گوش به زنگگوش به زنگ

ادای احترام گواردیولا و برایان کید به سر الکس فرگوسن


گواردیولا اعضای کادر مربیگری اش را با خود به کنفرانس مطبوعاتی پس از مسابقه برد.

سر الکس فرگوسن و پپ گواردیولا در یک کنفرانس مربیگری در سال ۲۰۱۱

پپ گواردیولا و دستیار او برایان کید روز یک شنبه بخشی از زمان جشن قهرمانی تیم منچستر سیتی را به ادای احترام نسبت به سر الکس فرگوسن اختصاص دادند؛ او به دلیل خونریزی مغزی همچنان تحت مراقبت های ویژه است.

فرگوسن روز شنبه در بیمارستان سلطنتی سالفورد تحت عمل جراحی اضطراری قرار گرفت و طبق بیانیه باشگاه سابق او، منچستر یونایتد، این عمل بسیار موفقیت آمیز بوده است .

گواردیولا یکی از برجسته ترین تحسین کنندگان فرگوسن است و اخیرا با این مرد ۷۶ ساله ای شام خورده بود که رهبری یونایتدی ها را در ۱۳ بار قهرمانی لیگ انگلستان، دو بار قهرمانی جام های باشگاهی انگلستان و نیز دیگر افتخارات در زمان حضورش در اولد ترافورد بر عهده داشت.

منچستر سیتی عنوان قهرمانی را پس از تساوی صفر - صفر با هادرسفیلد تاون در روز یک شنبه به دست آورد، اما به رغم صحنه های شادی بخش در ورزشگاه اتحاد ، فرگوسن نخستین چیزی بود که گواردیولا به آن فکر می کرد.

وقتی از گواردیولا درباره واکنش اش به وضعیت اسکات پرسیدند، او گفت:

فکر می کنم که برایان می تواند در این زمینه صحبت کند، برایان او را خوب می شناسد اما من فکر می کنم که سر الکس از همان اول، از صبح امروز، توی فکر من بوده است. هم او و هم همسرش کتی، همه خانواده اش توی فکر من بوده اند. او خوب می شود و امیدوارم که هر چه سریع تر بهبود یابد، خوب ِ خوب شود و برگردد. نه او و نه خانواده منچستر یونایتد، البته که حالا بحث رقابت در میان نیست. هیچ یک از هواداران منچستر سیتی را امروز در ورزشگاه نمی بینید که بهترین ها را برای این فرد فوق العاده نخواهد.

گواردیولا سپس برایان کید را، که طی سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۸ دستیار فرگوسن بوده، دعوت کرد که چند کلمه ای بگوید و این دستیار ۶۸ ساله نیز به فرگوسن ِ شگفت انگیز ادای احترام کرد.

کید گفت:

او یک نماد است و دیشب و امروز صبح واقعا لحظات غم انگیزی داشته ایم. سر الکس فرگوسن شکست ناپذیر است. آن چه او برای منچستر یونایتد کرد غیر قابل باور است. فشاری که او هر روز برای کسب موفقیت تحمل می کرد طاقت فرسا بود.

وی ادامه داد:

دعا و فکر همه ما در منچستر سیتی برای او و کتی و بچه هاست و برای او آرزوی بهبودی سریع داریم. ما تمام عشق مان را نثار او می کنیم، و فکر می کنم که همه همین کار را می کنند. شما دوستان هم برخوردهایی با او داشته اید اما خودتان می دانید که او از چه جایگاهی می آید. او ظاهر و باطن اش یکی است. من هر چه هم از او تشکر کنم کم است. همیشه به خاطر فرصتی که به من داد مدیون او هستم. ما تمام عشق دنیا و تندرستی و بهبود را برای او آرزو داریم. خدا او را حفط کند.

منبع: independent.co.uk