری از طرفداران از مصدومیت دوباره او ترس داشتند. او در ادامه صحبت های خود و در پاسخ به احتمال مصدومیت خود گفت:

من ضربه خوردم و درد داشتم، اما جای نگرانی نیست... زمانی که بدن انسان سرد می شود، درد را بیشتر احساس می کند، اما مشکلی نیست.

بر اساس آمار اوپتا، نیمار پس از آلن شیرر در سال ۱۹۹۸، بیش از هر بازیکن دیگری در جام جهانی مورد خطا قرار گرفته است. آلن شیرر و نیمار هر کدام به ترتیب ۱۱ و ۱۰ مرتبه در یک بازی جام جهانی مورد خطای بازیکنان حریف قرار گرفته اند. زمانی که از او در این رابطه سوال شد، گفت:

من در این مورد حرفی ندارم، تنها کاری که باید انجام دهم، فوتبال بازی کردن است، و یا سعی در انجام دادنش داشته باشم. دیدن این خطاها، کار داور بازی است. فکر می کنم که مورد خطای زیاد قرار گرفتن هم بخشی از فوتبال بوده و عادی است.

تیم ملی برزیل، طی بازی دیشب خود و به خصوص در دقایق پایانی بازی، موقعیت های گل بسیاری را از دست داد و تیاگو سیلوا نیز در این رابطه واکنش نشان داده است. او گفت:

فکر می کنم که می توانستیم در آخرین لحظات بازی، بهتر عمل کنیم، اما در چنین موقعیت های حساسی، تصمیم هایی که اتخاذ می شوند بهترین نیستند و تنها بازیکنانی که در چنین شرایطی قرار می گیرند می توانند سخت بودن آن را درک کنند. اما مهم تر از همه این ها، آرامش ذهنی ما است تا بتوانیم با ریکاوری مناسب، عملکرد بهتری را در بازی های آینده داشته باشیم.

منبع: Soccernews.com

گروه D : چگونه یک فیلمساز، ضربه پنالتی لیونل مسی را مهار کرد

بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که لیونل مسی، در نخستین بازی مرحله گروهی تیم ملی آرژانتین، دروازه ایسلند را باز کند. با این حال یک فیلمساز توانست آتش او را خاموش کند!

گروه D : چگونه یک فیلمساز، ضربه پنالتی لیونل مسی را مهار کرد

لحظه دفع پنالتی لیونل مسی توسط هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند

لحظه دفع پنالتی لیونل مسی توسط هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند

هانس فور هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند در رقابت های جام جهانی روسیه، طی بازی دیشب خود با آرژانتین، شش مرتبه دروازه را نجات داد و این عدد، شامل یک پنالتی حساس از سوی مسی نیز می شود. درخشش هالدورسون و تلاش تیم ملی ایسلند، تساوی ارزشمند یک بر یک مقابل تیم ملی آرژانتین را برای آن ها به همراه داشت. هانس هالدورسون طی مصاحبه ای، در رابطه به دفع پنالتی خود، این چنین گفت:

من وظایفم را انجام دادم. من بر روی لیونل مسی مطالعه کردم، سعی کردم وارد ذهن او شوم. برای من، به عنوان یک دروازه بان، بازی با آرژانتین و مقابله با بهترین بازیکن]در جهان[، لحظه ای بزرگ بود. ما امتیاز بسیار مهمی را بدست آوردیم، امتیازی کلیدی برای رسیدن به اهدافمان.

این پنجاهمین حضور این دروازه بان ۳۴ ساله در تیم ملی ایسلند بود و با وجود اینکه دروازه اش در نیمه اول توسط سرخیو آگوئرو باز شد، واکنش های استثنایی او در نیمه دوم، نقش به سزایی در موفقیت ایسلند داشت.

هالدورسون در ادامه درخشش های خود، موفق شد تا با عملکرد عالی اش، دروازه را از حمله مرگبار کریستین پاوون آرژانتینی نجات دهد. ایسلندی ها با بازی خود مقابل آرژانتین، نشان دادند که به دنبال تکرار افسانه یورو ۲۰۱۶ خود، در جام جهانی روسیه هستند.

استعدادهای هالدورسون به زمین فوتبال ختم نمی شوند. به عنوان یک کارگردان فیلم، مسئولیت وی، تهیه فیلم کوتاه شرکت کوکاکولا با نام با یکدیگر بود. این فیلم به مناسبت اولین حضور تیم ملی ایسلند در جام جهانی ساخته شده بود. این فیلم، تنها بخشی از آخرین کارهای هالدورسون است. او هم چنین در کنار دیگر فعالیت های خود، کارگردانی یورو ویژن ایسلند را در سال ۲۰۱۲ بر عهده داشته است.

اگر هالدورسون به استقامت خود ادامه دهد، می تواند در بازی مقابل نیجریه، باری دیگر تاریخ فوتبال ایسلند را با درخشش خود بنویسد.

منبع: Squawka.com


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن