تبلیغات در تلکسیران

کارگردان برنده‌ی اسکار میلوش فورمن در سن 86 سالگی درگذشت

فیلم‌ساز مشهور اهل لس‌آنجلس_چک، میلوش فورمن که فیلم‌های او ازجمله "پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته"  و "آمادئوس" برنده‌ی بسیاری از جوایز آکادمی ازجمله اسکار بهترین کارگردان شده اند، در سن 86 سالگی درگذشت.

کارگردان برنده‌ی اسکار میلوش فورمن در سن 86 سالگی درگذشت

این تصویر مربوط به کارگردان متولد جمهوری چک میلوش فورمن در سال ۱۹۸۹ است. وی یک پسر یتیم از بازماندگان جنایت هولوکاست بود که پس از حمله‌ی نیروهای کمونیست وطن خود را ترک کرد

این تصویر مربوط به کارگردان متولد جمهوری چک میلوش فورمن در سال ۱۹۸۹ است. وی یک پسر یتیم از بازماندگان جنایت هولوکاست بود که پس از حمله‌ی نیروهای کمونیست وطن خود را ترک کرد

با توجه به بیانیهای که به وسیلهی مدیر برنامههای وی دنیس آسپلاند منتشر شد، فورمن حوالی ساعت ۲ صبح در بیمارستان دنبری(Danbury) در نزدیکی منزل شخصی خود در وارن( Warren) درگذشت.

وی افزود که مارتینا همسر فورمن او را از جریان فوت این کارگردان شهیر آگاه ساخته است.

زمانی که فورمن در اواخر سال ۱۹۶۰ به هالیوود رسید، با مشکلات مالی و مهارتهای زبان انگلیسی دست و پنجه نرم میکرد؛ اما مجموعهای از فیلم های چکسلواکی را که به دلیل روح آرام ازنظر بین المللی مورد تحسین بودند، به همراه داشت که در میان آنها می توان به black peter  و loves of a blonde اشاره کرد. پس از حمله کمونیست ها در سال ۱۹۶۸ که منجر به از بین رفتن دوره کوتاهی از آزادی سیاسی و هنری مشهور به "بهار پراگ" شد؛ پسر یتیم بازمانده از جنایت نازی ها وطن خود را ترک گفت.

در آمریکا سوابق او به عنوان یک فیلم ساز چکی کافی بود تا او را به استودیوهای هالیوود برساند، اما پیشنهادهای اولیه او برای پروژههای فیلم به سرعت رد شد که در میان آن ها Amerika ، برداشتی آزاد از رمان فرانتس کافکا و یک کمدی با هنرنمایی Jimmy Durante  در نقش یک شکارچی خرس ثروتمند در چکسلواکی به چشم میخوردند.

بعد ازاین که اولین فیلم فورمن در آمریکا به نام  Taking off در سال ۱۹۷۱ با شکست مواجه شد، سالها شانس دوبارهای برای کارگردانی نصیب وی  نشد. او در این مدت با پوشش بازیهای المپیک ۱۹۷۲ در قالب مستندی به نام   Visions Of  Eight مشغول بود.

taking off  با نگاهی جالب به تفاوت نسلها در آمریکای در حال تغییر، ستایش منتقدان را در مقایسه با فیلم های به زبان چک به دست آورد و بدون وجود ستاره هایی بلند آوازه،  به سرعت جایگاه خود را در باکس آفیس پیدا کرد.

مایکل داگلاس ستارهای بود که با همکاری با فورمن برای کارگردانی فیلم "پرواز بر فراز آشیانهی فاخته (One Flew Over The Cuckoo's Nest" ) به وی شانسی دوباره داد.  داگلاس در این فیلم بهعنوان دستیار تهیه کننده فعالیت میکرد.

این فیلم در سال ۱۹۷۵ بر اساس رمان کن کیسی ساخته شد که داستان آن حکایت از فرد بیماری دارد که رهبری زندانیان یک موسسهی روانی را در شورش علیه قدرت حاکم بر عهده میگیرد.

این فیلم توانست به عنوان اولین فیلم بعد از فیلم  It Happened One Nightمحصول ۱۹۳۴، اسکار تمام بخشهای اصلی را در جوایز آکادمی اسکار درو کند.

برندگان شامل جک نیکلسون بهعنوان بازیگر نقش اول مرد، لوییس فلچر بهعنوان بازیگر نقش اول زن، بو گلدمن و لارن هابن بهعنوان فیلمنامهنویس، فورمن بهعنوان کارگردان و خود فیلم بهعنوان بهترین فیلم بود.

کارگردان در رابطه با این فیلم بسیار دقیق عمل کرد و گفته می شود وی ماهها با فیلمنامه نویسان در ارتباط بود تا تمام جنبههای ساخت را تحت نظارت داشته باشد و تا سال ۱۹۷۹ (فیلم Hair)، اقدام به ساخت فیلم دیگری نکرد. Hair فیلمی موزیکال درباره یک جوان آمریکایی شورشی در دههی ۱۹۶۰ بود. این فیلم به کارگردانی پیشنهاد شده بود که نقش خود را در شورش جوانان علیه سرکوبگری کمونیستها در چکسلواکی ایفا کرده بود، اما در زمان اکران این فیلم با گذشت زمان، دورهی کوتاه جنبشهای دانشجویی در آمریکا تمام شده بود و عموم مردم به این موضوعات علاقهمند نبودند.

به دنبال این فیلم در سال ۱۹۸۱، فیلم ragtime  با اقتباس از رمان E.L. Doctorow  ساخته شد و به دلیل توانایی فورمن برای متقاعدسازی همسایهاش در Connecticut ، بعد از بیست سال بازنشستگی، برای بازی در آن به عنوان کمیسر پلیس قابلتوجه بود؛ اما با این وجود با شکست مواجه شد.

با این حال سه سال بعد فورمن برای فیلم آمادئوس دوباره در صدر قرار گرفت.

این فیلم بر اساس نمایشنامهی پیتر شافر ساخته شد که زندگینامهی نابغهی موسیقی قرن ۱۸ " ولفگانگ آمادئوس موتزارت" را به عنوان یک فرد بد دهن و با رفتار کودکانه و آهنگساز رده پایین تر، سالیاری را به عنوان فردی که همیشه با کینه توزی در سایهی وی قرار داشته را به تصویر میکشید.

این فیلم موفق به دریافت هفت جایزهی آکادمی، ازجمله بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر (اف مورای آبراهام در نقش سالیاری) شد.

زمانی که فورمن در جستجوی لوکیشن های این فیلم بود، متوجه شد که پراگ تنها پایتخت اروپایی است که از زمان موتزارت تا آن زمان تغییر اندکی داشته است؛ اما بازگشت به آنجا او را نگران می کرد.

میلوش فورمن در کازلا از شهرهای چکسلواکی به دنیا آمد. زمانی که او فقط ۹ سال داشت والدین او دریکی از کمپهای نازیها مردند و او توسط خویشاوندانش بزرگ شد و به مدارس هنری پراگ رفت. سال ۱۹۶۸ زمان حملهی کمونیستها به پراگ که منجر به شکست جنبش "بهار پراگ" شد؛ وی در پاریس اقامت داشت. او به خانه بازنگشت و در سال ۱۹۷۵ به شهروندی آمریکا درامد.

دولت چک از درآمدی که اجازهی ساخت فیلم آمادئوس در پراگ برای آنها داشت مطلع بود و به همین دلیل به فورمن اجازه داد که به وطن خود بازگردد. بازگشت وی استقبال مردم را به همراه داشت.

در سال ۲۰۰۲ فورمن اظهار داشت:

" ساخت این فیلم تأثیر بزرگی بر ما گذاشت، مردم آن را یک پیروزی برای من قلمداد  کردند چراکه مقامات را مجبور ساخت که در مقابل دلار تعظیم کنند و به مجرم اجازهی بازگشت دهند".

بعد از آمادئوس تولیدات  فورمن کندتر از قبل شد و سه فیلم بعدی او نیز با شکست مواجه شدند. Valmont در سال ۱۹۸۹ درست یک سال پس از Dangerous Liaisons توانست نظر تماشاچیان را جلب کند. هر دوی این فیلم ها اقتباس هایی از یک رمان فرانسوی بودند. The People Vs. Larry Flyt ساختهی ۱۹۹۶با بازیگری وودی هارلسون در نقش یک ناشر توانست برای بازیگری نقش اول مرد و کارگردانی نامزدی اسکار را به همراه داشته باشد.

مردی روی ماه Man On The Moon  فیلمی بر اساس زندگینامهی کمدین مشهور اندی کافمن با بازی جیم کری بود که جایزهی گلدن گلوب را برای وی به همراه داشت؛ اما این فیلم نیز در به نمایش گذاشتن سبک پیشگامانه ی فورمن در کمدی و جبران عدم موفقیتهای پیشین وی موفق نبود.

جیم کری در توییتی نوشت:

"یکی دیگر از عبورهای بزرگ! خوشحالم که در کنار هم کارکردیم، این یک تجربهی قابلتوجه بود".

لری کاراشفسکی دستیار نویسندهی فیلم Man On The Moon  و People Vs. Larry Flyt  به همراه  الکساندر اسکات در توییتی فورمن را " دوست و معلم شان" خطاب کردند و افزودند:

"او استاد ساخت فیلم بود و هیچ کس بهتر از او نمی توانست حرکات کوچک و تکرار نشدنی از رفتارهای انسانی را ضبط کند".

اولین ازدواج فورمن با بازیگری به نام یانا برشووا انجام شد که به طلاق انجامید. او همسر دومش، ورا کرسادلووای خواننده را به همراه دوقلوهای پسرش در زمان خروج از شهر پراگ، ترک کرد. او در سال ۱۹۹۹ با مارتینا زباریلووا ازدواج کرد که حاصل این ازدواج هم یک دوقلوی پسر می باشد.

منبع: thestar.com

شمارش معكوس برای اكران قسمت فیلم جدید مرد عنكبوتی!

بعد از 8 سال پنهان شدن پشت نقاب، پیتر پاركر، به استاد مبارزه با جرایم تبدیل شده است.

شمارش معكوس برای اكران قسمت فیلم جدید مرد عنكبوتی!

شمارش معکوس برای اکران مرد عنکبوتی

شمارش معکوس برای اکران مرد عنکبوتی

در این قسمت از مرد عنکبوتی، نمای كاملى از مرد عنكبوتى با تجربه تر را با مبارزات مبتكرانه، حركات نمایشى پویا و روان در شهر و كشمكش هاى محیطى تجربه كنید. این ماهرترین مرد عنكبوتى خواهد بود كه تا به حال دیده اید.

 

جهان در حال به هم خوردن است

دنیاى پیتر پاركر و مرد عنكبوتى در داستانى اصیل و اكشن با هم تلاقی مى یابد. در این دنیاى جدید مرد عنكبوتی، زندگى شخصیت های  نمادین پیتر پاركر و مرد عنكبوتى با جایگذارى شخصیت هاى آشنا در قالب نقش هاى منحصر به فرد دوباره به تصویر كشیده شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

نیویورك مارول زمین بازى شماست

كمپانى بزرگ اپل هنوز به بزرگترین و گسترده ترین جهان افراد بى خواب است. فیلمبردارى صحنه هاى نفس گیر و مكان هاى جذاب منهتن با چرخش درون محله های پر جنب و جوش آن انجام شده است. همچنین از محیط پیرامونى برای به تصویر كشیدن شكست افراد شرور از طریق نبرد هاى حماسى با حركات واقعى استفاده شده است.

منبع:techmash.co.uk

چاودیک بوزمن: فیلم "پلنگ سیاه" در اسکار به دنبال جایزه «بهترین فیلم» است، نه «فیلم محبوب»!

فیلم پلنگ سیاه علاقه ای به دریافت اسکار در شاخه «فیلم محبوب» ندارد، و به دنبال جایزه «بهترین فیلم» است.

چاودیک بوزمن: فیلم "پلنگ سیاه" در اسکار به دنبال جایزه «بهترین فیلم» است، نه «فیلم محبوب»!

فیلم پلنگ سیاه به دنبال جایزه «بهترین فیلم» در مراسم اسکار است

فیلم پلنگ سیاه به دنبال جایزه «بهترین فیلم» در مراسم اسکار است

اخیرا یک رشته جدید با عنوان «فیلم محبوب» در ۹۱ امین دوره مراسم اسکار معرفی شده است. بازیگر مارول چادویک بوزمن نگران این است که این رده بندی جدید باعث شود فیلم از نگاه منتقدین شانس خود را برای جایزه اسکار «بهترین فیلم» تحت الشعاع قرار دهد.

بوزمن در مصاحبه ای با خبرنگار هالیوود گفت که از آنجایی که هیچ چیز درباره رشته جدید نمی داند، مطمئن نیست که آیا باید در این مورد خوشحال باشد یا خیر. او اظهار داشت که آنها به دنبال اسکار محبوب ترین فیلم نیستند، و برای «بهترین فیلم» مبارزه می کنند.

 

بوزمن همچنین گفت که معرفی فیلم در رده «فیلم محبوب» اسکار نباید اعضای آکادمی را برای نامزدی همان فیلم در بخش بهترین فیلم غافل کند. او گفت:

یک فیلم خوب، یک فیلم خوب است.

بوزمن ادامه داد:

آنچه که ما انجام دادیم بسیار دشوار بود. حتی ما یک جهان تازه خلق کردیم، ما یک فرهنگ خلق کردیم، ما باید یک دین، معنویت، سیاست خلق می کردیم، ما مجبور بودیم یک لهجه بسازیم؛ ما مجبور بودیم از فرهنگ های مختلف برای ایجاد سبک های لباس و مدل مو استفاده کنیم. این بسیار شبیه یک قطعه تاریخی است.

بوزمن با به چالش کشیدن همه ی فیلم های جشنواره در مقایسه با پلنگ سیاه خاطرنشان کرد:

به جرئت می توانم بگویم که هر فیلمی از ]نقطه نظر[ دشواری با این فیلم قابل مقایسه نیست.

جوایز جشنواره که به عنوان جوایز اسکار شناخته می شوند، مجموعه ای از ۲۴ جایزه برای شایستگی هنری در صنعت فیلم های آمریکایی است که هر ساله توسط آکادمی علوم و هنرهای تصویری اعطا می شود. هدف این است که دستاوردهای برجسته سینما توسط آکادمی ارزیابی و شناسایی شود.

منبع: business-standard.com

خروج دنی بویل از فیلم جدید جیمز باند

خروج دنی بویل از نسخه نهایی فیلم "جیمز باند" ساخته ی دنیل كریگ به معنی این است كه ما هرگز او را به عنوان نقش اصلی این فیلم نخواهیم دید. 5 فیلم دیگر نیز به دلیل همین "تغییرات خلاقانه" از بین رفته اند.

خروج دنی بویل از فیلم جدید جیمز باند

خروج دنی بویل از  جیمز باند

خروج دنی بویل از جیمز باند

كمی پیش در این هفته در توییتی اعلام شد كه دنی بویل، كارگردان فیلم جیمز باند، فیلمی كه قرار بود به عنوان آخرین ایفای نقش دنیل كریگ به عنوان شخصیت اصلی باشد، از این فیلم جدا شده است. این اتفاقات معمولا رخ می دهد، اما به نوعی این بار اعلام این خبر اجتناب ناپذیر بود، البته نمی توان گفت كه این خبر به اندازه ی جدا شدن ادگار رایت از ant man ناراحت كننده بوده است.

طرفداران هیچ غوغا و یا درخواستی برای ماندن بویل نداشتند، در عوض بسیاری از مقالات حاوی پیشنهاداتی برای كارگردانان جایگزین بودند.

امروز مایكل جی ویلسون، باربارا بروكلی و دنیل كریگ اعلام كردند، دنی بویل تصمیم بر خروج از كارگردانی فیلم  جیمز باند ۲۵ گرفته است.

دلیلی كه در توییت مورد نظر آمده بود، این بود در واقع حسی كه میان تماشاگران باقی گذاشته شده است بسیار مهم است. این انتخاب ناخوشایندی برای باند و افسانه ی سینمای مدرن یعنی دنی بویل است.

سوال اینجاست که آیا بحثی وجود نداشته است؟ جزئیات خاصی وجود نداشته است؟

جالب است كه خاطرنشان كنیم برخی از جزئیات كلیدی در توییت استفاده شده بود كه می تواند به عنوان بیانیه ی رسمی تلقی شود، چراكه نه استودیو و نه بویل بیانیه ای از خودشان منتشر نكرده اند.

به عنوان مثال های دیگری از تغییرات خلاقانه ، استودیوها و فیلمسازان این مسئله را شفاف سازی کرده اند كه تصمیم برای جدایی ها متقابل بوده است كه شاید تلاشی برای خراب نكردن پل های همكاری های آینده به حساب می آید.

هیچ كس نمی خواهد از كریستوفر نولان دوری كند؛ اما در حال حاضر این بیانیه این مسئله را واضح ساخته كه این بویل است كه رفتن را انتخاب كرده است.

حساب رسمی ۰۰۷ گفت:

مایكل ویلسون، باربارا بروكلی ودنیل كریگ امروز اعلام كردند كه بر اساس تغییرات خلاقانه دنی بویل تصمیم گرفته است كه دیگر باند ۲۵ را كارگردانی نكند.

همچنین قابل توجه است كه قرارداد جدید دنیل كریگ برای او سود به همراه داشته است.

به عنوان فردی كه گفته ترجیح می دهد دستش را قطع كند تا اینکه شخصیت باند را دوباره بازی كند و به دنبال حفظ بویل در جایگاه اصلی بود، پشت كردن به فیلمساز برنده ی اسكار كمی دلسرد كننده بود.

اما بدترین خروجی این داستان این نیست كه ما باید مدت طولانی تری برای فیلم جدید باند منتظر بمانیم بلكه این است كه ما دیگر هرگز فیلم جیمز باند ساخته ی دنی بویل را نخواهیم دید و این یک ناكامی برای جذب هوادارن فیلم های بزرگ است. باید اعتماد كامل به چشم انداز كارگردان وجود داشته باشد چرا كه اگر استودیوها قصد در محدود كردن آن ها دارند چرا آن ها را استخدام می كنند؟

چرا به راحتی عروسك سلمان خان یا جرج لوكاس را روی صندلی كارگردان نمی نشانید در حین این كه كریگ تصمیم گیری های مهم را انجام می دهد.

این به این دلیل است كه استودیوها همیشه به فكر فریب دادن فیلم سازان مصمم هستند، اما به ندرت شجاعت پیروی از تمایلات آن ها از خود بروز می دهند و در طرف كم اهمیت تر، تعداد كمی از مدیران می توانند بین هنر واقعی و مورد تایید واقع شدن ارتباط برقرار كنند. برای هر رایان كوگلر یك درن آرونوفسكی وجود دارد.

بنابراین مشابه فیلم باند بویل، این مسئله برای ۵ فیلم دیگر نیز نزدیك به تبدیل شدن به واقعیت است. این كلمات مزاحم: تغییرات خلاقانه

منبع: hindustantimes.com

ناتالی امانوئل: فصل آخر سریال "بازی تاج و تخت" دلهره آور خواهد بود!

ناتالی امانوئل، بازیگر نقش میساندی در سریال "بازی تاج و تخت(Game of Thrones)"، از آخرین فصل سریال می‌گوید.

ناتالی امانوئل: فصل آخر سریال "بازی تاج و تخت" دلهره آور خواهد بود!

ناتالی امانوئل و امیلیا کلارک در سریال بازی تاج و تخت

ناتالی امانوئل و امیلیا کلارک در سریال بازی تاج و تخت

ناتالی امانوئل احساس می‌کند که فصل نهایی سریال بازی تاج و تخت، ارزش انتظار را برای همه علاقمندان این سریال دارد. این بازیگر می‌گوید که همه خرده داستان‌های این فصل هیجان‌انگیز و دلهره‌آور هستند. 

امانوئل در یک گفتگوی تلفنی با IANS اذعان داشت:

فکر می‌کنم انتظارات از فصل نهایی سریال بازی تاج و تخت بالاست. به نظرم باید انتظار فشار و استرس واقعی را داشته باشید. مانند دو فصل گذشته، ما شاهد ریتم تند این سریال با استرس بیشتر و بیشتر خواهیم بود. داستان‌های بسیاری وجود دارد که باید در موردشان به نتیجه برسیم. ما باید آن ها را در فضای باز بازی کنیم و بنابراین ریتم سریال، بیانگر همین حس و حال است.

او افزود:

شخصیت‌ها و داستان‌های زیادی وجود دارد که نتیجه آنها قابل حدس زدن نیست. بنابراین فصل نهایی برای مردم فوق‌العاده رضایت‌بخش، هیجان‌انگیز و دلهره‌آور خواهد بود.

بازی تاج و تخت که از رمان جرج آر.آر مارتین اقتباس شده، در مورد تلاش برای بدست آوردن تخت آهنین است. این داستان دارای صحنه‌های پرپیچ و تاب و کشتارهای بی‌رحمانه، مرگ‌های غیرمنتظره و تصاویر احساسی و دراماتیک است. 

ناتالی امانوئل از فصل اول بازی تاج و تخت به این سریال پیوست

ناتالی امانوئل از فصل اول بازی تاج و تخت به این سریال پیوست

امانوئل خاطرنشان می‌کند که فصل نهایی، تمام مطالب فصول قبلی را در خود جای داده، اما در عین حال مسیری بزرگ‌تر و خطیر را طی می‌کند.

او می‌گوید:

همه چیزهایی که شما از بازی تاج و تخت انتظار دارید را در فصل آخر خواهید یافت، با این تفاوت که احساسات شدیدتری را تجربه خواهید کرد. من بسیار خوشحالم که مردم آن را می‌بینند. ما برای این سریال خیلی سخت کار کرده‌ایم و اکنون تولید آن به پایان رسیده است.

بازیگر نقش میساندی، محرم اسرار مادر اژدهای دنریس تارگرین است. نمایش فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۱ شروع شد و فصل و هشتم و پایانی آن در سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد. امانوئل معتقد است که به پایان رساندن این فصل بیش از فصول دیگر به طول می‌انجامد.

این سریال از ستاره‌هایی نظیر امیلیا کلارک، سوفی ترنر، کیت هارینگتون، لنا هیدی، میسی ویلیامز، پیتر دینکلیج، نیکولای کاستر والدو و ایوان ریان بهره برده است.

امانوئل در مورد فصل نهایی با اطمینان حرف می‌زند. او می‌گوید:

احساس می‌کنم که مردم هنگامی که فصل پایانی را تماشا می‌کنند، قضاوت‌ها و ذهنیات قبلی خود را از دست خواهند داد.

منبع: hindustantimes.com

نامزدهای دریافت جوایز امی 2018 معرفی شدند

امسال شش موسیقی مربوط به سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی، برای بدست آوردن جوایز امی 2018 با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نامزدهای دریافت جوایز امی 2018 معرفی شدند

تصویری از مایکل دانا و جف دانا، آهنگسازان سریال نام مستعار گریس

تصویری از مایکل دانا و جف دانا، آهنگسازان سریال نام مستعار گریس

  • نام مستعار گریس

سریال شش قسمتی نتفلیکس با عنوان نام مستعار گریس، بر اساس رمانی از مارگارت اتوود و در مورد یک قاتل احتمالی کانادایی مربوط به سال ۱۸۵۹ ساخته شده است. به گفته جف، مایکل دانا و جف دانای آهنگساز می‌خواستند که زمان را جشن گرفته و حرکت‌مان را بر حول آن قرار دهند.

جف دانا افزود:

ما فکر کردیم که این سریال، به یک موسیقی پست مدرن با فقط ۱۲ رشته، آلت موسیقی بادی وود وایند، هارپ و پیانو احتیاج دارد.

مایکل دانا که به خاطر فیلم زندگی پای برنده اسکار شده، کسی است که سارا پولی نویسنده و تولیدکننده را بیش از ۲۰ سال است که می‌شناسد و خاطر نشان می‌کند:

ما نوشتن را به سبک دوره‌ای انجام دادیم، اما با عناصر مینیمالیسم و حتی موسیقی ترنس و با استفاده از ابزاری که شخصیت‌های داستان با آن آشنا و راحت باشند.

  • آینه سیاه

به گفته آهنگساز بریتانیایی، دنیل پیمبرتون ( آهنگساز فیلم استیو جابز )، اپیزود یو اس اس کالیستر، از مجموعه آثار علمی و تخیلی نتفلیکس به سه صدای مختلف نیاز داشت. یکی برای سری‌های علمی تخیلی که الهام‌بخش برنامه‌نویس کامپیوتر باشد، یکی برای دنیای آینده نزدیک که او در آن ساکن خواهد شد و یکی نیز برای ترکیب این دو به درون بازی واقعیت مجازی که او اختراع می‌کند.

دنیل پیمبرتون می‌گوید:

من مجبور بودم تمی را بنویسم که بتواند با چندین روش تطبیق پیدا کند: یک موسیقی فضای باز قوی و کلاسیک که بازگشتی به فیلم پیشتازان فضا باشد اما هویتی منحصر به فرد داشته باشد که در طی ایپزود به پیش رود. در همان زمان من مجبور بودم دنیای دیگری که بسیار مدرن و مصنوعی بود را هم ایجاد کنم و در نهایت به آرامی این دو عنصر را به عنوان نشانی از پیشرفت ترکیب کنم.

پیمبرتون، از یک ارکستر ۷۰ قطعه‌ای در پراگ استفاده کرد.

  • بیخدا

کارلوس رافائل ریورا، آهنگساز اهل میامی، یک بار کارهای گیتار را به اسکات فرانک ارائه داد که نویسنده و کارگردان فیلم وسترن آمریکایی بی‌خدا برای شبکه نتفلیکس است. این فیلم در مورد یک یاغی قانون‌شکن در بخش متروکه یک شهر معدنی است. ریورا که همچنین موسیقی فیلم پیاده روی در میان سنگ قبرها اثر فرانک را به ثمر رساندو  ۱۸ ماه را صرف ساخت موسیقی چهار و نیم ساعته برای فیلم بی‌خدا کرد. او از خواندن فیلمنامه شروع کرد و ایده‌های اولیه را به فرانک فرستاد. وی گفت:

من موسیقی صحنه نهایی را در اوایل کار نوشتم و فرانک این موسیقی را برای اشخاصی که به دنبال لوکیشن بازی بودند فرستاد.

ریورا تمام گیتارها، پیانو و ارغنون را( به سبک قرن نوزدهم) اجرا کرد و ویولن سل را نیز اضافه کرد و با هم برای صحنه‌های صمیمی‌تر بکار برد و سپس ۵۰ قطعه ارکستر بوداپست را برای صحنه‌های بزرگ‌تر در فضای باز اضافه کرد تا یک صدای کلاسیک آمریکایی را ایجاد کند.

  • مستند رژه پنگوئن‌های ۲

این مستند ادامه فیلم رژه پنگوئن‌های کمپانی هولو به کارگردانی لوک ژاک و آهنگسازی کریل آفورت است که در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه اسکار بهترین مستند شد. آفورت در یک ایمیل اذعان داشت:

نقش موسیقی، مانند انتقال اطلاعات بین بزرگسال و کودک است و تصویر و شعر ابعاد اسرارآمیزتر را ارائه می‌دهد.

این آهنگساز اضافه کرد:

پنگوئن‌ها صحبت نمی کنند و احساسات خود را نشان نمی‌دهند. من امیدوارم که موسیقی به آنها راه دیگری برای بیان خودشان ارائه دهد.

کریل آفورت، یک ارکستر ۴۴ قطعه‌ای را در پاریس ضبط کرد.

  • رویاهای الکتریکی فیلیپ کی دیک: رفت و آمد

دو قسمت از سریال آمازون که بر اساس داستان‌های علمی تخیلی نویسنده مشهور، فلیپ کی دیک شکل گرفته‌اند، نامزد دریافت جایزه امی ۲۰۱۸ شدند. هری گرگسون ویلیامز آهنگساز فیلم مریخی، که انتخاب خود را از اپیزودهای مختلف ارائه کرد، تصمیم گرفت که  قسمت رفت و آمد را برگزیند، زیرا بازی تیموتی اسپال را در نقش یک کارمند راه‌آهن دوست داشت که صاحب پسری سرکش بود و شهری را کشف کرد که قرار نیست وجود داشته باشد.

گرگسون ویلیامز می‌گوید:

این فیلم، سکوی پرتابی برای موسیقی بود، پر از سوالاتی بدون پاسخ و از نظر موسیقی، جایگاهی داشت که حتما باید تجربه می‌کردم.

  • رویاهای الکتریکی فیلیپ کی دیک: دیوانه الماس

کریستوبال تاپیا د ویر متولد شیلی، برای موسیقی اپیزود دیوانه الماس ، نامزد دریافت جایزه امی ۲۰۱۸ شد. این اپیزود در مورد یک شخص رویاپرداز است که شغل آینده‌اش در کارخانه اندرویدی، او را به تصمیمات خطرناک وادار می‌کند. د ویر می‌گوید:

این فیلم یک تلنگر تاریک و رمانتیک بود. موسیقی به این احساس رویایی کمک می‌کند و به صحنه‌های تیره‌تر، سردرگمی می‌بخشد.

او توضیح می‌دهد:

من کمی از سازهای کوبه‌ای آکوستیک استفاده کردم، اما به طور کلی صداهای الکترونیکی زیادی است که احساسی مد روز و مربوط به آینده را تولید می‌کنند.

او یک صدای اضافه برای تماس انسانی اضافه کرد. د ویر خاطرنشان کرد:

 من صداقت صدا را دوست دارم، نه کیفیت حرفه‌ای و ماهر. من کیفیت طبیعی آنها را دوست دارم.

منبع: variety.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟