تبلیغات در تلکسیران

گروه D : شمارش معکوس برای جام جهانی: آیا مسی می تواند موفقیت های سال 1986 مارادونا را تکرار کند؟

جای خالی جام جهانی در میان تمام افتخارات لیونل مسی ستاره‌ی تیم ملی آرژانتین به چشم می‌خورد. آیا او موفق خواهد شد امسال در رقابت‌های جام جهانی روسیه تیمش را در راه رسیدن به قهرمانی هدایت و شاهکار مارادونا در سال 1986 را تکرار کند؟

گروه D : شمارش معکوس برای جام جهانی: آیا مسی می تواند موفقیت های سال 1986 مارادونا را تکرار کند؟

آیا مسی در رقابت‌های جام جهانی روسیه، موفق به تکرار شاهکار مارادونا در سال ۱۹۸۶ خواهد شد؟

آیا مسی در رقابت‌های جام جهانی روسیه، موفق به تکرار شاهکار مارادونا در سال ۱۹۸۶ خواهد شد؟

۱۳ جولای ۲۰۱۴ برای لیونل مسی مانند روز قیامت بود، زمانی که گل ماریو گوتسه دقیقاً ۷ دقیقه مانده به اتمام وقت اضافه، انتظار او را برای بردن جامی که در تمام دوران حرفه‌ای بازیگری خود در آرزویش بود، ادامه‌دار کرد.

در میان تمام دستاوردهای مسی كه از شمار قابل‌توجهی برخوردار هستند، منتقدان بهترین گل زن تاریخ آرژانتین، نه‌ تنها به خالی بودن جای مدال جام جهانی بلكه به انتخاب او به‌عنوان بهترین بازیكن جهان اشاره دارند و این‌ها مواردی هستند كه پیشینیان او در طول جام جهانی ۱۹۸۶ در مكزیك به آن دست یافتند.

نام دیه‌گو مارادونا بعد از اینکه با نمایش‌های خیره‌کننده‌ی خود، سبب قهرمانی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ شد، یادآور جام جهانی است و حركات مارادونا در تاریخ این رقابت‌ها جاودانه هستند.

سؤال اینجاست كه آیا مسی این تابستان در روسیه می‌تواند دنباله‌رو مارادونا باشد؟

قبل از برگزاری دومین جام جهانی در مكزیك، داشتن صلاحیت حضور در رقابت‌ها بسیار پایین‌تر از حد قانع‌کننده برای تیم ملی آرژانتین بود. هنگام ورود به مكزیك خورخه والدانو هنگام ورود تیم بیان كرد:

تیم با اعتمادبه‌نفس پایین به مكزیك وارد شد و هیچ‌کس به ما شانس كافی نداد كه درنهایت سبب حکم‌فرمایی تنش زیادی در كمپ تیم شد .

این دومین تجربه‌ی كشور مارادونا برای حضور در جام جهانی بعد از ۱۹۸۲ بود كه در آن آرژانتین تنها توانسته بود تا دومین مرحله‌ی گروهی پیش رود.

احتمال می‌رود كه انتظارات پایین از تیم در آن زمان به بازیكنان كارلوس بیلاردو این آزادی را داد كه خود را در مكزیك اثبات كنند و از میان همه‌ی آن‌ها نقش مارادونا بسیار پررنگ بود.علی‌رغم تنها گل زنی در مرحله‌ی گروهی مقابل ایتالیا كه به نتیجه‌ی ۱-۱ ختم شد، مارادونا با ایجاد ۴ موقعیت گل در دو بازی دیگر گروهی در مقابل کره‌ی جنوبی و بلغارستان، سبب شد كه آرژانتین به‌عنوان صدرنشین از گروه A به مرحله‌ی حذفی رقابت‌ها صعود كند. در مقایسه، مسی (هنگام صحبت درباره‌ی این دو نفر مقایسه اجتناب‌ناپذیر است) بازیكن شماره‌ ۱۰ حال حاضر بارسلونا  در هر سه جام جهانی كه حضورداشته است سه گل به ثمر رسانده است؛ با این‌حال تمام این گل‌ها در مراحل گروهی به ثمر رسیده‌اند كه همین سبب بروز انتقاداتی در مورد عملكرد او در رقابت‌ها شده است، نقدی كه متوجه مارادونای ۸۶ نبود. در طول ۴ بازی آرژانتین در مرحله‌ی حذفی جام جهانی، لیونل مسی تنها سه شوت در چارچوب داشته است.

آرژانتینِ مارادونا بعد از پیروزی نزدیك یک بر صفر در مقابل اوروگوئه، در مرحله یک‌ چهارم نهایی باید با انگلستان روبرو می‌شد كه این بازی به یكی از معروف‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی تبدیل شد و شماره‌ی ۱۰ تیم اثر ماندگاری از نبوغ، هنر و استعداد خود بجا گذاشت.

طرفداران در آزتك آرنا شاهد حركات زیبای مارادونا در فاصله‌ی زمانی ۴ دقیقه بودند. در ادامه دومین حركت در دقیقه‌ی ۵۱، كه به‌عنوان دست خدا مشهور است، به پیروزی آرژانتین در گرمای بسیار زیاد مکزیکوسیتی كمك كرد. اگرچه این لحظه‌ای نیست كه انتظار تكرار آن را در تابستان پیش رو از مسی داشته باشید.

درست است كه گل اول مارادونا بحث‌برانگیز بود، دومین گل مارادونا در دقیقه‌ی ۵۴ به دلیل زیبایی و صحیح بودن به همان اندازه به‌یادماندنی بود.

این گل در رأی‌گیری فیفا به‌عنوان گل قرن انتخاب شد.

این فوروارد ریزنقش به‌راحتی از سد پیتر بروسلی و رید،تری بوچر و فنویك گذشت و سپس با دور زدن پیتر شلیتون، پیروزی آرژانتین را با برترین گل تاریخ رقابت‌ها و دو گل تحقق بخشید و گل لحظات پایانی گری لینكر تنها توانست به‌عنوان تسلی بخشی برای تیم انگلیس عمل كند.

مارادونا توانست ۲ گل دیگر در نیمه‌نهایی در مقابل بلژیك به ثمر رساند كه به پیروزی دو بر صفر برابر بلژیك منجر شد و توانست آن‌ها را به فینال و مصاف با آلمان غربی هدایت كند.

در این دیدار كه در ورزشگاه آزتك آرنا، ورزشگاهی كه برای مارادونا مانند خانه به نظر می‌رسید انجام شد، ۲ گل اولیه‌ی آرژانتین به‌وسیله‌ی رقیب اروپایی‌اش جواب داده شد؛ اگرچه هفت دقیقه قبل از اتمام بازی مارادونا نقش خود را به بهترین شكل ممكن ایفا كرد.

كاپیتان آرژانتین نقش بسیار مهمی را در گل سوم تیمش ایفا كرد. او با ارسال پاس بسیار عالی به خورخه بورچانگا، توانست از دفاع آلمان گذر كند و سپس از سد دروازه‌بان باابهتی چون هارالد شوماخر عبور كرده و به دومین جام جهانی كشورش دست یابد. این پیروزی به همراه كسب توپ طلا و كفش نقره توانست میراث مارادونا را در این رقابت‌ها جاودانه كند.

حتی با ادامه‌ی این روند، جام جهانی برای مسی بازیكنی بااستعداد و متمایز در عصر مدرن، مانع غیرقابل نفوذی به نظر می‌رسد.

آلمان به‌طور متوالی توانست در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ به یک‌چهارم نهایی برسد درحالی‌ که باوجود زوج مارادونا و مسی، آمریكای جنوبی‌ها نتوانستند به پیروزی دست یابند.

تورنمنت برزیل برای مسی مسابقاتی بود كه برد، جایزه‌ای كه از نظر بسیاری شایسته‌ی آن بود نزدیك به نظر می‌رسید.

در جریان بازی كه با به ثمر رسیدن ۴ گل بهترین بازگشت وی در مسابقات محسوب می‌شد، او توانست آرژانتین را به فینال و مقابل همان حریف ۱۹۸۶ برساند كه در روز مسابقه آلمان با گل گوتسه قهرمان شد و رسیدن توپ طلا به مسی در همان سال، تنها توانست تسلی اندكی برای او باشد. در مسابقاتی كه چهارمین جام جهانی برای مسی به‌حساب می‌آید، زمان مسی برای تحقق بخشیدن به رؤیایش به‌سرعت در حال سپری است. باوجود سی‌سالگی مسی در زمان شروع مسابقات، این امكان وجود داردکه این دوره از رقابت‌ها آخرین شانس او در روسیه باشد که بیانگر این جمله برای تحقق بخشیدن به رؤیای شخصی اوست: یا حالا یا هیچ‌وقت، برای رهایی از شکست و پیروزی در جام جهانی .

آیا بهترین گل زن تاریخ آرژانتین در پیروزی جام جهانی شکست خواهد خورد؟ مطمئناً او اولین و آخرین بازیکن بزرگی نیست که مدال پیروزی جام جهانی را هرگز تجربه نکرده‌اند. برای مثال یوهان کرایف و اوزه بیو از بزرگان فوتبال هستند که هیچ‌گاه موفق به کسب پیروزی جامی که استحقاق آن را داشتند نشدند. این در حالی است که دوران فعالیت بازیکن معاصر مسی، کریستیانو رونالدو نیز ممکن است بدون برد جام جهانی به اتمام برسد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، تابستان امسال مسی در کنار خورخه سامپائولی، آرژانتین را در مسیرش به روسیه همراهی خواهد کرد.

با تلاش حال حاضر آرژانتین برای آماده شدنی همانند ۳۲ سال پیش، آرژانتین تیمی است که نه‌ تنها ازنظر اکثر افراد به فینال رقابت‌ها راه پیدا خواهد کرد بلکه توانایی برد آن را نیز دارد؛ هرچند که کم‌ارزش جلوه دادن تیمی که ۵ بار برنده‌ی Ballon dÓr شده است تا حدی احمقانه خواهد بود.

منبع: ۹۰min.com

خولن لوپتگی از اظهار نظر درباره انتقال نیمار و امباپه به رئال امتناع کرد

شایعاتی وجود دارد که شاید در آینده یکی از بین نیمار و کیلیان امباپه به رئال مادرید بپیوندد؛ با اینحال خولن لوپتگی فعلا قصد دارد به شایعات دامن نزند.

خولن لوپتگی از اظهار نظر درباره انتقال نیمار و امباپه به رئال امتناع کرد

خولن لوپتگی از صحبت درباره نیمار و امباپه امتناع کرد

خولن لوپتگی از صحبت درباره نیمار و امباپه امتناع کرد

پس از اتمام شایعات بزرگ نقل و انتقالات تابستانی، خولن لوپتگی سرمربی رئال مادرید نیز درباره شایعات انتقال کیلیان امباپه و نیمار به تیمش، واکنش خاصی نشان نداد و تصمیم گرفت از حرف زدن دراینباره خودداری کند. گفته می شود در ژانویه، یکی از بین نیمار یا کیلیان امباپه به جمع کهکشانی ها می پیوندد؛ با اینحال خولن لوپتگی تصمیم گرفت درباره بازیکنان فعلی تیمش صحبت کند؛ اما با اینحال، وی اعلام کرد که هر دو ستاره پاری سن ژرمن، بازیکنان بزرگی هستند.

 

نیمار که قبلا سابقه پوشیدن لباس رقیب رئال مادرید یعنی بارسلونا را در کارنامه خود دارد، شایعه انتقالش به رئال وجود دارد؛ وی در حال حاضر با در تیم پاری سن ژرمن حضور دارد اما احتمالا در صورتی که در این تیم پاریسی پول زیادی دریافت کند و از نظر مالی ارضا شود، شاید هوس جدایی و پیوستن به رئال مادرید به سرش بزند.

در طرف دیگر امباپه، پس از حضور و قهرمانی در چام جهانی ۲۰۱۸ به همراه تیم ملی فرانسه، یکی از مستعد ترین بازیکنان دنیاست و هر باشگاهی آرزوی داشتن این ستاره جوان را در ترکیب تیمش دارد.

منبع: Soccernews.com

کیلیان امباپه و کریستین پولیشیچ در بین نامزد های جایزه پسر طلایی اروپا

لیست 100 نفره نامزد های جایزه پسر طلایی اروپا اعلام شده است و 60 بازیکن مستعد و جوان از این لیست، در لیگ های سطح اول اروپا بازی می کنند. از جمله بازیکنان مشهور که نامشان در این لیست قرار دارد، کیلیان امباپه و کریستین پولیشیچ هستند.

کیلیان امباپه و کریستین پولیشیچ در بین نامزد های جایزه پسر طلایی اروپا

کیلیان امباپه و کریستین پولیسیچ ستارگان آینده فوتبال اروپا؟

کیلیان امباپه و کریستین پولیسیچ ستارگان آینده فوتبال اروپا؟

به موعد مقرر اعلام برنده جایزه پسر طلایی اروپا نزدیک می شویم و به همین دلیل لیست نامزد های این عنوان به تازگی اعلام شده است. جوانان مستعد تیم های بزرگ اروپا برای کسب این عنوان باید با یکدیگر رقابت کنند؛ بازیکنانی مانند لیونل مسی، رحیم استرلینگ، پُل پوگبا، وین رونی و ایسکو قبلا توانسته اند این عنوان را کسب کنند.

 

نام کیلیان امباپه مهاجم پاری سن ژرمن و کریستین پولیشیچ مهاجم دورتموند نیز در این لیست به چشم می خورد، سال گذشته کیلیان امباپه موفق به کسب این جایزه شد و این احتمال وجود دارد که وی برای دومین مرتبه متوالی این عنوان را به دست آورد. کیلیان امباپه به این دلیل در این لیست حضور دارد که وی هنوز زیر ۲۱ سال سن دارد و در لیگ معتبر لوشامپیونه فرانسه بازی می کند. وی شانس اصلی کسب جایزه پسر طلایی اروپا است؛ با اینحال او باید با بازیکنانی مانند کریستین پولیشیچ، وینیسیوس جونیور و ماتیاس دلیخت رقابت کند؛ ماتیاس دلیخت مدافع ۱۹ساله آژاکس آینده بسیار درخسانی دارد و امیدوار است بتواند برای اولین بار به عنوان یک مدافع، جایزه پسر طلایی را برنده شود.

بازیکنانی که از لیگ برتر انگلستان در این لیست حضور دارند شامل: ترنت الکساندر آرنولد، فیل فودن، براهیم دیاز، تام دیویس، دیگو دالوت، خوان فویت، روبن ویناگره و رایان سسنیون هستند؛ سسنیون بازیکن فولام، جزو ۶۰ بازیکنی است که در لیگ های معتبر اروپایی توپ می زنند؛ فصل گذشته فولام توانست به لیگ برتر انگلستان صعود کند. این لیست ۶۰ نفره در ماه نوامبر به ۲۰ نفر کاهش می یابد و در ماه دسامبر نیز برنده توسط رای دهندگان انتخاب خواهد شد.

 

ده نفر ابتدایی لیست پسر طلایی اروپا به شرح ذیل است:

اشرف حکیمی از رئال مادرید،

کارلس آلنا از بارسلونا،

کوین آمیان از تولوز،

کریستین پولیشیچ از دورتموند،

موسا باروو از آتالانتا،

ساندر برگ از خنک،

برهیم دیاز از منچسترسیتی،

جاستین بیلو از فاینورد،

 و یوسیپ برکالو از وولفسبورگ

منبع: Mirror.com

بولت رسما فوتبالیست شد: شماره 95 بر تن قهرمان اسبق دو 100 متر جهان

یوسین بولت اولین بازی خود برای تیم استرالیایی سنترال کاست مارینرز را انجام داد. سرمربی این تیم استرالیایی قبل از آغاز این مسابقه که جمعه شب برگزار شد، اذعان کرد که نباید تمام تمرکز هواداران و بازیکنان به اولین بازی یوسین بولت معطوف شود. 

بولت رسما فوتبالیست شد: شماره 95 بر تن قهرمان اسبق دو 100 متر جهان

اولین بازی رسمی یوسین بولت برای تیم سنترال کاست مارینرز استرالیا

بولت در لباس تیم سنترال کاست مارینرز استرالیا

این پیغام آشکاری به هوادارانی است که با ماسک یوسین بولت در استادیوم حاضر شدند یا روزنامه محلی که نام خود را به یوسین بولت اکسپرس تغییر داده بود یا برنامه ای تلویزیونی که تمرکز خود را برای نشان دادن بازی این دونده جامائیکایی قرار داده بود؛ بر خلاف صحبت های این سرمربی، افراد بسیاری منتظر اولین بازی این دونده مشهور بودند.

یوسین بولت دوران ورزشی خود هنوز به اتمام نرسانده است زیرا به تازگی به حوزه ورزش فوتبال نیز وارد شده است؛ وی در تیم سنترال کاست مارینرز استرالیا پیراهن شماره ۹۵ را می پوشد؛ دلیل انتخاب این عدد این است که وی در دوی صد متر رکورد ۹.۵۸ ثانیه را به نام خود ثبت کرده است.

در ثانیه های آغازین بازی تیم سنترال کاست مارینرز خیلی زود و در ثانیه ۱۹ بازی به گل رسیدند؛ دقایقی بعد یوسین بولت با حالتی مضطرب در کنار نیمکت شروع به گرم کردن کرد اما به مرور وی توانست بر این احساس خود غلبه کند و با چهره ای شاداب با همی تیمی های خود که بر روی نیمکت نشسته بودند، صحبت کرد.

فصل گذشته میانگین تعداد تماشاگران باشگاه مارینرز استرالیا، حدود ۷.۱۹۴ نفر بود که نسبت به سال های گذشته بسیار کم و بی سابقه بود؛ اما در این مسابقه استادیوم مملو از تماشاگرانی بود که برای تشویق تیشمان و خصوصا بازی یوسین بولت به ورزشگاه آمده بودند. تاثیر بولت در افزایش تماشاگران به طور واضح مشخص بود. در اواسط نیمه دوم تماشاگران شعار سر دادند:

ما بولت را می خواهیم!

و این صدا رفته رفته بلند تر شد؛ در نهایت دقیقه ۷۰ وی با استوک های نارنجی قدم به زمین چمن گذاشت و وارد بازی شد؛ در دقایق اولیه که وی به میدان آمد، به عنوان وینگر بازی کرد اما رفته رفته به مرکز خط حمله تیمش انتقال یافت. این ورزشکار ۳۲ ساله در اولین لمس توپش بد شانس بود و نتوانست توپ را به خوبی کنترل کند اما در حرکت بعدی اش توانست با سرعت سرمسار آور خود سه نفر از بازیکنان حریف را جا بگذارد و در این لحظه همگان منتظر گلزنی وی بودند اما موفق به این کار نشد. در ۱۰ دقیقه آخر مسابقه وی عملکرد خاصی نداشت و مسابقه نیز به پایان رسید.

یوسین بولت پس از پایان بازی گفت:

تجربه خوبی بود. همان چیزی بود که انتظارش را داشتم. آمادگی بدنی ام بسیار بهتر از هفته گذشته است و در حال حاضر در حال کسب تجربه از هم تیم هایم هستم. بازیکنان مرا پذیرفته اند و تلاش می کنند در زمین تمرین چیز هایی را به من بیاموزند و مرا برای پیشرفت تشویق می کنند.

مالوی سرمربی تیم سنترال کاست مارینرز استرالیا بر این باور است که عملکرد بولت نه بد بود و نه خوب. با اینکه بولت سرعت بسیار خوبی دارد اما فوتبال ورزشی نیست که فقط به سرعت بازیکنان بستگی داشته باشد و یک فوتبالیست باید در تمام جهات پیشرفت کند. بنابراین شاید بتوانیم بازی کردن یوسین بولت را یک نمایش تبلیعاتی بدانیم؛ مانند اتفاقی که برای لالیگا در حال وقوع است. (بازی کردن تیم های اسپانیایی در خاک آمریکا به دلیل مسائل تجاری)

به هر حال یوسین بولت از چهار ماه پیش تمرینات فوتبالی خود را آغاز کرده است و تمام تلاش خود را برای فوتبالیست شدن انجام داده است؛ اما این احتمال وجود دارد که وی اسباب بازی این تیم استرالیایی شده باشد تا این تیم به اهداف مختلف خود دست یابد. در صورتی که وی به طور منظم در ترکیب ثابت این تیم استرالیایی قرار گیرد، شاید این ادعا باطل شود. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

منبع: theguardian.com

ناراحتی خواهر کریستیانو رونالدو از انتخاب شدن لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال اروپا!

کریستیانو رونالدو بازیکن جدید باشگاه یوونتوس، فصل گذشته در لیگ قهرمانان موفق شد برای باشگاه رئال مادرید 15 گل به ثمر برساند اما با این حال هم تیمی اسبق او یعنی لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شد.

ناراحتی خواهر کریستیانو رونالدو از انتخاب شدن لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال اروپا!

کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب نشد

کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب نشد

خواهر کریستیانو رونالدو از اینکه برادرش به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب نشده است، ناراحت به نظر می رسد؛ وی عکسی که در آن لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شده است را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد و به انتقاد از تصمیم هیئت داوران پرداخت؛ البته وی بعدا این پست را حذف کرد.

لوکا موریچ ستاره رئال مادرید، فصل آینده در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف تیم های آ اس رم، زسکا موسکو و ویکتوریا پلژن برود. به نظر نمی رسد رئالی ها برای صعود کار سختی پیش رو داشته باشند. اما کریستیانو رونالدو همراه با یوونتوس باید در لیگ قهرمانان با تیم های والنسیا، منچستریونایتد و یانگ بویز سوئیس روبرو شوند؛ کریستیانو رونالدو قبلا در تیم منچستریونایتد به میدان می رفت و حالا باید دوباره با تیم اسبق خود دیدار کند اما اینبار به عنوان یک رقیب.

فصل گذشته کریستیانو رونالدو در لیگ قهرمانان و با پیراهن رئال مادرید موفق شد در ۱۳ مسابقه، ۱۵ گل به ثمر برساند که آمار خارق العاده ای است؛ رونالدو در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شد و به نظر می رسید امسال نیز وی به این افتخار برای بار سوم دست یابد. لوکا مودریچ نیز فصل گذشته در قلب خط هافبک توپ را از دفاع به حمله انتقال می داد؛ با اینحال از نظر داوران و رای دهندگان، لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شد و این موضوع به مذاق خواهر فوق ستاره پرتغالی خوش نیامده است.

خواهر کریستیانو رونالدو در اینستاگرام پُستی قرار داد و نوشت:

باشه!!! مردم نتیجه گیری خواهند کرد که این جایزه حق چه کسی بوده است

همچنین کریستیانو رونالدو در مراسم دیشب(پنجشنبه) به عنوان بهترین مهاجم سال اروپا انتخاب شد اما در این مراسم حضور نداشت. سرخیو راموس که به عنوان بهترین مدافع سال اروپا انتخاب شده بود، از عدم انتخاب فوق ستاره پرتغالی به عنوان بهترین بازیکن، تعجب کرد.

راموس گفت:

وقتی میکروفون نام رونالدو را اعلام نکرد، همه ما تعجب کردیم؛ با اینحال او همه کار کرده است و به تمام افتخارات باشگاهی و فردی دست پیدا کرده است. فوتبال بر روی زمین چمن برگزار می شود و آن جا کریستیانو رونالدو همه جام ها را به دست آورده است. وی فصل گذشته ۱۵ گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساند و دوباره خودش و رئال مادرید را به جام لیگ قهرمانان رساند. خجالت آور است که وی به این عنوان دست پیدا نکرد، کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن در خط حمله است.

فوق ستاره پرتغالی در این فصل هنوز موفق نشده است برای یوونتوس گلزنی کند اما امیدوار است مانند فصل گذشته در لیگ قهرمانان اروپا آمادگی خوبی داشته باشد و بتواند دوباره گل های زیادی در این رقابت بزرگ به ثمر برساند.

منبع: goal.com

رونالدوی اورجینال مالک باشگاه وایادولید اسپانیا شد!

رونالدو نازاریو اسطوره اسبق اینتر و بارسلونا در طی مراسم معارفه ای، به عنوان مالک اصلی باشگاه وایادولید به همگان معرفی شد.

رونالدوی اورجینال مالک باشگاه وایادولید اسپانیا شد!

رونالدوی اورجینال مالک باشگاه وایادولید اسپانیا شد!

رونالدوی اورجینال مالک باشگاه وایادولید اسپانیا شد!

رونالدو ستاره اسبق دنیای فوتبال در ازای مبلغ ?? میلیون یورو، باشگاه وایادولید را خریداری کرد. این باشگاه اسپانیایی این فصل در سطح اول رقابت های اسپانیا یعنی لالیگا، به میدان خواهد رفت.


وی حالا ۵۱ درصد سهام این باشگاه را در اختیار دارد و ۴۹ درصد دیگر در اختیار کارلوس سانچز است. وایادولید ۲۵ میلیون یورو بدهی معوقه داشت و رونالدو نازاریو توانست در رقابت با چینی ها و تاجران آمریکای لاتین، آن ها را شکست دهد و به مالک اصلی این باشگاه اسپانیایی تبدیل شود. رونالدو نازاریو در اینباره می گوید:

ما می خواهیم تیمی را بسازیم تا بتواند به بهترین نحو با تیم های دیگر رقابت کند. اعتماد هواداران به ما باعث می شود که وایادولید را قوی تر کنیم و در این راه شور و شوق زیادی وجود دارد. اطمینان دارم با کمک یکدیگر، هیچ تیمی نمی تواند ما را به راحتی شکست دهد. می خواهم از هواداران درخواست کنم که در این پروژه ما را یاری کنند. می خواهم هواداران حال و آینده باشگاه باشند.


کارلوس سوارز نیز از حضور رونالدو در این باشگاه هیجان زده است:


با آمدن رونالدو به وایادولید، توجهات به سوی ما جلب خواهد شد و باشگاه کیفیت بیشتری کسب خواهد کرد. از اینکه وی به خانه اش آمده است، به او خوشآمد می گویم. رونالدو نازاریو نماد ورزش جهانی است و معامله خوبی انجام داده ایم. در کنار مایکل جوردن، او تنها فردی است که قرارداد بلند مدت با کمپانی نایکی دارد. بنابراین ارزش باشگاه وایادولید افزایش خواهد یافت.

منبع: mirror.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟