تبلیغات در تلکسیران

نگاهی بر جنگ قعرنشینان برای بقا در لالیگا

با نگاه کردن به جدول امتیازات تیم ها در لالیگا، تقریبا می توان گفت که تکلیف همه چیز مشخص شده است در حال حاضر ما میدانیم که قهرمان این فصل لالیگا چه تیمی است و چه تیم هایی به لیگ قهرمانان اروپا در فصل بعد راه یافتند و چه تیم هایی در آستانه سقوط به دسته دوم قرار دارند.

نگاهی بر جنگ قعرنشینان برای بقا در لالیگا

لوکاس پرز و خطر سقوط

لوکاس پرز مهاجم دیپورتیوو پس از تساوی مقابل سویا گفت: "تا پایان فصل با قدرت خواهیم جنگید و امیدمان را از دست نخواهیم داد." 

لوانته پس از پیروزی نفس گیر خود در مقابل لاس پالماس طی هفته گذشته جشنی برگزار کرد و این جشن فقط به این دلیل بود که آن ها با این برد یک قدم دیگر به بقا در لالیگا برای فصل آینده نزدیک تر شدند.

این پیروزی سخت در مقابل حریفی که در آستانه سقوط ازلالیگا می باشد، باعث شد تا آنها ۸ امتیاز از تیم انتهای جدول فاصله بگیرند، در صورتی که فقط ۷ بازی تا انتهای فصل باقی مانده است. اگرچه هیچ چیزی هنوز به طور قطع مشخص نیست، اما با این برد آنها خیلی به بقا در لالیگا نزدیکتر شدند.

شکست لاس پالماس کم و بیش آن ها را در کنار تیم انتهایی جدول یعنی مالاگا قرار داد، مالاگایی که از تیم دیپورتیوو لاکرونیا که خود یکی از کاندیداهای سقوط به لیگ سگوندا دویژن(لیگ دسته یک اسپانیا)می باشد با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. البته  این ۳ امتیاز که دیپورتیوو به دست آورد به خاطر پیروزی لوانته بی اثر شد و همچنان همان ۸ امتیاز اختلاف بین دو تیم باقی مانده است.

با نگاه کردن به جدول امتیازات تیم ها در لالیگا، تقریبا می توان گفت که تکلیف همه چیز مشخص شده است. در حال حاضر ما میدانیم که قهرمان این فصل لالیگا چه تیمی است و چه تیم هایی به لیگ قهرمانان اروپا در فصل بعد راه یافته اند و چه تیم هایی در آستانه سقوط به دسته پایین تر قرار دارند.

هفته گذشته برای دیپورتیوو لاکرونیا روزنه امیدی پیدا شد، چرا که تیم کلارنس سیدورف موفق شد در سن مامس، اتلتیکوبیلبائو را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد. این برد در حالی حاصل شد که دیپورتیوو فقط سه ضربه داخل چهارچوب داشت. آن ها سعی در حفظ پیروزی داشتند، در حالی که از حمایت طرفداران خود در وقت اضافه نیمه دوم بهره مند بودند. لاکرونیایی ها می دانستند که لوانته یک روز بعد با اتلتیکومادرید بازی سختی خواهد داشت. 

سرانجام لوانته با اتلتیکومادرید بازی کرد، اتلتیکو قدرت خودش را با یک برد راحت سه بر صفر به آن ها نشان داد، گل سوم و پیروزی بخش تیم اتلتیکو توسط بازیکن محبوب و حرفه ای این تیم یعنی فرناندو تورس به ثمر رسید. در حال حاضر با همه این اتفاقات جایگاه لوانته خیلی مطمئن نیست و آن ها خطر سقوط را حس می کنند. لوانته ای ها انتظار نداشتند اتلتیکو را شکست دهند، اما فکرش را هم نمی کردند دیپورتیوو دو بازی در متوالی پیروز شود و خودش را به ۵ امتیازی آن ها برساند. 

سه شنبه شب، دیپیورتیوو شانس این را داشت که با یک برد دیگراختلاف امتیاز را به دو امتیاز برساند و لوانته را تحت فشار قرار دهند، سویا در ورزشگاه ریازور حریف آن ها بود، حریفی قدرتمند که نیم نگاهی به بازی روز شنبه مقابل بارسلونا در فینال کوپا دل ری(جام حذفی اسپانیا) دارد. اگر در جستجوی زمان خوبی برای بازی با آنها باشند، الان بهترین زمان است.

دیپورتیوو در بازی که شانس های زیادی برای دو طرف وجود داشت بازی خوبی از خود نشان داد و در نهایت بازی با نتیجه مساوی صفر بر صفر به پایان رسید. تیم سیدورف بازی قابل ستایشی را از خود نشان داد اما نتیجه دلخواه هیچ کدام از طرفین نبود. 

لوانته در چهارشنبه شب در ورزشگاه سیوداد والنسیا با مالاگا بازی خواهد کرد و به احتمال فراوان ۳ امتیاز بازی را به دست خواهد آورد، در صورتی که این فقط یک احتمال است و هر نتیجه ای ممکن است حاصل شود. در صورت پیروزی مالاگا، آن یک امتیازی که دیپورتیوو مقابل سویا به دست آورده ارزش زیادی پیدا می کند. اما اگر لوانته پیروز شود، سودی برای  دیپورتیوو نخواهد داشت. 

پاکو لوپز مربی لوانته، که پس از انتصابش به عنوان سرمربی در ماه مارس باعث بهبود چشمگیری در وضعیت لوانته شده گفت:

"هنوز هیچ تضمینی برای بقا در لالیگا وجود ندارد." 

او بعد از باخت در مقابل اتلتیکو بیان کرد:

"هنوز امتیازات زیادی مانده که باید برای کسب آن ها بازی کرد. ما نباید از بقا در لالیگا خیلی مطمئن باشیم و نباید اجازه دهیم که این شکست اعتماد به نفس ما را از بین ببرد." 

او ادامه داد:

"بقا در لالیگا فقط به ما بستگی دارد و ما فقط باید روی کار خودمان تمرکز داشته باشیم." 

از طرف دیگر، برای سیدورف مهمترین نکته جنگیدن و کسب تمام امتیازات باقی مانده تا انتهای فصل می باشد. پیروزی بر مالاگا و بیلبائو اولین پپروزی دیپورتیوو تحت هدایت سیدروف و اولین برد این تیم بعد از پیروزی مقابل لگانس در ماه دسامبر بوده است. آن ها اکنون طعم پیروزی را چشیده اند و به این باور رسیده اند که می توانند پیروز میدان باشند و اعتماد به نفس خوبی پیدا کرده اند. 

اکنون لوانته و بازیهای باقی مانده این تیم خیلی تعیین کننده می باشد، آنها ۴ امتیاز بیشتر دارند و چند بازی تا آخر فصل مانده، هر دو تیم کار سختی در پیش دارند. لوانته در ادامه فصل باید با بارسلونا و سویا بازی کند و دیپورتیوو با بارسلونا و والنسیا، این در حالیست که هر دو تیم یک بازی سخت با سلتاویگو خواهند داشت. 

بعد از تساوی مقابل سویا، لوکاس پرز مهاجم دیپورتیوو گفت:

"تا پایان فصل با قدرت خواهیم جنگید و امیدمان را از دست نخواهیم داد، اما اندکی کمک از تیم سلتاویگو نیاز داریم، تیمی که در روز آخر بازیهای این فصل باید با لوانته بازی کند. امیدواریم که سلتاویگو باعث بالا رفتن ما در آخرین روز شود و سعی می کنیم که احساس خوبی به این موضوع داشته باشیم. وقتی که شما انتظار کمک از یکی از رقبای خود دارید، متوجه این موضوع می شوید که در خطر هستید." 

به همان اندازه که لوانته خواهان پیروزی بر رقبای خود می باشد، فشار بیشتری نسبت به دیپورتیوو روی آن ها می باشد. با وجود اینکه تیم لوانته  کلید بقا در لالیگا را در دستان خود دارد(در صورتی که در تمام بازیهای خود پیروز شوند به دلیل اختلاف ۴ امتیازی با دیپورتیوو در لالیگا می مانند) ممکن است به دسته پایین تر سقوط کند و این در صورتی رخ خواهد داد که دیپورتیوو بیشترین تلاش خود را برای به زیر کشیدن آن ها انجام دهد. 

منبع:football۳۶۵.com

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، از تیم المپیاکوس یونان به ناتینگهام فارست انگلستان پیوست. این تیم انگلستانی در لیگ دسته اول(چمپیونشیپ) انگلستان حضور دارد.

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم اسبق پرسپولیس و المپیاکوس یونان، به تیم انگلستانی ناتینگهام فارست پیوسته است. آیتور کارانکا سرمربی ناتینگهام که قبلا دستیار ژوزه مورینیو در تیم رئال مادرید بود، قبلا نیز نسبت به جذب این مهاجم بلند قامت ابراز علاقه کرده بود و حالا توانست وی را به خدمت گیرد.

این مهاجم ۲۸ ساله به صورت قرضی از تیم المپیاکوس یونان به انگلستان آمده است. هنوز جزئیات قرارداد کریم انصاری فرد منتشر نشده است. سعید عزت اللهی هموطن انصاری فرد نیز به دیگر تیم حاضر در رقابت های چمپیونشیپ یعنی ریدینگ پیوسته است. انصاری فرد در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه تیم ملی ایران در این رقابت حضور داشت و در مرحله گروهی توانست از روی نقطه پنالتی مقابل تیم ملی پرتغال گلزنی کند.

منبع: business-standard

حق پخش مسابقات یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

رسانه جهانی سونی شعبه کشور هند، اعلام کرد که حق پخش دو رقابت یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا را خریداری کرده است و بنابراین مسابقات به صورت زنده پخش خواهند شد.

حق پخش مسابقات یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

حق پخش مسابقات یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

حق پخش مسابقات یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

با خرید حق پخش تورنومنت یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا، حالا سونی حق پخش هشت رقابت را در اختیار دارد؛ لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، لالیگا، سری آ، سوپر جام اروپا و جام حذفی انگلستان.

در سال های اخیر، ورزش فوتبال رشد چشمگیری در کشور هندوستان داشته است؛ فصل گذشته حدود ۵۰۰ میلیون هندی مسابقات معتبر اروپایی را تماشا و پیگیری کردند. این ورزش در کنار کبدی و کریکت، جزو ۳ ورزش پر طرفدار این کشور است. حدود ۲۵۴ میلیون نفر هندی از طریق برنامه ماهواره ای سونی، مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ را تماشا کردند. بازاریاب رسانه سونی در اینباره می گوید:

ما متقاعد شده ایم که در این کشور خانه فوتبال خواهیم بود. با خرید حق پخش یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا، یک قدم به تحقق این هدف، نزدیک تر خواهیم شد. از اینکه در هند علاقه زیادی به فوتبال وجود دارد، خوشحالیم و این موضوع به ما شور و اشتیاق می دهد.


در جام جهانی ۲۰۱۸، به دلیل پشتیبانی سونی از زبان ها و گویش های مختلف، بینندگان زیادی از غرب بنگال و کرالا جذب این رقابت شدند و از نظر بازاریابی سود زیادی نصیب سونی شعبه هند شد. سونی شعبه هند می خواهد همین استراتژی را برای یورو ۲۰۲۰ نیز اتخاذ کند اما برای لیگ ملت های اروپا، به زودی بیانیه ای را منتشر خواهد کرد تا لیست گویش هایی که قرار است پشتیبانی شود را اعلام کند.
لیگ ملت های اروپا امسال برای کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد و قرار است جایگزین بازی های دوستانه کشور های اروپایی شود. این هفته اولین بازی این تورنومنت برگزار خواهد شد؛ در این مسابقات فرانسه قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸، کرواسی، پرتغال، آلمان، انگلستان، بلژیک، اسپانیا و کشور های اروپایی دیگر حضور دارند. بازی های گروهی این رقابت در ۶ بازی و از ماه سپتامبر تا نوامبر برگزار می شود و فینال این رقابت ها در ژوئن ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. بنابراین تیم های اروپایی که در جام جهانی ۲۰۱۸ با یکدیگر رقابت کردند، برای آماده سازی هر چه بهتر خودشان برای یورو ۲۰۲۰، در رقابت های لیگ ملت های اروپا حاضر خواهند شد.
منبع: business-standard.com

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس، به بد شانسی کریستیانو رونالدو اذعان کرد

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس بر این باور است کریستیانو رونالدو در چند هفته ابتدایی خود در لیگ ایتالیا، از شانس لازم برخوردار نبوده است.

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس، به بد شانسی کریستیانو رونالدو اذعان کرد

سرمربی یوونتوس از عملکرد کریستیانو رونالدو دفاع کرد

سرمربی یوونتوس از عملکرد کریستیانو رونالدو دفاع کرد

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی در این تابستان در ازای مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس پیوست اما تا بدین جای رقابت های سری آ و در سه بازی انجام شده، نتوانسته است برای تیم جدیدش گلزنی کند.

 

ماسیمیلیانو آلگری شنبه شب پس از اتمام بازی پارما-یوونتوس که با برتری ۲-۱ یووه همراه بود، درباره این موضوع اذعان کرد که برای مهاجمان گلزنی در لالیگا اسپانیا راحت تر از گلزنی در سری آ ایتالیا است:

فوتبال ایتالیا مشکلات مختلفی برای مهاجمان ایجاد می کند و تطبیق با این لیگ زمان بر است. البته کریستیانو رونالدو نیز بد شانس بوده است و توپ بر روی پایش به خوبی نمی شیند و بنابراین شوت های وی تبدیل به گل نشده است. در لیگ سری آ تیم ها با دقت دفاع می کنند؛ با اینحال نمی خواهم بگویم که این لیگ در مقایسه با لیگ های دیگر خوب یا بد است. اینطور بگویم که تیم ها بسیار خوب دفاع می کنند و این لیگ مربیان خیلی خوبی دارد. مربیان قبل از آغاز مسابقه تیم حریف را آنالیز می کنند و در طول بازی فضای زیادی به مهاجمان حریف نمی دهند.

کریستیانو رونالدو سه مرتبه موفق شد در لالیگا ۴۰ گل یا بیشتر به ثمر برساند؛ اما تا به حال هیچ بازیکنی نتوانسته است بیش از ۳۶ گل در سری آ به ثمر برساند. ماسیمیلیانو آلگری ادامه داد:

هرکسی ممکن است به سری آ انتقاد وارد کند اما زدن ۴۰ گل در این لیگ بسیار دشوار است؛ تنها گونزالو هیگواین توانست در یک فصل ۳۶ گل به ثمر برساند. غالبا آقای گل این لیگ در مجموع ۲۶ یا ۲۷ گل به ثمر می رساند.

آخرین بازیکن یوونتوس که آقای گل لیگ ایتالیا شد، الساندرو دل پیرو بود که در فصل ۲۰۰۷-۰۸ موفق به کسب این عنوان شد.

منبع: ۹۰min.com

دلیل تغییر زمان و مکان مسابقه منچسترسیتی تاتنهام

مسابقه تاتنهام و منچسترسیتی به استادیوم ومبلی لندن منتقل شده است و زمان مسابقه نیز به مدت 24 ساعت به تعویق افتاده است.

دلیل تغییر زمان و مکان مسابقه منچسترسیتی تاتنهام

تاتنهام در استادیوم ومبلی به مصاف منچسترسیتی خواهد رفت

تاتنهام در استادیوم ومبلی به مصاف منچسترسیتی خواهد رفت

مسابقه لیگ تاتنهام و منچسترسیتی در تاریخ دوشنبه ۲۹ اکتبر برگزار خواهد شد. قبلا زمان برگزاری این رقابت یکشنبه(امروز) عنوان شده بود اما این تاریخ حالا به تعویق افتاده است. استادیوم جدید تاتنهام هنوز به طور کامل آماده نیست و به همین دلیل علاوه بر بازی تاتنهام-منچسترسیتی، بازی های تاتنهام-کاردیف سیتی و تاتنهام-لیورپول نیز در استادیوم ومبلی برگزار خواهد شد.

 

البته زمان برگزاری دیدار تاتنهام و منچسترسیتی با یک مسابقه مهم NFL تطابق زمانی داشت و بنابراین زمان برگزاری این دو تیم فوتبال نیز دست خوش تغییر شد. این تغییر برنامه موجب شده است که برخی برنامه های شبکه تلویزیونی اسکای اسپورت نیز دستخوش تغییر شود و یک برنامه ویژه خود را به جای یکشنبه در روز دوشنبه به روی آنتن تلویزیون ببرد.

این امکان نیز وجود دارد در صورتی که پلیس امنیت شهر منچستر موافقت خود را اعلام کند، بازی دو تیم منچستریونایتد و اورتون نیز روز یکشنبه برگزار شود. علاوه بر این، احتمالا دو تیم تاتنهام و منچسترسیتی در رقابت کارابائو کاپ(Carabao Cup) که در همین هفته برگزار خواهد شد، حاضر می شوند. به همین دلیل شاید زمان بازی های تیم های دیگر لیگ جزیره نیز به روز پنجشنبه بعد از ظهر موکول شود.

مسابقه تاتنهام-واتفورد نیز بنا بر اجازه سازمان لیگ انگلستان، احتمالا در استادیوم میلتون کینز برگزار خواهد شد. اولین مسابقه خانگی تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا برگزار خواهد شد و تیم تاتنهام این بار نیز در استادیوم ومبلی لندن این مسابقه را میزبانی خواهد کرد؛ اما هنوز مشخص نیست که مقابل اینتر و آیندهوون نیز تاتنهام باید در استادیوم ومبلی میزبانی کند یا خیر.

منبع: ۹۰min.com

صحبت های دیدیه دشان درباره لوریس و تیم ملی فرانسه در فاصله چند روز تا آغاز لیگ ملتهای اروپا

دیده دشان سرمربی تیم ملی فرانسه که در جام جهانی تیمش را به مقام قهرمانی رساند، به زودی باید تیم کشورش را برای مصاف با آلمان آماده کند؛ نام بازیکنان حضار در این لیست تفاوت زیادی با لیست جام جهانی ندارد و فقط بنوا کوستیل جای استیو مانداندای مصدوم را پُر کرده است؛ همچنین دیدیه دشان درباره هوگو لوریس دروازه بان تیمش، سخن گفت.

صحبت های دیدیه دشان درباره لوریس و تیم ملی فرانسه در فاصله چند روز تا آغاز لیگ ملتهای اروپا

دیدیه دشان درباره شرایط تیمش سخن گفت

دیدیه دشان درباره شرایط تیمش سخن گفت

تقریبا ۶ هفته پیش تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مقام قهرمانی رسید. حالا پس از این دستاورد بزرگ، خروس ها آماده می شوند در تاریخ ۶ سپتامبر در قالب رقابت های لیگ ملت های اروپا، به مصاف تیم ملی آلمان بروند؛ سه روز بعد نیز قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸، باید مقابل هلند قرار گیرد.

دیدیه دشان سرمربی موفق تیم ملی فرانسه نمی خواهد هوگو لوریس را به دلیل تخلفی که چندی پیش انجام داد، مواخذه کند؛ هوگو لوریس چند روز قبل در حالت مستی در حال رانندگی بود و به همین دلیل پلیس وی را دستگیر کرد و او به زودی باید در دادگاه حاضر شود تا درباره این تخلف خود صحبت کند. دیدیه دشان در اینباره گفت:

با هوگو لوریس صحبت کرده ام. او متوجه اشتباهش شده است و از این بابت متاسف است. او به خوبی می داند که می توانست از وقوع این اتفاق جلوگیری کند اما این اتفاق افتاد و حالا کاری از دست من و او بر نمی آید. با اینحال دید من نسبت به وی عوض نشده است و لوریس  همان کسی است که من سال ها او را می شناسم.

در شب قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی، عادل رامی مدافع فرانسوی، از رقابت های ملی خداحافظی کرد؛ اما در اتفاقی عجیب، دشان وی را برای این دو بازی دعوت کرده است. دیدیه دشان هنوز به این مدافع ۳۲ ساله اعتماد دارد؛ رامی در تورنومنت جام جهانی، اکثر بازی ها را از روی نیمکت تماشا می کرد و علنا به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل شده بود:

با رامی درباره این موضوع صحبت کرده ام و به زودی درباره جزئیات دعوت دوباره به تیم ملی، به صورت رو در رو با یکدیگر حرف خواهیم کرد. به هر حال،  از اینکه دوباره به تیم ملی دعوت شده است، بسیار خوشحال است و حتی یک ثانیه نیز درباره این موضوع تردید نکرد.

در تاریخ ۱۵ جولای، شاگردان دشان در فینال مقابل کرواسی قرار گرفتند؛ نیمه اول با نتیجه ۲-۱ به نفع تیم ملی فرانسه به پایان رسید؛ در پایان نیز خروس ها موفق شدند با نتیجه ۴-۲ تیم ملی کرواسی را در هم بکوبند و پس از ۲۰ سال توانستند برای دومین مرتبه قهرمان جام جهانی شوند. آنتوان گریزمن در این تورنومنت عملکردی فوق العاده داشت و یکی از شانس های کسب توپ طلا است؛ با اینحال کیلیان امباپه هم تیمی وی در یک مصاحبه او را به عنوان یکی از شانس های اصلی کسب توپ طلا معرفی نکرد. دیدیه دشان گفت:

فکر نمی کنم واقعا امباپه این نظر را داشته باشد که گریزمن یکی از شانس های اصلی توپ طلا نیست؛ قطعا آنتوان گریزمن یکی از بازیکنانی است که احتمالا در آینده توپ طلا را کسب خواهد کرد.

۲۳ بازیکن دعوت شده تیم ملی فرانسه برای دیدار با تیم ملی آلمان و هلند به شرح زیر است:

دروازه بانان: هوگو لوریس(تاتنهام)، بنیوت کاستیل(بوردو)، آلفونس آرئولا(پاری سن ژرمن)

مدافعان: لوکاس هرناندز(آتلتیکو مادرید)، پرنسل کیمپمبه(پاری سن ژرمن)، بنجامین مندی(منچسترسیتی)، بنجامین پاوارد(اشتوتگارت)، عادل رامی(مارسی)، جبرئیل سیدیبه(موناکو)، ساموئل اومتیتی(بارسلونا)، رافئل واران(رئال مادرید)

هافبک ها: انگولو کانته(چلسی)، بلایز متوئیدی(یوونتوس)، استیون انزونزی(آاس رم)، پُل پوگبا(منچستریونایتد)، کورنتین تولیسو(بایرن مونیخ)

مهاجمان: عثمان دمبله(بارسلونا)، نبیل فکیر(لیون)، اولیویه ژیرو(چلسی)، آنتوان گریزمن(اتلتیکومادرید)، توماس لمار(اتلتیکومادرید)، کیلیان امباپه(پاری سن ژرمن)، فلورین تاووین(مارسی)

منبع: france۲۴.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟