_  

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه، بازیگر آمریکایی و ایتالیایی الاصل ، از حساب خود در شبکه های اجتماعی در رد اخبار مرگش مطلبی منتشر  کرد.

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه.jpg

تکذیب خبر مرگ سیلوستر استالونه

چند روز پیش ادعاهایی درخصوص مرگ سیلوستر استالونه، - بازیگری که  با خلق راکی بالبوا در سری راکی و ایفای نقش رمبو خود را برای همیشه در حافظه ها ثبت کرده است، - در دنیای مجازی منتشر شد. مدیر اینستاگرام سیلوستر استالونه طی یک بیانیه رسمی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، خبر مرگ ناشی از سرطان پروستات را رد کرده و سلامتی وی را مطلوب توصیف کرد.

همچنین در این بیانیه ضمن اشاره به اینکه این بازیگر ۷۱ ساله در سلامت کامل قرار دارد گفته شده است:

" لطفا به این مزخرفات توجه نکنید!. او سالم و خوشبخت در کالیفرنیا زندگی می کند و هنوز هم مشت های کوبنده ای دارد. "

در سال ۲۰۱۶ هم در یک پست فیس بوک خبر دروغ در خصوص مرگ سیلوستر استالونه منتشر شد و پیامدهای فراوانی در رسانه های اجتماعی ایجاد کرد. در همان موقع نیز طی بیانیه ای که از شبکه های اجتماعی توسط مدیر برنامه های استالونه منتشر شد، این خبر نیز تکذیب گردید.

کارگردان برنده‌ی اسکار میلوش فورمن در سن 86 سالگی درگذشت

فیلم‌ساز مشهور اهل لس‌آنجلس_چک، میلوش فورمن که فیلم‌های او ازجمله "پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته"  و "آمادئوس" برنده‌ی بسیاری از جوایز آکادمی ازجمله اسکار بهترین کارگردان شده اند، در سن 86 سالگی درگذشت.

کارگردان برنده‌ی اسکار میلوش فورمن در سن 86 سالگی درگذشت

این تصویر مربوط به کارگردان متولد جمهوری چک میلوش فورمن در سال ۱۹۸۹ است. وی یک پسر یتیم از بازماندگان جنایت هولوکاست بود که پس از حمله‌ی نیروهای کمونیست وطن خود را ترک کرد

این تصویر مربوط به کارگردان متولد جمهوری چک میلوش فورمن در سال ۱۹۸۹ است. وی یک پسر یتیم از بازماندگان جنایت هولوکاست بود که پس از حمله‌ی نیروهای کمونیست وطن خود را ترک کرد

با توجه به بیانیهای که به وسیلهی مدیر برنامههای وی دنیس آسپلاند منتشر شد، فورمن حوالی ساعت ۲ صبح در بیمارستان دنبری(Danbury) در نزدیکی منزل شخصی خود در وارن( Warren) درگذشت.

وی افزود که مارتینا همسر فورمن او را از جریان فوت این کارگردان شهیر آگاه ساخته است.

زمانی که فورمن در اواخر سال ۱۹۶۰ به هالیوود رسید، با مشکلات مالی و مهارتهای زبان انگلیسی دست و پنجه نرم میکرد؛ اما مجموعهای از فیلم های چکسلواکی را که به دلیل روح آرام ازنظر بین المللی مورد تحسین بودند، به همراه داشت که در میان آنها می توان به black peter  و loves of a blonde اشاره کرد. پس از حمله کمونیست ها در سال ۱۹۶۸ که منجر به از بین رفتن دوره کوتاهی از آزادی سیاسی و هنری مشهور به "بهار پراگ" شد؛ پسر یتیم بازمانده از جنایت نازی ها وطن خود را ترک گفت.

در آمریکا سوابق او به عنوان یک فیلم ساز چکی کافی بود تا او را به استودیوهای هالیوود برساند، اما پیشنهادهای اولیه او برای پروژههای فیلم به سرعت رد شد که در میان آن ها Amerika ، برداشتی آزاد از رمان فرانتس کافکا و یک کمدی با هنرنمایی Jimmy Durante  در نقش یک شکارچی خرس ثروتمند در چکسلواکی به چشم میخوردند.

بعد ازاین که اولین فیلم فورمن در آمریکا به نام  Taking off در سال ۱۹۷۱ با شکست مواجه شد، سالها شانس دوبارهای برای کارگردانی نصیب وی  نشد. او در این مدت با پوشش بازیهای المپیک ۱۹۷۲ در قالب مستندی به نام   Visions Of  Eight مشغول بود.

taking off  با نگاهی جالب به تفاوت نسلها در آمریکای در حال تغییر، ستایش منتقدان را در مقایسه با فیلم های به زبان چک به دست آورد و بدون وجود ستاره هایی بلند آوازه،  به سرعت جایگاه خود را در باکس آفیس پیدا کرد.

مایکل داگلاس ستارهای بود که با همکاری با فورمن برای کارگردانی فیلم "پرواز بر فراز آشیانهی فاخته (One Flew Over The Cuckoo's Nest" ) به وی شانسی دوباره داد.  داگلاس در این فیلم بهعنوان دستیار تهیه کننده فعالیت میکرد.

این فیلم در سال ۱۹۷۵ بر اساس رمان کن کیسی ساخته شد که داستان آن حکایت از فرد بیماری دارد که رهبری زندانیان یک موسسهی روانی را در شورش علیه قدرت حاکم بر عهده میگیرد.

این فیلم توانست به عنوان اولین فیلم بعد از فیلم  It Happened One Nightمحصول ۱۹۳۴، اسکار تمام بخشهای اصلی را در جوایز آکادمی اسکار درو کند.

برندگان شامل جک نیکلسون بهعنوان بازیگر نقش اول مرد، لوییس فلچر بهعنوان بازیگر نقش اول زن، بو گلدمن و لارن هابن بهعنوان فیلمنامهنویس، فورمن بهعنوان کارگردان و خود فیلم بهعنوان بهترین فیلم بود.

کارگردان در رابطه با این فیلم بسیار دقیق عمل کرد و گفته می شود وی ماهها با فیلمنامه نویسان در ارتباط بود تا تمام جنبههای ساخت را تحت نظارت داشته باشد و تا سال ۱۹۷۹ (فیلم Hair)، اقدام به ساخت فیلم دیگری نکرد. Hair فیلمی موزیکال درباره یک جوان آمریکایی شورشی در دههی ۱۹۶۰ بود. این فیلم به کارگردانی پیشنهاد شده بود که نقش خود را در شورش جوانان علیه سرکوبگری کمونیستها در چکسلواکی ایفا کرده بود، اما در زمان اکران این فیلم با گذشت زمان، دورهی کوتاه جنبشهای دانشجویی در آمریکا تمام شده بود و عموم مردم به این موضوعات علاقهمند نبودند.

به دنبال این فیلم در سال ۱۹۸۱، فیلم ragtime  با اقتباس از رمان E.L. Doctorow  ساخته شد و به دلیل توانایی فورمن برای متقاعدسازی همسایهاش در Connecticut ، بعد از بیست سال بازنشستگی، برای بازی در آن به عنوان کمیسر پلیس قابلتوجه بود؛ اما با این وجود با شکست مواجه شد.

با این حال سه سال بعد فورمن برای فیلم آمادئوس دوباره در صدر قرار گرفت.

این فیلم بر اساس نمایشنامهی پیتر شافر ساخته شد که زندگینامهی نابغهی موسیقی قرن ۱۸ " ولفگانگ آمادئوس موتزارت" را به عنوان یک فرد بد دهن و با رفتار کودکانه و آهنگساز رده پایین تر، سالیاری را به عنوان فردی که همیشه با کینه توزی در سایهی وی قرار داشته را به تصویر میکشید.

این فیلم موفق به دریافت هفت جایزهی آکادمی، ازجمله بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر (اف مورای آبراهام در نقش سالیاری) شد.

زمانی که فورمن در جستجوی لوکیشن های این فیلم بود، متوجه شد که پراگ تنها پایتخت اروپایی است که از زمان موتزارت تا آن زمان تغییر اندکی داشته است؛ اما بازگشت به آنجا او را نگران می کرد.

میلوش فورمن در کازلا از شهرهای چکسلواکی به دنیا آمد. زمانی که او فقط ۹ سال داشت والدین او دریکی از کمپهای نازیها مردند و او توسط خویشاوندانش بزرگ شد و به مدارس هنری پراگ رفت. سال ۱۹۶۸ زمان حملهی کمونیستها به پراگ که منجر به شکست جنبش "بهار پراگ" شد؛ وی در پاریس اقامت داشت. او به خانه بازنگشت و در سال ۱۹۷۵ به شهروندی آمریکا درامد.

دولت چک از درآمدی که اجازهی ساخت فیلم آمادئوس در پراگ برای آنها داشت مطلع بود و به همین دلیل به فورمن اجازه داد که به وطن خود بازگردد. بازگشت وی استقبال مردم را به همراه داشت.

در سال ۲۰۰۲ فورمن اظهار داشت:

" ساخت این فیلم تأثیر بزرگی بر ما گذاشت، مردم آن را یک پیروزی برای من قلمداد  کردند چراکه مقامات را مجبور ساخت که در مقابل دلار تعظیم کنند و به مجرم اجازهی بازگشت دهند".

بعد از آمادئوس تولیدات  فورمن کندتر از قبل شد و سه فیلم بعدی او نیز با شکست مواجه شدند. Valmont در سال ۱۹۸۹ درست یک سال پس از Dangerous Liaisons توانست نظر تماشاچیان را جلب کند. هر دوی این فیلم ها اقتباس هایی از یک رمان فرانسوی بودند. The People Vs. Larry Flyt ساختهی ۱۹۹۶با بازیگری وودی هارلسون در نقش یک ناشر توانست برای بازیگری نقش اول مرد و کارگردانی نامزدی اسکار را به همراه داشته باشد.

مردی روی ماه Man On The Moon  فیلمی بر اساس زندگینامهی کمدین مشهور اندی کافمن با بازی جیم کری بود که جایزهی گلدن گلوب را برای وی به همراه داشت؛ اما این فیلم نیز در به نمایش گذاشتن سبک پیشگامانه ی فورمن در کمدی و جبران عدم موفقیتهای پیشین وی موفق نبود.

جیم کری در توییتی نوشت:

"یکی دیگر از عبورهای بزرگ! خوشحالم که در کنار هم کارکردیم، این یک تجربهی قابلتوجه بود".

لری کاراشفسکی دستیار نویسندهی فیلم Man On The Moon  و People Vs. Larry Flyt  به همراه  الکساندر اسکات در توییتی فورمن را " دوست و معلم شان" خطاب کردند و افزودند:

"او استاد ساخت فیلم بود و هیچ کس بهتر از او نمی توانست حرکات کوچک و تکرار نشدنی از رفتارهای انسانی را ضبط کند".

اولین ازدواج فورمن با بازیگری به نام یانا برشووا انجام شد که به طلاق انجامید. او همسر دومش، ورا کرسادلووای خواننده را به همراه دوقلوهای پسرش در زمان خروج از شهر پراگ، ترک کرد. او در سال ۱۹۹۹ با مارتینا زباریلووا ازدواج کرد که حاصل این ازدواج هم یک دوقلوی پسر می باشد.

منبع: thestar.com

بیل و تد 3: کیانو ریوز و الکس وینتر پس از سی سال دوباره با یکدیگر نقش آفرینی می کنند!

کیانو ریوز و الکس وینتر پس از 27 سال برای بازی در فیلم بیل و تد با موسیقی مواجه میشوند مجددا با یکدیگر به ایفای نقش می پردازند. این فیلم دنباله (سفر ساختگی بیل و تد) می باشد که در سال 1991 ساخته شد و این نیز دنباله مجموعه (ماجراجویی عالی بیل و تد) است که در سال 1989 ساخته شد. بیل و تد با موسیقی مواجه می شوند در واقع سری سوم این فیلم است.

بیل و تد 3: کیانو ریوز و الکس وینتر پس از سی سال دوباره با یکدیگر نقش آفرینی می کنند!

بیل و تد با موسیقی مواجه می شوند در واقع سری سوم این فیلم است

بیل و تد با موسیقی مواجه می شوند در واقع سری سوم این فیلم است

وینتر در یک پیغام توییتری نوشت که در سری سوم این فیلم نقش های تد و بیل(دو احمقی که از طریق باجه تلفن در زمان سفر میکردند) بازسازی می شوند. وی در این پیغام توییتری نوشت:

ما آهنگ گیتار را تنظیم می کنیم.

ریوز و وینتر به گزارشگر هالیوودی گفتند:

از اینکه قرار است با یکدیگر کل بانک را دوباره پس بگیریم بیش از حد خوشحال و هیجان زده هستیم. با وجود کریس(Chris) و اد(Ed) به عنوان نمایش نویسان عالی این مجموعه و همچنین دین(Dean) به عنوان کارگردان، ما یک تیم فوق العاده تشکیل می دهیم.

تهیه کنندگان، سری جدید این مجموعه را در روز سه شنبه در جشنواره فیلم کن معرفی کردند.

Bill and Ted Face the Music داستان معامله دو مرد میانسال با خانواده هایی است که چندین شعر یا ترانه نوشته اند؛ اما هنوز به دنبال نوشتن بهترین شعر دوران هستند. یک نفر از آینده نزد آن دو می رود و به آن ها می گوید که اگر ترانه مورد نظر را پیدا کنند زندگی شان نجات پیدا خواهد کرد.

بیل و تد مجددا در زمان سفر می کنند تا آهنگی را که جهان را متعادل کرده و آن را نجات می دهد، پیدا کنند.

Bill & Ted ۳ به تهیه کنندگی اسکات کرومپف به همراه الکس لبوویسی و استیو پونس از استودیوی Hammerstone ساخته خواهد شد. این فیلم قرار است که در ایالات متحده امریکا پخش شود. نویسندگان اصلی این فیلم کریس متیسون و اد سولومن، و کار گردان آن نیز دین پاریسوت می باشند. تهیه کنندگان این فیلم به ترتیب استیون سودربرگ، اسکات فیشر، جان رایان و جان سانتیلی هستند.

سال گذشته، ریوز در برنامه گفت و گو محور بی بی سی به میزبانی گراهام نورتون گفت که متن فیلم نامه نوشته شده و قرار بوده که ترانه ای بسازند که دنیا را نجات بدهند اما هنوز این کار را نکرده اند. او در این برنامه گفت:

در حالی که مردم تحت فشار نجات جهان هستند و در شرایطی که ازدواج ها در حال فروپاشی است و کودکان از دست والدین خود عصبانی هستند، ناگهان شخصی از آینده ظهور می کند و می گوید که اگر آنها آن ترانه کذایی را نسرایند، نه تنها کره زمین بلکه تمام جهانیان به خطر می افتند.

تاریخ اکران این فیلم هنوز مشخص نیست چرا که این فیلم هنوز در مرحله پیش تولید است.

منبع: independent.co.uk

برندگان جایزه بفتا 2018 در رشته های مختلف اعلام شدند: سه بیلبورد در صدر

بالاخره 18 فوریه 2018 فرا رسید و برندگان آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا(بفتا) طی مراسمی باشکوه اعلام شدند. هفتاد و یکمین دوره مراسم بفتا در تالار رویال آلبرت هال لندن برگزار شد.

برندگان جایزه بفتا 2018 در رشته های مختلف اعلام شدند: سه بیلبورد در صدر

برندگان مراسم بفتا ۲۰۱۸ طی مراسمی در سالن آلبرت هال لندن اعلام شدند

برندگان مراسم بفتا ۲۰۱۸ طی مراسمی در سالن آلبرت هال لندن اعلام شدند

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری به کارگردانی مارتین مک دونا که در ۹ رشته نامزد بفتا شده بود موفق شد پنج جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و جایزه بهترین فیلم بریتانیایی را بدست آورد. شکل آب به کارگردانی گیلرمو دل‌ تورو نیز که در ?? شاخه نامزد بود(بیش از تمامی فیلم ها) جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

در رشته بهترین فیلم غیر انگلیسی که فیلم های فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، او به کارگردانی پل فرهوفن، اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی، خدمتکار به کارگردانی پارک چان ووک و بی‌ عشق به کارگردانی آندری زویاگینتسف، نامزد کسب جایزه بفتا بودند، در نهایت این نماینده کره جنوبی بود که موفق شد جایزه بهترین فیلم را با درام معمایی "خدمتکار" کسب کند و فیلم فروشنده نماینده ایران که قبلا موفق شده بود جایزه اسکار را به دست آورد، در مراسم بفتا جایزه نگرفت.

لیست کامل برندگان جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا(بفتا ۲۰۱۸)

بهترین فیلم

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین کارگردانی

گیرمو دل تورو برای شکل آب(The Shape of Water)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

گری الدمن برای تاریک‌ترین ساعت(Darkest Hour)

بهترین بازیگر نقش اول زن

فرانسیس مک دورمند برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

سم راکول برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

الیسون جینی برای من، تونیا(I, Tonya)

بهترین فیلمبرداری

راجر دیکینز برای بلید رانر ????(Blade Runner ۲۰۴۹)

بهترین فیلنامه اورجینال

مارتین مک دونا برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیمز ایوری برای مرا به نامت صدا بزن(Call Me by Your Name)

بهترین موسیقی

الکساندر دسپلات برای شکل آب(The Shape of Water)

بهترین صداگذاری

دانکرک(Dunkirk)

بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر ????(Blade Runner ۲۰۴۹)

بهترین فیلم بریتانیایی

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین تدوین

بیبی درایور(Baby Driver)

بهترین گریم

تاریک‌ترین ساعت(Darkest Hour)

بهترین طراحی صحنه

شکل آب(The Shape of Water)

بهترین طراحی لباس

نخ خیالی(Phantom Thread)

بهترین ستاره نوظهور

دنیل کالویا

بهترین مستند

من کاکا سیاه تو نیستم(I Am Not Your Negro)

بهترین فیلم خارجی

خدمتکار(The Handmaiden)

بهترین انیمیشن

کوکو(Coco)

بهترین فیلم اول(کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی)

رونگانو نایونی(کارگردان) – امیلی مورگان(تهیه کننده) برای من جادوگر نیستم(I Am Not a Witch)

 

منبع: bafta.org

شرط بندی برایش گران تمام شد

شرط بندی برای تام هاردی بازیگر خوشتیپ هالیوود گران تمام شد. این بازیگر 40 ساله مجبور شد جمله: "لئو همه چیز را می داند" را بر روی دستش خالکوبی کند.

شرط بندی برایش گران تمام شد

شرط بندی برایش گران تمام شد.jpg

شرط بندی برایش گران تمام شد

تام هاردی و لئوناردو دی کاپریو در فیلم برخاسته از گور، "The Revenant" در سال ۲۰۱۵ با هم ایفای نقش کردند. کاپریو مدعی شد که دوستش تام هاردی به خاطر ایفای نقش "جان فیتز جرالد"، نامزد اسکار خواهد شد. تام هاردی برعکس این مدعی شد که هرگز بخاطر بازی در این نقش نامزد اسکار نخواهد بود. با پیشنهاد دی کاپریو و موافقت تام هاردی این دو شرط بندی کردند که بازنده شرط هر طرحی را که طرف مقابل بخواهد، بر روی بدن خود خالکوبی کند.

در سال ۲۰۱۶، هر دو بازیگر برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شدند. دی کاپریو حتی عنوان بهترین بازیگر را نیز به خود اختصاص داد. دو سال بعد تام هاردی بر روی دست خود جمله "لئو همه چیز را می داند" را خالکوبی کرد.

میشاییل هانکه با «کتاب کلوین» پا به عرصه سریال می گذارد

میشاییل هانکه کارگردان نامی دنیای سینما که جوایز اسکار و نخل طلای کن را در کارنامه اش دارد، در حال کار بر روی اولین سریال تلویزیونی خود است.

میشاییل هانکه با «کتاب کلوین» پا به عرصه سریال می گذارد

میشاییل هانکه تا به حال دو نخل طلا برده و یک بار نیز برنده اسکار شده است

میشاییل هانکه تا به حال دو نخل طلا برده و یک بار نیز برنده اسکار شده است

داستان سریال ۱۰ قسمتی  "کتاب کلوین" در آینده ای نزدیک روایت می شود و درباره چند جوان است که با هواپیما سفر می کنند اما به دلایلی مجبور می شوند در بیرون کشورشان فرود اضطراری داشته باشند و در آن جا برای اولین بار در طول زندگی خود چهره واقعی کشورشان را می شناسند.

قرار است این سریال ?? اپیزود داشته باشد. هانکه در مورد سریال کتاب کلوین گفت:

”پس از ?? تله فیلم و ?? فیلم سینمایی، برای اولین بار دوست داشتم داستان طولانی ‌تری روایت کنم.“

کارگردان اتریشی فیلم «معلم پیانو» یکی از معدود کارگردانانی است که توانسته دوبار پشت سر هم با فیلم های «روبان سفید» و «عشق» برنده نخل طلا شود. فیلم عشق توانست نامزد اسکار نیز بشود و در نهایت موفق شد عنوان بهترین فیلم خارجی زبان را به خودش اختصاص دهد و برنده اسکار شود. اگر چه آخرین فیلم او با نام «پایان خوش» نتوانست در فصل جوایز موفق عمل کند.

لازم به ذکر است نیکو هافمن و بنجامین بندیکت تهیه کنندگان این سریال ده قسمتی هستند.

منبع: indiewire.com


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن