تبلیغات در تلکسیران

عثمان دمبله: بارسلونا قبل از دورتموند مرا می خواست!

عثمان دمبله ستاره باشگاه بارسلونا ادعاهای جالبی را در مورد باشگاه لیورپول و باشگاه فعلی اش بارسلونا مطرح کرده است.

عثمان دمبله: بارسلونا قبل از دورتموند مرا می خواست!

عثمان دمبله ستاره فرانسوی باشگاه بارسلونا، به تازگی از کمند مصدومیت رهایی یافته است

عثمان دمبله ستاره فرانسوی باشگاه بارسلونا، به تازگی از کمند مصدومیت رهایی یافته است

دمبله، که در تابستان گذشته با قراردادی به ارزش ۱۳۵ میلیون پوند از باشگاه بروسیا دورتموند به بارسلونا پیوست، در دیدار هفته گذشته برابر خیرونا، اولین باری بود که در ورزشگاه نیوکمپ به صورت فیکس بازی می کرد.

مصدومیت های فراوان باعث شده در این مدت بازی های کمی به دمبله برسد و او از ابتدای این فصل، تنها ۱۱ بار برای غول های کاتالان به میدان رفته است.

عثمان دمبله مدعی شده قبلا به راحتی می توانسته به جای دورتموند به لیورپول بپیوندد اما این کار را نکرده است. دمبله همچنین ادعا می کند که بارسلونا نیز در آن زمان خواهان او بوده است.

دمبله به روزنامه فرانسوی Onze Mondial گفت:

”هنگامی که داشتم باشگاه رن را ترک می کردم با سه باشگاه صحبت کردم: دورتموند، لیورپول و بارسلونا.“

من با سران باشگاه بارسلونا ملاقات داشتم. به آن ها گفتم:

”برای فصل بعدی، انتقالم به بارسا امکان پذیر نخواهد بود. اما دفعه بعد که با من تماس بگیرید، من می آیم و نهایتا هم این اتفاق افتاد.“

عثمان دمبله به رغم شروع توام با بدشانسی که در نیوکمپ داشته، در تلاش است تا شرایط را تغییر دهد.

وی افزود:

”من در بارسا خیلی زود مصدوم شدم، اما توانستم خودم را آرام و بی حاشیه نگه دارم. فکر می کنم این که در ابتدای فصل مصدوم شدم بهتر از این بود که در پایان فصل مصدوم شوم، چرا که در آن زمان مهم ترین بازی ها در راهند. به هر حال اولین بازی هایی که برای بارسلونا انجام داده ام، به من کمک کرده تا با تیم هماهنگ شوم. در حال حاضر من پزشک و آشپز مخصوص استخدام کرده ام. رژیم غذایی برای یک بازیکن حرفه ای ضروری است و من باید از خودم مراقبت کنم.“

تیم بارسلونا فردا از ساعت ۱۸:۴۵ در حساس ترین دیدار فصل خود پس از الکلاسیکو، در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف اتلتیکو مادرید خواهد رفت. عثمان دمبله در صورت بازی کردن در این دیدار، شانس این را دارد که در یکی از مهم ترین بازیهای فصل بارسا توانایی های خودش را اثبات کند.

منبع: www.express.co.uk

شب عجیب کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو

خاص ترین شب ساتیاگو برنابئو برای تیبو کورتوا، عجیب ترین شب برای کیلور ناواس بود.

شب عجیب کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو

کیلور ناواس بهترین دروازه بان فصل پیش اروپا

کیلور ناواس بهترین دروازه بان فصل پیش اروپا

شنبه شب قبل از آغاز بازی رئال مادرید و لگانس، از کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو تقدیر به عمل آمد؛ وی چند روز پیش به عنوان دروازه بان برتر اروپا در فصل گذشته انتخاب شد. با اینحال در بازی دیشب وی درون دروازه نایستاد و به جای او تیبو کورتوا از دروازه رئال مادرید محافظت کرد.

 

خولن لوپتگی سرمربی رئال دیشب تصمیم به تغییر دروازه بان تیمش گرفت. بنابراین بهترین دروازه بان اروپا بر روزی نیمکت نشست و شاهد این بود که رقیبش تیبو کورتوا جای وی را درون دروازه پُر کرده است.

خولن لوپتگی درباره اینکه تیمش دو دروازه بان سطح بالا دارد، گفت:

این یک مشکل نیست؛ بلکه بهترین راه حل است.

از وقتی که ایکر کاسیاس رئال مادرید را ترک کرده است، کیلور ناواس به مدت سه سال انتخاب اول رئالی ها برای پُست دروازه بانی بوده است و حالا به نظر می رسد دوران وی در این تیم در حال تمام شدن است. از زمانی که کیلور ناواس برای اولین بار درون دروازه کهکشانی ها ایستاد، ۱۴۷۱ روز گذشته است اما حالا شرایط برای او فرق کرده است.

همچنین عملکرد تیبو کورتوا در بازی دیشب مناسب بود؛ با اینکه وی نتوانست ضربه پنالتی حریف را بگیرد، اما در نیمه دوم با ۴ عکس العمل بسیار خوب مانع از گل خوردن تیمش شد.

منبع: marca.com

سود کلان لیورپول از فروش فیلیپ کوتینیو همچنان ادامه دارد

بارسلونا برای خرید فیلیپ کوتینیو از لیورپول در ژانویه گذشته، مبلغ بسیار زیادی را هزینه کرد؛ با اینحال هنوز هم قرمز ها از قبال این انتقال سود کسب می کنند.

سود کلان لیورپول از فروش فیلیپ کوتینیو همچنان ادامه دارد

هزینه سنگین بارسلونا برای به خدمت گرفتن فیلیپ کوتینیو

هزینه سنگین بارسلونا برای به خدمت گرفتن فیلیپ کوتینیو

بارسلونا برای به خدمت گرفتن این هافبک برزیلی تلاش بسیار زیادی کرد و سرانجام موفق شد در نقل و انتقالات زمستانی وی را با مبلغ گزافی به خدمت گیرند؛ با اینحال لیورپول هنوز هم در حال به دست آوردن سود از این انتقال است. هواداران لیورپول نگران این بودند که با خروج فیلیپ کوتینیو تیمشان افت قابل ملاحظه ای کند اما محمد صلاح به خوبی توانست در فصل گذشته جای وی را پُر کند.

این وینگر مصری با عملکرد بی نظیر خود در فصل گذشته موفق شد تمیش را به مرحله فینال رقابت های لیگ قهرمانان برساند؛ با اینحال قرمز ها در این مسابقه با نتیجه ۳-۱ مغلوب رئال مادرید شدند. در طرف دیگر بارسلونا و کوتینیو در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل آاس رم شکست عجیبی خوردند؛ این تیم ایتالیایی در مرحله نیمه نهایی مغلوب لیورپول شد و از گردونه رقابت حذف شد.

بارسلونا فیلیپ کوتینیو را در ازای مبلغ ۱۰۶ میلیون پوند بعلاوه ۳۶ میلیون پوند(که در شرایطی خاص به حساب لیورپول واریز می شود) به خدمت گرفته است. تقریبا نیمی از این مبلغ ۳۶ میلیون پوند یعنی ۱۷ میلیون پوند، در صورتی که کوتینیو ۱۰۰ مرتبه برای بارسا به میدان رود، واریز خواهد شد. بنابراین هر ۲۵ مرتبه ای که کوتینیو در ترکیب آبی و اناری ها قرار گیرد، حدود ۴.۴ میلیون پوند به حساب قرمز ها انتقال داده خواهد شد.

شنبه گذشته، فیلیپ کوتینیو بیست و پنجمین بازی خود را برای کاتالان ها انجام داد و بنابراین اولین قسط ۴.۴ میلیون پوندی به حساب قرمز ها انتقال داده شد؛ در این بازی بارسلونا موفق شد با نتیجه ۱-۰ رئال وایادولید را شکست دهد.

همچنین جدای از این ۱۷ میلیون پوند، به دلیل صعود بارسلونا به رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا که فیلیپ کوتینیو را در اختیار دارد، ۴.۴ میلیون پوند دیگر عاید باشگاه لیورپول شده است.

منبع: Mirror.com

یورگن کلوپ: فقط باید ببریم، نوع بردن مهم نیست!

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول بر این باور است که در زمان هایی که مهاجمان تیمش نمی توانند عملکرد مناسب و زیبایی داشته باشند، تیم وی باید به هر طریق ممکن در آن بازی ها پیروز از میدان مسابقه خارج شود. این درخواست یورگن کلوپ از تیمش است.

یورگن کلوپ: فقط باید ببریم، نوع بردن مهم نیست!

یورگن کلوپ فقط از تیمش پیروزی می خواهد

یورگن کلوپ فقط از تیمش پیروزی می خواهد

شنبه شب، تیم لیورپول به سرمربیگری یورگن کلوپ موفق شد با نتیجه خفیف ۱-۰ تیم برایتون را شکست دهد. در آن مسابقه آلیسون بکر با عملکرد خوب خود مانع از گل خوردن تیمش شد و بدین ترتیب برتری قرمز ها حفظ شد و توانستند پیروز از این میدان خارج شوند. بازیکنان لیورپول بازی زیبایی را ارائه ندادند اما تک گل محمد صلاح در نیمه اول، باعث پیروزی آن ها شد.

خلاصه بازی لیورپول- برایتون(هفته سوم لیگ جزیره)

 

قرمز ها دو هفته قبل نیز توانستند با نتیجه ۲-۰ تیم کریستال پالاس را از پیش روی بردارند و در آن مسابقه نیز بازیکنان پس از گل اول، به دفاع کردن پرداختند تا اینکه در اواخر بازی موفق شدند یک گل دیگر نیز وارد دروازه حریف لندنی خود کنند. اگرچه قرمزها در این دو مسابقه پیروز شدند اما عمل کرد آن ها در بازی هفته اول مقابل وستهم، در تضاد است؛ شاگردان یورگن کلوپ موفق شدند در هفته اول مقابل وستهم با نتیجه پُر گل ۴-۰ به برتری برسند.

لیورپولی ها در این سه مسابقه بدون حتی یک گل خورده پیروز شدند و فقط به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به منچسترسیتی، در جایگاه دوم جدول رده بندی لیگ جزیره حضور دارند. به نظر می رسد تنها تیمی که می تواند در انگلستان با منچسترسیتی رقابت کند همین لیورپول است؛ قرمز ها فصل گذشته توانستند در رقابت های لیگ قهرمانان نیز سیتیزن ها را از پیش روی بردارند و فصل گذشته از ۴ دیدار اخیر با این تیم، ۳ پیروزی کسب کرده اند.

با اینحال یورگن کلوپ بر این باور است که اگر تیمش خواهان رقابت با منچسترسیتی است، باید بتواند در مسابقات مختلف حتی با ارائه یک بازی کسل کننده و کثیف، به پیروزی برسند.

سرمربی آلمانی لیورپول در این رابطه می گوید:

اغلب وقتی بازی زیبایی را ارائه می کنیم، یا پیروز می شویم و یا به نتیجه مساوی دست پیدا می کنیم. زمانی که عمل کرد متوسطی داریم نیز شکست می خوریم. باید در بسیاری ازجهات پیشرفت کنیم اما واضح است که در روز هایی که آماده نیستیم، حریفان متفاوتی خواهیم داشت. می خواهیم همیشه بازی زیبایی را ارائه کنیم اما اگر این امر اتفاق نیفتد، باید به هر نحو ممکن در مسابقات پیروز شویم و نتیجه دلخواه را کسب کنیم. ما برای پیروزی مقابل برایتون جنگیدیم و من از این بابت خوشحالم.

لیورپول تا بدین جای فصل تنها تیمی است که در این فصل لیگ برتر هیچ گلی دریافت نکرده است. ویرجیل فن دایک و جو گومز زوج خط دفاعی فوق العاده ای را در قلب خط دفاع تشکیل داده اند و آلیسون بکر نیز با واکنش های خوب خود مانع از گل خوردن تیمش می شود. آرنولد و رابرتسون در پست دفاع کناری به خوبی در کار های دفاعی مشارکت می کنند. کلوپ می گوید:

از عملکرد بازیکنان خط دفاعی بسیار راضی هستم اما حقیقتا پیروزی ۴ بر ۰ را بیشتر می پسندم! با اینحال پیروزی با یک گل زده نیز نتیجه رضایت بخشی است.

شنبه هفته آینده لیورپول در استادیوم کینگ پاور به مصاف لسترسیتی خواهد رفت.

 

منبع:Express.co.uk

عجیب ولی واقعی: اتلتیکومادرید و والنسیا پرخرج ترین تیم های لالیگا

اخیرا پنجره نقل و انتقالاتی اروپا بسته شده است و در این پنجره برخی اتقالات عجیب به وقوع پیوستند؛ با اینحال یکی از اتفاقات جالب در این تابستان، حضور دو تیم اتلتیکو مادرید و والنسیا در جمع پُر خرج ترین تیم های حاضر در لالیگا بود.

 

عجیب ولی واقعی: اتلتیکومادرید و والنسیا پرخرج ترین تیم های لالیگا

اتلتیکومادرید و والنسیا در بین پُر خرج ترین تیم های لالیگا

اتلتیکومادرید و والنسیا در بین پُر خرج ترین تیم های لالیگا

با توجه به دخل و خرج باشگاه های حاضر در لالیگا، دو تیم اتلتیکومادرید و والنسیا بیشترین هزینه را برای خرید بازیکنان جدید تقبل کرده اند. اتلتیکومادرید ۴۵ میلیون یورو از فروش های خود کسب کرده است؛ البته آن ها شیمه ورسالیکو را به اینتر فروخته اند اما اینتر سال آینده پول خرید وی را پرداخت خواهد کرد. با اینحال اتلتیکومادرید برای خرید بازیکنان جدید ۱۲۳ میلیون یورو هزینه کرده است و بنابراین شکافی ۷۸ میلیون یورویی بین دخل و خرج این باشگاه به وجود آمده است.

سال آینده فینال لیگ قهرمانان اروپا در استادیوم خانگی اتلتیکو برگزار خواهد شد و به همین دلیل مدیران این تیم اسپانیایی تصمیم به تقویت تیمشان گرفته اند تا این باشگاه حضوری قدرتمند تر در این رقابت داشته باشد. والنسیا نیز از این حیث در رتبه دوم قرار دارد؛ والنسیا برای خرید بازیکنان جدید، حدود ۱۲۵ میلیون یورو هزینه کرده است و ۵۷ میلیون یورو بابت فروش هایش کسب کرده است. بنابراین خفاش ها ۶۷ میلیون یورو بیش تر از در آمدشان هزینه کرده اند. بارسلونا، ویارئال و در اتفاقی عجیب ختافه، هرکدام به ترتیب با ۴۳، ۲۸ و ۱۸ میلیون یورو هزینه در مکان های بعدی قرار دارند.

اما رئال مادرید در اقدامی عجیب فقط ۱۲ میلیون یورو بیش تر از درآمدش خرج کرده است؛ به نظر می رسد مسئولان رئال مادرید قصد دارند تابستان آینده مبلغ هنگفتی را برای خرید نیمار هزینه کنند و به همین دلیل نسبت به تیم های دیگر کمتر خرج کرده اند.

در طرف مقابل لالیگا، تیم های اتلتیک بیلبائو، رئال بتیس و رئال سوسیه داد، سود زیادی از فروش بازیکنانشان به دست آوردند اما تصمیم گرفتند این پول را برای خرید بازیکنان جدید هزینه نکنند؛ اتلتیک بیلبائو در ازای ۸۰ میلیون یورو کپا آریزابالاگا را به چلسی واگذار کرد و سودی ۵۲ میلیون یورویی به دست آورد. بتیس نیز با فروش فابین روئیز به ناپولی حدود ۱۹ میلیون یورو و رئال سوسیه داد نیز با فروش آلوارو اودریورزولا به رئال مادرید حدود ۱۹ میلیون یورو سود به دست آوردند.

منبع: Marca.com

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، از تیم المپیاکوس یونان به ناتینگهام فارست انگلستان پیوست. این تیم انگلستانی در لیگ دسته اول(چمپیونشیپ) انگلستان حضور دارد.

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم اسبق پرسپولیس و المپیاکوس یونان، به تیم انگلستانی ناتینگهام فارست پیوسته است. آیتور کارانکا سرمربی ناتینگهام که قبلا دستیار ژوزه مورینیو در تیم رئال مادرید بود، قبلا نیز نسبت به جذب این مهاجم بلند قامت ابراز علاقه کرده بود و حالا توانست وی را به خدمت گیرد.

این مهاجم ۲۸ ساله به صورت قرضی از تیم المپیاکوس یونان به انگلستان آمده است. هنوز جزئیات قرارداد کریم انصاری فرد منتشر نشده است. سعید عزت اللهی هموطن انصاری فرد نیز به دیگر تیم حاضر در رقابت های چمپیونشیپ یعنی ریدینگ پیوسته است. انصاری فرد در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه تیم ملی ایران در این رقابت حضور داشت و در مرحله گروهی توانست از روی نقطه پنالتی مقابل تیم ملی پرتغال گلزنی کند.

منبع: business-standard


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟