_  

بی تفاوتی کلوپ نسبت به عملکرد ضعیف محمد صلاح در برابر چلسی

مربی قرمز پوشان عملکرد ضعیف محمد صلاح که زننده 43 گل در لیگ قهرمانان اروپا است، در مقابل چلسی طبیعی می داند.

بی تفاوتی کلوپ نسبت به عملکرد ضعیف محمد صلاح در برابر چلسی

یورگن کلوپ عملکرد ضعیف محمد صلاح را در برابر تیم چلسی طبیعی می داند.

یورگن کلوپ عملکرد ضعیف محمد صلاح را در برابر تیم چلسی طبیعی می داند

یورگن کلوپ نسبت به عملکرد نا امید کننده محمد صلاح در برابر تیم چلسی بی تفاوت بود و اینکه این ستاره مصری به دوران افول خود رسیده است را تکذیب کرد.

صلاح فصل فوق العاده ای را تجربه کرده است، او در این مسابقات ۴۳ گل به ثمر رسانده و جایزه سالانه PFA را به دست آورده، اما نتوانست در مقابل تیم سابق خود در روز یکشنبه درخششی داشته باشد.

اگرچه یورگن کلوپ(که حضور تیمش در فینال لیگ قهرمانان در روز چهارشنبه تثبیت شده)، اظهار داشت که یک روز خوب بازی نکردن برای این فوروارد سابق تیم رم مسئله عجیب و غیر قابل انتظاری نبود.

کلوپ به BBC اسپرت گفت:

عملکرد صلاح کاملا حرفه ای است اما او امروز نتوانست خوب بازی کند.

کمی بعد از حرکت رو به جلوی تیم چلسی، ‌صلاح نیمه دوم را هجومی تر آغاز کرد، او در کنار محوطه یک تمارض داشت و کلوپ به او گفت که هیچ بهانه ای ندارد.

یورگن کلوپ گفت:

او یا شیرجه می زد یا به دنبال پاس دادن بود که این درست نیست. او خیلی بهتر از این عمل می کند.

 محمد صلاح دوباره امتیاز می گیرد با اینکه امروز نتوانست. همه چیز برای او خوب است.

ما یک تیم ملی بزرگ نداریم و از باخت ها آسیبی ندیدیم. ما ۱۱ یا ۱۲ بازیکنی داریم که به طور مداوم بازی می کنند، ما قبل از مسابقه بعدی یک هفته فرصت داریم که می تواند خیلی کمک کننده باشد.

منبع: goal.com

گروه B : پویول: پیکه را مسئول از دست دادن گریزمان نمی دانم

ماه ها بود که باشگاه بارسلونا، به دنبال جذب آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید بود. طی یک کنفرانس خبری، گریزمان قرارداد خود را در اتلتیکو تمدید کرد و حال، صحبت های زیادی بر سر علت عدم دستیابی بارسلونا به گریزمان مطرح شده است.

گروه B : پویول: پیکه را مسئول از دست دادن گریزمان نمی دانم

کارلوس پویول، بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول، بازیکن پیشین باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، به پشتیبانی از جرارد پیکه، اعلام کرد که حضور پیکه در مستند مربوط به آنتوان گریزمان، ارتباطی به از دست دادن این ستاره توسط بارسلونا ندارد.

باشگاه بارسلونا و طرفدارانش، از صحبت های پیکه در مستندی مربوط به آینده آنتونی گریزمان، احساس ناراحتی کردند. پیکه در آن مستند اعلام کرد که آنتوان گریزمان به بارسلونا نخواهد آمد و قرارداد خود را با اتلتیکو تمدید می کند. همین سخنان باعث شد که بسیاری، گمان بر تاثیرگذاری حرف های پیکه بر روی گریزمان داشته باشند. کارلوس پویول طی مصاحبه ای در یک رویداد خیریه گفت:

من فکر نمی کنم که پیکه مسئول تصمیم گریزمان باشد، اینکه پیکه یک کارگردان فیلم دارد و آن کارگردان نیز مسئول تهیه یک مستند باشد نیز عیبی ندارد. ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که پیکه بر روی تصمیم گریزمان تاثیر گذار بوده است، اما اصلا این چنین نیست. آنتوان گریزمان تصمیم های خودش را می گیرد و این تصمیم به قدری بزرگ است که هیچ فرد خارجی ای نتواند بر روی آن تاثیرگذار باشد. من هیچ ایده ای ندارم که چه اتفاقی افتاده است. من دیگر در باشگاه بارسلونا نیستم، تنها یک طرفدار محسوب می شوم و شما باید از افراد داخل باشگاه سوال کنید.

یکی دیگر از اخبار بسیار بزرگ لالیگا، اخراج لوپتگی از تیم ملی اسپانیا و جایگزینی او به عنوان مربی رئال مادرید بود. وقتی از پویول در این رابطه سوال شد، وی در پاسخ گفت:

من نمی دانم که چه اتفاقاتی رخ داده اند، به همین دلیل نمی توانم نظری بدهم. از دور و با اطلاعات کمی که دارم، می دانم که تصمیم برای سرمربیگری تیم های بزرگی مانند بارسلونا و رئال مادرید بسیار سخت و صبر کردن برای پاسخ گویی به چنین تقاضایی، تا پایان جام جهانی نیز دشوار است.

مادرید نیاز به جایگزین مناسبی برای زین الدین زیدان داشت و قابل درک است که برای چنین کاری، فشار زیادی برای گرفتن پاسخ از لوپتگی- که سرمربی بزرگی است- داشتند.

اینکه چطور تمام این اتفاقات رخ داده اند و جزئیات را نمی دانم، به همین دلیل نمی توانم نظری درباره آن ها بدهم.

منبع: Marca.com

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

باری دیگر، مسئله عدم حضور زنان در ورزشگاه های ایران مطرح شد و مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با این مشکل در میادین بین المللی صرف نظر کرد.

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران، روز سه شنبه و طی نشست خبری قبل از بازی با اسپانیا، صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران را مناسب فضای کنفرانس ندانست.

زنان ایرانی به طور حتم میان جمعیت حاضر در ورزشگاه کازان آرنا برای بازی مقابل اسپانیا حضور خواهند داشت. این فرصتی برای زنان ایرانی است که در کشور خودشان آن را پیدا نمی کنند.

پنجشنبه گذشته و طی بازی مقابل مراکش در استادیوم سن پترزبورگ، بنر ها و کارت هایی با نوشته های #NoBan۴Women (نه به ممنوعیت برای زنان) و از زنان ایرانی برای حضور در ورزشگاه ها پشتیبانی کنید ، به چشم می خوردند.

اگر چه شجاعی در کنفرانس قبل از بازی، موضوع ورود زنان به استادیوم های ایران را مشکلی خواند که باید در خود کشور و بعد از مسابقات جام جهانی روسیه حل شود. او در این رابطه گفت:

ما یک خانواده هستیم و در خارج از زمین بازی، یک ملت. این ها فقط شعار نیستند. صحبت کردن در رابطه با این موضوع، توهین به این مسابقات محسوب می شود. من ترجیح می دهم که مشکلمان را در داخل خانواده خود حل کنیم و اگر در آینده فرصتی برای بحث داشتیم، آن را مطرح می کنیم.

بر اساس گزارش های منتشر شده از خبرنگاران ایرانی، مسعود شجاعی در گذشته نیز پشتیبانی خود را در رابطه با حضور زنان در استادیوم های ایران اعلام کرده است. زنان ایرانی از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تاکنون حق ورود به استادیوم های ورزشی را نداشته اند.

reuters.com

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

هواداران انگلیسی به روسیه آمده اند تا دوشنبه شاهد اولین بازی "سه شیرها" با تونس باشند. آن ها با استقبال گرم روس ها مواجه شده اند.

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

هواداران انگلیسی که به وولگوگراد آمده اند مورد استقبال مردم محلی پراشتیاق آنجا قرار گرفته اند و برخی از این مردم خودشان هم لباس تیم ملی انگلستان یا تیم های لیگ برتر این کشور را پوشیده اند.

در این شهر که بیش از ۵۰۰ مایل با مسکو فاصله دارد هواداران به یک باره رفتند و از تماشای بازی آرژانتین و ایسلند روی یک صفحه نمایش بزرگ نصب شده در شهر، لذت بردند.

یکی از این هواداران انگلیسی کریس کلارک ، ۴۸ ساله از استافوردشایر، می گوید که از بابت رفتن به روسیه کمی نگران بوده اما خیلی زود فهمیده که این کشور جای فوق العاده ای است.

او می گوید:

این جا خیلی تمیز است، خیلی جای راحت و آرامی است و همه خیلی مؤدب هستند. همه می آیند پیش من و می پرسند از کجا آمده ام. تا حالا ۱۰ طرفدار انگلستان دیده ام، این جا روس هایی که لباس تیم ملی انگلستان را پوشیده اند بیشتر از خود انگلیسی ها هستند. دیروز که لباس تیم ملی را نپوشیده بودم کسی به طرفم نیامد، ولی امروز همه به سراغم می آیند و به خاطر آمدنم به روسیه به من خوشامد می گویند.

این طرفدار فوتبال که طی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در مارسی حضور داشته، از بابت تکرار خشونت هایی که در مسابقات ۲۰۱۶ اتفاق افتاد نگران بود.

وقتی از او پرسیده شد که آیا از پوشیدن لباس تیم ملی انگلستان می ترسید یا نه، کلارک گفت:

دیروز بله، اما امروز نه اصلا، درست از امروز صبح. من به مارسی رفته بودم، اوضاع هیچ خوب نبود. ولی من در این دو سال اخیر با روس ها صحبت کرده ام و آن ها می گفتند که روسیه آن طوری نیست. و من حرف شان را قبول دارم.

 مارتین بارنز  ( چپ) و  دِیو اینیس  می گفتند که مردم این جا  خیلی خوب  اند

مارتین بارنز ( چپ) و دِیو اینیس می گفتند که مردم این جا خیلی خوب اند

یکی دیگر از هواداران انگلیسی، دیوید اینیس ۵۲ ساله از کورن وال، می گوید که وولگوگراد فوق العاده باشکوه است و مردمش خیلی خوبند.

مارتین بارنز، که او هم از کورن وال آمده می گوید که به خاطر بعضی گزارش ها درباره خشونت های احتمالی یک کمی نگران بوده. او همچنین می گوید:

ما در طول سفر لباس های تیم ملی را به تن نکردیم، اما بقیه همه پوشیده بودند. بعد گفتیم چرا ما نپوشیم. ما فقط می خواهیم نماینده کشورمان باشیم. هیجان این جا خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می کردیم.

بازی اول انگلستان ساعت ۱۹:۳۰ بعد از ظهر به وقت بریتانیا(۲۲:۳۰ به وقت تهران) شروع می شود.

منبع: news.sky.com

گروه A : پیش بینی بازی روسیه مصر

با نزدیک شدن به بازی های دور دوم مرحله گروهی، بازار پیش بینی مسابقات داغ است. اولین مسابقه از دور دوم بازی های گروه A، بازی تیم های روسیه و مصر خواهد بود.

گروه A : پیش بینی بازی روسیه مصر

روز سه شنبه، اولین دیدار تیم ملی مصر مقابل تیم ملی روسیه در تاریخ فوتبال صورت خواهد گرفت

روز سه شنبه، اولین دیدار تیم ملی مصر مقابل تیم ملی روسیه در تاریخ فوتبال صورت خواهد گرفت

برنده احتمالی: مصر

نتیجه احتمالی: ۳ بر ۱

میزبانان جام جهانی به دنبال تثبیت رتبه خود در جدول گروه A هستند. آن ها با برد پر گل مقابل عربستان سعودی، به عنوان تیم اول گروه شناخته می شوند. از سوی دیگر، مصری ها امیدوارند تا با درخشش محمد صلاح ستاره لیورپولی این تیم، اولین برد یک تیم آفریقایی در جام جهانی امسال را به نام خود ثبت کنند.

روسیه

روسیه، قبل از ورود به جام جهانی، هفت بازی را بدون برد پشت سر گذاشت و با وجود وحشت بسیار از باخت های بیشتر در عرصه جام جهانی، توانست تیم عربستان سعودی را با نتیجه ۵ بر ۰ مغلوب کند.

یاران استانیسلاو چرچسف توانستند در تقابلی نه چندان برابر، عملکردی قابل قبول از خود به نمایش بگذارند، اما این بار در مقابل تیم با انگیزه مصر قرار خواهند گرفت. این دیدار، آزمایشی دقیق از توانایی های روسیه خواهد بود. میزبانان جام جهانی، برای تکرار موفقیت بازی اول خود نیاز به استفاده از دنیس چریشف، بازیکن کلیدی تیم ملی روسیه خواهند داشت. آلان دزاگوئف، طی دیدار مقابل عربستان صعودی دچار مصدومیت شدیدی شد که او را از ادامه همراهی با روسیه باز داشت. در همان دیدار، چریشف جای او را پر کرد و توانست با به ثمر رساندن دو گل روسیه را یک قدم به صعود نزدیک کند.

آخرین اخبار تیم

دنیس چریشف، به بازی خود در ترکیب اصلی تیم ادامه خواهد داد و جای دزاگوئف مصدوم را پر خواهد کرد.

به جز این مصدومیت، روسیه با هیچ چالش درونی دیگری مواجه نخواهد بود.

مصر

فراعنه، جام جهانی تاریخی خود را بدون ستاره بزرگشان آغاز کردند. محمد صلاح، به علت مصدومیت خود از ناحیه شانه دیدار مقابل اروگوئه را از دست داد. چنین چالش هایی، مصر را در اولین قدم خود، ناکام باقی گذاشت تا بازی مقابل ارگوئه با نتیجه ۱ بر صفر به پایان رسد.

هکتور کوپر آماده است تا با درخشش صلاح، سه امتیاز بازی را برای  تیم ملی مصر دریافت کند. سرعت و توانایی بالای ستاره لیورپولی مصر، نقشه کلیدی مربی این تیم خواهد بود. مصر با اجرای دوباره تاکتیک های دفاعی خود، که در بازی مقابل اروگوئه به نمایش گذاشت، می تواند خط دفاعی خود را مستحکم کند. در خط حمله نیز به جز صلاح، چشم ها بر محمود حسن دوخته شده اند. حسن می تواند با پشتیبانی لازم، صلاح را برای گلزنی آماده کند.

آخرین اخبار تیم

مصر، با بازگشت محمد صلاح، جان دوباره ای خواهد گرفت.

فراعنه بدون تارک احمد که در نقش هافبک ظاهر می شود، به میدان خواهند رفت. احمد به دلیل مصدومیت قادر به بازی در مقابل روسیه نخواهد بود.

نکات کلیدی بازی

 • طی پنج بازی گذشته، تنها یک تیم قادر به گلزنی در مقابل روسیه بوده است
 • مصر، طی پنج بازی گذشته خود، تنها یک بار گلزنی کرده است
 • برد ۵ بر ۰ روسیه مقابل عربستان، دومین بازی پر گل از سوی میزبانان جام جهانی در طول تاریخ بوده است
 • الکساندر گولووین، به صورت مستقیم بر روی سه گل از پنج گل بازی مقابل عربستان صعودی نقش داشته است
 • این اولین بار در طول تاریخ فوتبال است که مصر در مقابل روسیه قرار می گیرد

نتیجه گیری

روسیه، پس از برد پر گل در مقابل عربستان بلند پرواز خواهد بود. آن ها به دنبال تثبیت رتبه خود در گروه هستند و از سوی دیگر، فراعنه یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان را در اختیار دارند. محمد صلاح آماده شوکه کردن علاقه مندان به فوتبال در سرتاسر جهان خواهد بود.

منبع: Soccernews.com

گروه D : چگونه یک فیلمساز، ضربه پنالتی لیونل مسی را مهار کرد

بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که لیونل مسی، در نخستین بازی مرحله گروهی تیم ملی آرژانتین، دروازه ایسلند را باز کند. با این حال یک فیلمساز توانست آتش او را خاموش کند!

گروه D : چگونه یک فیلمساز، ضربه پنالتی لیونل مسی را مهار کرد

لحظه دفع پنالتی لیونل مسی توسط هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند

لحظه دفع پنالتی لیونل مسی توسط هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند

هانس فور هالدورسون، دروازه بان تیم ملی ایسلند در رقابت های جام جهانی روسیه، طی بازی دیشب خود با آرژانتین، شش مرتبه دروازه را نجات داد و این عدد، شامل یک پنالتی حساس از سوی مسی نیز می شود. درخشش هالدورسون و تلاش تیم ملی ایسلند، تساوی ارزشمند یک بر یک مقابل تیم ملی آرژانتین را برای آن ها به همراه داشت. هانس هالدورسون طی مصاحبه ای، در رابطه به دفع پنالتی خود، این چنین گفت:

من وظایفم را انجام دادم. من بر روی لیونل مسی مطالعه کردم، سعی کردم وارد ذهن او شوم. برای من، به عنوان یک دروازه بان، بازی با آرژانتین و مقابله با بهترین بازیکن]در جهان[، لحظه ای بزرگ بود. ما امتیاز بسیار مهمی را بدست آوردیم، امتیازی کلیدی برای رسیدن به اهدافمان.

این پنجاهمین حضور این دروازه بان ۳۴ ساله در تیم ملی ایسلند بود و با وجود اینکه دروازه اش در نیمه اول توسط سرخیو آگوئرو باز شد، واکنش های استثنایی او در نیمه دوم، نقش به سزایی در موفقیت ایسلند داشت.

هالدورسون در ادامه درخشش های خود، موفق شد تا با عملکرد عالی اش، دروازه را از حمله مرگبار کریستین پاوون آرژانتینی نجات دهد. ایسلندی ها با بازی خود مقابل آرژانتین، نشان دادند که به دنبال تکرار افسانه یورو ۲۰۱۶ خود، در جام جهانی روسیه هستند.

استعدادهای هالدورسون به زمین فوتبال ختم نمی شوند. به عنوان یک کارگردان فیلم، مسئولیت وی، تهیه فیلم کوتاه شرکت کوکاکولا با نام با یکدیگر بود. این فیلم به مناسبت اولین حضور تیم ملی ایسلند در جام جهانی ساخته شده بود. این فیلم، تنها بخشی از آخرین کارهای هالدورسون است. او هم چنین در کنار دیگر فعالیت های خود، کارگردانی یورو ویژن ایسلند را در سال ۲۰۱۲ بر عهده داشته است.

اگر هالدورسون به استقامت خود ادامه دهد، می تواند در بازی مقابل نیجریه، باری دیگر تاریخ فوتبال ایسلند را با درخشش خود بنویسد.

منبع: Squawka.com


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن