_  

فدرر میتواند در اوپن استرالیا بدرخشد

با نزدیک شدن به مسابقات تنیس اوپن استرالیا، دوباره شک و تردیدهایی در مورد آمادگی جسمانی تعدادی از بازیکنان برتر تنیس جهان، برای حضور موفق در این تورنمنت وجود دارد. اما راجر فدرر در این میان از آمادگی بالایی برخوردار است و در صورتی که رقبای وی مصدوم باشند می تواند به راحتی سال 2018 را با قهرمانی در ملبورن آغاز کند.

فدرر میتواند در اوپن استرالیا بدرخشد

نواک جوکوویچ و اندی ماری از جمله تنیسورهایی هستند که در سال ۲۰۱۷ دچار مصدومیت شدند. راجر فدرر و رافائل نادال از این موقعیت استفاده کرده و در غیاب این دو ستاره هر کدام موفق به کسب دو قهرمانی گرند اسلم شدند. اما این ستاره ها نخستین گرند اسلم سال ۲۰۱۸ را در چه شرایطی آغاز خواهند کرد؟

رافائل نادال

مرد شماره یک تنیس جهان، پس از  یک شکست در مسابقات تور ATP به دلیل آسیب دیدگی زانو از ادامه ی این رقابت ها کناره گیری کرد و به نظر می رسد این مسئله هنوز برای او مشکلاتی به همراه دارد. او برای استراحت از حضور در مسابقات تنیس جهانی Mubadala خودداری کرد تا برنامه های خود را محدود کند و سپس از مسابقات بین المللی Brisbane نیز انصراف داد. اما قرار است برای کسب آمادگی جهت حضور در اوپن استرالیا در یک مسابقه ی نمایشی حضور یابد.

مصدومیت نادال از ناحیه زانو در ATP ۲۰۱۷.jpg

مصدومیت نادال از ناحیه زانو در ATP ۲۰۱۷

نواک جوکوویچ

جوکوویچ هم که به دلیل آسیب دیدگی آرنج دست راستش از مرحله ی یک چهارم نهایی مسابقات ویمبلدون کنار کشید، تحت عمل جراحی قرار گرفت. قهرمان ۱۲ گرند اسلم، روز جمعه با کناره گیری از مسابقات Mubadala، حضورش در اوپن استرالیا را در ابهام قرار داد.

نواک جوکوویچ و مصدومیت دست راست در ویمبلدون ۲۰۱۷.jpg

نواک جوکوویچ و مصدومیت دست راست در ویمبلدون ۲۰۱۷

اندی ماری

آخرین حضور او در زمین تنیس همانند جوکوویچ در یک چهارم نهایی ویمبلدون بود که پس از آسیب دیدگی از ناحیه لگن، از حضور در ادامه ی مسابقات خودداری کرد. گزارشات حاکی از آن است که دوران نقاحت اندی ماری آنطور که تصور میشد پیش نمی رود، اما او در یک مسابقه ی تدارکاتی در ابوظبی به جای جوکوویچ مصدوم شرکت کرده و در برابر روبرتو باتیستا شکست خورد.

اندی ماری و مصدومیت هایش در سال ۲۰۱۷.jpg

اندی ماری و مصدومیت هایش در سال ۲۰۱۷

راجر فدرر

در حالیکه رقبای اصلی فدرر با مصدومیت دست و پنجه نرم می کنند و از آمادگی کامل برای حضور در اوپن استرالیا برخوردار نیستند، او در مسابقات Hopman شرکت کرده است. ستاره ی ۳۶ ساله ی افسانه ای دنیای تنیس و قهرمان ۱۹ گرند اسلم، شانس بالایی برای قهرمانی در ملبورن دارد.

راجر فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۷.jpg

راجر فدرر قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۷

گروه B : پویول: پیکه را مسئول از دست دادن گریزمان نمی دانم

ماه ها بود که باشگاه بارسلونا، به دنبال جذب آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید بود. طی یک کنفرانس خبری، گریزمان قرارداد خود را در اتلتیکو تمدید کرد و حال، صحبت های زیادی بر سر علت عدم دستیابی بارسلونا به گریزمان مطرح شده است.

گروه B : پویول: پیکه را مسئول از دست دادن گریزمان نمی دانم

کارلوس پویول، بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول، بازیکن پیشین باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، به پشتیبانی از جرارد پیکه، اعلام کرد که حضور پیکه در مستند مربوط به آنتوان گریزمان، ارتباطی به از دست دادن این ستاره توسط بارسلونا ندارد.

باشگاه بارسلونا و طرفدارانش، از صحبت های پیکه در مستندی مربوط به آینده آنتونی گریزمان، احساس ناراحتی کردند. پیکه در آن مستند اعلام کرد که آنتوان گریزمان به بارسلونا نخواهد آمد و قرارداد خود را با اتلتیکو تمدید می کند. همین سخنان باعث شد که بسیاری، گمان بر تاثیرگذاری حرف های پیکه بر روی گریزمان داشته باشند. کارلوس پویول طی مصاحبه ای در یک رویداد خیریه گفت:

من فکر نمی کنم که پیکه مسئول تصمیم گریزمان باشد، اینکه پیکه یک کارگردان فیلم دارد و آن کارگردان نیز مسئول تهیه یک مستند باشد نیز عیبی ندارد. ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که پیکه بر روی تصمیم گریزمان تاثیر گذار بوده است، اما اصلا این چنین نیست. آنتوان گریزمان تصمیم های خودش را می گیرد و این تصمیم به قدری بزرگ است که هیچ فرد خارجی ای نتواند بر روی آن تاثیرگذار باشد. من هیچ ایده ای ندارم که چه اتفاقی افتاده است. من دیگر در باشگاه بارسلونا نیستم، تنها یک طرفدار محسوب می شوم و شما باید از افراد داخل باشگاه سوال کنید.

یکی دیگر از اخبار بسیار بزرگ لالیگا، اخراج لوپتگی از تیم ملی اسپانیا و جایگزینی او به عنوان مربی رئال مادرید بود. وقتی از پویول در این رابطه سوال شد، وی در پاسخ گفت:

من نمی دانم که چه اتفاقاتی رخ داده اند، به همین دلیل نمی توانم نظری بدهم. از دور و با اطلاعات کمی که دارم، می دانم که تصمیم برای سرمربیگری تیم های بزرگی مانند بارسلونا و رئال مادرید بسیار سخت و صبر کردن برای پاسخ گویی به چنین تقاضایی، تا پایان جام جهانی نیز دشوار است.

مادرید نیاز به جایگزین مناسبی برای زین الدین زیدان داشت و قابل درک است که برای چنین کاری، فشار زیادی برای گرفتن پاسخ از لوپتگی- که سرمربی بزرگی است- داشتند.

اینکه چطور تمام این اتفاقات رخ داده اند و جزئیات را نمی دانم، به همین دلیل نمی توانم نظری درباره آن ها بدهم.

منبع: Marca.com

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

باری دیگر، مسئله عدم حضور زنان در ورزشگاه های ایران مطرح شد و مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با این مشکل در میادین بین المللی صرف نظر کرد.

گروه B : مسعود شجاعی از صحبت در رابطه با ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری کرد

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی، از صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران خودداری می کند

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران، روز سه شنبه و طی نشست خبری قبل از بازی با اسپانیا، صحبت در رابطه با حق ورود زنان به استادیوم های ایران را مناسب فضای کنفرانس ندانست.

زنان ایرانی به طور حتم میان جمعیت حاضر در ورزشگاه کازان آرنا برای بازی مقابل اسپانیا حضور خواهند داشت. این فرصتی برای زنان ایرانی است که در کشور خودشان آن را پیدا نمی کنند.

پنجشنبه گذشته و طی بازی مقابل مراکش در استادیوم سن پترزبورگ، بنر ها و کارت هایی با نوشته های #NoBan۴Women (نه به ممنوعیت برای زنان) و از زنان ایرانی برای حضور در ورزشگاه ها پشتیبانی کنید ، به چشم می خوردند.

اگر چه شجاعی در کنفرانس قبل از بازی، موضوع ورود زنان به استادیوم های ایران را مشکلی خواند که باید در خود کشور و بعد از مسابقات جام جهانی روسیه حل شود. او در این رابطه گفت:

ما یک خانواده هستیم و در خارج از زمین بازی، یک ملت. این ها فقط شعار نیستند. صحبت کردن در رابطه با این موضوع، توهین به این مسابقات محسوب می شود. من ترجیح می دهم که مشکلمان را در داخل خانواده خود حل کنیم و اگر در آینده فرصتی برای بحث داشتیم، آن را مطرح می کنیم.

بر اساس گزارش های منتشر شده از خبرنگاران ایرانی، مسعود شجاعی در گذشته نیز پشتیبانی خود را در رابطه با حضور زنان در استادیوم های ایران اعلام کرده است. زنان ایرانی از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تاکنون حق ورود به استادیوم های ورزشی را نداشته اند.

reuters.com

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

هواداران انگلیسی به روسیه آمده اند تا دوشنبه شاهد اولین بازی "سه شیرها" با تونس باشند. آن ها با استقبال گرم روس ها مواجه شده اند.

گروه G : هواداران انگلیس برای بازی اول تیم شان وارد روسیه شدند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

کریس کلارک(نفر سوم از سمت چپ) همراه هواداران روس که طرفدار انگلستان هستند

هواداران انگلیسی که به وولگوگراد آمده اند مورد استقبال مردم محلی پراشتیاق آنجا قرار گرفته اند و برخی از این مردم خودشان هم لباس تیم ملی انگلستان یا تیم های لیگ برتر این کشور را پوشیده اند.

در این شهر که بیش از ۵۰۰ مایل با مسکو فاصله دارد هواداران به یک باره رفتند و از تماشای بازی آرژانتین و ایسلند روی یک صفحه نمایش بزرگ نصب شده در شهر، لذت بردند.

یکی از این هواداران انگلیسی کریس کلارک ، ۴۸ ساله از استافوردشایر، می گوید که از بابت رفتن به روسیه کمی نگران بوده اما خیلی زود فهمیده که این کشور جای فوق العاده ای است.

او می گوید:

این جا خیلی تمیز است، خیلی جای راحت و آرامی است و همه خیلی مؤدب هستند. همه می آیند پیش من و می پرسند از کجا آمده ام. تا حالا ۱۰ طرفدار انگلستان دیده ام، این جا روس هایی که لباس تیم ملی انگلستان را پوشیده اند بیشتر از خود انگلیسی ها هستند. دیروز که لباس تیم ملی را نپوشیده بودم کسی به طرفم نیامد، ولی امروز همه به سراغم می آیند و به خاطر آمدنم به روسیه به من خوشامد می گویند.

این طرفدار فوتبال که طی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در مارسی حضور داشته، از بابت تکرار خشونت هایی که در مسابقات ۲۰۱۶ اتفاق افتاد نگران بود.

وقتی از او پرسیده شد که آیا از پوشیدن لباس تیم ملی انگلستان می ترسید یا نه، کلارک گفت:

دیروز بله، اما امروز نه اصلا، درست از امروز صبح. من به مارسی رفته بودم، اوضاع هیچ خوب نبود. ولی من در این دو سال اخیر با روس ها صحبت کرده ام و آن ها می گفتند که روسیه آن طوری نیست. و من حرف شان را قبول دارم.

 مارتین بارنز  ( چپ) و  دِیو اینیس  می گفتند که مردم این جا  خیلی خوب  اند

مارتین بارنز ( چپ) و دِیو اینیس می گفتند که مردم این جا خیلی خوب اند

یکی دیگر از هواداران انگلیسی، دیوید اینیس ۵۲ ساله از کورن وال، می گوید که وولگوگراد فوق العاده باشکوه است و مردمش خیلی خوبند.

مارتین بارنز، که او هم از کورن وال آمده می گوید که به خاطر بعضی گزارش ها درباره خشونت های احتمالی یک کمی نگران بوده. او همچنین می گوید:

ما در طول سفر لباس های تیم ملی را به تن نکردیم، اما بقیه همه پوشیده بودند. بعد گفتیم چرا ما نپوشیم. ما فقط می خواهیم نماینده کشورمان باشیم. هیجان این جا خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می کردیم.

بازی اول انگلستان ساعت ۱۹:۳۰ بعد از ظهر به وقت بریتانیا(۲۲:۳۰ به وقت تهران) شروع می شود.

منبع: news.sky.com

گروه A : پیش بینی بازی روسیه مصر

با نزدیک شدن به بازی های دور دوم مرحله گروهی، بازار پیش بینی مسابقات داغ است. اولین مسابقه از دور دوم بازی های گروه A، بازی تیم های روسیه و مصر خواهد بود.

گروه A : پیش بینی بازی روسیه مصر

روز سه شنبه، اولین دیدار تیم ملی مصر مقابل تیم ملی روسیه در تاریخ فوتبال صورت خواهد گرفت

روز سه شنبه، اولین دیدار تیم ملی مصر مقابل تیم ملی روسیه در تاریخ فوتبال صورت خواهد گرفت

برنده احتمالی: مصر

نتیجه احتمالی: ۳ بر ۱

میزبانان جام جهانی به دنبال تثبیت رتبه خود در جدول گروه A هستند. آن ها با برد پر گل مقابل عربستان سعودی، به عنوان تیم اول گروه شناخته می شوند. از سوی دیگر، مصری ها امیدوارند تا با درخشش محمد صلاح ستاره لیورپولی این تیم، اولین برد یک تیم آفریقایی در جام جهانی امسال را به نام خود ثبت کنند.

روسیه

روسیه، قبل از ورود به جام جهانی، هفت بازی را بدون برد پشت سر گذاشت و با وجود وحشت بسیار از باخت های بیشتر در عرصه جام جهانی، توانست تیم عربستان سعودی را با نتیجه ۵ بر ۰ مغلوب کند.

یاران استانیسلاو چرچسف توانستند در تقابلی نه چندان برابر، عملکردی قابل قبول از خود به نمایش بگذارند، اما این بار در مقابل تیم با انگیزه مصر قرار خواهند گرفت. این دیدار، آزمایشی دقیق از توانایی های روسیه خواهد بود. میزبانان جام جهانی، برای تکرار موفقیت بازی اول خود نیاز به استفاده از دنیس چریشف، بازیکن کلیدی تیم ملی روسیه خواهند داشت. آلان دزاگوئف، طی دیدار مقابل عربستان صعودی دچار مصدومیت شدیدی شد که او را از ادامه همراهی با روسیه باز داشت. در همان دیدار، چریشف جای او را پر کرد و توانست با به ثمر رساندن دو گل روسیه را یک قدم به صعود نزدیک کند.

آخرین اخبار تیم

دنیس چریشف، به بازی خود در ترکیب اصلی تیم ادامه خواهد داد و جای دزاگوئف مصدوم را پر خواهد کرد.

به جز این مصدومیت، روسیه با هیچ چالش درونی دیگری مواجه نخواهد بود.

مصر

فراعنه، جام جهانی تاریخی خود را بدون ستاره بزرگشان آغاز کردند. محمد صلاح، به علت مصدومیت خود از ناحیه شانه دیدار مقابل اروگوئه را از دست داد. چنین چالش هایی، مصر را در اولین قدم خود، ناکام باقی گذاشت تا بازی مقابل ارگوئه با نتیجه ۱ بر صفر به پایان رسد.

هکتور کوپر آماده است تا با درخشش صلاح، سه امتیاز بازی را برای  تیم ملی مصر دریافت کند. سرعت و توانایی بالای ستاره لیورپولی مصر، نقشه کلیدی مربی این تیم خواهد بود. مصر با اجرای دوباره تاکتیک های دفاعی خود، که در بازی مقابل اروگوئه به نمایش گذاشت، می تواند خط دفاعی خود را مستحکم کند. در خط حمله نیز به جز صلاح، چشم ها بر محمود حسن دوخته شده اند. حسن می تواند با پشتیبانی لازم، صلاح را برای گلزنی آماده کند.

آخرین اخبار تیم

مصر، با بازگشت محمد صلاح، جان دوباره ای خواهد گرفت.

فراعنه بدون تارک احمد که در نقش هافبک ظاهر می شود، به میدان خواهند رفت. احمد به دلیل مصدومیت قادر به بازی در مقابل روسیه نخواهد بود.

نکات کلیدی بازی

 • طی پنج بازی گذشته، تنها یک تیم قادر به گلزنی در مقابل روسیه بوده است
 • مصر، طی پنج بازی گذشته خود، تنها یک بار گلزنی کرده است
 • برد ۵ بر ۰ روسیه مقابل عربستان، دومین بازی پر گل از سوی میزبانان جام جهانی در طول تاریخ بوده است
 • الکساندر گولووین، به صورت مستقیم بر روی سه گل از پنج گل بازی مقابل عربستان صعودی نقش داشته است
 • این اولین بار در طول تاریخ فوتبال است که مصر در مقابل روسیه قرار می گیرد

نتیجه گیری

روسیه، پس از برد پر گل در مقابل عربستان بلند پرواز خواهد بود. آن ها به دنبال تثبیت رتبه خود در گروه هستند و از سوی دیگر، فراعنه یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان را در اختیار دارند. محمد صلاح آماده شوکه کردن علاقه مندان به فوتبال در سرتاسر جهان خواهد بود.

منبع: Soccernews.com

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، از صحبت های مربوط به رد کردن انتقال پسرش به منچستر یونایتد، پرده برداری می کند.

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ ساویچ از سوی پدر خود پافشاری های زیادی را برای انتقال به یوونتوس و رد کردن درخواست منچستر یونایتد دریافت کرده است.

اخیرا صحبت های بسیار زیادی در رابطه با انتقال این بازیکن ۲۳ ساله به منچستر یونایتد نیز شنیده می شود. گفته می شود که ژوزه مورینیو برای تقویت خط میانی خود در فصل جدید لیگ انگلیس، قصد جذب میلینکویچ ساویچ را دارد.

از سوی دیگر، لاتزیو، قیمت ۹۰ میلیون یورو(معادل ۷۸ میلیون پوند) را برای فروش این بازیکن در نظر گرفته است.

یونایتد در ماراتون جذب میلینکویچ-ساویچ تنها نیست. رئال مادرید و یوونتوس نیز قصد به خدمت گرفتن او را دارند و شاید هیچ تیمی به اندازه یوونتوس، درخشش او را در سری آ، مشاهده نکرده باشد.

پدر میلینکویچ ساویچ نیز اذعان دارد که پیوستن به تیم یوونتوس را به سرگی پیشنهاد داده است و این باشگاه را مقصدی ایده آل می داند. نیکولا میلینکویچ-ساویچ در پاسخ به توتو اسپورت، که در رابطه با عملکرد احتمالی پسرش در یوونتوس سوال کرده بود، گفت:

او بسیار عالی در تیم جای خواهد گرفت و من هم بار ها به او گفته ام که یوونتوس تیمی ایده آل و عالی برای او خواهد بود. در تورین و در جامعه ای معتبر و دارای جایگاه های فراوان، فرصت های متعددی برای پیشرفت او وجود دارد تا در نهایت به کمال خود در فوتبال برسد. سرگی پس از سه فصل حضور در تیم رُم، با مسابقات ایتالیا آشناست، زبان منطقه را به خوبی یاد گرفته و کاملا با محیط اطراف خود خو گرفته است. با وجود بازیکنانی در سطح داگلاس کاستا و دیبالا، سرگی به راحتی می تواند به قهرمانی سری آ برسد و تاثیر به سزایی در کسب مقام های متعدد با یوونتوس داشته باشد، چرا که نه؟! یووه همواره به مراحل بالایی از مسابقات می رسد و سرگی می تواند به جام های معتبری دست پیدا کند و حتی برنده توپ طلا شود.

زمانی که از او در رابطه با انتقال به رئال مادرید پرسیدیم، میلینکویچ-ساویچ در جواب گفت:

درست است، رئال مادرید پتانسیل بالایی دارد، اما سرگی می تواند پس از ۲۵ سالگی به رئال برود. او می تواند بلوغ فوتبالی خود را در ایتالیا بگذراند و بعد از آن، به رئال برود. درست مانند کاری که زین الدین زیدان کرد.

منبع: Metro.co.uk


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن