گوش به زنگگوش به زنگ

ساخت دنباله فیلم درخشش کوبریک با نام دکتر اسلیپ


مایک فلاناگان بر اساس رمانی از استفن کینگ تصمیم گرفته دنباله ای برای فیلم ترسناک و موفق درخشش(Shining) ساخته استنلی کوبریک شهیر، بسازد. این فیلم اقتباسی از رمان دکتر اسلیپ به قلم استفن کینگ می باشد که ادامه رمان پرفروش «درخشش» در سال ???? است.

فیلم درخشش به کارگردانی استنلی کوبریک و بازی جک نیکلسون

فیلم درخشش به کارگردانی استنلی کوبریک و بازی جک نیکلسون

در سال ???? استنلی کوبریک کارگردان نامدار آمریکایی فیلم درخشش را با اقتباس از رمانی با همین نام ساخت و موفقیت های فراوانی کسب کرد. جک نیکلسون، با بازی استادانه خود در فیلم درخشش، یکی از ماندگارترین کاراکترهای تاریخ سینما را در این فیلم خلق کرده است. اما خبر خوب برای فیلم بازان این که قسمت دوم فیلم ترسناک و دلهره آور درخشش، پس از ?? سال به سینما خواهد آمد.

رمان دکتر اسلیپ به قلم استفن کینگ، یکی از پرفروش ترین رمان های سال ???? بود. داستان این رمان درباره همان کودکی است که در فیلم درخشش نیروهای فراطبیعی داشت و می توانست ارواح را ببیند(دنی).  دنی در این فیلم بزرگ شده اما هنوز گذشته هولناک خود و پدر قاتلش را از یاد نبرده است.

استفن کینگ نویسنده بیش از ‌??? اثر ادبی در ژانرهای ترسناک و تخیلی است. کارگردانان بزرگ سینمای جهان با اقتباس از رمان‌ های کینگ فیلم‌ های زیادی ساخته ‌اند که از آن جمله می ‌توان به مسیر سبز، رستگاری در شائوشنک و مه، هر سه به کارگردانی فرانک دارابونت، و میزری به کارگردانی راب راینر اشاره کرد.

مایک فلاناگان در مقام کارگردان ادامه فیلم درخشش با نام دکتر اسلیپ انتخاب شده است. نگارش فیلم نامه دکتر اسلیپ را آکیوا گلدزمن فیلم نامه نویس فیلم «ذهن زیبا» بر عهده دارد. او برای نگارش فیلم نامه این فیلم اسکار گرفته بود. استفن کینگ نویسنده رمان، تهیه ‌کنندگی دکتر اسلیپ را همراه با کمپانی برادران وارنر، عهده دار خواهد بود. کمپانی برادران وارنر با اقتباس از رمان ترسناک آن(It) به قلم استفن کینگ توانست در سال ???? به سود خوبی دست یابد.

منبع: theguardian.com