گوش به زنگگوش به زنگ

ناسا هفته آینده به نزدیک‌ترین فاصله انسان تا سطح خورشید دست می یابد!


کاوشگر خورشیدی پارکر، اولین ماموریت فضایی را برای نزدیک شدن به خورشید برعهده دارد و هفته آینده عازم این ماموریت خواهد شد.

ناسا به نزدیک‌ترین فاصله انسان تا خورشید دست پیدا می‌کند

ناسا به نزدیک‌ترین فاصله انسان تا خورشید دست پیدا می‌کند

این فضاپیما که به اندازه یک ماشین است، مستقیما به اتمسفر خورشید سفر می‌کند که حدود ۴ میلیون مایل از سطح خورشید فاصله دارد. در این ماموریت، فضاپیما نسبت به ماموریت‌های قبلی ۷ برابر به سمت خورشید نزدیک‌تر می‌‎شود که امکان انجام این کار به دلیل سیستم حفاظت گرمایی پیشرفته این کاوشگر است. این ماموریت در روز ۱۱ آگوست انجام خواهد شد.

لایه خارجی خورشید کرونا نام دارد و طی این تحقیق میزان دانش ما نسبت به کرونا و تاثیر آن روی جو زمین افزایش می‌یابد. این کاوشگر در روز ۳۰ جولای(۸ مرداد) به فضا فرستاده شد و در روز بعد به دستگاهی که قرار است آن را به ماموریت بفرستد، متصل شد.

انجام چنین ماموریتی ده‌ها سال بود که آرزوی دانشمندان بود. محدوده تحقیقات کاوشگر پارکر فقط مربوط به کرونا است، این منطقه سطحی است که تنها هنگام خورشید گرفتگی یا ماه گرفتگی، از سطح زمین قابل رویت است. قطعا پاسخ سوالات زیادی در دل کرونا نهفته است که دانشمندان امیدوارند با انجام این ماموریت به این پاسخ‌ها دست یابند.

منبع: business-standard.com