گوش به زنگگوش به زنگ

باشگاه پاری سن ژرمن تایید کرد: مصدومیت نیمار جدی است!


در حالی که باشگاه پاری سن ژرمن، خود را برای انجام بازی مرگ و زندگی برابر رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا آماده می کرد، اتفاقی ناگوار هواداران این تیم را در شوک فرو برد. سران این باشگاه اعلام کردند که در دیدار یکشنبه شب پی اس جی برابر مارسی، مچ پای نیمار دچار آسیب جدی دیده و استخوان متاتارسال پنجم پای او مو بر داشته است.

سران باشگاه پاری سن ژرمن رسما اعلام کردند که مچ پای نیمار دچار آسیب جدی دیده است

سران باشگاه پاری سن ژرمن رسما اعلام کردند که مچ پای نیمار دچار آسیب جدی دیده است

بنابراین انتظار می رود نیمار نتواند در نبرد حساس هفته آینده مقابل رئال مادرید که در ورزشگاه پارک دو پرنسِ پاریس برگزار خواهد شد، به تیمش کمک کند. بی شک این بدترین خبر ممکن برای اونای امری و هواداران پاری سن ژرمن است.

پاری سن ژرمن یکشنبه در رقابت های لوشمپیونه موفق شد المپیک مارسی را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد، اما این پیروزی هزینه سنگینی برای آن ها داشت، زیرا گران ترین فوتبالیست جهان، در اواخر نیمه دوم شدیدا مصدوم شد و زمین مسابقه را ترک کرد.

نیمار ۲۶ ساله که در سال ۲۰۱۷ و با قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی، از بارسلونا به پاریسی ها پیوست و رکورد نقل و انتقالات را جا به جا کرد، در دیدار خانگی یکشنبه شب برابر مارسی مچ پایش پیچید و نقش بر زمین شد. این اتفاق که در بدترین مقطع زمانی فصل برای پاریسی ها رخ داد، جمعیت حاضر در ورزشگاه را شوکه کرد.

هنگامی که پزشکان او را به بیرون زمین هدایت می کردند، اشک های این ستاره برزیلی در تصاویر تلویزیونی مشهود بود. همه چیز گواه این مطلب بود که مصدومیت نیمار جدی است، اما قبل از این که باشگاه پی اس جی خبر مصدومیت او را رسما اعلام کند، منتظر انجام آزمایش و اسکن از پای نیمار شد.

تیم اونای امری به کسب عنوان قهرمانی در رقابت های لوشمپیونه نزدیک است، اما انتظارات از او و تیمش فراتر است و هواداران خواهان موفقیت این تیم در لیگ قهرمانان اروپا هستند و به همین دلیل فشار زیادی روی دوش اوست. البته به نظر می رسد بدون حضور نیمار و با توجه به شکست سه بر یک پاریسی ها در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونز لیگ برابر کهکشانی ها، این امر تقریبا غیر ممکن است.

با این که گل اول دیدار رفت را آدرین ربیو به ثمر رساند و پی اس جی را پیش انداخت، آن ها نتوانستند این نتیجه را حفظ کنند و در ادامه سه گل دریافت کردند تا نتیجه دیدار رفت در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با نتیجه ۳ بر ۱ به سود شاگردان زیدان پایان یابد.

واقعیت امر این است که با تک گلی که پی اس جی در زمین حریف به ثمر رساند، امید به صعود برای آن ها همچنان زنده ماند، اما شاگردان زین الدین زیدان که برای اولین بار در تاریخ دو بار پشت سر هم فاتح رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شده اند، قصد دارند کلاس بالای خود را در پایتخت فرانسه به نمایش بگذارند.

نیمار در بازی رفت به ربیو پاس گل داد و در مجموع بازی قابل قبولی ارائه داد. او بارها با دریبل هایش خط دفاعی رئالی ها را به دردسر انداخت، اما بسیاری از کارشناسان از این ستاره برزیلی انتظار بیشتری داشتند و عملکرد او را مورد انتقاد قرار دادند. حال با مصدومیت جدی که برای نیمار رخ داده، متاسفانه به نظر می رسد دیگر شانسی برای ارائه یک نمایش خارق العاده در بازی برگشت و بستن دهان منتقدان خود ندارد.

منبع: thestatesman.com