گوش به زنگگوش به زنگ

مراقب قابلیت جدید Gmail باشید!


با طراحی جدید جی میل، کلاهبرداران می‌توانند نسخه‌های جعلی اعلان‌های ایمیل محرمانه را ارسال کرده و کاربران را به واردکردن اطلاعات مهم وادار کنند.

گوگل طراحی جدیدی را برای سرویس وب جی میل ارائه کرده است

گوگل طراحی جدیدی را برای سرویس وب جی میل ارائه کرده است

به گزارش رسانه‌ها، کاربران Gmail با این هشدار مواجه هستند که ویژگی جدید ایمیل گوگل می‌تواند سبب نفوذ کلاهبرداران آنلاین و در پی آن موجی از کلاهبرداری‌ها شود. این شرکت در ماه آوریل طرح‌های جدید خود را با عنوان حالت محرمانه معرفی کرد که یک رابط کاربری جدید و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید مثل توانایی عدم نمایش موقت پیام، پاسخ خودکار هوشمند و ایمیل‌های خود تخریب را شامل می‌شد. express روز شنبه گزارش داد:

حالت محرمانه مسئله‌ای است که در مرکز وحشت مربوط به مسائل امنیتی قرار دارد .

در ادامه‌ی این گزارش همچنین آمده است که وزارت امنیت میهن آمریکا DHS درباره‌ی تهدید بالقوه‌ی در حال ظهور برای فعالیت‌های نادرست و غیراخلاقی هشدار داده است.

لزلی فولپ سخنگوی DHS گفت:

ما به گوگل دست‌یافته‌ایم تا آن‌ها را از اطلاعات مرتبط با خدماتشان مطلع سازیم و برای بهبود منافع متقابل در امینت سایبری همکاری کنیم .

در مرکز این ترس‌ها ویژگی جدید ایمیل محرمانه قرار داشت که می‌توانست کاربران را به کلیک بر روی لینک دسترسی به این پیام‌ها متقاعد کند. اگر شما یک کاربر جیمیل که از طریق وبسایت رسمی Google mail واردشده هستید، پس از کلیک برای باز کردن جی میل خود ایمیل محرمانه ظاهر خواهد شد که تاریخی را برای زمانی که محتوا منقضی می‌شود نشان می‌دهد و به کاربران اطلاع می‌دهد که ایمیل نمی‌تواند باز، ارسال یا دانلود شود. با این حال این مسئله زمانی که شما یک کاربر جیمیل که به‌عنوان سوم شخص این پیام را می‌خواند یا یک کاربر غیر جیمیل باشید متفاوت خواهد بود. در این موارد، به‌ جای پیام نمایش داده‌شده در مرورگر، کاربران باید روی یک دکمه کلیک کنند تا ایمیل را مشاهده کنند و این همان‌ جایی است که ترس‌های امنیتی آشکار می شوند.

با طراحی مجدد جیمیل، کلاهبرداران می‌توانند نسخه‌های جعلی هشدار ایمیل محرمانه را ارسال و کاربر را به وارد کردن اطلاعات مهم متقاعد کنند.

بروکز هوکوگ سخن گوی گوگل گفت:

غول تکنولوژی متعهد به حفاظت از امنیت اطلاعات شخصی کاربران خود است و از این‌ رو الگوریتم‌های یادگیری ماشینی را برای شناسایی کلاه‌برداری‌ های فیشینگ احتمالی که مجرمان اینترنتی انجام می‌دهند، ساخته است .

در کلاه‌برداری‌های فیشینگ، مجرمان سایبری برای فریب قربانیان در جهت اعتماد کردن به لینک‌های به‌ظاهر قابل‌اعتماد طراحی‌شده، در جهت سرقت اطلاعات مهم تلاش می‌کنند.

منبع: business-standard.com