گوش به زنگگوش به زنگ

بوفون نام مسی را در لیست برترین مهاجمان خود قرار نداد!


از نظر جان لوئیجی بوفون، لیونل مسی ستاره آرژانتینی جایی در میان 5 مهاجم برتر تاریخ فوتبال ندارد ولی نکته جالب اینجاست که او نام هری کین انگلیسی را در این فهرست گنجانده است.

قرار نداشتن نام مسی در لیست بهترین مهاجمانِ بوفون.jpg

قرار نداشتن نام مسی در لیست بهترین مهاجمانِ بوفون

به گزارش "تلکسیران"، جان لوئیجی بوفون در روزهای پایانی عمر فوتبالی اش به سر می برد و در انتهای فصل، دستکش هایش را خواهد آویخت. بوفون در تلاش است تا در آخرین سال فوتبالی خود به حسرت بزرگش که قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست، پایان دهد. بوفون تا به حال سه فینال لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده که در تمامی آنها بازنده بوده است.

در راه دستیابی به این هدف، اواخر بهمن ماه ۱۳۹۶ از مرحله یک هشتم نهایی چمپیونز لیگ، تیم یوونتوس باید به مصاف تیم تاتنهام برود.

لوئیجی بوفون در مورد این بازی و مصاف با هری کین، بهترین گلزن دنیا در سال ۲۰۱۷ گفت:

” در حال حاضر بی شک هری کین یکی از بهترین مهاجمان دنیاست. شما به عنوان یک بازیکن، همیشه می توانید بهتر شوید ولی مسائلی در فوتبال وجود دارند که حتی با بیشتر تمرین کردن هم بهبود نخواهند یافت.“

بوفون ادامه داد:

”هری کین ذاتا گلزن است و این مساله در وجود اوست. در تمام دوران ورزشی ام بهتر از رونالدوی برزیلی، کریستیانو رونالدو، فیلیپو اینزاگی و گابریل باتیستوتا ندیده ام و حالا با اطمینان می توانم هری کین را هم در میان این مهاجمان بزرگ قرار دهم. این مهاجمان در محوطه جریمه حریفان مانند یک قاتل بالفطره عمل می کنند. قرار گرفتن روبروی بهترین مهاجمان دنیا همیشه انگیزه بالایی در من ایجاد کرده است و همواره از این چالش سخت لذت برده ام.“

نکته جالب عدم قرارگرفتن لیونل مسی در فهرست ۵ مهاجم برتر دنیا از نگاه بوفون است، در حالی که پیش از این سنگربان اسطوره ای ایتالیا همواره در مصاحبه های خود از مسی تمجید کرده بود.

منبع: Goal.com