گوش به زنگگوش به زنگ

نظر گری اولدمن درباره بردن جایزه اسکار با ایفای نقش چرچیل


گری اولدمن معتقد است بازی در نقش وینستون چرچیل برای او یک ”ماموریت شگفت انگیز“ بوده است. ایفای این نقش ممکن است او را به اولین اسکار خود برساند.

گری اولدمن معتقد است بازی در نقش وینستون چرچیل برای او یک ماموریت شگفت انگیز بوده است

گری اولدمن معتقد است بازی در نقش وینستون چرچیل برای او یک ماموریت شگفت انگیز بوده است

این بازیگر بریتانیایی شانس زیادی دارد تا بخاطر ایفای نقشش در فیلم تاریک ترین ساعت(Darkest Hour) بهترین بازیگر نقش اول مرد در نودمین دوره مراسم اسکار شود. این فیلم اولین روزهای حکومت چرچیل را به تصویر می کشد. در آن دوره نازی ها کل اروپا را درو کردند و انگلستان را نیز  تهدید کردند.

با این حال، گری اولدمن ۵۹ ساله، در گفت و گویی که در یک رویداد فیلم بریتانیایی با تلگراف داشت، در مورد شانس برنده شدن جایزه اسکار خود فلسفه بافی کرد.

اولدمن با لبخند معناداری گفت:

”یکشنبه پیش رو، چه یکشنبه ای خواهد بود.“

دنیل دی لوئیس با سه اسکاری که تا به حال به خانه برده، در حال حاضر موفق ترین بازیگر نقش اول مرد در تاریخ مراسم اسکار است. او امسال با نامزدی برای فیلم رشته خیال(Phantom Thread)، یکی از جدی ترین رقبای گری اولدمن به شمار می رود.

دنزل واشنگتن نیز برای فیلم جناب رومن جی اسرائیل(Roman J. Israel Esq) نامزد اسکار شده که البته به نظر نمی رسد شانس زیادی برای کسب این جایزه داشته باشد.

اگر گری اولدمن برنده جایزه اسکار شود، اولین بریتانیایی است که پس از ادی ردمین، به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب می شود. ادی ردمین سه سال قبل برای ایفای نقش استیفن هاوکینگ در فیلم نظریه همه چیز(Theory of Everything) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود.

اولدمن گفت:

”چرچیل مثل یک کمپانیِ شگفت انگیز بوده است. من خیلی خوشحالم که نقش آفرینی ام مورد استقبال قرار گرفته و خوشبختانه ایفای این نقش توسط من، برای خانواده چرچیل باورپذیر بوده است.“

او در ماه گذشته گفته بود:

”ما همیشه نسبت به این نوع ریسک پذیری ها، کمی عصبی عمل می کنیم و استرس داریم. اما می توانم بگویم کریستین اسکات توماس، نتیجه چرچیل به من افتخار کرد.“

فیلم تاریک ترین ساعت برای شش جایزه، از جمله بهترین فیلم نامزد شده است.

منبع: telegraph.co.uk