گوش به زنگگوش به زنگ

نتفلیکس محبوب ترین انتخاب برای تماشای تلویزیون!


نتفلیکس به پرطرفدارترین پلتفرم تماشای محتواهای ویدیویی در آمریکا تبدیل شده و از تلویزیون های کابلی، سخن پراکنی و دیگر خدمات پخش زنده پیشی گرفته است.

لوگوی نت فلیکس

لوگوی نت فلیکس

طی همین چند سال اخیر، نتفلیکس خانه های ما را به تسخیر خود درآورده است. ایالات متحده ثابت کرده که بازارهای پربازدهی برای خدمات پخش زنده بوده و طبق گزارش های سال گذشته بیش از ۵۰ درصد بزرگسالان کشور در خانه های خود نتفلیکس دارند.

یک بررسی جدید، که به سفارش مجله ورایتی انجام شده، دریافته است که اکنون نتفلیکس محبوب ترین پلتفرم برای تماشای برنامه های سرگرم کننده در تلویزیون است و در جایگاهی بالاتر از شبکه های ۲۴ ساعته سخن پراکنی، یوتیوب، تلویزیون های کابلی و سایر خدمات پخش زنده قرار دارد.

در این گزارش از ۲۵۰۰ فرد بزرگسال پرسیده شد:

برای تماشای محتوای ویدیویی روی تلویزیون، بیشتر از چه پلتفرم هایی استفاده می کنید؟

پاسخ ۲۷ درصد از این افراد نتفلیکس بود و بعد از آن، شبکه های معمولی تلویزیون کابلی(۲۰ درصد)، شبکه های سخن پراکنی(۱۸ درصد)، و یوتیوب(۱۱ درصد) جای داشتند.

اگر به پاسخ های افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله توجه کنیم می بینیم شکاف میان نتفلیکس و سایر رقبای آن بسیار عمیق تر هم بود. حدود ۴۰ درصد از این نسل هزاره پاسخ شان نتفلیکس بود و بعد از آن یوتیوب(۱۷ درصد)، شبکه های معمولی تلویزیون کابلی (۱۲.۶ درصد)، هولو (۷.۶ درصد) و سپس شبکه های سخن پراکنی (۷.۵ درصد) قرار داشتند.

یک تحلیل گر شرکت Cowen and Co. که این بررسی را برای انتشار عمومی انجام داده بود گفت:

در طولانی مدت، با در نظر گرفتن اینکه نتفلیکس قادر خواهد بود محتوای خوب را هر چه بیشتر عرضه نماید، این پیشگامی اش مشخصا می تواند ارزش بیشتری نیز تولید کند.

شرکت وال استریت نیز پیش بینی می کند که نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳ میلیارد دلار( ۹.۸۴ میلیارد پوند) را صرف تولید محتوا کند. نیمه نخست سال شاهد این بوده که خدمات پخش زنده، ۹۳۵ ساعت از برنامه های اصلی در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

منبع: independent.co.uk