گوش به زنگگوش به زنگ

آستون مارتین تبدیل الکتریکی "برگشت پذیر" را برای اتومبیل های کلاسیک ارائه می دهد


برند ماشین سازی استون مارتین رد نظر دارد با ارائه فناوری جدیدی، کمک کند تا خودروهای کلاسیک هنوز هم قابل استفاده باشند. این کمپانی قدیمی خودروسازی، یک تبدیل قدرت برگشت پذیر EV را برای مدل های کلاسیک خود ایجاد می کند.

آستون مارتین سردمدار تولید خودروهای کلاسیک

آستون مارتین سردمدار تولید خودروهای کلاسیک

به گزارش تلکسیران، سیستم EV که کاست(Casette) نامیده می شود، با استفاده از دانش و اجزای برنامه Rapide E توسعه داده شده است و برای کاهش هرگونه قانونی برای محدود کردن استفاده از اتومبیل های کلاسیک تولید می شود. سیستم Rapide E در خودرو های جدید قرار خواهد گرفت و سرعت و کارایی موتور را بهبود می بخشد.

اولین اتومبیل کلاسیکی که قرار است سیستم EV استون مارتین درونش تعبیه شود، DB ۶ KB Volante خواهد بود که در سال ۱۹۷۰ روانه بازار شد. این اتومبیل در همان کارخانه Newport Pagnel تولید شد که استون مارتین قبلا خودروهایش را آنجا می ساخت. کاست EV در محفظه ای قرار دارد و بر روی موتور و چرخ دنده ها قرار می گیرد. مدیریت قدرت این سیستم نیز از طریق یک صفحه اختصاصی که در داخل کابین قرار دارد؛ انجام می گیرد. این سیستم می تواند در صورت نیاز از توان الکترونیکی اصلی خودرو نیز استفاده کند.

استون مارتین بر این باور است که این سیستم به صاحبان خودرو های قدیمی این اطمینان را می دهد که هنوز هم می توانند با خیال راحت از خودروی کلاسیک خود استفاده کنند. اندی پالمر، مدیر عامل استون مارتین می گوید که این شرکت از فشارهای محیطی و اجتماعی که در سال های آینده استفاده از اتومبیل های کلاسیک را تهدید می کند، آگاه است. این سیستم تنها اتومبیل های فعلی و آینده ما را حفاظت نخواهد کرد بلکه این امکان را می دهد تا به راحتی افراد بتوانند از خودرو های قدیمی خود نیز استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Autocar.co.uk