تبلیغات در تلکسیران

بارسلونا، لیورپول و منچسترسیتی به دنبال جذب هافبک محبوب ناپولی

پس از عملکرد نه چندان مناسب اخیر تیم ناپولی در سری آ، جورجینیو توجه تیم های بزرگ اروپا را به خود معطوف کرده است.

بارسلونا، لیورپول و منچسترسیتی به دنبال جذب هافبک محبوب ناپولی

جورجینهو، گزینه احتمالی جایگزینی آندرس اینیستا در بارسلونا

جورجینیو، گزینه احتمالی جایگزینی آندرس اینیستا در بارسلونا

بارسلونا آخرین تیمی است که علاقه خود را نسبت به جذب جورجینیو، هافبک ناپولی ابراز کرده است. پس از عملکرد نه چندان مناسب ناپولی در اواخر فصل جاری سری آ، جورجینیو توجه تیم های بزرگ اروپا را به خود معطوف کرده است.

به نقل از وبسایت اسپورت، تیم فوتبال بارسلونا برای جایگزینی آندرس اینیستا، علاقه مند به جذب جورجینیو ملی پوش ایتالیایی است. اینیستا که از شانزده سالگی در بارسلونا بازی می کرد، تنها دو بازی دیگر تا پایان دوران موفق خود در نیوکمپ خواهد داشت. بارسلونا معتقد است که پیچیدگی و  سبک بازی جورجینیو، برای این باشگاه بسیار مناسب خواهد بود.

ناپولی، برای فروش جورجینیوی ۲۶ ساله، مبلغ اولیه ۴۰ میلیون پوند را در نظر گرفته است و منچسترسیتی نیز مشتاقانه برای پرداخت این مبلغ آماده است.

وکیل جورجینیو اعلام کرده است که چهار یا پنج باشگاه از لیگ برتر انگلیس، علاقه مند به جذب این بازیکن هستند و از جمله این باشگاه ها می توان به لیورپول و منچسترسیتی و منچستریونایتد اشاره کرد.

درخشش جورجینیو منجر به عملکرد فوق العاده ناپولی شده است. وی با ناپولی، ۱۰ بازی پی در پی از دسامبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸ را، بدون شکست و مساوی پشت سرگذاشت و حتی خطری بزرگ برای قهرمانی یونتوس محسوب شدند. با این وجود، طی چهار بازی آخر و با عملکرد نامناسب ناپولی، شانس این تیم برای قهرمانی در سری آ ایتالیا بسیار کمرنگ شد. جورجینیو نیز در بازی آخر خود، با اشک زمین را ترک کرد.

تیم ناپولی برای قهرمانی در لیگ ایتالیا، نیاز به برد در دو بازی باقیمانده خود مقابل سمپدوریا و کروتونه دارد. البته حتی در این صورت نیز یونتوس با گرفتن یک امتیاز از دو بازی باقی مانده خود، می تواند جام قهرمانی این فصل را فتح کند.

منبع: ۹۰Min.com

جنجال ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری پس از شکست سنگین برابر تاتنهام + (ویدیو)

پس از باخت 3-0 منچستریونایتد مقابل تاتنهام، ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری بعد از بازی به دفاع از خود و تیمش پرداخت.

جنجال ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری پس از شکست سنگین برابر تاتنهام + (ویدیو)

منچستریونایتد در حال سپری کردن روز های بحرانی است
منچستریونایتد در حال سپری کردن روز های بحرانی است

ژوزه مورینیو پس از باخت سنگین به تاتنهام، در جمع خبرنگاران حاضر شد و از آن ها خواست به دستاوردهای وی احترام بگذارند. سرمربی منچستریونایتد با نشان دادن سه تا از انگشتان دست خود تعداد قهرمانی هایش در لیگ برتر انگلستان را به خبرنگاران یاد آوری کرد و به نوعی به دفاع از خود و تیمش پرداخت.

ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری گفت:

به طور کلی تیم من عملکرد خوبی داشت اما شما خبرنگاران می خواهید مرا در موقعیتی قرار دهید که شاگردانم را سرزنش کنم. شما باید به من بگویید که برایتان چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد زیرا من نمی دانم. وقتی من مسابقات را برنده می شوم شما از این بابت خوشحال نیستید و از نحوه بازی تیمم ایراد می گیرید. می خواهم بدانم چه چیزی برای شما بااهمیت است؛ پیروزی در مسابقات یا خوب بازی کردن؟

 

 

برخی از هواداران منچستریونایتد پس از اینکه تاتنهام توسط لوکاس مورا به گل سوم رسید، از ورزشگاه اولدترافورد بیرون رفتند تا به نوعی ناراحتی خود را ابراز کنند. اما برخِی دیگر تا پایان مسابقه در ورزشگاه باقی ماندند و تا آخر تیمشان را تشویق کردند. ژوزه مورینیو نیز پس از پایان مسابقه به طرف این هواداران رفت و از آن ها قدردانی کرد. آقای خاص دراینباره گفت:

فصل گذشته در رقابت های لیگ قهرمانان مقابل سویا با نتیجه ۲-۱ شکست خوردیم و هواداران ما را هو کردند زیرا بد بازی کردیم و استحقاق آن را داشتیم. سویا توانست در بازی پیروز شود زیرا بسیار عالی بازی کرد و استحقاق این پیروزی را داشت. اما مقابل تاتنهام بازیکنانم عملکرد خوبی داشتند و استحقاق این تشویق ها را داشتند. تلاش کنید برای تیمم با این سوال ها حاشیه درست کنید!

برای پایان، آیا از نتیجه بازی با خبرید؟ ۳-۰. می دانید به چه معناست؟

در این لحظه مورینیو ۳ انگشت دستش را بالا برد:

این بدان معنی نیز هست که من ۳ مرتبه قهرمان لیگ برتر شده ام؛ بیشتر از تمام مربیان فعلی که در این لیگ حضور دارند. تنها پپ گواردیولا و مانوئل پیگرینی توانسته اند با تیم منچسترسیتی قهرمان شوند و تعداد قهرمانی های تمام مربیان حال حاضر ۱۹ تیم دیگر در این لیگ به اندازه من نیست.

وی زمانی که در حال خروج از سالن کنفرانس بود، خطاب به خبرنگاران سه مرتبه گفت:

احترام، احترام، احترام .

ویدیوی صحبت های جنجالی مورینیو در کنفرانس خبری

منبع: independent.com

عجیب ولی واقعی: اتلتیکومادرید و والنسیا پرخرج ترین تیم های لالیگا

اخیرا پنجره نقل و انتقالاتی اروپا بسته شده است و در این پنجره برخی اتقالات عجیب به وقوع پیوستند؛ با اینحال یکی از اتفاقات جالب در این تابستان، حضور دو تیم اتلتیکو مادرید و والنسیا در جمع پُر خرج ترین تیم های حاضر در لالیگا بود.

 

عجیب ولی واقعی: اتلتیکومادرید و والنسیا پرخرج ترین تیم های لالیگا

اتلتیکومادرید و والنسیا در بین پُر خرج ترین تیم های لالیگا

اتلتیکومادرید و والنسیا در بین پُر خرج ترین تیم های لالیگا

با توجه به دخل و خرج باشگاه های حاضر در لالیگا، دو تیم اتلتیکومادرید و والنسیا بیشترین هزینه را برای خرید بازیکنان جدید تقبل کرده اند. اتلتیکومادرید ۴۵ میلیون یورو از فروش های خود کسب کرده است؛ البته آن ها شیمه ورسالیکو را به اینتر فروخته اند اما اینتر سال آینده پول خرید وی را پرداخت خواهد کرد. با اینحال اتلتیکومادرید برای خرید بازیکنان جدید ۱۲۳ میلیون یورو هزینه کرده است و بنابراین شکافی ۷۸ میلیون یورویی بین دخل و خرج این باشگاه به وجود آمده است.

سال آینده فینال لیگ قهرمانان اروپا در استادیوم خانگی اتلتیکو برگزار خواهد شد و به همین دلیل مدیران این تیم اسپانیایی تصمیم به تقویت تیمشان گرفته اند تا این باشگاه حضوری قدرتمند تر در این رقابت داشته باشد. والنسیا نیز از این حیث در رتبه دوم قرار دارد؛ والنسیا برای خرید بازیکنان جدید، حدود ۱۲۵ میلیون یورو هزینه کرده است و ۵۷ میلیون یورو بابت فروش هایش کسب کرده است. بنابراین خفاش ها ۶۷ میلیون یورو بیش تر از در آمدشان هزینه کرده اند. بارسلونا، ویارئال و در اتفاقی عجیب ختافه، هرکدام به ترتیب با ۴۳، ۲۸ و ۱۸ میلیون یورو هزینه در مکان های بعدی قرار دارند.

اما رئال مادرید در اقدامی عجیب فقط ۱۲ میلیون یورو بیش تر از درآمدش خرج کرده است؛ به نظر می رسد مسئولان رئال مادرید قصد دارند تابستان آینده مبلغ هنگفتی را برای خرید نیمار هزینه کنند و به همین دلیل نسبت به تیم های دیگر کمتر خرج کرده اند.

در طرف مقابل لالیگا، تیم های اتلتیک بیلبائو، رئال بتیس و رئال سوسیه داد، سود زیادی از فروش بازیکنانشان به دست آوردند اما تصمیم گرفتند این پول را برای خرید بازیکنان جدید هزینه نکنند؛ اتلتیک بیلبائو در ازای ۸۰ میلیون یورو کپا آریزابالاگا را به چلسی واگذار کرد و سودی ۵۲ میلیون یورویی به دست آورد. بتیس نیز با فروش فابین روئیز به ناپولی حدود ۱۹ میلیون یورو و رئال سوسیه داد نیز با فروش آلوارو اودریورزولا به رئال مادرید حدود ۱۹ میلیون یورو سود به دست آوردند.

منبع: Marca.com

فیرمینو به جای آلیسون، ویرجیل فن دایک را مقصر گل خوردن تیمش می داند!

روبرتو فیرمینو دلیل گل خوردن لیورپول را عملکرد متزلزل خط دفاعی و به خصوص ویرجیل فن دایک می داند.

فیرمینو به جای آلیسون، ویرجیل فن دایک را مقصر گل خوردن تیمش می داند!

روبرتو فیرمینو از آلیسون، هموطن خود دفاع کرد

روبرتو فیرمینو از آلیسون، هموطن خود دفاع کرد

روبرتو فیرمینو بر این باور است که آلیسون نباید به خاطر گلی که خورد شرمنده باشد؛ زیرا این مهاجم برزیلی بر این باور است که اشتباه اول را ویرجیل فن دایک مرتکب شده است.

در جریان بازی لیورپول - لسترسیتی و در صحنه گل، ابتدا ویرجیل فن دایک در هنگام حفظ توپ تعلل زیادی کرد و به دلیل پرس بازیکنان حریف، مجبور شد توپ را به آلیسون پاس دهد؛ آلیسون نتوانست توپ را کنترل کرده و بازیکن حریف را از پیش رو بردارد و در نهایت کیلیچی ایهیناچو توپ ربایی کرد و آن را به رشید غزال سپرد و مهاجم لستر هم توپ را وارد دروازه کرد.

آلیسون درباره اشتباه خود گفت:

نتوانستم به خوبی بازی خوانی کنم و اشتباه کردم. البته پاس خوبی نیز به من داده نشد. در رختکن درباره این اشتباه با ویرجیل فن دایک صحبت کردم. پاس خوبی به من نداد اما من نیز باید توپ را سریعا دور می کردم. می خواستم توپ و میدان را حفظ کنم. دیگر نمی خواهم این اشتباه را تکرار کنم و باید از اشتباهاتمان درس بگیریم.


روبرتو فیرمینو درباره این اشتباه هم تیمی های خود گفت:

پاس ویرجیل فن دایک در کل خوب نبود. آلیسون تلاش کرد این اشتباه را تصحیح کند اما او نیز حرکت اشتباهی کرد. با اینحال آلیسون در این مسابقه عملکرد بسیار خوبی داشت.

منبع: mirror.com

موسی دمبله رسما به لیون پیوست

گزارشات مختلف حاکی از این است که موسی دمبله مهاجم باشگاه سلتیک، به لیون فرانسه پیوسته است.

موسی دمبله رسما به لیون پیوست

موسی دمبله به لیون می پیوندد؟

موسی دمبله به لیون می پیوندد؟

پس از انتقال ماریانو دیاز از لیون به رئال مادرید، سران این تیم فرانسوی به منظور یافتن جانشین وی، به دنبال موسی دمبله مهاجم سلتیک، بودند. گزارشات حاکی از آن است که وی با باشگاه لیون بر سر دستمزد به توافق رسیده است و این مهاجم ۲۲ ساله را سال آینده در لباس تیم لیون خواهیم دید.

روز جمعه موسی دمبله در صفحه شخصی توئیتر خود اعلام کرده بود که در باشگاه سلتیک خواهد ماند:

یک مرد بدون عمل به حرفش، هیچ است.

فردی دیگر در پاسخ به وی گفته بود:

یک دروغ باعث بازخواست های متعددی می شود اما حقیقت نه.

در زیر این پیغام نیز، یکی از هواداران سلتیک نوشت:

هواداران سلتیک، بیایید اینقدر وی را سرزنش نکنیم. برای او باشگاه اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل فعلا انتقال خود به تیمی دیگر را تکذیب می کند؛ برای موسی دمبله آرزوی موفقیت می کنم.

با اینحال وی در ۹۴ بازی برای باشگاه سلتیک موفق به زدن ۵۱ گل شده است و به زودی به فرانسه سفر می کند تا ادامه دوران حرفه ای خود را در تیم لیون بگذراند. قبل از نهایی شدن این انتقال مدیر لیون درباره انتقال وی گفته بود:

انتقال او کمی پیچیده بود و به نظر می رسد امروز یا فردا بتوانیم کار های انتقال موسی دمبله را نهایی کنیم.

منبع: espn.com

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، از تیم المپیاکوس یونان به ناتینگهام فارست انگلستان پیوست. این تیم انگلستانی در لیگ دسته اول(چمپیونشیپ) انگلستان حضور دارد.

کریم انصاری فرد در ناتینگهام فارست

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران، ادامه دوران حرفه ای خود را در کشور انگلستان سپری خواهد کرد

کریم انصاری فرد مهاجم اسبق پرسپولیس و المپیاکوس یونان، به تیم انگلستانی ناتینگهام فارست پیوسته است. آیتور کارانکا سرمربی ناتینگهام که قبلا دستیار ژوزه مورینیو در تیم رئال مادرید بود، قبلا نیز نسبت به جذب این مهاجم بلند قامت ابراز علاقه کرده بود و حالا توانست وی را به خدمت گیرد.

این مهاجم ۲۸ ساله به صورت قرضی از تیم المپیاکوس یونان به انگلستان آمده است. هنوز جزئیات قرارداد کریم انصاری فرد منتشر نشده است. سعید عزت اللهی هموطن انصاری فرد نیز به دیگر تیم حاضر در رقابت های چمپیونشیپ یعنی ریدینگ پیوسته است. انصاری فرد در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه تیم ملی ایران در این رقابت حضور داشت و در مرحله گروهی توانست از روی نقطه پنالتی مقابل تیم ملی پرتغال گلزنی کند.

منبع: business-standard


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟