گوش به زنگگوش به زنگ

گوگل با حذف 100 تبلیغ "بد" در هر ثانیه، قصد دارد جایگاه خود را در آینده را بهبود بخشد


گوگل در هر ثانیه بیش از 100 کلاهبرداری تبلیغاتی را به دلیل نقض سیاست های خود حذف می کند و تصمیم دارد به زودی برای حذف کاربران بد از پلتفورم خود، یک برنامه تاییدی را اجرایی کند.

?چهره ی کاربران تلفن همراه در کنار نمایشگر صفحه ای با لوگوی گوگل در این تصویر دیده می شود

چهره ی کاربران تلفن همراه در کنار نمایشگر صفحه ای با لوگوی گوگل در این تصویر دیده می شود

پس از آنکه روزنامه ی وال استریت گزارش داد که کلاهبرداران تبلیغات جستجویی را خریداری می کنند و خود را به عنوان عوامل ارائه خدمات جشن ها در شرکت هایی چون اپل معرفی می کنند، روز یکشنبه گوگل اعلام کرد:

علیه چنین هنرمندان کلاهبرداری عکس العمل نشان خواهیم داد.

 

دیوید گریف، مدیر سیاست های جهانی محصولات گوگل اظهار داشت:

تنها در یک سال گذشته بیش از ۳.۲ میلیارد تبلیغ انجام داده ایم که خط مشی های تبلیغاتی ما را نقض کرده اند(یعنی بیش از ۱۰۰ تبلیغ در ثانیه!) اکنون تصمیم دیگری گرفته ایم. ما شاهد افزایش تبلیغات گمراه کننده ناشی از ارائه خدمات پشتیبانی فنی اشخاص ثالث بوده ایم و تصمیم گرفتیم تبلیغات در این رده را در سطح جهانی محدود کنیم.

در ماه های آتی گوگل یک برنامه ی تاییدی برای اطمینان از اینکه تنها افرادی می توانند از پلتفورم گوگل برای ارائه ی تبلیغات استفاده کنند که مشروعیت پشتیبانی شخص ثالث داشته باشند، اجرا خواهد کرد.

 

در همین راستا گوگل اعلام کرد:

یکی از اولویت های اصلی ما حفظ یک محیط تبلیغاتی سالم است و این به معنای محافظت از کاربران در برابر تبلیغات گمراه کننده، نادرست و مضر است.

این تصمیم پس از اینکه کلاهبرداران با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل دست به انتشار تبلیغات گمراه کننده زدند، گرفته شد.

برای مثال یکی از این تبلیغات بدین صورت بود که لینک آگهی، لینک وب سایت اپل را نشان می داد، اما شماره ی موجود در تبلیغ کاربر را به مرکز تماسی متصل می کرد که پشتیبانی فنی آن جعلی بود.

منبع: business-standard.com