راهکار جدید رئال مادرید برای به خدمت گرفتن ادن هازارد

طبق گزارشات دریافتی، رئال مادرید آماده ارائه پیشنهاد معاوضه هافبک کلیدی تیم خود با ادن هازارد است.

ادن هازارد پیشنهاد جدید چلسی برای تمدید قرارداد را به دلیل علاقه اش باشگاه رئال مادرید رد کرده است

ادن هازارد پیشنهاد جدید چلسی برای تمدید قرارداد را به دلیل علاقه اش باشگاه رئال مادرید رد کرده است

کهکشانی ها که تقریبا از آوردن ستاره چلسی به برنابئو ناامید شده اند در تلاشند تا با انتقال مارکو آسنسیو به تیم چلسی به عنوان بخشی از قرارداد، بتوانند این تیم را مجاب کنند تا هازارد را به آن ها بدهد.

رئال در طی چند سال گذشته به ادن هازارد بلژیکی لینک شده و علاقه زین الدین زیدان به این ستاره اغلب به گفت و گوهایی حول مبلغ بالای انتقال او به اسپانیا منجر شده است و نتیجه مثبتی نداشته.

سران رئال مادرید با اعتقاد بر این که کریستیانو رونالدوی ۳۲ ساله و گرت بیل، به پایان دوران حضورشان در این تیم نزدیک می شوند در حال آماده کردن پیشنهادی برای انتقال تابستانی هازارد ۲۷ ساله از استمفوردبریج هستند.

از طرفی مارکو آسنسیو که در سال ۲۰۱۴ از تیم مایورکا خریداری شد، هنوز فرصت بروز کامل توانایی های خود را در رئال نداشته است. وقتی صحبت انتقال ستاره ای چون ادن هازارد در میان باشد، زیدان به احتمال فراوان اجازه خروج از برنابئو را به این جوان مستعد ۲۲ ساله خواهد داد.

البته هنوز مذاکرات رسمی بین دو باشگاه در رابطه با انتقال هازارد انجام نشده است. ادن هازارد تا سال ۲۰۲۰ با باشگاه چلسی قرارداد دارد.

ماه گذشته، پدر هازارد به یک روزنامه بلژیکی گفت:

ادن پیشنهاد جدید چلسی برای تمدید قرارداد را به دلیل علاقه اش باشگاه رئال مادرید رد کرده است.“

از طرفی باشگاه چلسی ادعا کرده قرارداد جدیدی را به ادن هازارد ارائه نکرده است، زیرا قرارداد فعلی این بازیکن تا دو سال و نیم دیگر اعتبار دارد.

آنتونیو کونته سرمربی چلسی نیز در این رابطه گفت:

”این یک گفت و گوی خصوصی بین باشگاه، بازیکن و مدیربرنامه اوست.“

منبع: teamtalk.com

معمای انتقال هازارد به رئال مادرید!

قوانین جدید در لیگ جزیره، فروش احتمالی ادن هازارد به رئال مادرید را با چالش هایی مواجه کرده است.

ادن هازارد یکی از بهترین بازیکن های جام جهانی روسیه بود

ادن هازارد یکی از بهترین بازیکن های جام جهانی روسیه بود

قانون جدید در لیگ جزیره این چنین می گوید که باشگاه های انگلیسی حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از شروع لیگ، اجازه خرید بازیکن دارند. چنین قانونی، انتقال احتمالی ادن هازارد از باشگاه چلسی به رئال مادرید را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد.

باشگاه های حاضر در لیگ جزیره پس از بازه زمانی تعیین شده امکان به خدمت گرفتن بازیکن جدیدی را ندارند، اما دیگر باشگاه های اروپایی چنین محدودیتی را نخواهند داشت. به همین دلیل، چلسی می داند که در صورت فروش ادن هازارد پس از زمان مشخص شده، امکان یافتن جایگزین وی در این فصل وجود نخواهد داشت.

طبق اطلاعات بدست آمده و سخنان ادن هازارد در مطبوعات بلژیکی، او برای خروج از چلسی و انتقال به تیمی دیگر بسیار مشتاق است.

طبق اخبار منتشر شده توسط رسانه های انگلیسی، رومن آبراموویچ، مدیر باشگاه چلسی، برای فروش هازارد، مبلغ ۲۲۰ میلیون یورو را در نظر گرفته است. این در حالی است که کهکشانی ها در حال حاضر توانایی پرداخت چنین مبلغی را ندارند.

باشگاه چلسی می داند که پس از درخشش تیم ملی بلژیک در جام جهانی، درخواست ها برای بازیکنی هم چون هازارد بسیار بالا است؛ اما در عین حال دو سال از قرارداد او با چلسی باقی مانده است، به همین دلیل، امکان وضع قرارداد جدید برای او بسیار پایین است.

منبع: Marca.com

پیش بازی فینال جام جهانی روسیه: ملاقات فرانسه - کرواسی در ایستگاه آخر

پس از گذشت چندین هفته از دیدار های جام جهانی 2018، بالاخره زمان آغاز بازی فینال فرا رسیده است. فرانسه و کرواسی طی دیداری تاریخی به مصاف یکدیگر می روند تا در نهایت، یکی از این دو تیم به بزرگترین پیروزی در دنیای فوتبال دست یابد.

دیدار فینال جام جهانی روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه ۲۴ تیر در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد

دیدار فینال جام جهانی روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه ۲۴ تیر در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد

روز یکشنبه جام جهانی ۲۰۱۸ پایان خواهد یافت. تیم های ملی کرواسی و فرانسه در حالی در استادیوم لوژنیکی مسکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت که هر دو از مدعیان اصلی فتح جام هستند.

دیدیه دشان، طی دوران بازیگری خود در تیم ملی فرانسه، جام جهانی ۱۹۹۸ را بالای سر خود برده است و حال به دنبال دستیابی به دومین مقام قهرمانی خود، به عنوان سرمربی این تیم است. این در حالی است که تیم ملی کرواسی تاکنون هیچ جام جهانی را بالای سر نبرده است. تاریخ سازی کرواسی در صورت پیروزی در این دیدار، کامل خواهد شد.

تیم ملی فرانسه طی مسیر خود در مرحله خذفی، آرژانتین، اروگوئه و بلژیک را پشت سر گذاشته است، بنابراین می توان نتیجه گرفت که خروس ها رقابای سرسختشان را از پیش رو برداشته اند.

از طرفی مسیر تیم ملی کرواسی به سوی فینال جام جهانی ۲۰۱۸، راحت تر از فرانسه بوده است. اما نمی توان از این حقیقت گذشت که کروات ها، برای رسیدن به این مرحله سخت تلاش کرده اند. آن ها در مصاف های خود مقابل دانمارک، روسیه و انگلستان بازی ها را به وقت اضافه کشاندند و به ترتیب دو بازی اول را در اوقات اضافی و دیدار آخر را در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند.

فرانسه و کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۹۸ نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. در آن بازی، فرانسه توانست با تیم ۱۰ نفره خود بازی را ۲ بر ۱ ببرد.

در ادامه، اطلاعات مربوط به دومین دیدار تاریخی این دو تیم را در اختیار شما قرار می دهیم:

جدول زیر، اطلاعات پخش این بازی را به نمایش گذاشته است.

بازی

فرانسه مقابل کرواسی

تاریخ

یک شنبه ۲۴ ام تیر ماه (۱۵ ام جولای)

ساعت

۱۹:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان فرانسه

دروازه بانان

لوریس، مانداندا، آرلوآ

مدافعان

پاوار، کیمپبه، واران، اومتیتی، رامی، سیدیبه، هرناندز، مندی

هافبک ها

پوگبا، لمار، تولیسو، کانته، متوئیدی، انزونزی، فکیر

مهاجمان

گریزمان، امباپه، ژیرو، تاون، دمبله

 

تیم دیدیه دشان برای انجام دیدار فینال هیچ مصدومی ندارد. به همین دلیل، احتمال تغییر در یازده بازیکن اصلی این تیم بسیار دور از ذهن است.

یازده نفر اصلی احتمالی فرانسه: لوریس؛ پاوار، واران، اومتیتی، هرناندز؛ پوگبا، کانته، متوئیدی، گریزمان، امباپه ؛ ژیرو.

پست بازی

بازیکنان کرواسی

دروازه بانان

سوباشیچ، کالینیچ، لیواکوویچ

مدافعان

ورسالیکو، لوورن، استیرنیچ، کورلوکا، یدوای، چلتسار، ویدا، پیواریچ

هافبک ها

پریشیچ، راکیتیچ، کواچیچ، مودریچ، بورزوویچ، براداریچ،

مهاجمان

کراماریچ، مانژوکیچ، ربیچ، پیاتسا

 

تیم ملی کرواسی با چالشی بزرگ مواجه است. طی دیدار قبلی مقابل انگلستان، ماریو مانژوکیچ به پیکفورد برخورد کرد و این برخورد، مصدومیتی را بر روی مانژوکیج به جای گذاشت. با توجه به شدت برخورد، احتمال نبود وی در ترکیب اصلی وجود دارد.

چندین بازیکن دیگر این تیم نیز خسته خواهند بود. بازیکنانی هم چون ایوان راکیتیچ و لوکا مودریچ، تمام سه دیدار گذشته تیم ملی کرواسی را بازی کردند، که همه این دیدارها به وقت های اضافه کشیده شد.

یازده نفر اصلی احتمالی کرواسی: سوباشیچ؛ ورسالیکو، لوورن، ویدا، پیواریچ؛ بورزوویچ، راکیتیچ، مودریچ، پریشیچ، ربیچ؛ مانژوکیچ.

 

پیش نمایش بازی

۲۱ امین فینال جام های جهانی، تماماً اروپایی است. این دیدار تنها تقابل دو تیم نیست، بلکه ستارگانی هم چون کیلین امباپه و لوکا مودریچ نیز به دنبال نمایش خیره کننده در مسکو خواهند بود.

این دومین حضور تیم ملی فرانسه در فینال جام جهانی است. آن ها در یورو ۲۰۱۶، در خاک خود ناکام ماندند و نایب قهرمان شدند و این دیدار شاید بهترین فرصت آن ها در سال های اخیر برای کسب مقام قهرمانی است.

خروس ها پس از هر بازی پیشرفت کردند و بدون شک، امباپه یکی از ستاره های درخشان این دوره از مسابقات است. این مهاجم باشگاه پاریس سن ژرمن، تا کنون سه گل در روسیه به ثمر رسانده است که دوتای آن ها، منجر به حذف لیونل مسی و آرژانتین شد. در گذشته نیز، تاثیر حضور او در تیم توسط پوگبا توضیح داده شده بود. پوگبا در مصاحبه خود با خبرنگاران این چنین گفت:

کیلین جوان است، ما این را می دانیم  و او نیز از این موضوع آگاهی دارد، اما در زمین بازی، هیچ جوانی وجود ندارد. او می گوید که می خواهد برنده باشد، این تنها یک حرف نیست؛ او می خواهد آن را عملی کند. او برای رسیدن به این مهم، هر کاری می کند و استعدادش را نیز دارد.

فرانسه، برای دیدار روز یکشنبه از روحیه بازیکن ۱۹ ساله خود استفاده بسیاری خواهد کرد، اما برای کرواسی، کسب اولین مقام قهرمانی دنیا انگیزه ای بزرگ است. لوکا مودریچ، کاپیتان تیم ملی کرواسی، شاید برگ برنده این تیم باشد. هافبک باشگاه رئال مادرید در این رابطه می گوید:

من حاضرم هر چهار عنوان لیگ قهرمانان اروپای خود را با این جام عوض کنم، مهم نیست چه اتفاقی در فینال رخ دهد، تا به این جای کار ما به بزرگترین پیروزی ها در تاریخ تیم ملی کرواسی دست یافته ایم، اما همگی به دنبال کسب مقام قهرمانی هستیم. ما با اعتماد به نفس و شخصیتی کامل به بازی خواهیم رفت. ما هر آن چه را که یک تیم برای قهرمانی نیاز دارد، داریم.

حرف های مودریچ را که کنار بگذاریم، کرواسی در هیچ یک از پنج دیدار گذشته خود مقابل تیم ملی فرانسه، موفق به کسب پیروزی نشده است. آن ها سه بازی(که شامل نیمه نهایی سال ۱۹۹۸ می شود) را با شکست پشت سر گذاشتند، و دو بازی دیگر را نیز با نتیجه مساوی به پایان رسانده اند. امباپه در آن زمان ها حتی به دنیا نیامده بود! اما مودریچ در آن سال با ۱۳ سال سن، باخت نیمه نهایی جام جهانی مقابل خروس ها را به خوبی به یاد دارد:

من کاملا به یاد دارم که چقدر ناراحت بودم. بگذارید این را بگویم که ما آمده ایم تا این خاطره بد را اصلاح کنیم!

منبع: Goal.com

آرسنال برای جذب استیون انزونزی با تیم سویا وارد مذاکره شد

اونای امری همچنان به دنبال ایجاد تغییرات در آرسنال می باشد. این در حالی است که سرنوشت مسعود اوزیل در این تیم هنوز مشخص نشده است.

انزونزی هافبک دفاعی باشگاه سویا به آرسنال پیوست

انزونزی هافبک دفاعی باشگاه سویا به آرسنال پیوست

آرسنال در حال مذاکره کردن با باشگاه سویا برای به خدمت گرفتن استیون انزونزی و پیوستن این بازیکن به اونای امری سرمربی سابقش می باشد.

هافبک دفاعی سابق تیم های بلکبرن و استوک سیتی، به همراه اونای امری توانست در لیگ اروپا با تیم سویا قهرمان شود.

بر طبق خبرگزاری sky sport ، توپچی ها با این تیم اسپانیایی مذاکره کرده اند تا انزونزی را به لندن بیاورند. امری در حال حاضر استفان لیش اشتاینر، برند لنو و سوکراتیس پاپاستاتوپولوس را به خدمت گرفته است.

اما امری همچنان به دنبال تقویت خط میانی آرسنال و جذب استیون انزونزی می باشد.

اونای امری خود را به تیم آرسنال معرفی کرده و طبق قرارداد، در فصل جدید هدایت تیم آرسنال را به عهده خواهد داشت.

سرمربی سابق باشگاه پاری سنت ژرمن در تابستان امسال جانشین آرسن ونگری شد که ۲۲ سال هدایت آرسنال را بر عهده داشت، او مشتاق است که شروع خوبی با آرسنال در این فصل داشته باشد.

در روز دوشنبه بعد از انجام معاینات پزشکی، اونای امری رسما به عنوان سرمربی باشگاه آرسنال معرفی شد.

از زمان معرفی امری، تیم آرسنال هر روز به تمرینات خود در زمین اختصاصی خود ادامه داده و کاملا مشخص است که روش ها و تاکتیک های امری خیلی با روشهای ونگر متفاوت می باشد. امری استفاده بازیکنان آرسنال از تلفن همراه را در هنگام تمرین و صرف ناهار ممنوع کرده است.

الیور بیرهوف مدیر تیم ملی آلمان بیان کرد که استفاده از مسعود اوزیل در این تیم اشتباه بوده است. ستاره آلمان نتوانست درخشش خوبی در جام جهانی روسیه داشته باشد و مدافع عنوان قهرمانی تنها با یک برد از سه بازی مرحله گروهی به کار خود خاتمه داد و به کشورش برگشت.

مسعود اوزیل و هم تیمیش ایلکای گوندوگان، با رییس جمهور رجب طیب اردوغان قبل مسابقات جام جهانی دیدار کردند که با این کار وفاداریشان به آلمان مورد سوال واقع شد.

بیرهوف بیان کرد:

ما در تیم آلمان هیچ بازیکنی را مجبور به انجام کاری نمی کنیم، اما همیشه سعی کرده ایم که برای ادامه کار به آنها انگیزه بدهیم که در مورد مسعود اوزیل موفق به انجام این کار نشدیم.

وی افزود:

در این راستا، باید در این مورد که اوزیل را از نقطه نظر ورزشی از دست خواهیم داد یا نه بیشتر تامل کنیم، من معتقدم که عکسی که مسعود و ایلکای گرفتند بر روی وفاداری آن ها به تیم تاثیری نداشته است اما این قضیه بعدا مشخص خواهد شد.

منبع: mirror.co.uk 

چرا رونالدو می خواهد رئال مادرید را ترک کند؟

براساس گزارش های منتشر شده از اسپانیا، کریستیانو رونالدو پس از آن که احساس کرد باشگاه رئال مادرید دیگر قدردان ارزش او نیست، تصمیم گرفته است این باشگاه را ترک کند.

به نظر می رسد این بازیکن ۳۳ ساله این تابستان و پس از ۹ فصل فوق العاده موفقیت آمیز در پایتخت اسپانیا تصمیم دارد سنتیاگو برنابئو را ترک کند و یوونتوس روی پیشنهاد ۸۸ میلیون یورویی خود کار می کند تا او را به تیم خود بیاورد.

در حالی که رابطه رونالدو با رئال کمی خدشه دار شده بود، باشگاه طی تابستان گذشته حمایت مالی خوبی از او نکرد.

رونالو در لیگ قهرمانان پنجمین قهرمانی خود را بدست آورد که ۴ بار آن با تیم رئال بوده است

رونالدو در لیگ قهرمانان پنجمین قهرمانی خود را بدست آورد که ۴ بار آن با تیم رئال بوده است

همچنین او می خواهد قرارداد جدیدش نسبت به قراردادهای تیم بارسلونا با نیمار و لیونل مسی بیشتر باشد، و این در حالیست که فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، تمایلی به افزایش نرخ قرارداد پرسود رونالدو ندارد.

حال روزنامه های اسپانیایی اینطور گزارش می دهند که رئال مادرید ماه ژانویه اعلام کرده است تنها پیشنهاد ۸۸ میلیون پوندی را برای رونالدو قبول می کند(یعنی یک دهم تعهد باشگاه برای امکان ترک تیم) و این قضیه ستاره ی پرتغالی را عصبانی کرده است.

رئال مشتاق است گالاکتیکوس جوان را برای باشگاه بگیرد و همزمان نیمار و کیلیان امباپه را هدف قرار داده است و در مذاکراتش با آن ها در مورد رفتن رونالدو از تیم و دستمزدهای تقریبا سنگین او صحبت کرده است.

پس از آنکه رونالدو از این ماجرا مطلع شد اعلام کرد:

شاید فقط ۱۰۰ میلیون یورو(منظورش همان ۸۸ میلیون یورو است) داشته باشم، و دلیلش هم این است که باشگاه مرا دوست ندارد.

رونالدو جایزه ۴ جام جهانی را بدست آورد گرچه بازیهای پرتغال را از دست داد

رونالدو جایزه ۴ جام جهانی را بدست آورد گرچه بازیهای پرتغال را از دست داد

مارکا می گوید:

رونالدو احساس می کند قیمتی که اعلام شده است بسیار پایین تر از ارزش واقعی او است و این توهینی به بازیکنی است که در پنج سال گذشته، چهار دوره رئال مادرید را قهرمان لیگ قهرمانان کرده است.

از آن زمان به بعد، او تصمیم گرفت پیش از آن که لیورپول در کیِف قهرمان لیگ شود، برای آینده ی خود در برنابئو تصمیم جدیدی بگیرد.

رابطه ی بین رونالدو و پرز تقریبا با شکست مواجه شده است

رابطه ی بین رونالدو و پرز تقریبا با شکست مواجه شده است

یوونتوس معتقد است رونالدو یک پیشنهاد چهار ساله با مبلغ سالیانه ۲۶ میلیون یورو دارد، و این یعنی تا پایان زمان قراردادش او ۳۷ ساله است.

خورخه مندس، مدیر برنامه های رونالدو، در بطن این قرارداد قراردارد و مذاکرات با یوونتوس را در مورد انتقال ۳۵ میلیون پوندی ژائو کانسلو از والنسیا و احتمال آمدن رونالدو به تورین بر عهده دارد.

انتظار می رود این مدیر برنامه ی کار بلد در روزهای آینده جلسه ای با پرز داشته باشد و مانع هرگونه پیشنهاد لحظه آخری برای انتقال رونالدو شود.

منبع:  www.metro.co.uk

برنده کفش طلای جام جهانی 2018 کیست؟!

با اتمام دور یک شانزدهم نهایی جام جهانی 2018، تنها هشت تیم در رقابت ها باقی مانده اند. یکی از داغ ترین مباحث حال حاضر فوتبال جهان، رقابت ستاره های جام، در کسب مقام آقای گلی امسال است. تا به اینجای کار، هری کین، روملو لوکاکو و کیلین امباپه از شانس های اول کسب عنوان آقای گلی هستند.

چه کسی برنده کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد شد؟

چه کسی برنده کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد شد؟

رقابت بازیکنان حاضر در جام جهانی، برای کسب کفش طلای امسال بالا گرفته است. در سال ۲۰۱۴، جیمز رودریگز با شش گل، در صدر جدول گلزنان برتر جام جهانی برزیل بود، اما با حذف تیم ملی کلمبیا از مسابقات روسیه، رودریگز شانسی برای کسب دوبار این مقام ندارد.

بخشی از بهترین مهاجمان حال حاضر دنیای فوتبال(از جمله کیلین امباپه، روملو لوکاکو و هری کین)در صدر جدول گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ قرار دارند و بالاتر از همه، هری کین از تیم ملی انگلستان قرار دارد.

تیم ملی انگلستان از سال ۱۹۸۶ و با درخشش گری لینه کر، تاکنون آقای گلی در جام های جهانی نداشته است. در آن سال، لینه کر با ضربه خود از نقطه پنالتی توانست به شش گل زده برسد و حال هری کین به این رکورد تاریخی بسیار نزدیک شده است.

این مهاجم باشگاه تاتنهام، اولین گل خود در دیدار مقابل کلمبیا را از نقطه پنالتی به ثمر رساند و رقم گل های خود را به شش رساند. کین در ضربات پنالتی نیز به گل رسید، اما در جدول گلزنان برتر، تنها گل های زده شده در جریان بازی محاسبه می شوند.

از سوی دیگر، لوکاکو و کریستیانو رونالدو، با چهار گل در رده دوم قرار دارند. هر چند که رونالدو و تیم اش توسط تیم ملی اروگوئه از صحنه مسابقات محو شده اند و شانسی برای کسب مقام در این دیدار ها ندارند.

تا به اینجای کار، روملو لوکاکو در دو دیدار از بازی های تیم ملی بلژیک، دو گل به ثمر رسانده است و در مجموع چهار گله است.

تعداد گل های هری کین، برای دریافت توپ طلا در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۰۶(که برنده های آنان به ترتیب میروسلاو کلوزه و دیگو فورلان بودند) کاملا کافی بود، اما برای کسب برتری قاطع در جام جهانی ۲۰۱۸، هری کین نیاز به تلاش بیشتری خواهد داشت. لیست زیر، گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ را تا پایان دور یک هشتم نهایی نشان می دهد:

۶ گل: هری کین (انگلستان)

۴ گل: روملو لوکاکو (بلژیک)

۴ گل: کریستیانو رونالدو (پرتغال)

۳ گل: دنیس چریشو (روسیه)

۳ گل: آرتیم زوبا (روسیه)

۳ گل: دیگو کاستا (اسپانیا)

۳ گل: کیلین ام باپه (فرانسه)

۳ گل: یری مینا (کلمبیا)

۳ گل: ادینسون کاوانی (اروگوئه)

independent.co.uk


بستن