گوش به زنگگوش به زنگ

گیل در حال طراحی پمپ شارژ خودروهای الکتریکی است


هند در حال بررسی امکانات راه اندازی ایستگاههای شارژ باتری برای خودروهای الکترونیکی در ایستگاههای توزیع گاز سی ان جی است تا نمونه کارهای خود را ورای گاز و پتروشیمی های گوناگون بسازد.

دولت قصد داردتا سال ۲۰۱۳ تغییرات بزرگی در خودروهای الکتریکی ایجاد کند

دولت قصد داردتا سال ۲۰۱۳ تغییرات بزرگی در خودروهای الکتریکی ایجاد کند

یکی از مقامات رسمی شرکت GAIL هند، بزرگترین شرکت حمل و نقل گاز و بازاریابی کشور، قصد دارد ایستگاههای شارژ باتری را برای وسایل نقلیه الکتریکی و نیز ساخت نیروگاههای خورشیدی بسازد، چرا که آینده برای کسب و کارها و استارت آپ های جدید آماده است. همچنین می خواهد فرصت کسب و کار در تاسیسات تصفیه فاضلاب، توزیع آب خط لوله ی بزرگ آب را به عنوان منابع اولیه مورد بررسی قرار دهد.

او گفت:

 ما بزرگترین شبکه خطوط لوله و زیرساخت های بازاریابی در کشور را داریم. ما میخواهیم برای ظهور فرصت های کسب و کار از این اهرم استفاده کنیم. ما میخواهیم آماده ی آینده باشیم.

هند در حال بررسی امکانات راه اندازی ایستگاههای شارژ باتری برای خودروهای الکترونیکی در ایستگاههای توزیع گاز سی ان جی است تا نمونه کارهای خود را برای گاز و پتروشیمی های گوناگون بسازد.

او گفت:

همه ی اینها در طراحی هیئت مدیره است. بسیار وابسته به هنجارهاست. به عنوان مثال، ما نمی دانیم که آیا قوانین اجازه شارژ باتری را در یک پمپ بنزین یا ایستگاه سی ان جی می دهد یا خیر؟ نمیدانیم با چه قیمتی می توانیم آن شارژ را به فروش برسانیم.

 GAILمی خواهد شش بخش جدید را در اهداف اصلی تفاهم نامه شرکت برای قرار دادن در کسب و کار جدید وارد کند.

طبق اطلاعیه سهام داران، این شرکت می خواهد بطور مستقیم یا غیرمستقیم سرمایه گذاری را در زمینه های اصلی کسب و کار(گاز طبیعی، پتروشیمی، انرژی) و مناطق تجاری مرکزی(مانند بهداشت، اجتماع و محیط زیست و امنیت) آغاز کند.

این سرمایه گذاری می تواند از طریق وسیله ی نقلیه ی خاص(اس پی وی)، صندوق سرمایه گذاری جایگزین(ای آی اف) صندوق بودجه(اف او اف) و اعتماد ایجاد کرد.

این مقام رسمی گفت ضروریست مسیرهای جدید و مختلفی را برای ارائه خدمات صحیح، مقرون به صرفه و کارامد، امن، که کاهش وابستگی به واردات نفت و دستیابی به کارآمدتر زمین در شهرهایی با کمترین اثرات زیست محیطی و تاثیرات بر سلامت انسان باشد فراهم شود.

با توجه به هدف، شرکت می خواهد ایستگاههای شارژ باتری را تنظیم کند و خدمات شارژ را به وسایل الکتریکی ارائه دهد.

بااینکه دولت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تغییرات بزرگی در خودروهای الکتریکی ایجاد کند، GAIL معتقد است که زیر ساخت های شارژ خودروهای الکتریکی در هند تاکنون کامل نشده است.

او گفت :

 GAIL با حضور پان هندوستان از طریق شبکه گاز طبیعی عمیق است و توانایی تنظیم زیربنای شارژ را با سرعت بیشتری دارد.

سی و چهارمین مجمع عمومی سالیانه شرکت ، ۱۱ سپتامبر برگزار می شود.

با کمبود آب های زیرزمینی، موسسات کمتر قابل پیش بینی شده و غیر قابل اعتماد اند، در دسترس بودن و بهره برداری از آب در حال حاضر به مسئله کلیدی در هند مدرن تبدیل شده است. بسیاری از شهرها با طی مسافت های طولانی از ۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر به آب شیرین می رسند.

وی اظهار داشت که با افزایش جمعیت و صنعتی شدن، میزان آب پساب(فاضلاب) بطور قابل توجهی افزایش یافته است. GAIL در این اعلامیه گفت که درمان آب پساب و حفظ جدول آب شیرین یک چالش بزرگ و یک فرصت تجاری است.

همچنین به دنبال استفاده از پتانسیل نیروی خورشیدی موجود در سایت های مختلف و تاسیسات آن است که بتواند به شبکه برای فروش یا برای استفاده خود از  دیگر تاسیسات ار طریق چرحش قدرت متصل شود. در راستای استراتژی خود برای ترویج استفاده از سوخت سبز، قصد دارد در لوازم خانگی خانواده ها برای افزایش مصرف گاز و به حداقل رساندن استفاده از الکتریسیته در تجهیزات و لوازم خانگی  مانند دیگ بخار، دستگاه تهویه و بخاری حمام گازی اقدام کند.

با اجرای تقریبا ۱۴۰۰۰، کیلومتر خط لوله گاز طبیعی و ال پی جی و بیش از ۴۵۰۰ کیلومتر خطوط جدید، GAIL احساس می کند بتواند خدماتی نظیر مهندسی ساخت و ساز، (ای پی سی)، تدارک وسایل، مدیریت ساخت و ساز(ای پی سی ام)، و مشاوره مدیریت پروژه(پی ام سی)، را  در زمینه خطوط کربن فراهم کند.

این گزارش گفت:

GAIL همچنین دارای نیروی انسانی و زیر ساخت های کافی برای ارائه این خدمات است.

علاوه بر این می خواهد در زمینه تولید، واردات، توزیع و بازاریابی لوازم مربوط به بازاریابی و توزیع گاز مانند گاز و کیت های سی ان جی فعالیت کند.

منبع: business-standard.com