درباره مراکش حریف ایران در جام جهانی 2018 روسیه: شیرهای اطلس

حضور مراکش در جام جهانی فوتبال پس از غیبت 20 ساله. شیرهای اطلس به بالاترین رتبه خود در رتبه بندی فیفا از سال 2008 تا کنون رسیده اند.

لقب تیم ملی مراکش: شیرهای اطلس.jpg

لقب تیم ملی مراکش: شیرهای اطلس

شنبه ۱۱ نوامبر ۲۰۱۷ به یک روز خاص در تاریخ فوتبال مراکش بدل شد. در این تاریخ شیرهای اطلس پس از ۲۰ سال ناامیدی برای حضور در رقابت های جام جهانی سرانجام به لطف پیروزی ۲-۰ مقابل ساحل عاج به جام جهانی فوتبال صعود کردند.

همچنین این دستاورد بزرگ باعث شد تیم ملی مراکش در رنکینگ جهانی فیفا هشت پله صعود کند. این کشور در حال حاضر بالاترین رتبه خود را از سال ۲۰۰۸ تاکنون دارد.

فرم خوب چند وقت اخیر تیم مراکش به خاطر سخت کوشی آن ها تحت فرمان هرو رنارد است که سابقه سرمربیگری در تیم های غنا و زامبیا را دارد. همچنین رنارد یک بار با تیم غنا و یک بار با تیم ساحل عاج برنده جام ملت های آفریقا شده است. این جهش در رنکینگ فیفا بخاطر کسب نتایج قابل توجه توسط تیم اوست: از جمله پیروزی ۶-۰ در مقابل مالی و پیروزی با درخشش خالد بوطیب در برابر گابن. مراکش سپس با پیروزی در برابر ساحل عاج، جواز صعود مهدی بن عطیه و هم تیمی هایش را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مسجل کرد.

مراکش یکی صعودکنندگان قدرتمند آفریقایی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

مراکش یکی صعودکنندگان قدرتمند آفریقایی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

سه نتیجه کلیدی مراکش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه:

  • مراکش ۶ مالی ۰ (۱ سپتامبر ۲۰۱۷)
  • مراکش ۳ گابن ۰ (۷ اکتبر ۲۰۱۷)
  • مراکش ۲ ساحل عاج ۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۱۷)

اکنون افکار سرمربی فرانسوی مراکش به چالشی جسورانه بدل شده که می تواند برای "شیرهای اطلس" در روسیه امیدوار کننده باشد. مراکش در گروه ایران، پرتغال و اسپانیا قرار گرفته و آنها می دانند که کسب نتایج خوب در جام جهانی باعث خواهد شد در رنکینگ فیفا باز هم بالاتر روند.

هرو رنارد پس از مراسم قرعه کشی در مسکو به سایت فیفا گفت:

’’پس از یک غیبت ۲۰ ساله، تیم مراکش در یک گروه مرموز قرار گرفته. ما می دانیم که استانداردها در جام جهانی بالا هستند. ما باید در مقابل قهرمان اروپا و اسپانیا(سخت ترین تیم از گلدان دوم) و همچنین ایران بازی کنیم.’’

’’ما مجبوریم تمرکز خود را برای صعود به دور یک هشتم نهایی معطوف کنیم و فقط به حضور در این رقابت ها بسنده نکنیم. در سال ۱۹۸۶، مراکش پرتغال را شکست داد. ما باید با احتیاط و اعتماد به نفس به رقابت ها پای بگذاریم.’’

تیم مراکش تمامی ابزار لازم برای درخشش در جام جهانی روسیه را دارد: از جمله یک دفاع منسجم که در دور آخر مقدماتی حتی یک گل هم دریافت نکرد و یک خط حمله زهردار که در ۶ بازی ۱۱ بار دروازه حریفان را گشود.

بازی های مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه:

  • مراکش-ایران (۱۵ ژوئن-ورزشگاه سن پترزبورگ-ساعت ۱۸ به وقت محلی)
  • مراکش-پرتغال (۲۰ ژوئن-ورزشگاه لوژنیکی در مسکو-ساعت ۱۵ به وقت محلی)
  • مراکش-اسپانیا(۲۵ ژوئن-ورزشگاه کالینینگراد-ساعت ۲۰ به وقت محلی)

مهدی بن عطیه لژیونر ملی پوش مراکشی در یوونتوس ایتالیا توپ می زند.jpg

مهدی بن عطیه لژیونر ملی پوش مراکشی در یوونتوس ایتالیا توپ می زند

منبع: سایت فیفا

رقابت تنگاتنگ بارسلونا و رئال مادرید برای جذب ادن هازارد

ادن هازارد فوق ستاره بلژیکی مورد توجه دو غول بزرگ اسپانیا یعنی بارسلونا و رئال مادرید قرار گرفته است.

رئال مادرید و بارسلونا در رقابتی شدید برای به خدمت گرفتن ادن هازارد ستاره باشگاه چلسی

رئال مادرید و بارسلونا در رقابتی شدید برای به خدمت گرفتن ادن هازارد ستاره باشگاه چلسی

فاتح لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید، از مدت ها قبل برای جذب ادن هازارد با او در ارتباط بودند. هازارد قبلا بیان کرده بود آرزوی بازی در سانتیاگو برنابئو را دارد، اما آخرین گزارشات حاکی از آن است که باشگاه بارسلونا هم برای جذب هازارد با رئال مادرید وارد رقابت شده است.

بر طبق خبری که از طریق یک کانال رادیویی در کشور اسپانیا منتشر شده است، بارسلونا مشتاق است در ازای عثمان دمبله به همراه پرداخت مبلغی به باشگاه چلسی، ادن هازارد را جذب نماید. مقامات بارسلونا امیدوار به جذب این بازیکن بلژیکی در تابستان امسال هستند.

این در حالی است که باشگاه رئال مادرید نیز با مبلغ ۲۵۵ یورو به دنبال جذب ادن هازارد و تیبو کورتوا می باشد.

منبع: soccernews.com

چرا رونالدو می خواهد رئال مادرید را ترک کند؟

براساس گزارش های منتشر شده از اسپانیا، کریستیانو رونالدو پس از آن که احساس کرد باشگاه رئال مادرید دیگر قدردان ارزش او نیست، تصمیم گرفته است این باشگاه را ترک کند.

به نظر می رسد این بازیکن ۳۳ ساله این تابستان و پس از ۹ فصل فوق العاده موفقیت آمیز در پایتخت اسپانیا تصمیم دارد سنتیاگو برنابئو را ترک کند و یوونتوس روی پیشنهاد ۸۸ میلیون یورویی خود کار می کند تا او را به تیم خود بیاورد.

در حالی که رابطه رونالدو با رئال کمی خدشه دار شده بود، باشگاه طی تابستان گذشته حمایت مالی خوبی از او نکرد.

رونالو در لیگ قهرمانان پنجمین قهرمانی خود را بدست آورد که ۴ بار آن با تیم رئال بوده است

رونالدو در لیگ قهرمانان پنجمین قهرمانی خود را بدست آورد که ۴ بار آن با تیم رئال بوده است

همچنین او می خواهد قرارداد جدیدش نسبت به قراردادهای تیم بارسلونا با نیمار و لیونل مسی بیشتر باشد، و این در حالیست که فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، تمایلی به افزایش نرخ قرارداد پرسود رونالدو ندارد.

حال روزنامه های اسپانیایی اینطور گزارش می دهند که رئال مادرید ماه ژانویه اعلام کرده است تنها پیشنهاد ۸۸ میلیون پوندی را برای رونالدو قبول می کند(یعنی یک دهم تعهد باشگاه برای امکان ترک تیم) و این قضیه ستاره ی پرتغالی را عصبانی کرده است.

رئال مشتاق است گالاکتیکوس جوان را برای باشگاه بگیرد و همزمان نیمار و کیلیان امباپه را هدف قرار داده است و در مذاکراتش با آن ها در مورد رفتن رونالدو از تیم و دستمزدهای تقریبا سنگین او صحبت کرده است.

پس از آنکه رونالدو از این ماجرا مطلع شد اعلام کرد:

شاید فقط ۱۰۰ میلیون یورو(منظورش همان ۸۸ میلیون یورو است) داشته باشم، و دلیلش هم این است که باشگاه مرا دوست ندارد.

رونالدو جایزه ۴ جام جهانی را بدست آورد گرچه بازیهای پرتغال را از دست داد

رونالدو جایزه ۴ جام جهانی را بدست آورد گرچه بازیهای پرتغال را از دست داد

مارکا می گوید:

رونالدو احساس می کند قیمتی که اعلام شده است بسیار پایین تر از ارزش واقعی او است و این توهینی به بازیکنی است که در پنج سال گذشته، چهار دوره رئال مادرید را قهرمان لیگ قهرمانان کرده است.

از آن زمان به بعد، او تصمیم گرفت پیش از آن که لیورپول در کیِف قهرمان لیگ شود، برای آینده ی خود در برنابئو تصمیم جدیدی بگیرد.

رابطه ی بین رونالدو و پرز تقریبا با شکست مواجه شده است

رابطه ی بین رونالدو و پرز تقریبا با شکست مواجه شده است

یوونتوس معتقد است رونالدو یک پیشنهاد چهار ساله با مبلغ سالیانه ۲۶ میلیون یورو دارد، و این یعنی تا پایان زمان قراردادش او ۳۷ ساله است.

خورخه مندس، مدیر برنامه های رونالدو، در بطن این قرارداد قراردارد و مذاکرات با یوونتوس را در مورد انتقال ۳۵ میلیون پوندی ژائو کانسلو از والنسیا و احتمال آمدن رونالدو به تورین بر عهده دارد.

انتظار می رود این مدیر برنامه ی کار بلد در روزهای آینده جلسه ای با پرز داشته باشد و مانع هرگونه پیشنهاد لحظه آخری برای انتقال رونالدو شود.

منبع:  www.metro.co.uk

برنده کفش طلای جام جهانی 2018 کیست؟!

با اتمام دور یک شانزدهم نهایی جام جهانی 2018، تنها هشت تیم در رقابت ها باقی مانده اند. یکی از داغ ترین مباحث حال حاضر فوتبال جهان، رقابت ستاره های جام، در کسب مقام آقای گلی امسال است. تا به اینجای کار، هری کین، روملو لوکاکو و کیلین امباپه از شانس های اول کسب عنوان آقای گلی هستند.

چه کسی برنده کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد شد؟

چه کسی برنده کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد شد؟

رقابت بازیکنان حاضر در جام جهانی، برای کسب کفش طلای امسال بالا گرفته است. در سال ۲۰۱۴، جیمز رودریگز با شش گل، در صدر جدول گلزنان برتر جام جهانی برزیل بود، اما با حذف تیم ملی کلمبیا از مسابقات روسیه، رودریگز شانسی برای کسب دوبار این مقام ندارد.

بخشی از بهترین مهاجمان حال حاضر دنیای فوتبال(از جمله کیلین امباپه، روملو لوکاکو و هری کین)در صدر جدول گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ قرار دارند و بالاتر از همه، هری کین از تیم ملی انگلستان قرار دارد.

تیم ملی انگلستان از سال ۱۹۸۶ و با درخشش گری لینه کر، تاکنون آقای گلی در جام های جهانی نداشته است. در آن سال، لینه کر با ضربه خود از نقطه پنالتی توانست به شش گل زده برسد و حال هری کین به این رکورد تاریخی بسیار نزدیک شده است.

این مهاجم باشگاه تاتنهام، اولین گل خود در دیدار مقابل کلمبیا را از نقطه پنالتی به ثمر رساند و رقم گل های خود را به شش رساند. کین در ضربات پنالتی نیز به گل رسید، اما در جدول گلزنان برتر، تنها گل های زده شده در جریان بازی محاسبه می شوند.

از سوی دیگر، لوکاکو و کریستیانو رونالدو، با چهار گل در رده دوم قرار دارند. هر چند که رونالدو و تیم اش توسط تیم ملی اروگوئه از صحنه مسابقات محو شده اند و شانسی برای کسب مقام در این دیدار ها ندارند.

تا به اینجای کار، روملو لوکاکو در دو دیدار از بازی های تیم ملی بلژیک، دو گل به ثمر رسانده است و در مجموع چهار گله است.

تعداد گل های هری کین، برای دریافت توپ طلا در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۰۶(که برنده های آنان به ترتیب میروسلاو کلوزه و دیگو فورلان بودند) کاملا کافی بود، اما برای کسب برتری قاطع در جام جهانی ۲۰۱۸، هری کین نیاز به تلاش بیشتری خواهد داشت. لیست زیر، گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ را تا پایان دور یک هشتم نهایی نشان می دهد:

۶ گل: هری کین (انگلستان)

۴ گل: روملو لوکاکو (بلژیک)

۴ گل: کریستیانو رونالدو (پرتغال)

۳ گل: دنیس چریشو (روسیه)

۳ گل: آرتیم زوبا (روسیه)

۳ گل: دیگو کاستا (اسپانیا)

۳ گل: کیلین ام باپه (فرانسه)

۳ گل: یری مینا (کلمبیا)

۳ گل: ادینسون کاوانی (اروگوئه)

independent.co.uk

بنجامین پاوار کیست؟ مدافع تیم ملی فرانسه، زیر ذره بین باشگاه های بزرگ

بنجامین پاوار، مدافع باشگاه اشتوتگارت آلمان، کمک شایانی به دیدیه دشان و تیم ملی فرانسه کرده است. درخشش پاوار در جام جهانی 2018، فرصت های بسیاری را برای بازی در باشگاه های مطرح اروپایی برایش فراهم کرده است.  

درخشش بنجامین پاوار، توجه باشگاه های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرده است

درخشش بنجامین پاوار، توجه باشگاه های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرده است

برای هر فوتبالیست جوان، مقایسه شدن با قهرمان جام جهانی و یا لیگ قهرمانان اروپا، بسیار سخت است. این امر زمانی سخت تر خواهد شد که خود بازیکنان نیز به چنین مقایسه هایی دست بزنند.

زمانی که وب سایت خبری گل از بنجامین پاوار، در رابطه با نقش او در تیم ملی فرانسه و باشگاه اشتوتگارت، و هم چنین تاثیر آن بر روی کارنامه ملی اش سوال کرد، او با اشاره به سخنان لیلیان تورام(یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فرانسه)، این چنین پاسخ داد:

برای من، بازی در سمت راست، چپ و یا مرکز خط دفاعی، آن چنان تفاوتی ندارد. یک مدافع باید به خوبی دفاع کند، درست است که به عنوان یک دفاع راست و یا چپ، باید بیشتر در حمله نقش داشته باشم، اما برای من، همه آن ها یکسان است. من می توانم به خوبی در این نقش ها بازی کنم.

پاوار ادامه داد:

درست است که سوال هایی در رابطه با این امر به وجود خواهد آمد و این ایرادی ندارد. کمی پیش تر، لیلیان تورام در باشگاه خود، به عنوان مدافع مرکزی ظاهر می شد و برای تیم ملی فرانسه به عنوان دفاع راست به زمین می رفت. من بازی کردن در مرکز دفاع را دوست دارم و این علاقه در سمت راست دفاع نیز برای من وجود دارد. پس چرا حرفه ای مانند تورام را نداشته باشم؟

تورام تنها ۲۴ سال داشت که دو گل ملی برای فرانسه را به ثمر رساند. در آن سال، توارم با زدن دو گل، فرانسه را از باخت مقابل تیم ملی کرواسی نجات داد. فرانسه در فینال توانست با برد ۳ بر ۰ مقابل برزیل، جام را بالای سر ببرد.

توارم طی ۱۴۲ حضور خود در تیم ملی فرانسه، تنها همان دو گل را به ثمر رساند. در آن سال ها، پاوار تنها دو سال داشت و فرانسه توانست اولین و تنها پیروزی خود را در جام جهانی جشن بگیرد.

بنجامین پاوار تجربه چندانی در تیم ملی فرانسه ندارد، با این وجود، تا به اینجای کار، نام خود را در تاریخ فوتبال فرانسه ثبت کرده است. او با ضربه ای مهلک به دروازه تیم ملی آرژانتین، فرانسه را به گل رساند تا دیدیه دشان و تیمش، از بخت های اول قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ باشند.

آخرین گلی که یک مدافع فرانسوی پیش از پاوار در جام جهانی به ثمر رسانده، به نام تورام در سال ۱۹۹۸ ثبت شده است.

اگر چه موفقیت های پاوار، مانند تورام پایدار نبوده اند. در تابستان سال ۲۰۱۶، این مدافع لیگ ۱ را ترک کرد. او نتوانسته بود که به صورت مداوم، در ترکیب اصلی تیمش حضور داشته باشد.

قدم بعدی برای بنجامین پاوار، انتقال چالش برانگیزش به اشتوتگارت بود که در آن زمان با سقوط از بوندسلیگا، در لیگ دسته دوم آلمان بازی می کرد. او با حضور در تیم زیر ۲۱ سال فرانسه، فرصت بازی در اولین دیدار فصل ۱۷-۲۰۱۶ اشتوتگارت را در حالی از دست داد که در نیمکت ذخیره ها، شاهد برد ۲ بر ۰ مقابل تیم ملی ایسلند بود.

حدود دو سال بعد، پاوار و اشتوتگارت توانستند با برد ۴ بر ۱، مقابل قهرمان بوندسلیگا پیروز شوند تا با نتیجه ای خارق العاده، به فصل ۱۸-۲۰۱۷ خاتمه دهند.  همچنین تایفون کارکوت سرمربی اشتوتگارت توانست این تیم را به رده هفتم جدول بوندسلیگا برساند.

پیش از حضور کارکوت، پاوار در تمامی پست های دفاعی اشتوتگارت از جمله هافبک دفاعی و هافبک راست نیز بازی کرده بود. با ورود کارکوت به عنوان سرمربی، بنجامین پاوار به عنوان مدافع کلیدی اشتوتگارت در تیم حاضر شد و همچنین در تمام دیدار های اشتوتگارت بازی کرد.

پاوار اولین انتخاب دشان در خط دفاعی برای جام جهانی روسیه بود. او طی تمام دیدار های تیم ملی فرانسه در جام جهانی، حضور داشت و تنها در بازی مقابل دانمارک بود که دشان به او و چندین بازیکن دیگر استراحت داد. او در جام جهانی، به عنوان دفاع راست حضور داشت، پستی که درخشش پاوارد در آن، منجر به موفقیت چشم گیر فرانسه شد.

بنجامین پاوار مدافعی کامل و با اعتماد به نفس است که کم مرتکب خطا می شود و تمام تیم می تواند از این نظر به او اعتماد کند. اعتماد به نفس او در کار با توپ و دید وسیعش برای ارسال و دریافت پاس بسیار خوب است و همین عملکرد مناسب اوست که منجر به بازی کردنش در نقش هافبک تیم اشتوتگارت شده است. دشان نیز از توانایی های او برای آغاز حملات تیم ملی فرانسه استفاده می کند.

پیش از گل او به آرژانتین، پاوار متقاضیان زیادی از بین باشگاه های بزرگ اروپایی داشت. تاتنهام، پیش از منچستر یونایتد و آرسنال علاقه خود را به جذب این بازیکن ۲۲ ساله نشان داده بود.

علاقه مندان به خرید پاوار، در باشگاه های بوندسلیگا نیز زیاد هستند. تیم هایی هم چون بایرن مونیخ و دورتموند از شانس های اول لیگ آلمان برای جذب پاواردهستند. ارزش بنجامین پاوار پس از جام جهانی ۲۰۱۸ چندین برابر خواهد شد، اما در حال حاضر به دلیل قرارداد بسته شده در سال های گذشته، با قیمت ۳۵ میلیون یورو (۴۱ میلیون دلار) برای فروش آماده خواهد بود.

عملکرد بنجامین پاوار در تیم ملی فرانسه، تا پایان دور یک شانزدهم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸

عملکرد بنجامین پاوار در تیم ملی فرانسه، تا پایان دور یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸

مسئولان باشگاه اشتوتگارت به نگه داشتن پاوار در تیم علاقه زیادی دارند، اما اعتراف کرده اند که به پول حاصل از فروش پاوار در تابستان امسال نیازمند هستند. مایکل رشک در این رابطه می گوید:

ما چیزی را در این رابطه پنهان نمی کنیم، در قرارداد با باشگاه اشتوتگارت، بند خروج بنجامین، برای سال ۲۰۱۹ ثبت شده است. اگر او یک سال دیگر در باشگاه ما حضور داشته باشد، ما فرصت بدست آوردن پول زیادی را از دست خواهیم داد. فکر می کنم که او برای فصل ۲۰-۲۰۱۹، به یکی از هشت باشگاه برتر اروپا انتقال خواهد یافت.

اگر بنجامین پاوار به درخشش خارق العاده خود در تیم ملی فرانسه ادامه دهد، پیش بینی رشک قطعا عملی خواهد شد. او از سوی تورام، ستاره پیش کسوت فرانسوی نیز تمجید زیادی را دریافت کرده است:

می خواهم به او تبریک بگویم، نه برای گلی که به ثمر رسانده است، بلکه برای هر آنچه انجام می دهد. او در دفاع بسیار عالی عمل می کند. من در زمان بازی خود، هیچ گاه حتی خواب زدن گلی هم چون ضربه پاوارد را نمی دیدم. حتی در تمرینات خود نیز چنین ضربه ای را نزدم!

منبع: Goal.com

نقل و انتقالات NBA: لبرون جیمز رسما به لیکرز پیوست!!!

لبرون جیمز فوق ستاره کلیولند کاوالیرز با قراردادی چهار ساله و به مبلغ 154میلیون دلار رسما به لس آنجلس لیکرز پیوست.

۸ ژوئن ۲۰۱۸، کلیولند، اوهایو، آمریکا؛ واکنش مهاجم کلیولند کاوالیرز، لبرون جیمز در سومین کوارتر بازی با گولدن استیت واریرز در مسابقه چهارم بازی های نهایی NBA، ۲۰۱۸ در ورزشگاه کوئیکن لونز آرنا

واکنش لبرون جیمز در سومین کوارتر از مسابقه چهارم دیدار نهایی NBA، برابر گلدن استیت واریرز در ورزشگاه کوئیکن لونز آرنا

به گزارش رویترز ، تمام تیم لس آنجلس لیکرز حالا می تواند نفس راحتی بکشد. لبرون جیمز رسما بازیکن لیکرز شده است.

این باشگاه در آخرین ساعات بعد از ظهر روز دوشنبه، قرارداد ۴ ساله لبرون جیمز به مبلغ ۱۵۴ میلیون دلار را اعلام کرد، یعنی درست زمانی که مدیر برنامه های لبرون، گروه کلاچ اسپورتس این خبر را در توئیتر خود تأیید کرد.

در اطلاعیه ای، مجیک جانسون رئیس امور بسکتبال تیم لس آنجلس لیکرز گفت:

امروز روز بزرگی برای باشگاه لیکرز و هواداران این تیم در سراسر جهان است تا به لبرون جیمز که سه بار قهرمان NBA و چهار بار با ارزش ترین بازیکن NBA شده خوشامد بگویند. لبرون بازیکن ویژه ای است. او بهترین بسکتبالیست جهان است. او عاشق رقابت کردن است و رهبری فوق العاده برای به پیروزی رسیدن و موفقیت هم تیمی های خود است. بازیکنان لیکرز از داشتن یک هم تیمی که ۹ بار در بازی های نهایی NBA حضور داشته هیجان زده هستند. این گام بزرگی است برای بازگشت دوباره لیکرز به بازی های پلی آف و نهایی NBA.

لبرون جیمز ۳۳ ساله به طور میانگین دارای ۲۷.۲ امتیاز، ۷.۴ ریباند و ۷.۲ پاس گل در ۱۱۴۳ بازی رسمی بوده است. او همچنین سه بار به عنوان با ارزش ترین بازیکن مسابقات نهایی NBA انتخاب شده است. فصل گذشته اولین فصل او بود که در تمام ۸۲ بازی فصل بازی کرد، و نیز هشتمین فصل پیاپی بود که تیم او به مسابقات نهایی کنفرانس شرق رسید ( چهار بار در میامی و چهار فصل اخیر هم با کلیولند ).

  • تیم دنور ناگتس اعلام کرد رسما با نیکولا جوکیچ ِ سنتر و ویلی بارتون ِ گارد رأس قرارداد جدید امضا کرده است.

طبق گزارش های قبلی حداکثر مبلغ تمدید قرارداد برای جوکیچ ۱۴۷.۷ میلیون دلار برای قراردادی پنج ساله بود و قرارداد بارتون نیز چهار ساله و به ارزش ۵۴ میلیون دلار به علاوه شرط اختیار بازیکن برای فصل پنجم بود. گویا جوکیچ قبول کرده که از شرط اختیار بازیکن صرف نظر کند و در مقابل، باشگاه نیز برای فصل ۱۹-۲۰۱۸ مبلغ ۱.۶ میلیون دلار کم کند.

تیم ناگتس همچنین با سوینگمن خود، توری کریگ قرارداد تازه ای بسته که طبق گزارش ها قراردادی است دو ساله و به مبلغ ۴ میلیون دلار.

  • تیم کلیپرز رسما اعلام کرده که با گارد خود، آوری بردلی تمدید قرارداد کرده است؛ گزارش های هفته گذشته حاکی است که این قرارداد دو ساله و به ارزش ۲۵ میلیون دلار است.

بردلی ۲۷ ساله در شش بازی برای کلیپرز بازی کرد و به طور میانگین ۹.۲ امتیاز کسب کرد ولی بعد با آمدن بلیک گریفین در فصل قبل، او تحت مداوای فتق ورزشی در فرصت انتهای فصل قرار گرفت. بردلی که به عنوان یکی از بهترین مدافعان بال محسوب می شود در هشت فصلی که در NBA بازی کرده به طور میانگین ۱۲.۳ امتیاز کسب کرده، که هفت فصل نخست آن همراه با تیم بوستون سلتیکس بوده است.

کلیپرز همچنین اعلام کرده با مایکل اسکات ِ فوروارد قرارداد بسته که پنج فصل را در واشنگتن بوده و پنج فصل پیش از آن نیز برای آتلانتا بازی کرده بود. زاک لوو از شبکه ESPN گزارش داد که این قرارداد، یک ساله و به مبلغ ۴.۳ میلیون دلار خواهد بود.

  • نیو اورلینز پلیکانز رسما اعلام کرد جولیوس رندل ِ فوروارد و الفرید پیتون ِ گارد را به تیم خود اضافه کرده و با یان کلارک ِ گارد تمدید قرارداد کرده است.

قبلا گزارش شده بود که قرارداد رندل، دو ساله و به ارزش ۱۸ میلیون دلار بوده است و قراردادهای یک ساله پیتون و کلارک به ترتیب ۲.۷ و ۱.۷۶ میلیون دلار بوده است.

رندل و پیتون به عنوان بازیکنان آزاد ِ مشروط برای دو تیم لیکرز و سانز اعلام شده بودند آن هم قبل از اینکه تیم های سابق آن ها حقوق شان را رسما منکر شده و آنان را بازیکنان آزاد غیرمشروط اعلام کنند.

  • کایل اوکوین ِ سنتر که بازیکن آزاد محسوب می شد رسما با ایندیانا پیسرز قرارداد بست. طبق گزارش ها این قرارداد، یک ساله و به مبلغ ۴.۵ میلیون دلار بوده است.

اوکوین از قرارداد ماه قبل خود با نیو یورک نیکز صرف نظر کرد . این تیم قرار بود به او برای فصل ۱۹-۲۰۱۸ مبلغ ۴.۲۵ میلیون دلار بپردازد.

اوکوین پس از امضای قرارداد در شب دوشنبه عکسی از باشگاه سابق خود گرفت و طبق گزارش ها به رسانه های ایندیانا پلیس گفته:

می خواستم سال آینده برای چیزی بیشتر از قرارداد بازی کنم.

منبع: reuters.com


بستن