گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه E جام جهانی 2018 روسیه: ماموریت سخت سلسائو


قهرمان پنج دوره جام جهانی یعنی برزیل پس از صعود به عنوان اولین تیم از دور مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریكای جنوبی، حال در این فکر است كه در گروه E جام جهانی 2018 روسیه نیز صدرنشین شود. اگر چه برای انجام این ماموریت می بایست از سوئیس، صربستان و کاستاریکا بهتر عمل کنند.

گروه E جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه E جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: برزیل، سوئیس، کاستاریکا و صربستان.

بازی مهم گروه:

  • برزیل-سوئیس (۱۷ ژوئن ۲۰۱۸، روستوف آرنا، روستوف-روی-دان)

این دیدار برای هر دو تیم در دوره گروهی از یک نظر بسیار حائز اهمیت می باشد. برزیل و سوئیس هر دو می خواهند از دیدار  با قهرمان کنونی جهان یعنی آلمان در مرحله یک هشتم نهایی اجتناب کنند. فارغ از این بحث، این مسابقه می تواند دیداری بسیار جذاب باشد، زیرا تیم ملی برزیل فوتبالی با تفکر تهاجمی ارائه می دهد و در طرف مقابل سوئیس نیز هر چند از داشتن خط آتشی هجومی مثل برزیل بی بهره است، اما با این حال به دوندگی زیاد بازیکنان خود می بالد و به ارائه فوتبال مالکانه علاقه مند است.

نکاتی که باید بدانیم:

  • اگرچه سوئیس برای رسیدن به روسیه از مسیر دشوار پلی آف عبور کرد، اما آنها در گروه B دور مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا ۲۷ امتیاز کسب کردند که امتیاز قابل توجهی است و تنها دیداری که امتیازاتش را از دست دادند بازی آخر آن ها در لیسبون برابر پرتغال بود که با نتیجه ۰-۲ شکست خوردند.
  • با ورود تیته به عنوان سرمربی در ماه ژوئن ۲۰۱۶، سلسائو شاهد یک شکل گیری دوباره در تیم بحران زده خود شد. در هفته هشتم رقابت های دور گروهی، برزیل از رده پنجم به مکان دوم صعود کرد. تنها پس از دو بازی، برزیلی ها بر صدر جدول تکیه زدند و تا پایان رقابت ها نیز جایگاه خود را حفظ کردند.
  • برزیل، سوئیس و صربستان(یوگوسلاوی سابق) در دور گروهی جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل نیز با هم همگروه بودند.

آمار:

 ۱ - پس از روسیه که مستقیما به عنوان میزبان به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرده بود، برزیل نخستین تیمی بود که در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۷ با پیروزی ۳-۰ برابر پاراگوئه جواز زودهنگام حضور در این رقابت ها را بدست آورد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه