_  

توافق چلسی با مدافع چپ رم

امرسون پالمیری مدافع چپ تیم رم برای انتقال به تیم چلسی در پنجره نقل و انتقالات ژانویه موافقت کرد.

توافق چلسی با مدافع چپ رم

پالمیری بزودی برای پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه چلسی به لندن خواهد رفت

پالمیری بزودی برای پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه چلسی به لندن خواهد رفت

آنتونیو کونته می خواهد برای تقویت تیم خود در پست مارکوس آلونسو، با یک مدافع چپ قرارداد امضا کند. مدافع حال حاضر رم قراردادی چهار ساله برای حضور در استمفورد بریج امضا خواهد کرد.

دستمزد هفتگی پالمیری ۲۳ ساله حدود ۴۲۰۰۰ پوند خواهد بود. این مدافع جوان بزودی برای پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه چلسی به لندن خواهد رفت. اگر به اخبار و شایعات منتشر شده استناد کنیم، انتظار می رود که ارزش پالمیری در حدود ۲۰ میلیون پوند باشد.

باشگاه چلسی در حال حاضر در مورد هزینه این انتقال با سران رم موافقت کرده اما این دو باشگاه در حال مذاکره برای بستن قراردادی دوگانه هستند. آبی های لندن امیدوارند بتوانند ادین ژکو را هم از باشگاه رم به خدمت بگیرند. این مهاجم بوسنیایی تاکنون برای رمی ها عالی کار کرده است و کونته می خواهد با جذب او فشار گل زدن را از روی دوش آلوارو موراتا بردارد.

هر موقع که انتقال پالمیری نهایی شود، کندی مجاز خواهد بود که چلسی را ترک کند. طبق گزارش ها آنتونیو کونته به سبک بازی کندی برزیلی علاقه زیادی ندارد، بنابراین او برای ادامه فصل به طور قرضی به نیوکاسل خواهد پیوست.

منبع:  sportslens.com

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

باری دیگر، مسئله عدم حضور زنان در ورزشگاه های ایران مطرح شد و مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با این مشکل در میادین بین المللی صرف نظر کرد.

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران، روز سه شنبه و طی نشست خبری قبل از بازی با اسپانیا، صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران را مناسب فضای کنفرانس ندانست.

زنان ایرانی به طور حتم میان جمعیت حاضر در ورزشگاه کازان آرنا برای بازی مقابل اسپانیا حضور خواهند داشت. این فرصتی برای زنان ایرانی است که در کشور خودشان آن را پیدا نمی کنند.

پنجشنبه گذشته و طی بازی مقابل مراکش در استادیوم سن پترزبورگ، بنر ها و کارت هایی با نوشته های #NoBan۴Women (نه به ممنوعیت برای زنان) و از زنان ایرانی برای حضور در ورزشگاه ها پشتیبانی کنید ، به چشم می خوردند.

اگر چه شجاعی در کنفرانس قبل از بازی، موضوع ورود زنان به استادیوم های ایران را مشکلی خواند که باید در خود کشور و بعد از مسابقات جام جهانی روسیه حل شود. او در این رابطه گفت:

ما یک خانواده هستیم و در خارج از زمین بازی، یک ملت. این ها فقط شعار نیستند. صحبت کردن در رابطه با این موضوع، توهین به این مسابقات محسوب می شود. من ترجیح می دهم که مشکلمان را در داخل خانواده خود حل کنیم و اگر در آینده فرصتی برای بحث داشتیم، آن را مطرح می کنیم.

بر اساس گزارش های منتشر شده از خبرنگاران ایرانی، مسعود شجاعی در گذشته نیز پشتیبانی خود را در رابطه با حضور زنان در استادیوم های ایران اعلام کرده است. زنان ایرانی از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تاکنون حق ورود به استادیوم های ورزشی را نداشته اند.

reuters.com

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

هواداران انگلیسی به روسیه آمده اند تا دوشنبه شاهد اولین بازی "سه شیرها" با تونس باشند. آن ها با استقبال گرم روس ها مواجه شده اند.

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

هواداران انگلیسی که به وولگوگراد آمده اند مورد استقبال مردم محلی پراشتیاق آنجا قرار گرفته اند و برخی از این مردم خودشان هم لباس تیم ملی انگلستان یا تیم های لیگ برتر این کشور را پوشیده اند.

در این شهر که بیش از ۵۰۰ مایل با مسکو فاصله دارد هواداران به یک باره رفتند و از تماشای بازی آرژانتین و ایسلند روی یک صفحه نمایش بزرگ نصب شده در شهر، لذت بردند.

یکی از این هواداران انگلیسی کریس کلارک ، ۴۸ ساله از استافوردشایر، می گوید که از بابت رفتن به روسیه کمی نگران بوده اما خیلی زود فهمیده که این کشور جای فوق العاده ای است.

او می گوید:

این جا خیلی تمیز است، خیلی جای راحت و آرامی است و همه خیلی مؤدب هستند. همه می آیند پیش من و می پرسند از کجا آمده ام. تا حالا ۱۰ طرفدار انگلستان دیده ام، این جا روس هایی که لباس تیم ملی انگلستان را پوشیده اند بیشتر از خود انگلیسی ها هستند. دیروز که لباس تیم ملی را نپوشیده بودم کسی به طرفم نیامد، ولی امروز همه به سراغم می آیند و به خاطر آمدنم به روسیه به من خوشامد می گویند.

این طرفدار فوتبال که طی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در مارسی حضور داشته، از بابت تکرار خشونت هایی که در مسابقات ۲۰۱۶ اتفاق افتاد نگران بود.

وقتی از او پرسیده شد که آیا از پوشیدن لباس تیم ملی انگلستان می ترسید یا نه، کلارک گفت:

دیروز بله، اما امروز نه اصلا، درست از امروز صبح. من به مارسی رفته بودم، اوضاع هیچ خوب نبود. ولی من در این دو سال اخیر با روس ها صحبت کرده ام و آن ها می گفتند که روسیه آن طوری نیست. و من حرف شان را قبول دارم.

  مارتین بارنز   ( چپ) و   دِیو اینیس   می گفتند که مردم این جا   خیلی خوب   اند

مارتین بارنز ( چپ) و دِیو اینیس می گفتند که مردم این جا خیلی خوب اند

یکی دیگر از هواداران انگلیسی، دیوید اینیس ۵۲ ساله از کورن وال، می گوید که وولگوگراد فوق العاده باشکوه است و مردمش خیلی خوبند.

مارتین بارنز، که او هم از کورن وال آمده می گوید که به خاطر بعضی گزارش ها درباره خشونت های احتمالی یک کمی نگران بوده. او همچنین می گوید:

ما در طول سفر لباس های تیم ملی را به تن نکردیم، اما بقیه همه پوشیده بودند. بعد گفتیم چرا ما نپوشیم. ما فقط می خواهیم نماینده کشورمان باشیم. هیجان این جا خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می کردیم.

بازی اول انگلستان ساعت ۱۹:۳۰ بعد از ظهر به وقت بریتانیا(۲۲:۳۰ به وقت تهران) شروع می شود.

منبع: news.sky.com

گروه B : همزمان با هتریک کریستیانو رونالدو در جام جهانی، مجسمه بدنام او از فرودگاه مادیرا برداشته شد

این مجسمه نیم تنه از کریستیانو رونالدو بسیار مورد انتقاد و تمسخر قرار گرفت و گفته شد که بیشتر شبیه "نیال کویین" یا  مجسمه "سر" در برنامه "تاخت و تاز هنر" است.

گروه B : همزمان با هتریک کریستیانو رونالدو در جام جهانی، مجسمه بدنام او از فرودگاه مادیرا برداشته شد

مجسمه بدنام کریستیانو رونالدو که به یک موضوع داغ اینترنتی تبدیل شد از فرودگاه مادیرا برداشته شد.

سال گذشته که این مجسمه نیم تنه عجیب و غریب از مهاجم تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید نصب شد، بسیار مورد تمسخر قرار گرفت.

تصاویر مجسمه نیم تنه وسیعا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. برخی معتقد بودند که این مجسمه بیشتر به مهاجم سابق آرسنال و منچستر سیتی نیال کویین یا مجسمه ی سر در برنامه تلویزیونی تاخت و تاز هنر بی بی سی شبیه است تا رونالدو.

از هنرمند اهل مادیرا، امانوئل سانتوس، خواسته شده بود که تصویری از رونالدو را خلق کند و او هم سه هفته ای را صرف این پروژه کرده بود.

از مجسمه نیم تنه کریستیانو رونالدو سال گذشته در فرودگاه مادیرا پرده برداری شد

از مجسمه نیم تنه کریستیانو رونالدو سال گذشته در فرودگاه مادیرا پرده برداری شد

نام فرودگاه، به افتخار این بازیکن، به فرودگاه کریستیانو رونالدو مادیرا تغییر کرد

نام فرودگاه، به افتخار این بازیکن، به فرودگاه کریستیانو رونالدو مادیرا تغییر کرد

در مارس ۲۰۱۷ که به افتخار این ستاره ورزش، نام فرودگاه به فرودگاه بین المللی کریستیانو رونالدو مادیرا تغییر یافت، از این مجسمه نیم تنه پرده برداری شد.

با این حال، خانم سخنگوی فرودگاه به خبرگزاری های اسپانیایی گفته که آن ها مجسمه نیم تنه رونالدو را برداشته اند.

این مهاجم در برابر اسپانیا هت تریک کرد

این مهاجم در برابر اسپانیا هت تریک کرد

جابجایی مجسمه ها روز جمعه انجام شده است

جابجایی مجسمه ها روز جمعه انجام شده است

او به خبرگزاری پرس اسوسییشن اسپورت گفت که روز جمعه مجسمه نیم تنه عوض شده، یعنی همان روزی که رونالدو برای پرتغال و در تساوی ۳-۳ این تیم با اسپانیا در جام جهانی، هت تریک کرد.

تصاویر یک مجسمه نیم تنه دیگر با شباهت بیشتری به رونالدو، در رسانه های اسپانیایی و پرتغالی پخش شده است.

سانتوس سال گذشته به هنگام پرده برداری از مجسمه و در جواب تمسخرها گفت:

این مسئله به ذوق و سلیقه افراد بستگی دارد، پس به این راحتی ها هم که به نظر می رسد نمی توان قضاوت کرد. چیزی که مهم است تأثیری است که این اثر ایجاد کرده است.

رونالدو، مجسمه نیم تنه قبلی را در مارس ۲۰۱۷ پرده برداری کرده بود

رونالدو، مجسمه نیم تنه قبلی را در مارس ۲۰۱۷ پرده برداری کرده بود

به رغم این، همه هم موافق مجسمه جدید نیستند. در واقع، درخواست آنلاینی راه افتاده و خواستار آن است که مجسمه مسخره قبلی دوباره سر جایش گذاشته شود.

عنوان این درخواست، در سایت peticaopublica.com چنین است:

درخواست بازگرداندن فوری مجسمه نیم تنه کریستیانو رونالدو به فرودگاه مادیرا .

این درخواست، مجسمه اصلی را یک جاذبه برای جزیره ما می داند و می گوید که عوض کردن آن غیرقابل پذیرش است.

رونالدو در مادیرا به دنیا آمده و بزرگ شده است.

منبع: mirror.co.uk

گروه D : حمایت سن پائولی از مسی پس از هدر دادن ضربه پنالتی

مسی شانس این را داشت که با ضربه پنالتی که داور در دقیقه 64 برای آرژانتین گرفت این تیم را پیش بیندازد، اما دروازه بان ایسلند شگفتی ساز ظاهر شد و پنالتی وی را مهار کرد.

گروه D : حمایت سن پائولی از مسی پس از هدر دادن ضربه پنالتی

صحنه خراب کردن پنالتی آرژانتین توسط لئو مسی

صحنه خراب کردن پنالتی آرژانتین توسط لئو مسی

خورخه سمپائولی پس از اینکه مسی ستاره آرژانتین یک پنالتی با ارزش را برای این تیم از دست داد حمایت کرد.  این که آرژانتین در جام جهانی با ایسلند به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دهد شوک بزرگی برای آرژانتینی ها بود.

یک بار دیگر وظیفه سنگینی روی دوش بهترین بازیکن دوران مدرن فوتبال قرار گرفت که سامپائولی پس از ناکامی در آن، و کادر فنی تیم برای حفظ نظم و جلوگیری از هرگونه اغتشاش در تیم به حمایت مسی پرداختند.

خوشحالی آرژانتینی ها پس از گل دقایق ابتدایی سرخیو آگوئرو دوامی نداشت زیرا  آلفرد فین بوگسن گل تساوی را برای ایسلند به ثمر رساند. مسی فرصت این را داشت که با یک ضربه پنالتی که در دقیقه ۶۴ برای این تیم به دست آمد آرژانتین را پیش بیندازد.

اگرچه لیونل مسی مهاجم بارسلونا در تلاش بود تا با گل کردن این پنالتی آرژانتین را برنده میدان کند اما ضربه وی توسط هانس هالدرسون دروازه بان ایسلند که بهترین بازیکن میدان نیز شد، مهار شد.

پس از تلاش های زیاد مسی و هم تیمی هایش که در بعد از ظهر انجام دادند، مسی شانس این را داشت که خود و تیمش را با گل کردن این پنالتی برنده میدان کند، اما تلاش وی سودی نداشت.

سامپائولی پس از اینکه مسی پنالتی را از دست داد به حمایت از وی برخاست و از وی خواست که خودش را جمع و جور کند و تمام توانش را برای ادامه بازی به کار بندد.

سمپائولی گفت:

ارزیابی مسی و نحوه عملکرد وی بسیار مشکل است، زیرا این بازی بسیار سختی بود. ایسلند خیلی دفاعی بازی می کرد و همه فضاها را بسته بود، اما همه کار برای پیروزی آرژانتین انجام دادیم، همچنین تک تک بازیکنان حریف را به دقت آنالیز کرده بودیم. می دانم که لئو به آرژانتین بسیار متعهد هست و تمام تلاشش را برای این تیم خواهد کرد.

سامپائولی بیان کرد:

دفاع سنگین ایسلند بازی را برای آنها دشوار کرده بود، همچنین او بیان کرد که در آینده آرژانتین باید برنامه خاصی برای تیم هایی که مشابه ایسلند دفاعی بازی می کنند داشته باشد. ما سعی می کنیم بیشتر تمرین کنیم و موقعیت های بیشتری را ایجاد کنیم، اما آیا موفق به انجام اینکار خواهیم شد؟ما باید از تجربه حاصل شده در این بازی درس بگیریم. بعد از گلی که دریافت کردیم، من فکر می کنم که گردش توپ ما سرعت لازم را نداشته و باید حریف را بیشتر تحت فشار قرار می دادیم.در نیمه دوم ما حریف را تحت فشار بیشتری قرار دادیم اما آنها با نفرات زیادی دفاع می کردند. ما باید تاکتیکهای مختلفی را در بازی خود به کار می بردیم، تغییر تاکتیک می تواند به حریف صدمه بزند. کرواسی مثل ایسلند و نیجریه نیست. بازی بعد متفاوت خواهد بود و باید بفهمیم چه استراتژی بهتر جواب خواهد داد. این واقعا گروه سختی می باشد.

منبع: independent.com

5 لحظه شوکه کننده در تاریخ جام جهانی

از عصیان فرانسه در 2010 و اخراج دراماتیک روی کین در 2002 تا دستگیری بابی مور در 1970: مروری بر شوک آورترین لحظات تاریخ جام های جهانی.

 5 لحظه شوکه کننده در تاریخ جام جهانی

پس از اخراج لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا در آستانه مسابقات جام جهانی فوتبال، این تیم گرفتار نابسامانی شده است.

روز چهارشنبه پیش از جام جهانی، اسپانیا کنفرانس مطبوعاتی خود را در استادیوم کراسنودار با یک ساعت تأخیر برگزار کرد و لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا تصمیم این اخراج را اعلام نمود.

او گفت:

ما مجبور شده ایم که مربی تیم ملی را کنار بگذاریم. ما درست پنج دقیقه قبل از رفتن او به مادرید، از ماجرا خبردار شدیم.

اکنون فرناندو هیرو رهبری اسپانیا را در جام جهانی به عهده می گیرد. تنها تجربه سرمربیگری او یک سال رهبری تیم اویدو بوده است.

در حالی که خبر بهت آور اخراج لوپتگی هنوز در دنیا بازتاب دارد، Mirror Football پنج لحظه شوک آور در تاریخ جام جهانی را فهرست کرده است.

اخراج لوپتگی از اسپانیا در آستانه جام جهانی روسیه

خولن لوپتگی از مربیگری تیم ملی اسپانیا کنار گذاشته شده است

خولن لوپتگی از مربیگری تیم ملی اسپانیا کنار گذاشته شده است

اسپانیا با اخراج سرمربی خود، آن هم درست یک روز قبل از شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم خود را وارد آشوبی تمام عیار کرد.

لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا که تنها پنج دقیقه قبل از اعلام رئال مادرید متوجه تصمیم لوپتگی شده، سخت خشمگین می شود.

حتی پا در میانی لحظه آخر سرخیو راموس هم رأی روبیالس را عوض نکرد. دیوانگی محض.

 

تحقیر ریمون دومنک در جام جهانی ۲۰۱۰

درگیری پاتریس اورا و ریمون دومنک قبل از جلسه تمرین تیم ملی فرانسه

درگیری پاتریس اورا و ریمون دومنک قبل از جلسه تمرین تیم ملی فرانسه

این مورد یکی از عجیب و غریب ترین اخراج ها تاکنون بوده است. در سال ۲۰۱۰، جام جهانی برای فرانسه فاجعه بار بود و با کسب تنها یک امتیاز نتوانست از گروه خود صعود کند. آن ها پس از مساوی ۰-۰ در برابر اروگوئه در بازی اول شان، در بازی دوم ۰-۲ از مکزیک شکست خوردند. در وقت استراحت بین دو نیمه بازی با مکزیک، نیکولاس آنلکا با سرمربی اش ریمون دومنک جر و بحث می کند و آن طور که گزارش شده بود به او فحش های رکیکی می دهد. بعد از آن که این گلزن سابق چلسی حاضر نمی شود عذرخواهی کند، فدراسیون فوتبال فرانسه او را راهی خانه می کند.

درگیری اورا در تمرینات فرانسه

آشوب در کمپ تیم ملی فرانسه

با کم رنگ شدن احتمال صعود فرانسه به مرحله یک شانزدهم نهایی و آن جو پر آشوب در کمپ تیم، فضای متشنج جلسات تمرین به اوج خود رسید. این بار پاتریس اورا با مربی بدن ساز تیم درگیر شد و بعد از این درگیری هم بازیکنان در اعتراض به اخراج آنلکا جلسه تمرین را ترک کردند. ستاره های فرانسه، جلوی چشمان انبوهی از طرفداران از تمرین دست می کشند و در برابر سرمربی شان می ایستند. تعجبی ندارد که تیم دومنک دو روز بعد، آخرین بازی خود را هم در مقابل آفریقای جنوبی ِ میزبان واگذار کند!

آن ماجرای جزیره سایپن

قهر روی کین و میک مک کارتی در سال ۲۰۰۲

قهر روی کین و میک مک کارتی در سال ۲۰۰۲

یک ماجرای کلاسیک دیگر برمی گردد به روی کین که وقتی عصبانی می شد دهانش دست خودش نبود و آخرش هم توی هچل افتاد. کاپیتان سابق تیم ملی جمهوری ایرلند به خاطر حرفه ای نبودن فوتبال کشورش و عدم آماده سازی مناسب تیم برای جام جهانی ۲۰۰۲ داشت کم کم عصبانی می شد.

کین با دو نشریه مصاحبه کرد و درباره نگرانی هایش نسبت به کار میک مک کارتی سرمربی تیم، و اینکه چرا خودش می خواهد از تیم ملی کنار برود گفته بود.

نشریه آیریش تایمز قولش را برای درز ندادن مصاحبه شکست و گفته های این هافبک را در قالب یک خبر ویژه منتشر کرد.

کین در فرودگاه، پس از اخراجش از تیم ملی ایرلند

کین در فرودگاه پس از اخراجش از تیم ملی ایرلند

ماجرا از این قرار است که مک کارتی مطلب نشریه را در جلسه تمرین تیم در سایپن و قبل از بازی با ژاپن با خود می آورد. کین به شدت عصبانی می شود و طبق گزارش گاردین، می گوید:

میک، تو یک دروغگو هستی ... تو ... هستی. من تو را بازیکن حساب نمی کردم، حالا هم تو را سرمربی حساب نمی کنم و اصلا تو را آدم حساب نمی کنم. تو یک ... هستی. اصلا جام جهانی واسه خودت. اگر با تو رابطه ای دارم فقط به خاطر این است که تو مثلا سرمربی تیم کشورمان هستی! واسه خودت سرمربی هستی نه واسه من.

کمی بعد، مک کارتی یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار و اعلام کرد که کین را اخراج کرده است.

گاسکوئین و جام جهانی ۱۹۹۸

پل گاسکوئین در زمان اخراجش توسط گلن هادل از تیم ملی انگلستان در جام جهانی فرانسه

پل گاسکوئین در زمان اخراجش توسط گلن هادل از تیم ملی انگلستان در جام جهانی فرانسه

گلن هادل در مورد اخراج پل گاسکوئین از تیمش در جام جهانی ۱۹۹۸ گفته که این یکی از غم انگیزترین تصمیمات او در زندگی اش بوده است.

تنها دو سال بعد از گل خیره کننده اش در برابر اسکاتلند در  یورو ۹۶، این بازیکن سابق تاتنهام در آستانه جام جهانی ۹۸ فرانسه به شکل شوکه کننده ای از سه شیرها اخراج شد. هادل سه سال پیش در برنامه پخش مستقیم The Football Mavericks در شبکه ITV۴ گفت:

گلن هادل احساس می کرد چاره دیگری ندارد

گلن هادل احساس می کرد چاره دیگری ندارد

من چندین فرصت به او دادم تا خودش را نشان دهد. شش یا هفت ماه قبل از آن به او گفتم ببین تو باید بهتر کار کنی، این یک شانس دیگر است، شاید این آخرین جام جهانی تو باشد. اما خوتان دیدید که او هیچ وقت درست و حسابی آماده نبود. کنار گذاشتن پل گاسکوئین ناراحت کننده ترین کاری بود که مجبور شدم انجام دهم. دلیلش فقط و فقط این بود که او آماده نبود و نمی توانست هم برای مسابقات آماده شود.

دیوید بکام جور ِ نقش خلاقانه گاسکوئین را کشید و خب همه می دانیم که در بازی با آرژانتین چه گذشت.

ماجرای دزدیده شدن النگو در بوگوتا

بابی مور و پله

بابی مور و پله پس از برد ۰-۱ برزیل در جام جهانی ۱۹۷۰

یک ماجرای سرگیجه آور که نه فقط انگلستان بلکه تمام دنیا را به خود مشغول کرد و به دخالت دیپلماتیک هارولد ویلسون نخست وزیر منجر شد. قبل از جام جهانی ۱۹۷۰ در مکزیک، سه شیرها دو بازی دستگرمی را در آمریکای جنوبی برگزار کردند تا به شرایط جوی عادت کنند. اولین بازی انگلستان در برابر کلمبیا، در بوگوتا بود. پس از رسیدن تیم به هتل تکن داما، بابی مور به همراه بابی چارلتون به مغازه جواهر فروشی که نزدیک لابی هتل قرار داشت، رفتند. آن ها پس از آن که نتوانستند هدیه ای برای همسر چارلتون پیدا کنند، مغازه را ترک کردند. با این حال، فروشنده شتابان به سراغشان آمد و آن دو را متهم کرد که یک النگوی الماس و زمرد نشان ۶۲۵ پوندی(که بعد ادعا کرد ۵۰۰۰ پوندی بوده) را دزدیده اند. هم مور و هم چارلتون ادعای دزدیدن النگو را رد کردند و با پا در میانی کارمندان هتل و پلیس گردشگری ظاهرا غائله خاتمه یافت. اما، بعد از دو برد در بازی های دوستانه با کلمبیا و اکوادور، پلیس کلمبیا این بار با لباس های شخصی به هتل آمد و بابی مور را دستگیر کرد. این قهرمان جام جهانی ۱۹۶۶ چهار روز در بازداشت بود تا اینکه مقامات کلمبیایی به این نتیجه رسیدند که شواهد کافی برای متهم ساختن مور در دست نیست. بابی مور بالأخره به هم تیمی هایش در مکزیک پیوست که داشتند برای اولین بازی شان در جام جهانی در مقابل رومانی آماده می شدند.

منبع: mirror.co.uk


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن