تبلیغات در تلکسیران

چهار سریال The Crown، Line of Duty، Three Girls و Black Mirror پیشتاز نامزدی در بفتا

چهار سریال به نام های تاج(The Crown)، خط وظیفه(Line of Duty)، سه دختر(Three Girls) و آینه سیاه(Black Mirror) پیشتاز جوایز آکادمی فیلم بریتانیا به نام بفتا (BAFTA) که یک شنبه شب برگزار می شود، هستند.

چهار سریال The Crown، Line of Duty، Three Girls و Black Mirror پیشتاز نامزدی در بفتا

بفتا به چهار سریال The Crown، Line of Duty، Three Girls و Black Mirror جایزه می دهد!

بفتا به چهار سریال The Crown، Line of Duty، Three Girls و Black Mirror جایزه می دهد!

هر چهار نمایش قبل از مراسم در سالن رویال فستیوال(یک سالن اجرای موسیقی در شهر لندن است) در سه دسته رقابت می کنند. این مراسم با اجرای سو پرکینز برگزار می شود. دو سریال آینه سیاه و تاج(که یک شرکت جهانی رسانه سیال و تولیدکننده مجموعه‌های تلویزیونی است) پرچمدار شبکه نتفلیکس خواهند بود.

سریال آینه سیاه فقط در بخش درام کاندید شده است و دو تن از بازیگران آن برای اولین بار نامزد شده اند. جو کول به عنوان بهترین بازیگر نقش اول و جیمی سیمپسون به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد کاندید شده اند.

سریال تاج نیز امسال برای دومین سال متوالی نامزد این جشنواره شده است. کلیر فوی برای بهترین بازیگر نقش اول و ونیسا فایربای برای بهترین بازیگر نقش مکمل نامزد شده اند.

این سریال که سال گذشته در ۵ رشته نامزد شده بود، و همچنین سریال خط وظیفه هر دو امیدوار هستند که امسال جایزه بهترین سریال درام را از آن خود کنند. در سریال خط وظیفه تاندی نیوتون و آدریان دانبار به ترتیب برای بهترین بازیگر نقش اول و بهترین بازیگر مکمل کاندید شده اند.

سریال خط وظیفه نامزد فیلمی است که از نگاه مردم بهترین تعلیق فرجام(یکی از عناصر فیلم به معنی تمام کردن یک سکانس، اپیزود -و یا حتی فصل کامل یا فیلم یا رمانی در یک سری کتاب دنباله‌دار- در نقطه‌ای حساس) را داشته.

سکانس مرگ اژدها به دست پادشاه شب در سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones) که فصل هشتم و پایانی آن در سال ۲۰۱۹ پخش می شود، نیز یکی دیگر از نامزد های تعلیق فرجام است. از دیگر نامزدهای تعلیق فرجام می توان به سکانس ظهور جودی ویتاکر به عنوان اولین زنی که نقش اصلی فیلم را در سریال Doctor Who ایفای نقش می کند، نام برد.

اسکای نیوز پیش بینی می کند که در میان چهار برنامه خبری، دو برنامه The Battle for Mosul و The Rohingya Crisis در جشنواره انتخاب شوند. این دو برنامه در این جشنواره در مقابل برنامه های ویژه شبکه ITV و همچنین شبکه ۴ قرار می گیرند.

سریال سه دختر از شبکه بی بی سی ۱ نیز نامزد بهترین مینی سریال درام است. مولی ویندسور در این سریال نیز نامزد بهترین بازیگر نقش اول و لیو هیل  نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل می باشند.

برنامه کمدی Catastrophe که از شبکه چهار پخش می شود نامزد بهترین فیلمنامه و یکی از بازیگران آن به نام شارون هورگان نامزد بهترین بازیگر زن در برنامه های کمدی است.

جدای از جوایز اصلی، جوایز دیگری هم در این جشنواره اهدا می شود. مثلا جان متسون مفسر فوتبال جایزه ای ویژه برای کمک شایان و فوق العاده اش به اخبار ورزشی دریافت می کند.

سریال بازی تاج و تخت به دلیل ایجاد انقلاب و و کنار زدن حد و مرزهای تولیدات تلویزیونی نیز جایزه ویژه ای را از آن خود خواهد کرد.

به کتی ادی نویسنده و روزنامه نگار نیز بهترین جایزه این جشنواره یعنی جایزه افتخاری فلوشیپ بفتا نیز اهدا می شود.

 

لیست اصلی نامزدها:

 

سریال درام

The Crown (از شبکه نتفلیکس)

End of the F***ing World (از شبکه ۴)

Line of Duty (از شبکه بی بی سی ۱)

Peaky Blinders (از شبکه بی بی سی)

 

بین المللی

Handmaid s Tale (شبکه ۴)

Big Little Lies (شبکه اسکای آتلانتیک)

Feud: Bette and Joan (شبکه بی بی سی ۲)

The Vietnam War (شبکه بی بی سی)

 

بازیگر نقش اول مرد

جک روان (Jack Rowan) در Born To Kill (شبکه ۴)

جو کول (Joe Cole) در Hang The DJ: Black Mirror (شبکه نتفلیکس)

سین بین (Sean Bean) در Broken (شبکه بی بی سی)

تیم پیگوت اسمیت (Tim Pigott-Smith) King Charles III (شبکه بی بی سی)

 

بازیگر نقش اول زن

کلیر فوی (Claire Foy) در The Crown (شبکه نتفلیکس)

مولی ویندسور (Molly Windsor) در Three Girls (شبکه بی بی سی ۱)

سیناد کینیان (Sinead Keenan) در Little Boy Blue (شبکه ITV)

تاندی نیوتون (Thandie Newton) در Line Of Duty (شبکه بی بی سی ۱)

 

بهترین اجرای برنامه های سرگرم کننده

آدام هیل (Adam Hill) در The Last Leg (شبکه ۴)

مییشل مکاینتایر (Michael McIntyre) در Michael McIntyre s Big Show (شبکه بی بی سی ۱)

گراهام نورتون (Graham Norton) در The Graham Norton Show (شبکه بی بی سی ۱)

سندی تاکسویگ (Sandi Toksvig) در QI (شبکه بی بی سی ۲)

 

بهترین بازیگر زن در برنامه های کمدی

آنا مکسول مارتین (Anna Maxwell Martin) در Motherland (شبکه بی بی سی ۲)

دیسی می کوپر (Daisy May Cooper) در This Country (شبکه بی بی سی ۳)

شارون هورگان (Sharon Horgan) در Catastrophe (شبکه ۴)

سیان گیبسون (Sian Gibson) در Peter Kay s Car Share (شبکه ۴)

 

بهترین بازیگر مرد در برنامه های کمدی

آسیم چاندری (Asim Chaundry) در People Just Do Nothing (شبکه بی بی سی ۳)

راب بریدون (Rob Brydon) در The Trip to Spain (شبکه بی بی سی)

سامسون کایو (Samson Kayo) در Famalam (شبکه بی بی سی۳)

توبی جونز (Toby Jones) در Detectorists (شبکه بی بی سی ۴)

 

برنامه های خیانتی

Story Raped: My (شبکه ۵)

Syria s Disappeared: The Case Against Assad – Dispatches (شبکه ۴)

Undercover: Britain s Immigration Secrets – Panorama (شبکه بی بی سی ۱)

White Right: Meeting The Enemy – Exposure (شبکه ITV)

 

برنامه های سرگرم کننده

Ant and Dec s Saturday Night Takeaway (شبکه ITV)

Britain s Got Talent (شبکه ITV)

Michael Mcintyre s Big Show (شبکه بی بی سی ۱)

The Voice UK (شبکه ITV)

 

برنامه های خبری

The Battle for Moutsel (شبکه خبری اسکای نیوز)

The Grenfell Tower Fire (اخبار شبکه ۴)

The Grenfell Tower Fire (اخبار شبکه ITV)

The Rohingya Crisis (اسکای نیوز)

 

منبع: news.sky.com

خیز فیلم "اولین مرد(First Man)" برای درو کردن جوایز اسکار

سه نامزدی بهترین فیلم كارنامه ی قوی برای افسانه هاست، دیمین شزل 33 ساله با فیلم "اولین مرد(First Man)" در راه رسیدن به موفقیتی بزرگ است.

خیز فیلم "اولین مرد(First Man)" برای درو کردن جوایز اسکار

 اولین مرد  راهی اسکار می شود

اولین مرد راهی اسکار می شود

شزل این را برای پایان نگه داشته است. همه این ها در راستای ایجاد یك شخصیت متمركز و با احساسات عمیق است. اما صدا در سكانس ها جذب كننده است. یك فیلمساز آشنا كه نسخه زودهنگام فیلم را دیده بود، آن را مشابه دانكرك در فضا و موزیك های مانند آن نامیده بود. شما با فضانوردان آن جا هستید؛ ارائه ۴DX فیلم به نوعی شگفت انگیز است اما شما نیاز به كیسه تهوع هواپیما خواهید داشت!

سخن از صدا به میان آمد، جاستین هورویتس آهنگساز برنده اسكار باعث ایجاد نیمی از تجربه احساسی فیلم شده است. آهنگ ها به نرمی از حالت حركت و هیجان به مرثیه و غم حركت می كند.

او از همتایان خود انتظار تشخیص این مسئله را در طول چند ماه خواهد داشت.

 

اجرای رایان گاسلینگ در نقش آرمسترانگ دقیقا همان چیزی است كه این نقش نیاز داشت؛ احساسات نزدیك به صفر، اجرای سرد و با غمی عمیق.

در كنار این موارد، به وضوح شوق و اشتیاق برای كارش و ماموریتهایی كه در نهایت ملت و جهان را به آینده می رساند دیده می شد. زمانی كه گروه وسیعی از مردم برای رای گیری وجود دارند، ممكن است اجراهای پسیو، چالش برانگیز باشند. بنابراین سرنوشت اسكار او میان زمین و آسمان است. اما او در واقع هرآنچه كه لازم بود را انجام داد.

با این حال كلیر فوی به راحتی شخصیت بازیگر زن را بازی كرده است. او از یك همسر ماتم زده در نقش های مشابه با فیلم هایی مثل the right stuff و آپولو ۱۳ به طرز هوشمندانه ای فراتر می رود.

در مجموع این فیلم می تواند گزینه مناسبی برای نامزدی های دو رقمی باشد. این یك قطعه ی الهام بخش است كه با توجه به این نكات ساخته شده است. جمعه شب زمانیكه آرمسترانگ این جمله را بیان كرد كه عقاب فرود می آید ، تشویق حاضران در تلورید را برانگیخت. این یادآور غروری است كه ما هر روز باید احساس كنیم چرا كه ما در واقع این كار را انجام دادیم. این چیزی است كه شزل از ابتدا می خواست انجام دهد. او به ورایتی گفت:

امید این فیلم این است كه نگرشی در شما ایجاد كند كه هنوز اتفاق نیفتاده و این دیوانه وارترین چیزی است كه گروهی برای انجام آن دور هم جمع شده اند.

منبع: variety.com

فیلم "مگ(The Meg)" با فروش جهانی 300 میلیون دلار در صدر باکس آفیس

The meg برای دومین هفته در باکس آفیس، گوی رقابت را از رقبا ربود.

فیلم "مگ(The Meg)" با فروش جهانی 300 میلیون دلار در صدر باکس آفیس

فیلم مگ در صدر باکس آفیس

فیلم مگ در صدر باکس آفیس

فیلم هیجانی کمپانی برادران وارنر، با درآمد ۶۷ میلیون دلاری در ۵۵ کشور خارجی، در آخر این هفته به درآمد خارجی ۲۳۰ میلیون دلاری دست یافت. این فیلم همچنین حدود ۲۱/۵ دلار در آمریکا فروش داشت که مجموع درآمدهای جهانی آن را به ۳۱۴ میلیون دلار می رساند. The meg که یک محصول مشترک با چین بود، از ۱۰۰ میلیون دلار در خاورمیانه عبور کرد. اکران این فیلم در کره با ۳/۲ میلیون در ۶۰۱ محل آغاز شد و درآمد آن با ۲/۵ میلیون در استرالیا در ۴۱۳ سینما ادامه یافت. بازار های باقیمانده شامل مکزیک (۳/۷ میلیون در ۲۱۶۳ محل)، بریتانیا (۲/۸ میلیون در ۷۲۰ سینما)، روسیه (۲/۳ میلیون در ۲۴۶۲ سینما) و برزیل (۱/۵ میلیون در ۸۰۶ سینما) می باشد.

یکی دیگر از فیلم های کمپانی برادران وارنر به اسم آسیایی های خرپول از شروع اکران در ۶ کشور جهان حدود ۷۳۰ هزار دلار فروش داشته است. کمدی عاشقانه ی جان ام چو، با ۵ روز اکران در آمریکای شمالی درآمد ۳۴ میلیون دلاری کسب کرد. این استودیو در چند هفته ی آینده انتشار این فیلم در خارج از کشور را متوقف می کند. فیلمی که بر اساس کتاب پرفروش کوین کودن با بازی، کنستانس وو، هنری گلدینگ، جما چان، آکوافینا، کن جیونگ و میشل یوه ساخته شده است و ۲۰۸ هزار دلار در هلند و ۱۹۶ هزار دلار در امارات متحده ی عربی درآمد داشته است.

فیلم تازه اکران شده ی مایل ۲۲ با بازی مارک والبرگ و کارگردانی پیتر برگ در ۶ بازار بین المللی به درآمد ۵۳۸ هزار دلاری رسید. این فیلم بیشترین درآمد خود را در یونان با ۱۰۷ هزار دلار از ۵۷ محل کسب کرد. سایر بازار های برتر شامل اسرائیل با ۱۰۵ هزار دلار در ۲۱ سینما، سنگاپور با ۳۷ هزار دلار در ۳۱ سینما و تایوان با ۱۳۷ هزار دلار در ۳۱ پرده ی سینما می شوند.

در جای دیگر، تام کروز با ماموریت غیر ممکن، فال اوت در بازار جهانی از ۵۰۰ میلیون دلار گذشت. فیلم کمپانی پارامونت، به مبلغ ۳۸/۴ میلیون دلار در ۵۹ محل و درآمد بین المللی ۲۷۵/۶ میلیون دلاری رسید. ششمین قسمت از سریال جاسوسی ایتان هانت در صربستان با ۶۱۵ هزار دلار در ۱۴۴ محل آغاز به کار کرد. در میان سایر محل ها این فیلم در ژاپن ۵/۹ میلیون درآمدزایی کرد در حالیکه در فرانسه ۲/۱ میلیون و آلمان ۳ میلیون فروش داشته است.

برابرکننده ۲ با بازی دنزل واشنگتن ۱۷/۵ میلیون دلار در ۴۱ بازار و ۲۹ میلیون دلار از بازار جهانی درآمد داشت. کمپانی سونی پیکچرز بهترین اکران را درانگلیس با ۲/۶ میلیون دلار تجربه کرد که با فروش ۲/۳ میلیون دلاری در فرانسه، ۲/۱ میلیونی در آلمان و ۱/۶ میلیونی در اندوزی ادامه یافت.

انیمیشن سونی هتل ترنسیلوانیا۳:تعطیلات تابستانی به فروش ۲۸ میلیون دلاری در کشورهای خارجی دست یافت که فروش ۱۶/۹ میلیونی در چین را شامل می شود. این انیمیشن فروش جهانی ۴۲۶ میلیون دلاری را تجربه کرد.

مامامیا، دوباره شروع کنیم با فروش ۱۵/۳ میلیونی در این آخر هفته از فروش جهانی ۲۰۰ میلیون دلاری عبور کرد. فیلم موزیکال کمپانی یونیورسال تا امروز بیش از ۳۱۹ میلیون در جهان فروش داشته است. این مجموعه در روسیه با ۹۰۰ هزار دلار و مکزیک با ۱ میلیون دلار شروع به اکران کرد. بازار های پردرآمد آن، انگلیس و کره بودند که در آن ها ا میلیون درآمدزایی داشته است.

کریستوفررابین محصول دیزنی در ۳۴ محل خارجی ۷/۹ میلیون دلار کسب کرد. که این درآمد ۸۹/۷ میلیون دلار جهانی را برایش به ارمغان اورد و توانست در سه هفته ۲۲/۸ میلیون در سطح بین المللی و ۶۶/۹ میلیون در داخل فروش داشته باشد.

همچنین محصول مشترک دیزنی-پیکسار شگفت انگیزان۲ ۹/۸ میلیون دلار در گیشه ی خارجی و ۲/۳ میلیون دلار در داخل و در مجموع جهانی ۱۱/۲ میلیون دلار درآمد داشته است. انیمیشن ابرقهرمانی سابقه ی شکستن رکورد را داشته است. تا به امروز این انیمیشن فروش ۱/۱ میلیون دلاری شامل ۵۲۶/۸ میلیون در گیشه ی خارجی را داشته است.

منبع: variety.com

جشنواره فیلم ونیز، تعهد به برابری جنسیتی را امضا کرد

جشنواره ی فیلم ونیز به دنبال كن و لوكارنو روز جمعه برابری جنسیتی را امضا كرد، اما مدیران جشنواره اصرار داشتند كه مفاد این پروتكل از قبل در حال اجرا بوده است و عنوان كردند كه Lido با مردسالاری ایتالیایی آلوده شده است.

جشنواره فیلم ونیز، تعهد به برابری جنسیتی را امضا کرد

جشنواره ونیز تعهد برابری جنسیت را امضا کرد

جشنواره ونیز تعهد برابری جنسیت را امضا کرد

این تعهد نامه در یك كنفرانس خبری با حضور آلبرتو باربرا(كارگردان هنری فستیوال)، پائولو باراتا(رئیس La Biennale)، سازمان راس فستیوال و گروه های ایتالیایی and Women Disseno Comune در فیلم، تلویزیون و رسانه ایتالیا به امضا رسید.

تعهدنامه ای كه توسط سازمان فرانسوی ۵۰۵۰*۲۰۲۰ آغاز شد، با آنچه كه توسط فستیوال كن و لوكارنو و سارایوو امضا شده بود، مطابقت دارد و ونیز را به شفافیت در فرآیندهای انتخاباتی جشنواره و برابری جنسیتی در مدیریت ارشد سازمان متعهد می كند.

جاسمین ترینسا بازیگر Dissenso Comune كه در جشن امضا شركت كرده بود، گفت:

جشنواره فیلم ونیز اخیرا پیشرفت زیادی داشته است.

چیزی كه باراتا به ورایتی گفت اولین اصل در مذاكرات پیش از تعهد بود.

باراتا گفت:

از همان ابتدا می خواستم در این مورد كه هیچ فستیوالی، تعهد نامه ای شامل مسائل انتخاباتی را امضا نكرده و هیچ كس تا به حال از آن ها نخواسته كه امضا كنند، شفافیت وجود داشته باشد و از آنجا كه ما بر این اصل اساسی توافق كردیم، مذاكره با جنبش های زنان آرام و سازنده بوده است.

 

این جشنواره به دلیل انتخاب تنها یك فیلم با سازنده ی زن در كنار ۲۰ فیلم با سازندگان مرد در رقابت های رسمی، برای دومین سال متوالی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

باراتا اظهاراتی راجع به اینكه جشنواره ی ونیز متفاوت بوده و فرهنگ ایتالیایی تا حدی دارای اشكال است را رد كرد.

او در مصاحبه ای گفت:

اگر جشنواره ی ونیز نمونه ای از مردسالاری رسمی است چرا كه آن ها فقط یك فیلم با سازنده ی زن در رقابت دارند، من متوجه نمی شوم كه چرا فستیوالی كه به جای یك زن، تنها دو زن فیلم ساز را در رقابت ها ی خود دارد نباید سمی نامیده شود. در این مورد، كاری كه ما باید انجام دهیم این است كه سه زن را در رقابت های سال آینده داشته باشیم و به این ترتیب مشكل حل می شود. این مسخره است.

فستیوال فیلم كن در سال جاری سه فیلم از فیلمسازان زن را در بخش رقابت داشته است. مذاكرات بر سر این تعهد با وجود این واقعیت  كه La Biennale یك سازمان چند زمینه ای است كه جز فیلم به هنرهای دیگر مثل معماری و رقص می پردازد، پیچیده بود.

پروتكل امضا شده در روز جمعه به این بخش ها هم اعمال خواهد شد.

باراتا به ورایتی گفت:

ما موسسه ای هستیم كه در بسیاری از زمینه های فرهنگی فعالیت می كند و جشنواره ی فیلم تنها یكی از آن هاست.

او ادامه داد:

۷۵ درصد از مدیران عالی رتبه ی La Biennale را زنان تشكیل می دهند و تیم باربرا، كمیسیون جشنواره ی فیلم و هیئت داوران حدود ۵۰-۵۰ از زنان و مردان تشكیل شده است. او اذعان كرد كه درصد ارسال فیلم سازان زن باید بهبود پیدا كند.

باراتا سازمان خود را متعهد كرد كه هر ساله آمار داخلی جنسیتی خود را منتشر كند و در فستیوال فیلم، سمیناری به منظور تجزیه و تحلیل تعداد و بحث در مورد پیامدهای آن ها برگزار كند. او گفت:

به جای اینكه فقط تعهد را برای رفع مسئولیت امضا كنیم، ما تلاش كردیم كه اصل بحث را جلو ببریم.

منبع:  variety.com

نقش آفرینی اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان 9 در فیلم جدید بتمن

اسکار آیزاک بازیگر نقش اول فیلم جنگ ستارگان 9، به بازی در فیلم جدید بتمن برادران وارنر نزدیک شده است. آیا او جایگزین بن افلک خواهد شد؟

نقش آفرینی اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان 9 در فیلم جدید بتمن

احتمال پیوستن اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان ۹ در فیلم بتمن

احتمال پیوستن اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان ۹ در فیلم بتمن

آیزاک به‌طور همزمان در تیتر اخبار مربوط به دو تا از بزرگترین فیلم‌های تاریخی سینما قرار گرفته است. طی این هفته اولین تصاویر از بازی این بازیگر در قسمت ۹ جنگ ستارگان منتشر شد. همزمان گزارش‌های رسیده از هالیوود از مذاکرات جدید آیزاک با کمپانی برادران وارنر خبر می‌دهند. فیلم بتمن مت ریوز در مرحله تولید است. آیا بن افلک برای چهارمین بار ایفای نقش می‌کند یا آیزاک جای او را می‌گیرد؟

به‌نظر می‌رسد طرفدارن دیدگاه مثبتی نسبت به پیوستن آیزاک به این فیلم داشتند. توانایی‌های فوق العاده این بازیگر در فیلم‌هایی مثل خشن ترین سال(A Most Violent Year) و روحیات درونی لویین دیویس(Inside Llewyn Davis) توجهات را به سمت او جلب کرده است. Omega Underground این مسئله را آشکار کرده و گفته است که اسکار آیزاک که بازیگر فیلم جنگ ستارگان است با برادران وارنر ملاقاتی داشته تا درباره پذیرفتن نقش بتمن مذاکره کنند، این پیشنهاد هنوز پذیرفته نشده است اما اسکار تمایل خود را برای داشتن نقشی در فیلم بتمن ابراز کرده است.

هنوز در گزارش‌ها مشخص نشده است که نقش اسکار آیزاک قرار است چه باشد. شاید نقش بت کیف یا اسوالت کابلپوت یا آکا پنگوئن. بن افلک همچنان در نقش تهیه کننده بتمن حضور دارد اما بازی کردن او در مقابل دوربین هنوز مشخص نیست. به‌نظر می‌رسد که برادران وارنر از بازیگر جوان‌تری برای بازی در نقش ابر قهرمان استفاده کند. اگر آیزاک نقش بزرگی را در فیلم بتمن بر عهده بگیرد، یکی از معدود ستارگانی خواهد بود که در چند فیلم تاریخی بزرگ و افسانه‌ای ایفای نقش کرده است.

منبع: express.co.uk

جرج آر.آر مارتین: سریال "بازی تاج و تخت" خیلی با کتاب "بادهای زمستان" مطابقت ندارد!

جرج آر. آر مارتین نویسنده می‌گوید که در حال کار بر روی "بادهای زمستان" است و کتاب چاپی لزوما با سریال "بازی تاج و تخت" در یک ردیف قرار نمی‌گیرد.

جرج آر.آر مارتین: سریال "بازی تاج و تخت" خیلی با کتاب "بادهای زمستان" مطابقت ندارد!

ناتالیا لی در بازی تاج و تخت

ناتالیا لی در بازی تاج و تخت

جرج  آر. آر مارتین نویسنده روز سه شنبه در تئاتر فاکس در ردوود سیتی کالیفرنیا سخنرانی کرد و گفت که برخی از کسانی که در سریال جان خود را از دست می‌دهند، هرگز در کتاب‌ها نمی‌میرند.

مارتین پیش از این گفته است که ماهیت مجموعه کتاب‌هایش با عنوان نغمه آتش و یخ ، خط قرمزهای سریال بازی تاج و تخت را دنبال نمی‌کنند، اما خبر خوب برای طرفداران این بود که برخی از مرگ و میرهایی که در سریال اتفاق می‌افتد، در رمان اصلی رخ نخواهد داد.

در خلاصه‌ای از سخنرانی آمده است که مارتین اشاره به این داشته که در بازی تاج و تخت، تعداد زیادی از اشخاص کشته می‌شوند و این منطبق با داستان اصلی نیست و این نمایش را نمی توان مقدمه‌ای برای کتاب‌های آینده در نظر گرفت. این نویسنده همچنین خاطرنشان کرد که سریال بازی تاج و تخت، برخی تصمیم‌گیری‌ها را خیلی سریع‌تر از آنچه او انتظار داشت، اتخاذ کرده است و نیز او فکر می‌کند که انتشار بادهای زمستانی دو سال دیگر به طول خواهد انجامید.

مارتین و جان پیکاسیوی هنرمند در رویدادی که به نفع بنیاد علمی تخیلی لوکاس برگزار شد و منجر به کنوانسیون علمی تخیلی ورلدون شد، ظاهر شدند و پیکاسیو بدون طفره رفتن، سوالی از نویسنده پرسید که نتوانست از پاسخ دادن فرار کند. او از مارتین به دلیل انتظار طولانی برای ششمین کتاب از مجموعه داستانی نغمه آتش و یخ پرسید:

بادهای زمستانی را به کجا رساندید و کار چطور پیش می‌رود؟

و پاسخ مارتین با صدای بلند و قطعی این بود:

در حال کار بر روی آن هستم. کار روی آنرا ادامه می‌دهم، به من ایمان داشته باشید، زمانی که این کار تمام شود، باخبر خواهید شد. این اثر، مانند فریادی است که در سراسر دنیا شنیده خواهد شد.

برای بادهای زمستان هیچ تاریخ انتشاری اعلام نشده است، اما اولین جلد داستان مارتین از مجموعه تارگرین با عنوان آتش و خون، در بیستم نوامبر منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که بازی تاج و تخت نیز تا سال ۲۰۱۹ عرضه شود.

منبع: cnet.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟