گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه A جام جهانی روسیه: روسیه میزبان برابر اعراب


پس از مشخص شدن میزبانی روسیه در جام جهانی 2018 در ماه دسامبر 2010، روسیه نهایتا در دسامبر 2017 رقبای خود را شناخت. تیم استانیسلاو چرچسوف برابر عربستان سعودی، مصر از آفریقا و اروگوئه نماینده آمریکای جنوبی قرار خواهد گرفت.

گروه A جام جهانی ???? روسیه.jpg

گروه A جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه:

  • روسیه
  • عربستان سعودی
  • مصر
  • اروگوئه

بازی مهم گروه:

دیدار افتتاحیه جام جهانی فوتبال رویدادی است که هواداران فوتبال در سراسر جهان مشتاقانه به هم میپیوندند تا دوره هیجان انگیز دیگری از جام های جهانی را آغاز کنند. در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ در ورزشگاه لوژنیکی مسکو، روسیه میزبان عربستان سعودی خواهد بود. سعودی ها اولین تیم آسیایی هستند که در دیدار افتتاحیه جام های جهانی حضور خواهند داشت.

نکاتی که باید بدانیم:

  • جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نخستین حضور مصر بعد از جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا خواهد بود. محمد صلاح ستاره مصری، گل دراماتیک صعود مصر به مرحله نهایی جام جهانی را با یک ضربه پنالتی در دقیقه ۹۴ دیدار برابر کنگو به ثمر رساند.
  • محمد السهلاوی عربستانی، ۱۶ گل در مسیر صعود به روسیه به ثمر رساند. این مهاجم ۳۰ ساله مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را به عنوان بهترین گلزن در کنار رابرت لواندوفسکی لهستانی و احمد خلیل اماراتی به پایان رساند.
  • اروگوئه تا به حال دو بار قهرمان جام جهانی شده است. اروگوئه ای ها پیش از قهرمانی دوباره در جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل، در اولین دوره رقابت ها در خاک خودش نیز در سال ۱۹۳۰ قهرمان شده بود.

آمار:

۴۵ : سن اِثام الحدیری دروازه بان مصر زمانی که مصری ها در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازی کنند. اگر الحدیری در جام جهانی بازی کند، رکورد فرید موندراگون را به عنوان مسن ترین بازیکن ادوار جام جهانی خواهد شکست. دروازه بان کلمبیایی رکورد فعلی را در جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ با ۴۳ سال و سه روز ثبت کرد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com