گوش به زنگگوش به زنگ

فاش شدن دلیل به تاخیر انداختن اخراج کونته توسط آبراموویچ


چلسی به دلیل نتایج ضعیف کونته به دنبال اخراج او می باشد. خروج آنتونیو کونته از چلسی در پایان فصل هنوز مشخص نشده، اما دلیل اینکه چرا رومن آبراموویچ اخراج این مربی ایتالیایی را به تاخیر انداخته، سرانجام مشخص شده است.

خروج آنتونیو کونته از چلسی در پایان فصل هنوز قطعی نشده است.jpg

خروج آنتونیو کونته از چلسی در پایان فصل هنوز قطعی نشده است

سرمربی ایتالیایی چلسی موفق شد که این تیم را به دومین جام با ارزش در انگلستان نزدیک کند. آنها در فینال جام حذفی با منچستریونایتد بازی خواهند کرد و شاید بتوانند تلخی ناکامی در این فصل ناموفق در لیگ برتر را با آوردن این کاپ به استمفورد بریج جبران کنند.

تیم چلسی در دفاع از عنوان قهرمانی خود در فصل قبل لیگ برتر ناموفق بوده؛ آنها اکنون در رتبه پنجم جدول لیگ برتر قرار دارند و پنج امتیاز با رتبه چهارم جدول فاصله دارند، در صورتی که فقط چهار بازی تا پایان فصل باقی مانده است.

شایعات در مورد آینده کونته در اوایل ماه سپتامبر آغاز شد و در طول پاییز افزایش یافت، زیرا مشخص شد که تیم چلسی به قدرتمندی فصل قبل نبوده است.

ضعیف ظاهر شدن آنها در اوایل سال ۲۰۱۸ باعث شد بسیاری از طرفداران این تیم بر این باور باشند که خروج او قطعی است و در حالی که هیچ تاییدیه ای وجود ندارد کونته این باشگاه را ترک خواهد کرد، اما بعید به نظر می رسد شانس زیادی برای ماندن این سرمربی ایتالیایی در فصل بعد وجود داشته باشد.

با این حال دیلی میرر(Daily Mirror)  ادعا  می کند که تنها دو دلیل، مانع اخراج کونته از تیم چلسی در اواسط فصل شد:

  • همانطور که در قرارداد کونته ذکر شده است در صورتی که باشگاه چلسی بخواهد قبل اتمام فصل او را اخراج کند باید به عنوان خسارت مبلغ ۱۰میلیون پوند به وی پرداخت کند.
  • طبق قرارداد این سرمربی، تیم چلسی در صورت اخراج او باید تا ۶ ماه بعد از جدایی کونته از این تیم حقوق او را پرداخت کند اما چلسی مایل به پرداخت این مبلغ نمی باشد.

 

با وجود معلق شدن صحبتهای کونته با پاریس سنت ژرمن، تیم چلسی امیدوار است که این سرمربی خارجی به سرعت یک تیم بزرگ دیگر را برای فصل آینده خود انتخاب کند.

به نظر می رسد که توماس توخل برای سرمربی گری غول های آبی لیگ برتر انتخاب شده و جای خالی کونته در فصل بعد حس نخواهد شد.

همچنین احساس میشود که اخراج کونته مسیر سختی برای این باشگاه لندنی رقم خواهد زد و پرداخت جریمه به دلیل اخراج این سرمربی تا قبل پایان فصل برای چلسی ناخوشایند می باشد.

بحث های زیادی در مورد نحوه عملکرد کونته و بازیکنانش در این فصل وجود داشت و کونته در این ماه گفت:

"صادقانه بگویم من و همه بازیکنان تیمم هرچی در توان داشتیم در این فصل به کار بستیم. ما خیلی سخت تلاش می کنیم که فصل موفقی داشته باشیم، اما من فکر می کنم که در آخر ما مستحق کسب یک جام در یک فصل هستیم و این نشان دهنده نحوه عملکرد خوب ماست."

 

کونته ادامه داد:

"شما می توانید از باشگاه بپرسید نه از من. تکرار می کنم که وظیفه من کار کردن و هدایت تیم است. هم من هم دستیارانم برای تیم چلسی ۲۴ ساعته وقت گذاشتیم. این وظیفه ماست. اما حالا باشگاه باید تصمیمش را بگیرد. تکرار می کنم که من در این مورد نگران نیستم."

تیم چلسی به دنبال یک سرمربی موفق برای جایگزینی کونته می باشد و صحبتها از آمدن یولیان ناگلزمان به لندن می باشد.

 منبع: teamtalk.com