تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه، بازیگر آمریکایی و ایتالیایی الاصل ، از حساب خود در شبکه های اجتماعی در رد اخبار مرگش مطلبی منتشر  کرد.

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه.jpg

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

چند روز پیش ادعاهایی درخصوص مرگ سیلوستر استالونه، - بازیگری که  با خلق راکی بالبوا در سری راکی و ایفای نقش رمبو خود را برای همیشه در حافظه ها ثبت کرده است، - در دنیای مجازی منتشر شد. مدیر اینستاگرام سیلوستر استالونه طی یک بیانیه رسمی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، خبر مرگ ناشی از سرطان پروستات را رد کرده و سلامتی وی را مطلوب توصیف کرد.

همچنین در این بیانیه ضمن اشاره به اینکه این بازیگر ۷۱ ساله در سلامت کامل قرار دارد گفته شده است:

" لطفا به این مزخرفات توجه نکنید!. او سالم و خوشبخت در کالیفرنیا زندگی می کند و هنوز هم مشت های کوبنده ای دارد. "

در سال ۲۰۱۶ هم در یک پست فیس بوک خبر دروغ در خصوص مرگ سیلوستر استالونه منتشر شد و پیامدهای فراوانی در رسانه های اجتماعی ایجاد کرد. در همان موقع نیز طی بیانیه ای که از شبکه های اجتماعی توسط مدیر برنامه های استالونه منتشر شد، این خبر نیز تکذیب گردید.

"فیلم محبوب" به فهرست جوایز اسکار اضافه می شود!

آکادمی اسکار در حال افزودن یک بخش جدید بعنوان "فیلم محبوب" است. 

"فیلم محبوب" به فهرست جوایز اسکار اضافه می شود!

رده  فیلم محبوب  در آکادمی اسکار

رده فیلم محبوب در آکادمی اسکار

آکادمی اسکار چیزی راجع به جزئیات رده فیلم محبوب منتشر نکرده است و این بدان معنی است که هیچ‌کس از چگونگی آن خبر ندارد. اما آنچه همه ما می‌دانیم این است که فیلم‌هایی برای بخش فیلم محبوب مورد توجه قرار می‌گیرند که نامزد بهترین فیلم هم باشند.

با وجود اینکه جزئیات این کار هنوز تایید نشده است، اما این اعلام منجر به خشم شدیدی در میان طرفداران فیلم‌ شده است که احساس می‌کنند ایجاد یک رده‌بندی جداگانه برای بلاک‌ باسترها، امکان برتری مخاطبان و فیلم‌سازان خاصی را فراهم می‌کند. یکی از اعضای CNET به این نکته اشاره می‌کند که این تمایز بین محبوبیت و جدی بودن نشان می‌دهد که اعتبار آکادمی اسکار از دست رفته است.

یک لحظه صبر کنید. بیایید یک نگاه سریع به گذشته بیندازیم و ببینیم آکادمی اسکار چگونه سعی کرده است تا شکاف واقعی در مراسم اهدای جوایز را پر کند. برای این کار ما قصد داریم که برخی از اعداد را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه بهترین فیلم

برای شروع، بیایید تاریخچه اهدای جوایز بهترین فیلم‌های اسکار را مرور کنیم و تغییرات متعدد آنرا در طی ۹۰ سال بررسی نماییم.

اولین مراسم اهدای جوایز اسکار در سال ۱۹۲۷ برگزار شد و در ابتدا دو دسته فیلم برتر وجود داشت: فیلم ممتاز و فیلم منحصر به فرد هنری . جایزه فیلم منحصر به فرد و هنری پس از یک سال حذف شد و از آن به بعد نام‌گذاری برترین‌های اسکار بارها تغییر کرد.

تصویری از فرانک بورزاگ کارگردان و جنت گینور هنرپیشه در اولین مراسم اهدای جوایز اسکار

تصویری از فرانک بورزاگ کارگردان و جنت گینور هنرپیشه در اولین مراسم اهدای جوایز اسکار

در ابتدا جایزه اسکار به فیلم ممتاز اختصاص پیدا می‌کرد. سپس این جایزه به عنوان تولید برتر مطرح شد. بعد از آن نیز به نام تصویر متحرک برتر تغییر نام داد. در ادامه این عنوان به بهترین تصویر متحرک شناخته شد و در  نهایت از سال ۱۹۶۲ تا کنون، جایزه آکادمی به بهترین فیلم اختصاص پیدا کرده است.

در مورد نامزدها چه اتفاقی افتاد؟

در اولین مراسم جوایز آکادمی اسکار، تنها سه فیلم نامزد دریافت جایزه شدند. تا سال ۱۹۳۳ این تعداد به هشت نامزد رسید. سپس در سال ۱۹۳۴، به ۱۰ فیلم، در سال  ۱۹۳۵ به ۱۲ فیلم و در ۱۹۳۷ به همان ۱۰ فیلم اختصاص داده شد. در نهایت، این رده‌بندی در سال ۱۹۴۵ به ۵ فیلم محدود شد و این تصمیم بیش از ۶۰ سال ادامه پیدا کرد. اما در سال ۲۰۰۹، آکادمی با هدف ایجاد یک رده برای بلاک باسترها و ژانرهای محبوب‌تر،  این تعداد را به ۱۰ نامزد احتمالی افزایش داد.

در آن زمان، سید گانیس، رئیس آکادمی خاطرنشان کرد:

داشتن ۱۰ نامزد بهترین فیلم، امکان شناخت و درنظر گرفتن فیلم‌های فوق‌العاده در سایر رده‌بندی‌ فیلمهای اسکار را که در شمار فیلم‌های برتر مسابقه نیستند، برای هیئت داوران فراهم می‌آورد.

آواتار اولین بلاک‌باستر بزرگی بود که نامزد بهترین فیلم شد

آواتار اولین بلاک‌باستر بزرگی بود که نامزد بهترین فیلم شد

او درباره بلاک‌باسترهایی صحبت می‌کرد که به خاطر دستاوردهای فنی نظیر جلوه‌های ویژه و صدا، شناخته شده هستند. این بلاک‌باسترها، اغلب به خاطر تیم‌های خلاقانه و سازندگانی که این آثار چشم‌گیر را به تصویر می‌کشند استحقاق پاداش را دارند. جوایز مربوطه به جنبه‌های خاصی از قابلیت‌های فیلم (و نه همه جنبه‌های فیلم) اختصاص داده می‌شود.

بجز در آخرین مراسم اهدای جوایز اسکار، بلاک‌باسترهای ‌بزرگ از جایزه بهترین فیلم محروم مانده‌اند.  

بهترین فیلم‌ها با بودجه پایین‌

بیایید نگاهی سریع به بودجه برندگان بهترین فیلم بیاندازیم:

 

  • متوسط بودجه بین سال‌های ۲۰۰۹ ۲۰۱۷:  ۱۹ میلیون دلار

سال

برنده بهترین فیلم

بودجه

۲۰۱۷

شکل آب

۱۹.۵ میلیون دلار

۲۰۱۶

مهتاب

۴ میلیون دلار

۲۰۱۵

اسپات لایت

۲۰ میلیون دلار

۲۰۱۴

بردمن (فضیلت غیرمنتظره جهل)

۱۸ میلیون دلار

۲۰۱۳

۱۲ سال بردگی

۲۲ میلیون دلار

۲۰۱۲

آرگو

۴۴.۵ میلیون دلار

۲۰۱۱

هنرمند

۱۵ میلیون دلار

۲۰۱۰

سخنرانی پادشاه

۱۵ میلیون دلار

۲۰۰۹

مهلکه

۱۵ میلیون دلار

 

 

 

  • متوسط بودجه بین سال‌های ۲۰۰۰ ۲۰۰۸:  ۵۲ میلیون دلار

سال

برنده بهترین فیلم

بودجه

۲۰۰۸

میلیونر زاغه نشین

۱۵ میلیون دلار

۲۰۰۷

جایی برای پیرمردها نیست

۲۵ میلیون دلار

۲۰۰۶

جدامانده (رفتگان)

۹۰ میلیون دلار

۲۰۰۵

تصادف

۶.۵ میلیون دلار

۲۰۰۴

دختر میلیون دلاری

۳۰ میلیون دلار

۲۰۰۳

ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه

۹۴ میلیون دلار

۲۰۰۲

شیکاگو

۴۵ میلیون دلار

۲۰۰۱

یک ذهن زیبا

۵۸ میلیون دلار

۲۰۰۰

گلادیاتور

۱۰۳ میلیون دلار

 

 

 

  • متوسط بودجه بین سال‌های ۱۹۹۱ ۱۹۹۹:  ۵۰ میلیون دلار

سال

برنده بهترین فیلم

بودجه

۱۹۹۹

زیبای آمریکایی

۱۵ میلیون دلار

۱۹۹۸

شکسپیر عاشق

۲۵ میلیون دلار

۱۹۹۷

تایتانیک

۲۰۰ میلیون دلار

۱۹۹۶

بیمار انگلیسی

۳۱ میلیون دلار

۱۹۹۵

شجاع دل

۷۰ میلیون دلار

۱۹۹۴

فارست گامپ

۵۵ میلیون دلار

۱۹۹۳

فهرست شیندلر

۲۲ میلیون دلار

۱۹۹۲

فراموش نشدنی

۱۴ میلیون دلار

۱۹۹۱

سکوت بره‌ها

۱۹ میلیون دلار

 

بنابراین، از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۸، زمانی که رقابت تنگاتنگی بین بلاک‌باسترها ایجاد شد، متوسط بودجه‌ای که برای ساخت بهترین فیلم هزینه شد در حدود ۵۰ میلیون دلار بود. سپس بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷، زمانی که فرض می‌شد فضای بازی برای بلاک‌باسترها فراهم شده است، بودجه‌های ساخت بهترین فیلم‌ها به طور میانگین با کاهش ۱۹ میلیون دلاری روبرو شد.

اعداد دروغ نمی‌گویند. تعداد فیلم‌هایی با بودجه پایین‌تر که برنده جایزه اسکار شده‌اند، به طور مکرر افزایش یافته است.

فیلم مکس دیوانه: جاده خشم، نامزد بهترین فیلم ۲۰۱۶ شد اما نتوانست برنده شود. در عوض فیلم اسپات لایت برنده شد.

فیلم مکس دیوانه: جاده خشم، نامزد بهترین فیلم ۲۰۱۶ شد اما نتوانست برنده شود. در عوض فیلم اسپات لایت برنده شد.

معنی این اعداد چیست؟

اگر هدف آکادمی اسکار، مطرح کردن بلاک‌باسترهایی با بودجه‌های هنگفت ۱۵۰ میلیون دلاری نظیر مکس دیوانه: جاده خشم بود که کاملا نتیجه عکس گرفت و فیلم اسپات لایت با بودجه محدودی که داشت، برنده جایزه بهترین فیلم شد.

اگر این روند ادامه پیدا کند، به نظر می‌رسد فیلم‌های محبوبی نظیر جاده خشم ، جنگ ستارگان: آخرین جِدای و فیلم پلنگ سیاه که پشت سر هم  فقط نامزد دریافت جایزه شده‌اند، باید امید کمی به برنده شدن داشته باشند. اما سوال اینجاست که کدام نوع فیلم، فیلم محبوب به شمار می‌آید؟

این که یک فیلم محبوب بتواند فیلم‌هایی با بودجه هنگفت را به راحتی از میدان به در کند، قابل تامل است. با توجه به نتایج بدست آمده، به نظر می‌رسد که آکادمی اسکار باید فکری به حال این قضیه کند. اگر خود را با تغییرات فضای ساخت فیلم تطبیق ندهد، این سوال پیش می‌آید که آیا ما حقیقتا نیاز به آکادمی جوایزی خواهیم داشت که به طور جدی عملکرد متفاوتی داشته باشد؟

منبع: cnet.com

"آیشواریا رای" و همسرش "آبیشک باچان" پس از 8 سال در یک فیلم همبازی شدند!

فانی خان بازیگر هندی اخیرا در مصاحبه‌ ای عنوان کرده که فیلم‌نامه حدود یک سال ونیم قبل به دست آن‌ها رسیده اما آبیشک باچان در آن زمان اشتیاق زیادی برای بازی در فیلم نداشته است. آیشواریا رای اضافه کرد که او و همسرش کاملاً مناسب اجرای این فیلم‌نامه هستند.

"آیشواریا رای" و همسرش "آبیشک باچان" پس از 8 سال در یک فیلم همبازی شدند!

آبیشک باچان و همسرش آیشواریا رای باچان پس از هشت سال در کار هم به ایفای نقش می‌پردازند

آبیشک باچان و همسرش آیشواریا رای باچان پس از هشت سال در کار هم به ایفای نقش می‌پردازند

پس از ماه‌ها صحبت درباره‌ی این‌که آیا این زوج در کنار هم‌ ایفای نقش می‌کنند یا خیر، آیشواریا رای باچان به بازی در کنار همسرش پاسخ مثبت داد.

در این فیلم که گلاب جامون نام دارد، آبیشک و آیشواریا را پس از ۸ سال در کنار هم، روی صحنه خواهیم دید. در تائید این خبرها آیشواریا طی یک مصاحبه با Mid Day، گفت:

زمانی که یک سال و نیم پیش فیلم‌نامه به دستمان رسید، نمی‌توانستیم قبول کنیم چراکه آبیشک نیاز به استراحت داشت.

اما زمانی که زمزمه‌ها در مورد فیلم شروع شد، آیشواریا از او خواست که تصمیم خود را بگیرد و در این زمان بود که آبیشک پاسخ مثبت داد. آیشواریا گفت:

من و آبیشک بازی در فیلم گلاب جامون را قبول کردیم. من به او گفتم که باید تصمیم بگیرد بعد از فیلم manmarziyan می‌خواهد چه‌کار کند.

این فیلم می‌تواند به دوستداران سینما کمک کند تا زوجی که هرکدام به پروژه‌های شخصی خود مشغول بودند را دوباره به‌عنوان زوج به یادآورند. این درحالی‌ است که آبیشک بعد از تعطیلات با فیلم آنوراگ کاشیاپ، با نام manmarziyan به سینما بازگشته بود، آیشواریا نیز در فیلم فانی خان به همراه آنیل کاپور و راج کومار در حال بازی بود.

قدم بعدی آماده شدن برای اکران فیلم آبیشک است چراکه manmarziyan قرار است در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش دربیاید.

آیشواریا در صحبت‌های بعدی راجع به گلاب جامون ادامه داد:

این نمایشنامه بسیار زیبا بود و آبیشک و من بسیار برای آن مناسب به نظر می‌رسیدیم. اگر یک زوج واقعی فیلم را بازی کنند حتماً هیجان‌انگیز خواهد شد .

 

اخیراً نام این زوج به دلیل حالت خشمگین آبیشک در زمان بازگشتشان از تعطیلات در خبرها به چشم می‌خورد.

آبیشک پس از صحبت با سایتی که حدس‌هایی درباره‌ی وضعیت ازدواج آن‌ها زده بود، با مخالفانی که درباره‌ی وضعیت مالی و حرفه‌ی او نوشته بودند برخورد کرد.

آبیشک و آیشواریا هنوز به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین زوج‌های بالیوود شناخته می‌شوند و عکس‌های آن‌ها از تعطیلاتشان در خارج از کشور یا آمچی مومبای(مکان تفریحی در بمبئی) در فضای مجازی بسیار پربازدید شد.

در واقع، طرفداران آیشواریا و نیاز به حفظ ارتباط با آن‌ها دلیلی بود که بالیوود دیوا تصمیم گرفت در ماه می امسال در حالی‌ که آیشواریا و دخترش آرادیا در فستیوال کن حضور داشتند به شبکه اجتماعی اینستاگرام ملحق شود.

منبع: hindustantimes.com

اکران فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» شاهکار جدید تارانتینو دو هفته جلو افتاد!

به گزارش مجله‌ی ورایتی، انتشار فیلم کوئنتین تارانتینو درباره‌ی قتل‌های خانواده‌ی بدنام مَنسون با نام «روزی روزگاری در هالیوود» به 26 جولای 2019(4 مرداد 1398) موکول می‌شود.

اکران فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» شاهکار جدید تارانتینو دو هفته جلو افتاد!

آل پاچینو یکی از بازیگران فیلم پرستاره روزی روزگاری در هالیوود

آل پاچینو یکی از بازیگران فیلم پرستاره روزی روزگاری در هالیوود

شرکت سونی پیکچرز از ابتدا تاریخ انتشار را دو هفته دیرتر و در تاریخ ۹ آگوست ۲۰۱۹(۱۸ مرداد ۱۳۹۸) اعلام کرده بود که مصادف با پنجاهمین سالگرد قتل شارون تِیت، بازیگر مشهور آمریکایی و چهار تن دیگر در تپه‌های هالیوود می باشد. به گزارش ورایتی احتمالا  این شرکت سینمایی از بحث با پیروان چارلز منسون اجتناب می‌کند.

تارانتینو گفته است:

وقایع فیلم در زمان انقلاب هیپی‌ها و در ارتفاعات هالیوود روایت می‌شود.

ستاره‌های فیلم لئوناردو دی کارپریو و برد پیت به ترتیب ایفای نقش‌های «ریک دالتو» و «کلیف بوث» را به عهده دارند.

سایر بازیگران عبارتند از:

مارگو رابی، آل پاچینو، داکوتا فانینگ، کورت راسل، جیمز مارسدن، تیموتی الیفان، لوک پری، دامین لوئیس، امیل هرش، کلایتون کالینز جونیور، تیم راث، مایکل مادسن، کیت جفرسون و نیکلاس هاموند.

در اویل تابستان اولین عکس از دی کاپریو و پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» با تیپ جوانان دهه‌ی ۶۰ میلادی منتشر شده بود که فضای مجازی را تحت الشعاع خود قرار داد.

منبع: ign.com

آنجلینا جولی، برد پیت را متهم کرد

آنجلینا جولی ستاره مشهور هالیوودی، در دادگاه روز سه شنبه ادعا کرد که همسرش برد پیت، از زمان جدایی آنها در سال 2016 هیچ هزینه‌ای بابت حمایت مالی از فرزندانشان نپرداخته است.

آنجلینا جولی، برد پیت را متهم کرد

برد پیت از حمایت مالی فرزندانش سرباز می‌زند

برد پیت از حمایت مالی فرزندانش سرباز می‌زند

وکیل مدافع آنجلینا طی یک دادخواست دو صفحه‌ای که در دادگاه عالی L.A ثبت و توسط NBC News دریافت شده بود، اذعان داشت که آنجلینا جولی در رابطه با احقاق حقوق عقب افتاده فرزندانش تصمیم به اقداماتی دارد.

در این دادخواست آمده است که:

با توجه به توافقات غیر رسمی در رابطه با پرداخت منظم هزینه‌های فرزندان، برد پیت از این مسئولیت در طی یک سال و نیم گذشته شانه خالی کرده است. جولی از دادگاه می‌خواهد تا پیگیری‌های لازم را در رابطه با حمایت مالی عقب افتاده کودکانش داشته باشد.

 

پیت و آنجلینا، که از سپتامبر سال ۲۰۱۶ جدا شده‌اند، هنوز در رابطه با فرزندانشان با یکدیگر مشکلاتی دارند. اسناد مالی که بین این دو نفر رد و بدل شده است، مطابق با هر توافقنامه معمول طلاق در سراسر دنیاست.

این زوج دارای شش فرزند هستند که سه تن از آنها، فرزند خوانده می‌باشند. آنجلینا جولی و برد پیت در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر آشنا شدند و سرانجام در آگوست ۲۰۱۴ ازدواج کردند.

منبع: business-standard.com

برادر روسو خواستار ارائه تصویری متفاوت از "کاپیتان آمریکا" در فیلم "جنگ ابدیت" هستند

آنتونی و جو روسو ، یک ورودی متفاوت را برای شخصیت ابرقهرمان "کاپیتان آمریکا" در فیلم "انتقامجویان: جنگ ابدیت(Avengers: Infinity War)" برنامه‌ریزی کرده‌اند.

برادر روسو خواستار ارائه تصویری متفاوت از "کاپیتان آمریکا" در فیلم "جنگ ابدیت" هستند

صحنه ای از فیلم انتقامجویان: نبرد ابدیت

صحنه ای از فیلم انتقامجویان: نبرد ابدیت

برادران روسو در مصاحبه‌ای با  Entertainment Tonight  خاطرنشان کردند که تصمیم داشتند به معرفی این شخصیت در طی نبرد واکاندا بپردازند اما نظرشان تغییر کرده است.

آنتونی گفت:

هر کسی در مارول، همه به غیر از من و جو، فکر می‌کردند که ما به سرمان زده است زیرا ما این شخصیت را خیلی دیر در فیلم مطرح کردیم. ما فکر می‌کردیم که به نقطه درستی برای انجام کار رسیده‌ایم اما بعد از مدتی به دیگران اعلام کردیم که بیشتر به کاپیتان نیاز داریم.

جو گفت که آنها به درخواست کارفرمایان مارول گوش کردند و تصمیم گرفتند صحنه اسکاتلند را به نحوی به نمایش بگذارند که کاپیتان از سایه یک قطار در ادینبورگ، برای نجات ویژن و واندا در برابر حمله فرزندان تانوس ظاهر شود.

جو اذعان داشت:

او تصویر قهرمانانه‌ای در نبرد واکاندا داشت. ما فکر کردیم که هیچ کس دیگری نمی‌تواند به جز او این نقش را اجرا کند و بنابراین تصور کردیم که این دلیل قانع کننده‌ای برای استفاده از این شخصیت است، به خصوص اینکه سعی داشتیم صفوف را طوری در نظر بگیریم که بتوانیم هر کسی را پیگیری کنیم و در نهایت متوجه شدیم که یک شروع واقعا عالی برای آوردن او به جنگ و نجات ویژن و واندا داریم، بنابراین شروع به خلق لحظات قهرمانانه برای شخصیت‌ها کردیم.

آنتونی افزود که برای آنها، فیلم درباره تونی استارک و کاپیتان آمریکا و نگاهی به فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی(Captain America: Civil War) بود.

او خاطرنشان کرد:

انتخاب من برای آوردن کاپیتان، به فرضیه اصلی ما در مورد فیلم و آنچه در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی اتفاق افتاده بود، باز می‌گردد که کاپیتان و تونی با یکدیگر مشاجره داشتند و این دلیل اصلی گم شدن تانوس بود. بنابراین آنها با هم نماندند، بلکه جدا شدند.

بنابراین ما با این ایده بازی کردیم که برای تونی و کاپیتان بسیار سخت است که با هم در یک تیم باشند و برای کاپیتان دیگر دیر است که به حزب بازگردد زیرا آن ها(کاپیتان، بلک ویدو و فالکون) مجبور به زندگی در تشکیلات زیرزمینی و پنهان شدن از دید دولت بودند و این همیشه فرضیه اصلی فیلم برای ما بود.

منبع: business-standard.com


>