_  

نگاهی به گروه E جام جهانی 2018 روسیه: ماموریت سخت سلسائو

قهرمان پنج دوره جام جهانی یعنی برزیل پس از صعود به عنوان اولین تیم از دور مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریكای جنوبی، حال در این فکر است كه در گروه E جام جهانی 2018 روسیه نیز صدرنشین شود. اگر چه برای انجام این ماموریت می بایست از سوئیس، صربستان و کاستاریکا بهتر عمل کنند.

نگاهی به گروه E جام جهانی 2018 روسیه: ماموریت سخت سلسائو

گروه E جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه E جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: برزیل، سوئیس، کاستاریکا و صربستان.

بازی مهم گروه:

  • برزیل-سوئیس (۱۷ ژوئن ۲۰۱۸، روستوف آرنا، روستوف-روی-دان)

این دیدار برای هر دو تیم در دوره گروهی از یک نظر بسیار حائز اهمیت می باشد. برزیل و سوئیس هر دو می خواهند از دیدار  با قهرمان کنونی جهان یعنی آلمان در مرحله یک هشتم نهایی اجتناب کنند. فارغ از این بحث، این مسابقه می تواند دیداری بسیار جذاب باشد، زیرا تیم ملی برزیل فوتبالی با تفکر تهاجمی ارائه می دهد و در طرف مقابل سوئیس نیز هر چند از داشتن خط آتشی هجومی مثل برزیل بی بهره است، اما با این حال به دوندگی زیاد بازیکنان خود می بالد و به ارائه فوتبال مالکانه علاقه مند است.

نکاتی که باید بدانیم:

  • اگرچه سوئیس برای رسیدن به روسیه از مسیر دشوار پلی آف عبور کرد، اما آنها در گروه B دور مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا ۲۷ امتیاز کسب کردند که امتیاز قابل توجهی است و تنها دیداری که امتیازاتش را از دست دادند بازی آخر آن ها در لیسبون برابر پرتغال بود که با نتیجه ۰-۲ شکست خوردند.
  • با ورود تیته به عنوان سرمربی در ماه ژوئن ۲۰۱۶، سلسائو شاهد یک شکل گیری دوباره در تیم بحران زده خود شد. در هفته هشتم رقابت های دور گروهی، برزیل از رده پنجم به مکان دوم صعود کرد. تنها پس از دو بازی، برزیلی ها بر صدر جدول تکیه زدند و تا پایان رقابت ها نیز جایگاه خود را حفظ کردند.
  • برزیل، سوئیس و صربستان(یوگوسلاوی سابق) در دور گروهی جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل نیز با هم همگروه بودند.

آمار:

 ۱ - پس از روسیه که مستقیما به عنوان میزبان به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرده بود، برزیل نخستین تیمی بود که در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۷ با پیروزی ۳-۰ برابر پاراگوئه جواز زودهنگام حضور در این رقابت ها را بدست آورد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

گروه B : کارلوس کیروش فوتبال ایران را به سطوح بالایی رسانده است

کارلوس کیروش، از زمان ورود خود به ایران تغییرات زیادی را در بدنه اصلی تیم ملی ایجاد کرده است. او تجربه های بسیاری در باشگاه های معتبر جهان بدست آورده و هم اکنون نیز، با یکی از بزرگترین چالش های حرفه خود مواجه شده است؛ مقابله با تیم ملی کشورش، پرتغال!

گروه B : کارلوس کیروش فوتبال ایران را به سطوح بالایی رسانده است

این دومین بار است که کارلوس کیروش، تیم ملی ایران را به مسابقات جام جهانی رسانده است

این دومین بار است که کارلوس کیروش، تیم ملی ایران را به مسابقات جام جهانی رسانده است

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران، تاکنون سه تیم ملی متفاوت را به جام جهانی رسانده است، اما در جایگاه کنونی خود، با چالش هایی بیش از آنچه در جهان فوتبال وجود دارد، روبروست.

کیروش متولد موزامبیک و اهل پرتغال است. او با القابی هم چون عالی و سخت شناخته می شود و هیچ گاه نیز در توصیف دیگران، جلوی خود را نمی گیرد.

بازی ایران مقابل پرتغال(که در جام جهانی ۲۰۱۰، کارلوس کیروش سرمربیگری این تیم را بر عهده داشت) روز دوشنبه و در ورزشگاه سارانسک برگزار خواهد شد. نتیجه این دیدار شاید یکی از نقاط بسیار مهم در کارنامه کیروش باشد.

ایران در یکی از سخت ترین گروه های جام جهانی روسیه قرار گرفته است. اسپانیا، پرتغال و مراکش، از تیم های قدرتمند جهان محسوب می شوند و ایران نیز با بازی قهرمانانه خود مقابل اسپانیا، تنها یک گل از این تیم دریافت کرد.

تیم ملی ایران می تواند با عملکرد مشابه خود، پرتغال را شکست دهد. در صورت تحقق این نتیجه، ایران و اسپانیا از گروه خود صعود می کنند و پرتغال را ناکام می گذارند.

کارلوس کیروش ایران را به قدرت برتر آسیا تبدیل کرده است. هر چند استعدادهای این تیم محدود است، با این وجود، کیروش با جمع آوری بازیکنان خوب ایرانی، این تیم را تشکیل داده است.

لازم به ذکر است که چالش های ژئوپولیتیکی نیز برای کیروش کم نگذاشته اند.

ایران سال ها است که با تحریم های بین المللی دست و پنجه نرم می کند. جنگ های منطقه ای و قرارداد های بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران، چالش های بسیار زیادی را بر سر راه این کشور قرار داده است.

تنها قبل از جام جهانی روسیه بود که شرکت نایکی، به دلیل ترس از تحریم های ایالات متحده آمریکا، از ارائه محصولات خود به بازیکنان تیم ملی ایران، خودداری کردند.

بسیاری از مردم متعجب اند که چرا کارلوس کیروش، شخصی که به عنوان دستیار الکس فرگوسن، روز هایی رویایی را با منچستر یونایتد پشت سر گذاشته بود، مربیگری تیم ملی ایران را قبول کرده است.

اما هفت سال است که او در پست خود به عنوان مربی تیم ملی قرار دارد و جز چندین دلخوری و آشتی دوباره، این تیم را ترک نکرده است. این دومین مرتبه ای است که کیروش، ایران را به مسابقات جام جهانی می رساند.

تیم ملی ایران، طی جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل، با عملکرد بی سابقه خود، آرژانتین را متوقف کرده بود و تنها در دقایق آخر بازی بود که لیونل مسی، گل برتری آرژانتین را به ثمر رساند.

کیروش هم چنین طی مسابقات سال ۲۰۰۲، آفریقای جنوبی را به جام جهانی رساند، اما پیش از حضور در جام، از این تیم رفت. او هم چنین، پرتغال را در سال ۲۰۱۰ به جام جهانی رساند، اما این تیم طی مرحله یک شانزدهم نهایی از دور مسابقات حذف شد و کیروش نیز پس از تورنومنت، از تیم پرتغال اخراج شد.

با تمام این تفاسیر، به نظر فکر بازی مقابل تیم کشور خودش، پرتغال(قهرمانان حال حاضر اروپا) و کریستینو رونالدو، که طی دو بازی گذشته خود، چهار گل را به ثمر رسانده است، کیروش را آزار نمی دهد. او در این رابطه می گوید:

پرتغال یک روی ملی دارد و آن کریستینو رونالدو است و یک سری دیگر از بازیکنان که او را دنبال می کنند.

تجربیات گوناگون

کیروش اکثر عمر خودش را در حاشیه پرتغال گذرانده است. او سال ۱۹۵۳، در کشور موزامبیک به دنیا آمد و با انقلاب میخک در سال ۱۹۷۴، وارد کشور پرتغال شد. او پیش از مربیگری تیم ملی آفریقای جنوبی، در خاورمیانه، ایالات متحده و ژاپن کار می کرد.

در منچستر یونایتد بود که توانست به مرور زمان، توجه و اعتماد فرگوسن را به خود جلب کند. کیروش در سال ۲۰۰۳ به رئال مادرید پیوست، از آن جایی که اوضاع در مادرید برای او مناسب نبود، پس از ده ماه به منچستر بازگشت و به مدت چهار سال در آن تیم فعالیت کرد. الکس فرگوسن در وصف کیروش این چنین می گوید:

کارلوس کیروش عالی بود، واقعا عالی. بی نظیر. یک نخبه، مردی بسیار دقیق. او برای من خیلی خود بود.او یک روتویلر بود. او نزدیک ترین شخص به مربیگری تیم منچستر یونایتد بود و با این حال، به او لقب مربی تیم داده نمی شد.

این فرگوسن بود که کیروش را برای پیشرفت انتخاب کرده بود. اما روابط کیروش با بعضی از بازیکنان، به خصوص روی کین خوب نبود. کین هفته گذشته و طی مصاحبه ای با شبکه آی تی وی بریتانیا، در این رابطه گفت:

زمان بازگشت دوباره کیروش به منچستر مصادف با اواخر دوره بازیگری من در فوتبال بود. در آن زمان کیروش با من بسیار غیر محترمانه برخورد می کرد، به همین دلیل رابطه خوبی با یکدیگر نداشتیم. او وفاداری من را زیر سوال برد و من هم به او گفتم که به کجا برود. یکی از بزرگترین پشیمانی های من این است که در آن زمان، سر او را از تنش جدا نکردم – اما باید گفت که او مربی بسیار خوبی است و کارش را به بهترین نحو انجام می دهد.

منبع: Reuters.com

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، از صحبت های مربوط به رد کردن انتقال پسرش به منچستر یونایتد، پرده برداری می کند.

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ ساویچ از سوی پدر خود پافشاری های زیادی را برای انتقال به یوونتوس و رد کردن درخواست منچستر یونایتد دریافت کرده است.

اخیرا صحبت های بسیار زیادی در رابطه با انتقال این بازیکن ۲۳ ساله به منچستر یونایتد نیز شنیده می شود. گفته می شود که ژوزه مورینیو برای تقویت خط میانی خود در فصل جدید لیگ انگلیس، قصد جذب میلینکویچ ساویچ را دارد.

از سوی دیگر، لاتزیو، قیمت ۹۰ میلیون یورو(معادل ۷۸ میلیون پوند) را برای فروش این بازیکن در نظر گرفته است.

یونایتد در ماراتون جذب میلینکویچ-ساویچ تنها نیست. رئال مادرید و یوونتوس نیز قصد به خدمت گرفتن او را دارند و شاید هیچ تیمی به اندازه یوونتوس، درخشش او را در سری آ، مشاهده نکرده باشد.

پدر میلینکویچ ساویچ نیز اذعان دارد که پیوستن به تیم یوونتوس را به سرگی پیشنهاد داده است و این باشگاه را مقصدی ایده آل می داند. نیکولا میلینکویچ-ساویچ در پاسخ به توتو اسپورت، که در رابطه با عملکرد احتمالی پسرش در یوونتوس سوال کرده بود، گفت:

او بسیار عالی در تیم جای خواهد گرفت و من هم بار ها به او گفته ام که یوونتوس تیمی ایده آل و عالی برای او خواهد بود. در تورین و در جامعه ای معتبر و دارای جایگاه های فراوان، فرصت های متعددی برای پیشرفت او وجود دارد تا در نهایت به کمال خود در فوتبال برسد. سرگی پس از سه فصل حضور در تیم رُم، با مسابقات ایتالیا آشناست، زبان منطقه را به خوبی یاد گرفته و کاملا با محیط اطراف خود خو گرفته است. با وجود بازیکنانی در سطح داگلاس کاستا و دیبالا، سرگی به راحتی می تواند به قهرمانی سری آ برسد و تاثیر به سزایی در کسب مقام های متعدد با یوونتوس داشته باشد، چرا که نه؟! یووه همواره به مراحل بالایی از مسابقات می رسد و سرگی می تواند به جام های معتبری دست پیدا کند و حتی برنده توپ طلا شود.

زمانی که از او در رابطه با انتقال به رئال مادرید پرسیدیم، میلینکویچ-ساویچ در جواب گفت:

درست است، رئال مادرید پتانسیل بالایی دارد، اما سرگی می تواند پس از ۲۵ سالگی به رئال برود. او می تواند بلوغ فوتبالی خود را در ایتالیا بگذراند و بعد از آن، به رئال برود. درست مانند کاری که زین الدین زیدان کرد.

منبع: Metro.co.uk

گروه G : واکنش عجیب و جالب گری لینه کر پس از پیروزی دراماتیک انگلیس برابر تونس

هری کین با گل دقیقه 91 خود در اولین بازی انگلیس در جام جهانی روسیه و در مقابل تیم تونس، هواداران را به وجد آورد.

گروه  G : واکنش عجیب و جالب گری لینه کر پس از پیروزی دراماتیک انگلیس برابر تونس

پیروزی تیم انگلیس دربرابر تیم تونس

پیروزی تیم انگلیس دربرابر تیم تونس 

از ابتدای بازی تیم انگلیس با برتری در مقابل دفاع مضطرب تیم تونس، بازی روان و خوبی داشت و هری کین توانست در دقیقه ۱۱ دروازه تونس را باز کند. هری کین توانست ضربه سری را که توسط جان استونز زده شده بود و دروازه بان تونس به زیبایی آن را برگشت داده بود، تبدیل به گل کند.

شاگردان گرت ساوت گیت بازی را به همین روند ادامه دادند تا اینکه تیم تونس با یک ضربه پنالتی دروازه تیم انگلیس را باز کرد. فرجانی ساسی زننده این گل برای تونس بود. این نتیجه تا دقیقه ۹۱ پابرجا بود تا اینکه کین گل دوم و پیروزی‌ بخش انگلیس را به زیبایی زد و این گل شادمانی و هیجان بیش از حد گری لینه کر را در برداشت به‌ این‌ ترتیب انگلیس در اولین بازی خود در جام جهانی روسیه پیروز شد. لینه کر در مصاحبه با بی بی سی اسپرت گفت:

من از این پیروزی خیلی خوشحالم. ما خیلی خوب بازی کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. من واقعاً هیجان‌زده شدم

منبع: metro.co.uk

گروه E : وحشت برزیلی ها از مصدومیت دوباره نیمار

مدت کوتاهی است که نیمار مصدومیتی بزرگ را پشت سر گذاشته است، با این وجود تنها کمی پس از بازی با تیم ملی سوئیس بود که این بازیکن دچار آسیب دیدگی شد.

گروه E : وحشت برزیلی ها از مصدومیت دوباره نیمار

مصدومیت نیمار در بازی مقابل تیم ملی سوئیس

مصدومیت نیمار در بازی مقابل تیم ملی سوئیس

تیم ملی برزیل طی اولین دیدار خود در جام جهانی امسال با بازی فیزیکی و قدرتمند سوئیس مواجه شد. این دیدار، اولین بازی نیمار پس از عمل جراحی پایش بود که فوریه گذشته انجام گرفته بود. شاید ضعف او از ناحیه پا و یا بازی سنگین سوئیسی ها بود که او را دوباره دچار آسیب دیدگی کرد.

پس از بازگشت به رختکن، نیمار از همان نقطه عمل جراحی خود، احساس ناراحتی کرد و دکترهای تیم نیز احتمال بازگشت مصدومیت وی را دادند، همین امر موجب شد تا او و طرفداران تیم ملی برزیل، دچار وحشت و ترس شوند.

این شوک بزرگ، با انجام تحقیقات پزشکی بیشتر برطرف شد. نتیجه نهایی، از یک ضربه به ناحیه مچ پا خبر می داد که هیچ گونه جای نگرانی و ترسی را برای طرفداران باقی نمی گذاشت. نیمار و تیم پزشکی نیز طی نشست و مصاحبه بعد از بازی، احتمال وجود هر گونه مشکل و یا مصدومیت را رد کردند.

این نتایج، خیال شماره ۱۰ تیم ملی برزیل را راحت و او را برای شروع دیگر دیدارهای تیم امیدوار کرد.

با این وجود، هم چنان نگرانی هایی برای مصدومیت نیمار وجود دارد. مربیان تیم برزیل حدس می زنند که دیگر تیم ها نیز مانند تیم ملی سوئیس، به دنبال بازی سنگین و فیزیکی مقابل این ستاره باشگاه پاریس سن ژرمن خواهند بود. این اتفاق در گذشته نیز رخ داده است. در سال ۲۰۱۴ و طی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی در برزیل، بازیکنان کلمبیا نیمار را از ناحیه ستون فقرات دچار مصدومیت کردند.

در بازی مقابل سوئیس، تنها یک بازیکن در نیمه اول اخطار گرفت و بسیاری از دیگر بازیکنانی که خطا کردند، اخطاری دریافت نکردند. بازیکنان برزیل در واکنش به این موضوع، درخواست حفاظت بیشتری از ستاره خود کردند.

ریکاردو رودریگز، مدافع تیم ملی سوئیس، در مصاحبه پس از مسابقه به بازی خشن تیم خود اعتراف کرد:

ما می دانستیم که برای بردن در دیدار های خود، باید محکم و خشن بازی کنیم.

مصدومیت و حملات متعدد از سوی بازیکنان حریف، مساله جدیدی برای نیمار نیست. او حتی در لیگ ۱ فرانسه نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. با این وجود بازگشت به دوران مصدومیت در جام جهانی(به خصوص پس از یک ریکاوری طولانی) برای او بسیار سخت خواهد بود.

منبع: Marca.com

گروه G : هری کین به دنبال درخشش در جام جهانی روسیه

هری کین با درخشش خود طی فصل گذشته در لیگ برتر انگلیس، توجه بسیاری از علاقه مندان فوتبال را به سوی خود جلب کرده است و حال با آغاز جام جهانی، این بازیکن به دنبال معرفی خود به جهان فوتبال است.

گروه G : هری کین به دنبال درخشش در جام جهانی روسیه

هری کین به دنبال درخشش با تیم ملی انگلستان در جام جهانی روسیه است

هری کین به دنبال درخشش با تیم ملی انگلستان در جام جهانی روسیه است

هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلستان، با آماده شدن برای بازی مقابل تیم ملی تونس، می خواهد به دنیا نشان دهد که چه قدر توانایی دارد!

کین تنها به دنبال موفقیت انگلستان نیست، بلکه می خواهد خودش را به همه ثابت کند و با به ثمر رساندن گل های متعدد، خود را در بالاترین سطح بازی ها، کنار لیونل مسی و کریستینو رونالدو قرار دهد.

هری کین تا کنون دو کفش طلا در لیگ برتر انگلستان دریافت کرده است و به دنبال پیشرفت چشمگیر خود پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، در جستجوی کسب مقام ها و جوایز بیشتری است. او در این رابطه می گوید:

چهار سال پیش، در تعطیلات خود، بازی های جام جهانی را تماشا می کردم، شش یا هفت بازی آخر لیگ برتر انگلستان را تحت نظر تیم شروود بازی کردم. همان تابستان، مائوریسیو پوچتینو آمد و من را قوی تر، خوش اندام تر و متناسب تر کرد. آغاز کار من همان جا بود. بازیکنان بسیار بزرگی سر راه من قرار داشتند و باید عزم خود را جزم و سخت تلاش می کردم. در زمین تمرین بسیار زحمت کشیدم و از همه موقعیت های پیش آمده، استفاده کردم. طی چند سال گذشته خودم را ثابت کردم و اکنون این جا هستم، نمی توانم(برای بازی های جام جهانی) صبر کنم تا به جهان نشان دهم که چقدر توانایی دارم.

وی ادامه داد:

از زمان انتخاب شدن به عنوان کاپیتان تیم ملی انگلستان، چندین گل در تمرینات به ثمر رساندم. کاپیتان بودن مایه افتخار من است و شوق زیادی برای ادامه دارم. بسیار خوش بین هستم که این روند گل زنی خود را در جام جهانی روسیه نیز ادامه خواهم داد.

هری کین بی تردید یکی از بهترین بازیکنان تیم انگلستان است. او با گلزنی های بی نظیر خود در تاتنهام، توجه همگان از جمله رئال مادرید را به سوی خود جلب کرد. اگر چه برای او، جای پیشرفت بسیاری در جام جهانی امسال وجود دارد.

به ثمر رساندن ۱۳ گل در ۲۴ بازی توسط این بازیکن ۲۴ ساله، نوید ادامه عملکردی قدرتمند در باشگاه تاتنهام و تیم ملی انگلستان را می دهد.

طی هفته گذشته، شوخی ها و مطالب طنز آمیز بسیاری، سراسر شبکه های اجتماعی را در رابطه با هری کین فرا گرفت. کین طی تمرین هفته گذشته تیم ملی انگلستان در کمپ خود، سماوری سنتی و طلایی را به عنوان هدیه دریافت کرد. پیرو همین داستان، بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، این جام را تنها جایزه تیمی ای خواندند که هری کین تا کنون دریافت کرده است. کین در پاسخ به این شوخی ها گفت:

درست است که شوخی های بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی می بینم، به هر حال شرایط همین است. من جوایز بسیار زیادی برای کسب کردن در حرفه خود دارم و امیدوارم که چند هفته دیگر، با بزرگترین آن ها همین جا نشسته باشم. همه این ها، طنز ها و شوخی هایی است که در شبکه های اجتماعی می شود.

کین وظیفه کاپیتانی خود را امری جدی می داند و به همین دلیل، در رابطه با نوع کاپیتانی و رفتار خود از این حیث در زمین مسابقه و در مقابل تونس، بسیار احساس مسئولیت می کند.

انگلیس مسیر خود در جام جهانی روسیه را مشخص کرده است و کین نیز معتقد است که آن ها از موانع این مسیر، عبور خواهند کرد. کین در ادامه سخنان خود و در این رابطه گفت:

تیم ما تیمی بسیار صمیمی است و بازیکنان به یکدیگر نزدیک هستند. ما برای طرفداران خود کارهای بسیار زیادی انجام داده ایم و در شبکه های اجتماعی نیز، آمادگی خود را برای بازی در این دوره از مسابقات اعلام کرده ایم. اما حالا زمان انجام و عمل است. این چیزی است که طرفداران را خوشحال خواهد کرد. اما زمانی که وقت آزاد داریم، سعی می کنیم که به عموم مردم و طرفداران نشان دهیم که آمادگی کافی را داریم.

وی ادامه داد:

مطمئنم که هر کدام از بازیکنان تیم ملی انگلستان، حرفی برای گفتن دارند. برای من همه چیز به تمرکز بر روی کارم ختم می شود. اطمینان دارم که هر یک از بازیکنان ما، وظیفه شان را تا حد توان و به بهترین نحو انجام خواهند داد. همه چیز به متمرکز بودنمان بر می گردد. نیاز است تا من و دیگر بازیکنان بدانیم که اگر چیزی طبق خواسته هایمان پیش نرفت، باید به یکدیگر کمک کنیم.

هری کین اضافه کرد:

دیدار مقابل تونس یا هر تیم دیگری فرا خواهد رسید. آن زمان با پستی و بلندی های زیادی مواجه خواهیم شد. در چنین زمان هایی، همه چیز به کنترل و مدیریت خودمان باز می گردد تا به اقدام مناسب خود، بهترین نتیجه ممکن را رقم بزنیم.

منبع: Mirror.co.uk


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن