گوش به زنگگوش به زنگ

جرج آر.آر مارتین: سریال "بازی تاج و تخت" خیلی با کتاب "بادهای زمستان" مطابقت ندارد!


جرج آر. آر مارتین نویسنده می‌گوید که در حال کار بر روی "بادهای زمستان" است و کتاب چاپی لزوما با سریال "بازی تاج و تخت" در یک ردیف قرار نمی‌گیرد.

ناتالیا لی در بازی تاج و تخت

ناتالیا لی در بازی تاج و تخت

جرج  آر. آر مارتین نویسنده روز سه شنبه در تئاتر فاکس در ردوود سیتی کالیفرنیا سخنرانی کرد و گفت که برخی از کسانی که در سریال جان خود را از دست می‌دهند، هرگز در کتاب‌ها نمی‌میرند.

مارتین پیش از این گفته است که ماهیت مجموعه کتاب‌هایش با عنوان نغمه آتش و یخ ، خط قرمزهای سریال بازی تاج و تخت را دنبال نمی‌کنند، اما خبر خوب برای طرفداران این بود که برخی از مرگ و میرهایی که در سریال اتفاق می‌افتد، در رمان اصلی رخ نخواهد داد.

در خلاصه‌ای از سخنرانی آمده است که مارتین اشاره به این داشته که در بازی تاج و تخت، تعداد زیادی از اشخاص کشته می‌شوند و این منطبق با داستان اصلی نیست و این نمایش را نمی توان مقدمه‌ای برای کتاب‌های آینده در نظر گرفت. این نویسنده همچنین خاطرنشان کرد که سریال بازی تاج و تخت، برخی تصمیم‌گیری‌ها را خیلی سریع‌تر از آنچه او انتظار داشت، اتخاذ کرده است و نیز او فکر می‌کند که انتشار بادهای زمستانی دو سال دیگر به طول خواهد انجامید.

مارتین و جان پیکاسیوی هنرمند در رویدادی که به نفع بنیاد علمی تخیلی لوکاس برگزار شد و منجر به کنوانسیون علمی تخیلی ورلدون شد، ظاهر شدند و پیکاسیو بدون طفره رفتن، سوالی از نویسنده پرسید که نتوانست از پاسخ دادن فرار کند. او از مارتین به دلیل انتظار طولانی برای ششمین کتاب از مجموعه داستانی نغمه آتش و یخ پرسید:

بادهای زمستانی را به کجا رساندید و کار چطور پیش می‌رود؟

و پاسخ مارتین با صدای بلند و قطعی این بود:

در حال کار بر روی آن هستم. کار روی آنرا ادامه می‌دهم، به من ایمان داشته باشید، زمانی که این کار تمام شود، باخبر خواهید شد. این اثر، مانند فریادی است که در سراسر دنیا شنیده خواهد شد.

برای بادهای زمستان هیچ تاریخ انتشاری اعلام نشده است، اما اولین جلد داستان مارتین از مجموعه تارگرین با عنوان آتش و خون، در بیستم نوامبر منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که بازی تاج و تخت نیز تا سال ۲۰۱۹ عرضه شود.

منبع: cnet.com