گوش به زنگگوش به زنگ

اکران جهانی فیلم «ستاره ای متولد شده است» در جشنواره ‏ونیز


بازسازی فیلم «ستاره ای متولد شده است» (A Star is Born) اثر بردلی کوپر که به همراه لیدی گاگا در آن به ایفای نقش می پردازد در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز اولین اکران جهانی اش را تجربه می‌کند.

بردلی کوپر در نقش یک موسیقیدان در فیلم «ستاره ای متولد شده است» به کارگردانی خودش

بردلی کوپر در نقش یک موسیقیدان در فیلم «ستاره ای متولد شده است» به کارگردانی خودش

بعد از شایعات چند روزه، بنا بر اعلام جشنواره، فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» روز دوشنبه ?? اوت ???? و در سالن اصلی جشنواره فیلم ونیز اکران می‌شود. این فیلم برداشتی جدید از یک حکایت قدیمی است که اولین بار ۸۱ سال پیش روی پرده‌ رفت و از سوی کمپانی برادران وارنر از ماه اکتبر در سالن های آمریکا روی پرده خواهد رفت.

این فیلم برای رقابت در جشنواره‌ی ونیز نمایش داده خواهد شد که به عنوان محصول هالیوودی برای کسب جوایز شهرت فراوانی پیدا می کند. در این جشنواره فیلم های «لا لا لند»، «جاذبه» و «شکل آب» از سوی لیدو به نمایش در می آیند.

صمیمانه انتظار می‌رود «ستاره‌ای متولد شده است» نامزدی اسکار را در چهار بخش برای کوپر(ستاره‌ی فیلم «حقه‌باز آمریکایی» و «دفترچه‌ی امیدبخش») به ارمغان آورد که اولین تجربه‌ی کارگردانی خود را پشت سر گذاشته است و همزمان بازیگری و خوانندگی در نقش موسیقیدانی با نام جکسون مین را در کنار لیدی گاگا در نقش هنرمندی پر کشمکش با نام اَلی برعهده داشته است. با تشویق نقش اول، شغل الی روز به روز بهتر و بهتر می‌شود اما در این میان رابطه‌ی میان این دو آسیب می‌بیند.

فیلمبرداری جدید این داستان شامل قطعات موسیقی بردلی کوپر و لیدی گاگا در کنار موسیقی‌دانانی همچون لوکاس نلسون، جیسون ایزبل و مارک رانسون است. همچنین اندرو دایس کلی، دیو چاپل، و سام الیوت در فیلم ظاهر می‌شوند.

بازسازی فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» مورد تایید آکادمی قرار گرفته است. در سال ۱۹۳۷ میلادی نسخه‌ی اصلی این فیلم نامزدی بهترین بازیگری زن را برای جانت گاینور به ارمغان داشت؛ هم جودی گارلند و هم جیمز جیسون برای نسخه‌ی سال ۱۹۵۴ نامزد بهترین بازیگری جشنواره شدند؛ و در نسخه‌ی سال ۱۹۷۶ باربارا استریسند و کریس کریستوفرسون برنده‌ی جایزه‌ی برای بهترین ترانه با نام «همیشه سبز» شدند.

برنامه‌ی کامل جشنواره فیلم ونیز چهارشنبه اعلام خواهد شد. فیلم «اولین مرد» اثر دامین شزل در روز افتتاحیه نمایش داده خواهد شد.

این جشنواره از ۲۹ آگوست آغاز شده و تا ۸ سپتامبر به طول خواهد انجامید.

منبع: variety.com