گوش به زنگگوش به زنگ

شیائومی به دنبال اپل در بازار گجت های پوشیدنی


در بازار گجت های پوشیدنی اپل، شیائومی، فیتبیت، هواوی و سامسونگ به ترتیب پنج برند برتر از نظر میزان فروش هستند. در بازه زمانی سه ماهه سوم سال 2017 میزان فروش شیائومی و فیتبیت زنگ خطر را برای اپل به صدا در آورده است.

اپل و شیائومی برندهای برتر در بازار گجت های پوشیدنی.jpg

اپل و شیائومی برندهای برتر در بازار گجت های پوشیدنی

به نظر می‏رسد اپل در حال حاضر درک خوبی از صنعت گجت‏های پوشیدنی دارد زیرا امسال در رتبه بندی که هر سه ماه یک بار ارائه می‏شود برای بار دوم در صدر قرار گرفت. اپل در بازار گجت‏های پوشیدنی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ پیشگام بود، اما در سه ماهه دوم این اتفاق رخ نداد و شیائومی و فیتبیت از این شرکت چند ملیتی آمریکایی پیشی گرفتند. در سه ماهه سوم باز هم همین سه برند در صدر هستند با این تفاوت که در حال حاضر اپل بالاترین رتبه را دارد و شیائومی و فیتبیت به ترتیب دوم و سوم هستند.

سوال اینجاست که در بازه سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ سهم فروش این برندها به چه ترتیب است؟

  • اپل ۹ میلیون دستگاه
  • شیائومی ۶ میلیون دستگاه
  • فیتبیت۵ میلیون دستگاه

سهم فروش اپل، شیائومی، فیتبیت، هواوی و سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷.jpg

سهم فروش اپل، شیائومی، فیتبیت، هواوی و سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷

سهم فروش اپل در بازار ۲۳ درصد است، در حالی که شیائومی و فیتبیت به ترتیب ۲۱ و ۲۰ درصد سهم دارند. هوآوی و سامسونگ نیز به ترتیب با ۶ و ۵ درصد رتبه‏های چهارم و پنجم بازار گجت‏های پوشیدنی را به خود اختصاص داده‏اند.

شرکت اپل به علت رونمایی از سری سوم ساعت هوشمند اپل با قابلیت LTE توانسته در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بهترین عملکردش را ارائه دهد. قابلیت LTE در سه ماهه سوم سال از پتانسیل کامل خود بهره نبرد زیرا در آن دوره تقاضا بسیار بیشتر از عرضه بود، بنابراین پیش‏بینی می‏شود این ساعت هوشمند در سه ماهه چهارم سال حضور گسترده‏تری در بازار داشته باشد.

با این نتایج هیچ دلیلی برای کم کاری اپل در ادامه راه وجود ندارد. شیائومی به دلیل افزایش دو برابر و حتی سه‎ برابر عملکردش در بازه‏های سه ماهه شناخته شده و اخیرا نیز به برند شماره یک تلفن هوشمند در هند تبدیل شده است. بنابراین احتمالا این نتایج در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ با نتایج حال حاضر متفاوت خواهد بود.

ساعت هوشمند پرفروش شیائومی مدل Mi Band ۲.jpg

ساعت هوشمند پرفروش شیائومی مدل Mi Band ۲

منبع: gizchina.com