گوش به زنگگوش به زنگ

فیلم "مگ(The Meg)" با فروش جهانی 300 میلیون دلار در صدر باکس آفیس


The meg برای دومین هفته در باکس آفیس، گوی رقابت را از رقبا ربود.

فیلم مگ در صدر باکس آفیس

فیلم مگ در صدر باکس آفیس

فیلم هیجانی کمپانی برادران وارنر، با درآمد ۶۷ میلیون دلاری در ۵۵ کشور خارجی، در آخر این هفته به درآمد خارجی ۲۳۰ میلیون دلاری دست یافت. این فیلم همچنین حدود ۲۱/۵ دلار در آمریکا فروش داشت که مجموع درآمدهای جهانی آن را به ۳۱۴ میلیون دلار می رساند. The meg که یک محصول مشترک با چین بود، از ۱۰۰ میلیون دلار در خاورمیانه عبور کرد. اکران این فیلم در کره با ۳/۲ میلیون در ۶۰۱ محل آغاز شد و درآمد آن با ۲/۵ میلیون در استرالیا در ۴۱۳ سینما ادامه یافت. بازار های باقیمانده شامل مکزیک (۳/۷ میلیون در ۲۱۶۳ محل)، بریتانیا (۲/۸ میلیون در ۷۲۰ سینما)، روسیه (۲/۳ میلیون در ۲۴۶۲ سینما) و برزیل (۱/۵ میلیون در ۸۰۶ سینما) می باشد.

یکی دیگر از فیلم های کمپانی برادران وارنر به اسم آسیایی های خرپول از شروع اکران در ۶ کشور جهان حدود ۷۳۰ هزار دلار فروش داشته است. کمدی عاشقانه ی جان ام چو، با ۵ روز اکران در آمریکای شمالی درآمد ۳۴ میلیون دلاری کسب کرد. این استودیو در چند هفته ی آینده انتشار این فیلم در خارج از کشور را متوقف می کند. فیلمی که بر اساس کتاب پرفروش کوین کودن با بازی، کنستانس وو، هنری گلدینگ، جما چان، آکوافینا، کن جیونگ و میشل یوه ساخته شده است و ۲۰۸ هزار دلار در هلند و ۱۹۶ هزار دلار در امارات متحده ی عربی درآمد داشته است.

فیلم تازه اکران شده ی مایل ۲۲ با بازی مارک والبرگ و کارگردانی پیتر برگ در ۶ بازار بین المللی به درآمد ۵۳۸ هزار دلاری رسید. این فیلم بیشترین درآمد خود را در یونان با ۱۰۷ هزار دلار از ۵۷ محل کسب کرد. سایر بازار های برتر شامل اسرائیل با ۱۰۵ هزار دلار در ۲۱ سینما، سنگاپور با ۳۷ هزار دلار در ۳۱ سینما و تایوان با ۱۳۷ هزار دلار در ۳۱ پرده ی سینما می شوند.

در جای دیگر، تام کروز با ماموریت غیر ممکن، فال اوت در بازار جهانی از ۵۰۰ میلیون دلار گذشت. فیلم کمپانی پارامونت، به مبلغ ۳۸/۴ میلیون دلار در ۵۹ محل و درآمد بین المللی ۲۷۵/۶ میلیون دلاری رسید. ششمین قسمت از سریال جاسوسی ایتان هانت در صربستان با ۶۱۵ هزار دلار در ۱۴۴ محل آغاز به کار کرد. در میان سایر محل ها این فیلم در ژاپن ۵/۹ میلیون درآمدزایی کرد در حالیکه در فرانسه ۲/۱ میلیون و آلمان ۳ میلیون فروش داشته است.

برابرکننده ۲ با بازی دنزل واشنگتن ۱۷/۵ میلیون دلار در ۴۱ بازار و ۲۹ میلیون دلار از بازار جهانی درآمد داشت. کمپانی سونی پیکچرز بهترین اکران را درانگلیس با ۲/۶ میلیون دلار تجربه کرد که با فروش ۲/۳ میلیون دلاری در فرانسه، ۲/۱ میلیونی در آلمان و ۱/۶ میلیونی در اندوزی ادامه یافت.

انیمیشن سونی هتل ترنسیلوانیا۳:تعطیلات تابستانی به فروش ۲۸ میلیون دلاری در کشورهای خارجی دست یافت که فروش ۱۶/۹ میلیونی در چین را شامل می شود. این انیمیشن فروش جهانی ۴۲۶ میلیون دلاری را تجربه کرد.

مامامیا، دوباره شروع کنیم با فروش ۱۵/۳ میلیونی در این آخر هفته از فروش جهانی ۲۰۰ میلیون دلاری عبور کرد. فیلم موزیکال کمپانی یونیورسال تا امروز بیش از ۳۱۹ میلیون در جهان فروش داشته است. این مجموعه در روسیه با ۹۰۰ هزار دلار و مکزیک با ۱ میلیون دلار شروع به اکران کرد. بازار های پردرآمد آن، انگلیس و کره بودند که در آن ها ا میلیون درآمدزایی داشته است.

کریستوفررابین محصول دیزنی در ۳۴ محل خارجی ۷/۹ میلیون دلار کسب کرد. که این درآمد ۸۹/۷ میلیون دلار جهانی را برایش به ارمغان اورد و توانست در سه هفته ۲۲/۸ میلیون در سطح بین المللی و ۶۶/۹ میلیون در داخل فروش داشته باشد.

همچنین محصول مشترک دیزنی-پیکسار شگفت انگیزان۲ ۹/۸ میلیون دلار در گیشه ی خارجی و ۲/۳ میلیون دلار در داخل و در مجموع جهانی ۱۱/۲ میلیون دلار درآمد داشته است. انیمیشن ابرقهرمانی سابقه ی شکستن رکورد را داشته است. تا به امروز این انیمیشن فروش ۱/۱ میلیون دلاری شامل ۵۲۶/۸ میلیون در گیشه ی خارجی را داشته است.

منبع: variety.com