گوش به زنگگوش به زنگ

اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی با قیمتی اندک به فروش می رسد!


اطلاعات شخصی برخی افراد در فضای مجازی و به خصوص اینترنت سیاه، به قیمت تنها 50 دلار به فروش می رسد؛ این اطلاعات شامل اکانت های رسانه های جمعی، اطلاعات کارت بانکی و... می شود.

اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی با قیمتی اندک به فروش می رسد!

هکر ها در کمین اطلاعات شخصی کاربران هستند

به گزارش تلکسیران، کمپانی کسپر اسکای (Kaspersky) که در امنیت فضای مجازی سابقه ای طولانی مدت دارد، به تازگی با بررسی های انجام شده اعلام کرده است که در فضای مجازی اطلاعات کاربران به فروش می رسد و حتی ارزش فروش این اطلاعات شخصی معلوم شده است.

جنایتکاران سایبری تمام زندگی دیجیتالی یک شخص را با قیمت ۵۰ دلار به فروش می رسانند. کمپانی کسپر اسکای دراینباره می گوید:

اطلاعات حساب های رسانه های جمعی، بانکی، رمز های عبور به سرور ها یا کامپیوتر های رومیزی، حتی داده های خدمات محبوب مانند Netflix و Spotify، برنامه های دوستیابی و سایت های بازی که ممکن است درون این حساب ها اعتبار ذخیره شده باشد، به راحتی می تواند توسط هکر ها به سرقت رود.

سایت های این چنینی که به اینترنت سیاه نیز معروف هستند، سایت های رمز گذاری شده ای هستند که توسط برخی افراد خاص قابل دسترسی هستند. موتور های جست و جوگر هیچ وقت این سایت ها را به کاربران نشان نمی دهند و سعی در حذف اینگونه وبسایت ها دارند. کمترین قیمتی که برای یک حساب سرقت شده در نظر گرفته شده است، حدود ۱ دلار است. یکی از مدیران ارشد کسپر اسکای دراینباره می گوید:

واضح است که هک شدن اطلاعات یک تهدید بزرگ برای همه ماست و این مسئله در سطح فردی و اجتماعی در زندگی افراد تاثیر گذار است؛ زیرا این اطلاعات سرقت شده بسیاری از جرایم اجتماعی را نیز تامین می کند.

داده های هک شده به علت امنیت پایین ممکن است ارزش فروش مجدد بسیاری ناچیزی داشته باشد؛ اما می تواند در بسیاری از موارد از این اطلاعات استفاده کرد. وی افزود:

این مسئله می تواند مشکلات زیادی برای کاربر ایجاد کند؛ به طور مثال وی پول و شهرتش را از دست بدهد یا حتی اشخاص دیگر جرم هایی را انجام دهند که به نام آن فرد بی گناه تمام شود.

شایع ترین روش هک اطلاعات از طریق استفاده از بد افزار ها، برنامه ها و نرم افزار های کاربردی است که آسیب پذیری امنیتی بالایی دارند. پس از اینکه هکر حمله موفقیت آمیزی به اطلاعات کاربر داشته باشد، داده های کاربر که حاوی ایمیل ها و رمز های عبور سرویس های دیگر است را به سرقت می برد. افرادی که از رمز های عبور مشابهی برای اکانت های گوناگون استفاده می کنند، بیشتر در معرض این خطر هستند؛ بنابراین لازم است برای جلوگیری از این مشکل، رمز های عبور مختلف و پیچیده ای برای اکانت ها در نظر گرفته شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Business-standard.com