گوش به زنگگوش به زنگ

آنتونیو کونته پس از تحقیر برابر واتفورد: بسیار ضعیف بودیم ولی نگران آینده نیستم


آنتونیو کونته از عملکرد بسیار ضعیف شب گذشته چلسی برابر واتفورد که با شکست 4 بر 1 این تیم لندنی همراه بود ابراز نگرانی کرد، اما تاکید کرد که کماکان هیچ گونه نگرانی ای نسبت به آینده خود در استمفوردبریج ندارد.

شکست سنگین شاگردان آنتونیو کونته برابر واتفورد

شکست سنگین شاگردان آنتونیو کونته برابر واتفورد

واتفوردی ها در دیدار دیشب فوق العاده کار کردند. آنها از اخراج دقیقه ۳۰ تیمو باکایوکو هافبک چلسی، نهایت استفاده را بردند و در یک بازی پرگل آبی های لندن را به زانو درآوردند. تیم چلسی هفته گذشته نیز با سه گل مغلوب بورنموث شده بود.

دیشب پس از اخراج باکایوکو، تیم واتفورد با پنالتی دقیقه ۴۸ تروی دینی پیش افتاد اما نه تنها تا اواخر بازی نتوانست اختلاف را بیشتر کند، بلکه ادن هازارد با گلی تماشایی در دقیقه ۸۲ بازی را به تساوی کشاند. پس از گل هازارد، این تیم چلسی بود که با توجه به ده نفره بودنش، از نتیجه بدست آمده رضایت داشت. اما واتفورد که با سرمربی جدید خود خاوی گارسیا که اولین بازی خانگی اش را تجربه می کرد، در دقایق پایانی با گل های داریل یان مات، جرارد دلوفئو و روبرتو پریرا، سه امتیاز خانگی این بازی را از آن خود کرد.

حال پس از این شکست سنگین، کار برای تیم چلسی در ادامه فصل سخت شده است. آن ها در حال حاضر تنها یک امتیاز بیشتر از تاتنهام رده پنجمی دارند و تیم کونته باید برای قرارگیری در میان چهار تیم بالای جدول و رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا تا پایان فصل بجنگد.

اگرچه آنتونیو کونته پس از این دیدار گفت:

”امیدوارم که امشب برای یک بار هم که شده من را درک کنید. من نگران نیستم. تاکید میکنم من در مورد کار خودم نگران نیستم. البته از عملکرد ضعیف تیمم در بازی امشب ناامید شدم. عملکرد امشب ما واقعا بد بود.“

کونته ادامه داد:

”ما این بازی را بسیار بد آغاز کردیم و شخصیت تیمی همیشگی مان را نداشتیم. به نظر من ما دیشب ترسو بازی کردیم. ما عادت نداریم این گونه بازی کنیم.“

سرمربی ایتالیایی چلسی در مورد لزوم هوشیار بودنش برای کسب موفقیت در ادامه فصل و همچنین گمانه زنی هایی که درباره آینده اش وجود دارد اظهار نظر کرد:

”این که هر هفته و در هر کنفرانس مطبوعاتی از من می پرسند که: "آیا نگران نیستی؟"، برایم دشوار است. در پاسخ باید بگویم نه من نگران نیستم. فردا یک روز دیگر است. شاید فردا سرمربی چلسی باشم، شاید هم نباشم. بعد از کنفرانس خبری امشب به خانه می روم و بدون این که فکرم را درگیر این مساله کنم که آیا تصمیماتم در این دیدار درست بوده یا نه، می خوابم. من همواره تمام تلاشم را می کنم. اگر تلاشم راضی کننده نیست، باشگاه می تواند تصمیم دیگری بگیرد. زندگی جریان دارد. ممکن است ببازیم، اما همیشه باید تلاش کنیم که فوتبال بازی کنیم و سعی کنیم مثبت باشیم. درست است، همه باید مسئولیت پذیر باشند: چه من، چه بازیکنان.“

خاوی گارسیا که حدودا دو هفته قبل جایگزین مارکو سیلوا سرمربی سابق واتفورد شده بود، دیشب شروعی طوفانی در برابر هواداران خودی داشت. این اولین پیروزی تیم واتفورد پس از باکسینگ دی(دوم ژانویه) در لیگ جزیره بود. واتفورد در حال حاضر شش امتیاز بیشتر از تیم هایی دارد که در بالای منطقه سقوط جدول قرار دارند که همین امر خوشحالی گارسیا سرمربی سابق مالاگا را در پی داشت.

خاوی گارسیا گفت:

”هوادارانمان شاهد یک شب فراموش نشدنی، یک بازی عالی و یک پیروزی فوق العاده بودند. سعی ما بر این است که در بازی بعد هم، چنین عملکردی داشته باشیم. فکر می کنم مهمترین چیزها جدا از کسب سه امتیاز: داشتن انگیزه، خودباوری بازیکنان و باور به کاری است که داریم انجام می دهیم.“

در پایان هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلستان، تیم چلسی با ۵۰ امتیاز چهارم است و تیم واتفورد نیز با ۳۰ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارد.

منبع: sport.bt.com