گوش به زنگگوش به زنگ

ونگر به رکورد فرگوسن رسید


آرسن ونگر به رکورد ??? بازی در لیگ جزیره رسید و از این حیث با رقیب دیرینه اش سر الکس فرگوسن برابر شد.

تنها یک دیدار تا شکسته شدن رکورد فرگوسن توسط ونگر در لیگ جزیره باقی مانده است.jpg

تنها یک دیدار تا شکسته شدن رکورد فرگوسن توسط ونگر در لیگ جزیره باقی مانده است

به گزارش "تلکسیران"، آرسن ونگر در دیدار مقابل کریستال پالاس و با حضور روی نیمکت آرسنال توانست به رکورد ??? حضور سِر الکس فرگوسن در مسابقات لیگ جزیره برسد و حالا این فرصت را دارد تا در بازی روز یکشنبه مقابل وست برومویچ، رکورد سرمربی اسکاتلندی را در لیگ جزیره پشت سر بگذارد.

آمار آرسن ونگر و الکس فرگوسن در رقابت های فوتبال لیگ برتر انگلستان

اگر چه یکشنبه آرسن ونگر، فرگوسن را از لحاظ تعداد بازی پشت سر خواهد گذاشت اما فرگوسن هنوز در اکثر موارد از ونگر پیش است:

الکس فرگوسن در منچستریونایتد صاحب ??? برد، ??? تساوی و ??? باخت شده است. اما آمار ونگر بدین صورت است: ??? پیروزی، ??? مساوی و ??? شکست. ???? گل برای تیم فرگوسن و ???? گل برای تیم ونگر. منچستر یونایتد تحت هدایت فرگوسن، ??? گل دریافت کرد و میانگین امتیاز ?/?? را به ثبت رساند. توپچی ها با سرمربیگری ونگر، ??? گل خورده اند و میانگین ?/?? امتیاز در هر بازی ماحصل تلاش آن ها بوده است. مشخصا از نظر درصد پیروزی ها نیز، الکس فرگوسن جلوتر از آرسن ونگر است.

از لحاظ افتخارات تیمی هم، فرگوسن از ونگر پیش است. او سیزده بار با منچستر یونایتد قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده، اما ونگر فقط سه بار به این عنوان دست یافته است. همچنین از نظر کسب عناوین فردی، ونگر فرانسوی تاکنون سه بار به عنوان سرمربی فصل لیگ جزیره انتخاب شده، در حالی که فرگوسن مجموعا یازده بار این عنوان را به دست آورده است.

بعید است سرمربی ای بتواند به این زودی ها به رکورد شخصی الکس فرگوسن برسد.

منبع: dailymail.co.uk