برندگان جایزه بفتا ۲۰۱۸ در رشته های مختلف اعلام شدند: سه بیلبورد در صدر :سینما - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

برندگان جایزه بفتا 2018 در رشته های مختلف اعلام شدند: سه بیلبورد در صدر


بالاخره 18 فوریه 2018 فرا رسید و برندگان آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا(بفتا) طی مراسمی باشکوه اعلام شدند. هفتاد و یکمین دوره مراسم بفتا در تالار رویال آلبرت هال لندن برگزار شد.

برندگان مراسم بفتا ۲۰۱۸ طی مراسمی در سالن آلبرت هال لندن اعلام شدند

برندگان مراسم بفتا ۲۰۱۸ طی مراسمی در سالن آلبرت هال لندن اعلام شدند

فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری به کارگردانی مارتین مک دونا که در ۹ رشته نامزد بفتا شده بود موفق شد پنج جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و جایزه بهترین فیلم بریتانیایی را بدست آورد. شکل آب به کارگردانی گیلرمو دل‌ تورو نیز که در ?? شاخه نامزد بود(بیش از تمامی فیلم ها) جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

در رشته بهترین فیلم غیر انگلیسی که فیلم های فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، او به کارگردانی پل فرهوفن، اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی، خدمتکار به کارگردانی پارک چان ووک و بی‌ عشق به کارگردانی آندری زویاگینتسف، نامزد کسب جایزه بفتا بودند، در نهایت این نماینده کره جنوبی بود که موفق شد جایزه بهترین فیلم را با درام معمایی "خدمتکار" کسب کند و فیلم فروشنده نماینده ایران که قبلا موفق شده بود جایزه اسکار را به دست آورد، در مراسم بفتا جایزه نگرفت.

لیست کامل برندگان جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا(بفتا ۲۰۱۸)

بهترین فیلم

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین کارگردانی

گیرمو دل تورو برای شکل آب(The Shape of Water)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

گری الدمن برای تاریک‌ترین ساعت(Darkest Hour)

بهترین بازیگر نقش اول زن

فرانسیس مک دورمند برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

سم راکول برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

الیسون جینی برای من، تونیا(I, Tonya)

بهترین فیلمبرداری

راجر دیکینز برای بلید رانر ????(Blade Runner ۲۰۴۹)

بهترین فیلنامه اورجینال

مارتین مک دونا برای سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیمز ایوری برای مرا به نامت صدا بزن(Call Me by Your Name)

بهترین موسیقی

الکساندر دسپلات برای شکل آب(The Shape of Water)

بهترین صداگذاری

دانکرک(Dunkirk)

بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر ????(Blade Runner ۲۰۴۹)

بهترین فیلم بریتانیایی

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین تدوین

بیبی درایور(Baby Driver)

بهترین گریم

تاریک‌ترین ساعت(Darkest Hour)

بهترین طراحی صحنه

شکل آب(The Shape of Water)

بهترین طراحی لباس

نخ خیالی(Phantom Thread)

بهترین ستاره نوظهور

دنیل کالویا

بهترین مستند

من کاکا سیاه تو نیستم(I Am Not Your Negro)

بهترین فیلم خارجی

خدمتکار(The Handmaiden)

بهترین انیمیشن

کوکو(Coco)

بهترین فیلم اول(کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی)

رونگانو نایونی(کارگردان) – امیلی مورگان(تهیه کننده) برای من جادوگر نیستم(I Am Not a Witch)

 

منبع: bafta.org