جان گاوین، بازیگر روانی در گذشت!

21/11/1396 11:06:37 ق.ظ تعداد بازدید : 657 تغییر سایز فونت

جان آنتونی گلنور معروف به جان گاوین در تاریخ ۸ آوریل ۱۹۳۱ در شهر لس آنجلس متولد شد. جان به خاطر اینکه مادرش مکزیکی و پدرش آمریکایی بود، دو زبانه رشد کرد. پس از اتمام تحصیلات دبیرستان در کالیفرنیا، برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه استنفورد شد. جان بعد  از اتمام خدمت سربازی به توصیه یکی از دوستان وارد دنیای بازیگری و سینما شد. این بازیگر آمریکایی در سن ۸۶ سالگی در گذشت. این بازیگر موفق در فیلم هایی مانند "روانی" و "اسپارتاکوس" ظاهر شده بود.

جان گاوین، بازیگر روانی در گذشت!.jpg

جان گاوین، بازیگر روانی در گذشت!

جان گاوین که یا فیلم "Raw Edge" در سال ۱۹۵۶، وارد دنیای حرفه ای بازیگری شده بود، در طول چند دهه فعالیت بازیگری خود، در بسیاری از فیلم ها و سری های موفق نقش های برجسته ای ایفا کرد.

جان گاوین که بین ۱۹۷۱ و ۱۹۷۳ ریاست انجمن بازیگران نمایش را بر عهده داشت، در برهه ای از زندگی خود وارد دنیای سیاست شده و  بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۶ در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان، سفیر ایالات متحده آمریکا در مکزیک بود. جان گاوین در واقع هنرپیشه ای دیپلمات بود. همچنین وی با درجه ناوسروان نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در جنگ کره حضور داشت.

ویلیام فردیکین، کارگردان مشهور در مورد خبر مربوط به در گذشت این بازیگر در توییتر نوشت:

"روز غم انگیزی است. دوست نزدیک من، جان گاوین امروز صبح در گذشت. یکی از بهترین انسان ها بود. برادر من به آرامش ابدی پیوست."

جان گاوین که برای بازی در فیلم زمانی برای عشق ورزیدن و زمانی برای مردن (۱۹۵۸)، برنده جایزه گلدن گلوب شد، در فیلم های مشهوری نیز مانند: تقلید زندگی (۱۹۵۹)، یک دم رسوایی (۱۹۶۰)، روانی (۱۹۶۰)، اسپارتاکوس (۱۹۶۰)، میلی کاملا مدرن (۱۹۶۷)، تاریخ جهان، قسمت ۱ (۱۹۸۱) به ایفای نقش پرداخته بود.

از معروفترین مجوعه های تلویزیونی که جان گاوین در آن بازی کرده بود می توان به ویرجینیایی (۱۹۶۴) اشاره کرد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن