تبلیغات در تلکسیران

صندلی خالی جشنواره کن برای کارگردان حصرنشین روس

روز پنج شنبه صندلی کارگردان روس که به خاطر یک پرونده فساد، در حصر خانگی است(تهیه کننده این حکم را "مسخره" خواند)، خالی بود.

صندلی خالی جشنواره کن برای کارگردان حصرنشین روس

جشنواره کن ۲۰۱۸ و جای خالی کارگردان روسی، کریل سربرنیکوف

جشنواره کن ۲۰۱۸ و جای خالی کارگردان روسی، کریل سربرنیکوف

لیتو ( تابستان ) یک فیلم در ژانر زندگی نامه درباره روزهای اول یک ستاره راک روسی در دوران اتحاد جماهیر شوروی، اولین فیلم از دو فیلمی است که در بخش رقابت اصلی جشنواره بدون حضور کارگردانش اکران می شود.

کریل سربرنیکوف در طول فیلم برداری فیلمش دستگیر شد و اجبارا مراحل تدوین و آماده سازی فیلم را تنها، در خانه و بدون اینکه بتواند با اعضای تیمش ارتباطی داشته باشد، به اتمام رساند.

از طرفی جعفر پناهی کارگردان ایرانی نیز که فیلم ۳ چهره اش شنبه اکران می شود، با ممنوعیت رسمی ساخت فیلم و ترک کشور روبروست. مقامات روسی می گویند قضیه فساد سربرنیکوف ارتباطی به سانسور ندارد.

جوئل چاپرون، دبیر کنفرانس خبری جشنواره کن گفت:

دیروز پاسخی از سوی آقای پوتین دریافت کردیم(درمورد درخواست اجازه سفر به سربرنیکوف) که ایشان به جشنواره فیلم کن و دولت فرانسه گفتند خوشحال می شدند اگر کمکی از دستشان بر آید... اما دادگستری روسیه مستقل است.

لیتو صحنه های راک اوایل دهه ۱۹۸۰ سن پترزبورگ را به تصویر می کشد که در آن زمان نوازندگان مجبور بودند برای دریافت مجوز، متن اشعار خود را ارائه دهند. همچنین تماشاگران در محلی که پلیس آن را تایید کرده بود جمع می شدند، و بعد از اطمینان از اینکه نشسته اند و هیجان و شور و شوق زیادی از خود نشان نمی دهند، کار شروع می شد.

مایک، لیدر گروه به ویکتور یک خواننده و ترانه سرای جوانتر بال و پر می دهد و در ادامه یک مثلث عشقی با ناتاشا همسر مایک  تشکیل شود.

شاید مخاطبین غربی ندانند که این فیلم براساس یک داستان واقعی ساخته شده است و ویکتور تسوی تا قبل از مرگش یکی از موفق ترین و تاثیرگذارترین نوازندگان موسسیقی راک روسیه بود، وی در سال ۱۹۹۰ در سن ۲۸ سالگی در یک تصادف رانندگی درگذشت.

وی درمورد امروز صحبت می کند

نقش تسوی که پدری شوروی-کره ای داشت را تئو یو، بازیگر کره جنوبی بازی کرده است. با وجودی که تئو یو روسی بلد نبود باید متن را به صورت فونتیکی یاد می گرفت.

یو در کنفرانس خبری می گوید:

من ویکتور را می شناختم. کار سختی بود که نقش شخصیتی را بازی کنی که برای میلیون ها نفر در شوروی سابق آشناست.

او اظهار داشت:

ایفای نقش مسیح برای آنها چیزی شبیه به من است.

با انیمیش های غیر منتظره ای که سربرنیکوف در طول تولید و در صحنه های فیلم برداری در قطار و واگن برقی که مردم عادی شروع به آواز خواندن می کنند ،استفاده کرده است این فیلم لحظات سورئالیستی خوبی را به تصویر می کشد و طبق نمایشنامه گای لوج از اشتباهات شدید ساختاری در فیلم های زندگی نامه موسیقیایی اجتناب کرده است.

این فیلم آشکارا سیاسی نیست و در روسیه اکران خواهد شد، اما سانسور فیلم بدون اطلاع نویسنده آن که کارگردان تئاتر و باله نیز هست و همچنان در بازداشت به سر می برد، انجام نخواهد شد.

کارگردان، ایلیا استیوارد می گوید:

این فیلم فراتر از یک فیلم تاریخی بود- درباره بافت آن زمان صحبت می کند و بر شباهت ها( با اشخاص) تاکیدی ندارد. گرچه به عقیده شخصی من هر کاری که کریل در این فیلم انجام داد، چه باله بود یا تئاتر و یا هر چیزی در فیلمش، همه درباره ی امروز بود. او در این فیلم درمورد امروز صحبت می کند.

لیتو یکی از ۲۱ فیلم بخش مسابقه در بخش نخل طلایی جشنواره است که از ۸ ام تا ۱۹ می اکران می شود.

منبع: Reuters.com

خیز فیلم "اولین مرد(First Man)" برای درو کردن جوایز اسکار

سه نامزدی بهترین فیلم كارنامه ی قوی برای افسانه هاست، دیمین شزل 33 ساله با فیلم "اولین مرد(First Man)" در راه رسیدن به موفقیتی بزرگ است.

خیز فیلم "اولین مرد(First Man)" برای درو کردن جوایز اسکار

 اولین مرد  راهی اسکار می شود

اولین مرد راهی اسکار می شود

شزل این را برای پایان نگه داشته است. همه این ها در راستای ایجاد یك شخصیت متمركز و با احساسات عمیق است. اما صدا در سكانس ها جذب كننده است. یك فیلمساز آشنا كه نسخه زودهنگام فیلم را دیده بود، آن را مشابه دانكرك در فضا و موزیك های مانند آن نامیده بود. شما با فضانوردان آن جا هستید؛ ارائه ۴DX فیلم به نوعی شگفت انگیز است اما شما نیاز به كیسه تهوع هواپیما خواهید داشت!

سخن از صدا به میان آمد، جاستین هورویتس آهنگساز برنده اسكار باعث ایجاد نیمی از تجربه احساسی فیلم شده است. آهنگ ها به نرمی از حالت حركت و هیجان به مرثیه و غم حركت می كند.

او از همتایان خود انتظار تشخیص این مسئله را در طول چند ماه خواهد داشت.

 

اجرای رایان گاسلینگ در نقش آرمسترانگ دقیقا همان چیزی است كه این نقش نیاز داشت؛ احساسات نزدیك به صفر، اجرای سرد و با غمی عمیق.

در كنار این موارد، به وضوح شوق و اشتیاق برای كارش و ماموریتهایی كه در نهایت ملت و جهان را به آینده می رساند دیده می شد. زمانی كه گروه وسیعی از مردم برای رای گیری وجود دارند، ممكن است اجراهای پسیو، چالش برانگیز باشند. بنابراین سرنوشت اسكار او میان زمین و آسمان است. اما او در واقع هرآنچه كه لازم بود را انجام داد.

با این حال كلیر فوی به راحتی شخصیت بازیگر زن را بازی كرده است. او از یك همسر ماتم زده در نقش های مشابه با فیلم هایی مثل the right stuff و آپولو ۱۳ به طرز هوشمندانه ای فراتر می رود.

در مجموع این فیلم می تواند گزینه مناسبی برای نامزدی های دو رقمی باشد. این یك قطعه ی الهام بخش است كه با توجه به این نكات ساخته شده است. جمعه شب زمانیكه آرمسترانگ این جمله را بیان كرد كه عقاب فرود می آید ، تشویق حاضران در تلورید را برانگیخت. این یادآور غروری است كه ما هر روز باید احساس كنیم چرا كه ما در واقع این كار را انجام دادیم. این چیزی است كه شزل از ابتدا می خواست انجام دهد. او به ورایتی گفت:

امید این فیلم این است كه نگرشی در شما ایجاد كند كه هنوز اتفاق نیفتاده و این دیوانه وارترین چیزی است كه گروهی برای انجام آن دور هم جمع شده اند.

منبع: variety.com

جشنواره فیلم ونیز، تعهد به برابری جنسیتی را امضا کرد

جشنواره ی فیلم ونیز به دنبال كن و لوكارنو روز جمعه برابری جنسیتی را امضا كرد، اما مدیران جشنواره اصرار داشتند كه مفاد این پروتكل از قبل در حال اجرا بوده است و عنوان كردند كه Lido با مردسالاری ایتالیایی آلوده شده است.

جشنواره فیلم ونیز، تعهد به برابری جنسیتی را امضا کرد

جشنواره ونیز تعهد برابری جنسیت را امضا کرد

جشنواره ونیز تعهد برابری جنسیت را امضا کرد

این تعهد نامه در یك كنفرانس خبری با حضور آلبرتو باربرا(كارگردان هنری فستیوال)، پائولو باراتا(رئیس La Biennale)، سازمان راس فستیوال و گروه های ایتالیایی and Women Disseno Comune در فیلم، تلویزیون و رسانه ایتالیا به امضا رسید.

تعهدنامه ای كه توسط سازمان فرانسوی ۵۰۵۰*۲۰۲۰ آغاز شد، با آنچه كه توسط فستیوال كن و لوكارنو و سارایوو امضا شده بود، مطابقت دارد و ونیز را به شفافیت در فرآیندهای انتخاباتی جشنواره و برابری جنسیتی در مدیریت ارشد سازمان متعهد می كند.

جاسمین ترینسا بازیگر Dissenso Comune كه در جشن امضا شركت كرده بود، گفت:

جشنواره فیلم ونیز اخیرا پیشرفت زیادی داشته است.

چیزی كه باراتا به ورایتی گفت اولین اصل در مذاكرات پیش از تعهد بود.

باراتا گفت:

از همان ابتدا می خواستم در این مورد كه هیچ فستیوالی، تعهد نامه ای شامل مسائل انتخاباتی را امضا نكرده و هیچ كس تا به حال از آن ها نخواسته كه امضا كنند، شفافیت وجود داشته باشد و از آنجا كه ما بر این اصل اساسی توافق كردیم، مذاكره با جنبش های زنان آرام و سازنده بوده است.

 

این جشنواره به دلیل انتخاب تنها یك فیلم با سازنده ی زن در كنار ۲۰ فیلم با سازندگان مرد در رقابت های رسمی، برای دومین سال متوالی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

باراتا اظهاراتی راجع به اینكه جشنواره ی ونیز متفاوت بوده و فرهنگ ایتالیایی تا حدی دارای اشكال است را رد كرد.

او در مصاحبه ای گفت:

اگر جشنواره ی ونیز نمونه ای از مردسالاری رسمی است چرا كه آن ها فقط یك فیلم با سازنده ی زن در رقابت دارند، من متوجه نمی شوم كه چرا فستیوالی كه به جای یك زن، تنها دو زن فیلم ساز را در رقابت ها ی خود دارد نباید سمی نامیده شود. در این مورد، كاری كه ما باید انجام دهیم این است كه سه زن را در رقابت های سال آینده داشته باشیم و به این ترتیب مشكل حل می شود. این مسخره است.

فستیوال فیلم كن در سال جاری سه فیلم از فیلمسازان زن را در بخش رقابت داشته است. مذاكرات بر سر این تعهد با وجود این واقعیت  كه La Biennale یك سازمان چند زمینه ای است كه جز فیلم به هنرهای دیگر مثل معماری و رقص می پردازد، پیچیده بود.

پروتكل امضا شده در روز جمعه به این بخش ها هم اعمال خواهد شد.

باراتا به ورایتی گفت:

ما موسسه ای هستیم كه در بسیاری از زمینه های فرهنگی فعالیت می كند و جشنواره ی فیلم تنها یكی از آن هاست.

او ادامه داد:

۷۵ درصد از مدیران عالی رتبه ی La Biennale را زنان تشكیل می دهند و تیم باربرا، كمیسیون جشنواره ی فیلم و هیئت داوران حدود ۵۰-۵۰ از زنان و مردان تشكیل شده است. او اذعان كرد كه درصد ارسال فیلم سازان زن باید بهبود پیدا كند.

باراتا سازمان خود را متعهد كرد كه هر ساله آمار داخلی جنسیتی خود را منتشر كند و در فستیوال فیلم، سمیناری به منظور تجزیه و تحلیل تعداد و بحث در مورد پیامدهای آن ها برگزار كند. او گفت:

به جای اینكه فقط تعهد را برای رفع مسئولیت امضا كنیم، ما تلاش كردیم كه اصل بحث را جلو ببریم.

منبع:  variety.com

نقش آفرینی اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان 9 در فیلم جدید بتمن

اسکار آیزاک بازیگر نقش اول فیلم جنگ ستارگان 9، به بازی در فیلم جدید بتمن برادران وارنر نزدیک شده است. آیا او جایگزین بن افلک خواهد شد؟

نقش آفرینی اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان 9 در فیلم جدید بتمن

احتمال پیوستن اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان ۹ در فیلم بتمن

احتمال پیوستن اسکار آیزاک بازیگر جنگ ستارگان ۹ در فیلم بتمن

آیزاک به‌طور همزمان در تیتر اخبار مربوط به دو تا از بزرگترین فیلم‌های تاریخی سینما قرار گرفته است. طی این هفته اولین تصاویر از بازی این بازیگر در قسمت ۹ جنگ ستارگان منتشر شد. همزمان گزارش‌های رسیده از هالیوود از مذاکرات جدید آیزاک با کمپانی برادران وارنر خبر می‌دهند. فیلم بتمن مت ریوز در مرحله تولید است. آیا بن افلک برای چهارمین بار ایفای نقش می‌کند یا آیزاک جای او را می‌گیرد؟

به‌نظر می‌رسد طرفدارن دیدگاه مثبتی نسبت به پیوستن آیزاک به این فیلم داشتند. توانایی‌های فوق العاده این بازیگر در فیلم‌هایی مثل خشن ترین سال(A Most Violent Year) و روحیات درونی لویین دیویس(Inside Llewyn Davis) توجهات را به سمت او جلب کرده است. Omega Underground این مسئله را آشکار کرده و گفته است که اسکار آیزاک که بازیگر فیلم جنگ ستارگان است با برادران وارنر ملاقاتی داشته تا درباره پذیرفتن نقش بتمن مذاکره کنند، این پیشنهاد هنوز پذیرفته نشده است اما اسکار تمایل خود را برای داشتن نقشی در فیلم بتمن ابراز کرده است.

هنوز در گزارش‌ها مشخص نشده است که نقش اسکار آیزاک قرار است چه باشد. شاید نقش بت کیف یا اسوالت کابلپوت یا آکا پنگوئن. بن افلک همچنان در نقش تهیه کننده بتمن حضور دارد اما بازی کردن او در مقابل دوربین هنوز مشخص نیست. به‌نظر می‌رسد که برادران وارنر از بازیگر جوان‌تری برای بازی در نقش ابر قهرمان استفاده کند. اگر آیزاک نقش بزرگی را در فیلم بتمن بر عهده بگیرد، یکی از معدود ستارگانی خواهد بود که در چند فیلم تاریخی بزرگ و افسانه‌ای ایفای نقش کرده است.

منبع: express.co.uk

نامزدهای دریافت جوایز امی 2018 معرفی شدند

امسال شش موسیقی مربوط به سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی، برای بدست آوردن جوایز امی 2018 با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نامزدهای دریافت جوایز امی 2018 معرفی شدند

تصویری از مایکل دانا و جف دانا، آهنگسازان سریال نام مستعار گریس

تصویری از مایکل دانا و جف دانا، آهنگسازان سریال نام مستعار گریس

  • نام مستعار گریس

سریال شش قسمتی نتفلیکس با عنوان نام مستعار گریس، بر اساس رمانی از مارگارت اتوود و در مورد یک قاتل احتمالی کانادایی مربوط به سال ۱۸۵۹ ساخته شده است. به گفته جف، مایکل دانا و جف دانای آهنگساز می‌خواستند که زمان را جشن گرفته و حرکت‌مان را بر حول آن قرار دهند.

جف دانا افزود:

ما فکر کردیم که این سریال، به یک موسیقی پست مدرن با فقط ۱۲ رشته، آلت موسیقی بادی وود وایند، هارپ و پیانو احتیاج دارد.

مایکل دانا که به خاطر فیلم زندگی پای برنده اسکار شده، کسی است که سارا پولی نویسنده و تولیدکننده را بیش از ۲۰ سال است که می‌شناسد و خاطر نشان می‌کند:

ما نوشتن را به سبک دوره‌ای انجام دادیم، اما با عناصر مینیمالیسم و حتی موسیقی ترنس و با استفاده از ابزاری که شخصیت‌های داستان با آن آشنا و راحت باشند.

  • آینه سیاه

به گفته آهنگساز بریتانیایی، دنیل پیمبرتون ( آهنگساز فیلم استیو جابز )، اپیزود یو اس اس کالیستر، از مجموعه آثار علمی و تخیلی نتفلیکس به سه صدای مختلف نیاز داشت. یکی برای سری‌های علمی تخیلی که الهام‌بخش برنامه‌نویس کامپیوتر باشد، یکی برای دنیای آینده نزدیک که او در آن ساکن خواهد شد و یکی نیز برای ترکیب این دو به درون بازی واقعیت مجازی که او اختراع می‌کند.

دنیل پیمبرتون می‌گوید:

من مجبور بودم تمی را بنویسم که بتواند با چندین روش تطبیق پیدا کند: یک موسیقی فضای باز قوی و کلاسیک که بازگشتی به فیلم پیشتازان فضا باشد اما هویتی منحصر به فرد داشته باشد که در طی ایپزود به پیش رود. در همان زمان من مجبور بودم دنیای دیگری که بسیار مدرن و مصنوعی بود را هم ایجاد کنم و در نهایت به آرامی این دو عنصر را به عنوان نشانی از پیشرفت ترکیب کنم.

پیمبرتون، از یک ارکستر ۷۰ قطعه‌ای در پراگ استفاده کرد.

  • بیخدا

کارلوس رافائل ریورا، آهنگساز اهل میامی، یک بار کارهای گیتار را به اسکات فرانک ارائه داد که نویسنده و کارگردان فیلم وسترن آمریکایی بی‌خدا برای شبکه نتفلیکس است. این فیلم در مورد یک یاغی قانون‌شکن در بخش متروکه یک شهر معدنی است. ریورا که همچنین موسیقی فیلم پیاده روی در میان سنگ قبرها اثر فرانک را به ثمر رساندو  ۱۸ ماه را صرف ساخت موسیقی چهار و نیم ساعته برای فیلم بی‌خدا کرد. او از خواندن فیلمنامه شروع کرد و ایده‌های اولیه را به فرانک فرستاد. وی گفت:

من موسیقی صحنه نهایی را در اوایل کار نوشتم و فرانک این موسیقی را برای اشخاصی که به دنبال لوکیشن بازی بودند فرستاد.

ریورا تمام گیتارها، پیانو و ارغنون را( به سبک قرن نوزدهم) اجرا کرد و ویولن سل را نیز اضافه کرد و با هم برای صحنه‌های صمیمی‌تر بکار برد و سپس ۵۰ قطعه ارکستر بوداپست را برای صحنه‌های بزرگ‌تر در فضای باز اضافه کرد تا یک صدای کلاسیک آمریکایی را ایجاد کند.

  • مستند رژه پنگوئن‌های ۲

این مستند ادامه فیلم رژه پنگوئن‌های کمپانی هولو به کارگردانی لوک ژاک و آهنگسازی کریل آفورت است که در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه اسکار بهترین مستند شد. آفورت در یک ایمیل اذعان داشت:

نقش موسیقی، مانند انتقال اطلاعات بین بزرگسال و کودک است و تصویر و شعر ابعاد اسرارآمیزتر را ارائه می‌دهد.

این آهنگساز اضافه کرد:

پنگوئن‌ها صحبت نمی کنند و احساسات خود را نشان نمی‌دهند. من امیدوارم که موسیقی به آنها راه دیگری برای بیان خودشان ارائه دهد.

کریل آفورت، یک ارکستر ۴۴ قطعه‌ای را در پاریس ضبط کرد.

  • رویاهای الکتریکی فیلیپ کی دیک: رفت و آمد

دو قسمت از سریال آمازون که بر اساس داستان‌های علمی تخیلی نویسنده مشهور، فلیپ کی دیک شکل گرفته‌اند، نامزد دریافت جایزه امی ۲۰۱۸ شدند. هری گرگسون ویلیامز آهنگساز فیلم مریخی، که انتخاب خود را از اپیزودهای مختلف ارائه کرد، تصمیم گرفت که  قسمت رفت و آمد را برگزیند، زیرا بازی تیموتی اسپال را در نقش یک کارمند راه‌آهن دوست داشت که صاحب پسری سرکش بود و شهری را کشف کرد که قرار نیست وجود داشته باشد.

گرگسون ویلیامز می‌گوید:

این فیلم، سکوی پرتابی برای موسیقی بود، پر از سوالاتی بدون پاسخ و از نظر موسیقی، جایگاهی داشت که حتما باید تجربه می‌کردم.

  • رویاهای الکتریکی فیلیپ کی دیک: دیوانه الماس

کریستوبال تاپیا د ویر متولد شیلی، برای موسیقی اپیزود دیوانه الماس ، نامزد دریافت جایزه امی ۲۰۱۸ شد. این اپیزود در مورد یک شخص رویاپرداز است که شغل آینده‌اش در کارخانه اندرویدی، او را به تصمیمات خطرناک وادار می‌کند. د ویر می‌گوید:

این فیلم یک تلنگر تاریک و رمانتیک بود. موسیقی به این احساس رویایی کمک می‌کند و به صحنه‌های تیره‌تر، سردرگمی می‌بخشد.

او توضیح می‌دهد:

من کمی از سازهای کوبه‌ای آکوستیک استفاده کردم، اما به طور کلی صداهای الکترونیکی زیادی است که احساسی مد روز و مربوط به آینده را تولید می‌کنند.

او یک صدای اضافه برای تماس انسانی اضافه کرد. د ویر خاطرنشان کرد:

 من صداقت صدا را دوست دارم، نه کیفیت حرفه‌ای و ماهر. من کیفیت طبیعی آنها را دوست دارم.

منبع: variety.com

سریال محبوب و ترسناک "کسل راک" برای فصل دوم تمدید شد

هولو در حال تمدید "کسل راک"، سریال ترسناک و روانشناختی خود بر اساس شخصیت های داستان استفن کینگ برای فصل دوم است.

سریال محبوب و ترسناک "کسل راک" برای فصل دوم تمدید شد

 کسل راک ، که جی جی آبرامز را به عنوان تهیه کننده و تری اکویین را به عنوان یکی از بازیگران دارد، دنیای شخصیت های استفن کینگ را به تصویر می کشد

کسل راک ، که جی جی آبرامز را به عنوان تهیه کننده و تری اکویین را به عنوان یکی از بازیگران دارد، دنیای شخصیت های استفن کینگ را به تصویر می کشد

قبل از آغاز به کار، مدیران هولو می پنداشتند که کسل راک به یکی از پربازدید ترین سریال ها تبدیل خواهد شد. از زمانیکه هولو تمام تلاش های خود را برای رقابت با نتفلیکس به کار برد، این  سرویس به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

سریال داستان ندیمه(Handmaid s Tale) هولو اولین و تنها سریال یک سرویس پخش است که برنده ی بهترین سریال داستانی در جوایز امی، بهترین جایزه در میان سریال های تلویزیونی، شده است. اما اگرچه هولو در حال افزایش مشترکان خود است، هنوز از نتفلیکس بسیار کوچکتر است.

در روز سه شنبه هولو اعلام کرد که کسل راک پربازدید ترین سریال در نخستین روز نمایش خود بوده است و در هفته های اول و دوم یکی از بیشترین نرخ های بازدید هولو را داشته است. قسمت ۵ این سریال روز چهارشنبه اکران خواهد شد.

منبع: cnet.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟