گوش به زنگگوش به زنگ

فدرر میتواند در اوپن استرالیا بدرخشد


با نزدیک شدن به مسابقات تنیس اوپن استرالیا، دوباره شک و تردیدهایی در مورد آمادگی جسمانی تعدادی از بازیکنان برتر تنیس جهان، برای حضور موفق در این تورنمنت وجود دارد. اما راجر فدرر در این میان از آمادگی بالایی برخوردار است و در صورتی که رقبای وی مصدوم باشند می تواند به راحتی سال 2018 را با قهرمانی در ملبورن آغاز کند.

نواک جوکوویچ و اندی ماری از جمله تنیسورهایی هستند که در سال ۲۰۱۷ دچار مصدومیت شدند. راجر فدرر و رافائل نادال از این موقعیت استفاده کرده و در غیاب این دو ستاره هر کدام موفق به کسب دو قهرمانی گرند اسلم شدند. اما این ستاره ها نخستین گرند اسلم سال ۲۰۱۸ را در چه شرایطی آغاز خواهند کرد؟

رافائل نادال

مرد شماره یک تنیس جهان، پس از  یک شکست در مسابقات تور ATP به دلیل آسیب دیدگی زانو از ادامه ی این رقابت ها کناره گیری کرد و به نظر می رسد این مسئله هنوز برای او مشکلاتی به همراه دارد. او برای استراحت از حضور در مسابقات تنیس جهانی Mubadala خودداری کرد تا برنامه های خود را محدود کند و سپس از مسابقات بین المللی Brisbane نیز انصراف داد. اما قرار است برای کسب آمادگی جهت حضور در اوپن استرالیا در یک مسابقه ی نمایشی حضور یابد.

مصدومیت نادال از ناحیه زانو در ATP ۲۰۱۷.jpg

مصدومیت نادال از ناحیه زانو در ATP ۲۰۱۷

نواک جوکوویچ

جوکوویچ هم که به دلیل آسیب دیدگی آرنج دست راستش از مرحله ی یک چهارم نهایی مسابقات ویمبلدون کنار کشید، تحت عمل جراحی قرار گرفت. قهرمان ۱۲ گرند اسلم، روز جمعه با کناره گیری از مسابقات Mubadala، حضورش در اوپن استرالیا را در ابهام قرار داد.

نواک جوکوویچ و مصدومیت دست راست در ویمبلدون ۲۰۱۷.jpg

نواک جوکوویچ و مصدومیت دست راست در ویمبلدون ۲۰۱۷

اندی ماری

آخرین حضور او در زمین تنیس همانند جوکوویچ در یک چهارم نهایی ویمبلدون بود که پس از آسیب دیدگی از ناحیه لگن، از حضور در ادامه ی مسابقات خودداری کرد. گزارشات حاکی از آن است که دوران نقاحت اندی ماری آنطور که تصور میشد پیش نمی رود، اما او در یک مسابقه ی تدارکاتی در ابوظبی به جای جوکوویچ مصدوم شرکت کرده و در برابر روبرتو باتیستا شکست خورد.

اندی ماری و مصدومیت هایش در سال ۲۰۱۷.jpg

اندی ماری و مصدومیت هایش در سال ۲۰۱۷

راجر فدرر

در حالیکه رقبای اصلی فدرر با مصدومیت دست و پنجه نرم می کنند و از آمادگی کامل برای حضور در اوپن استرالیا برخوردار نیستند، او در مسابقات Hopman شرکت کرده است. ستاره ی ۳۶ ساله ی افسانه ای دنیای تنیس و قهرمان ۱۹ گرند اسلم، شانس بالایی برای قهرمانی در ملبورن دارد.

راجر فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۷.jpg

راجر فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۷