گوش به زنگگوش به زنگ

بار دیگر عکسهای خصوصی فیس بوکی ها در آمریکا لو رفت!


کمپانی فیس بوک روز جمعه اعلام کرد ، 1500 اپلیکیشن که توسط 876 توسعه دهنده در فضای مجازی ایجاد شده، ممکن است به دلیل وجود یک باگ در فیس بوک، عکس های منتشر نشده کاربران در دوره 12 روزه، 13 تا 25 سپتامبر را نمایش دهند!

چشم سوم، عکسهای خصوصی فیس بوکی ها در آمریکا را می بیند

چشم سوم، عکسهای خصوصی فیس بوکی ها در آمریکا را می بیند

به گزارش تلکسیران، فیس بوک، بزرگترین شبکه اجتماعی آمریکا، گفته است که عکسهای خصوصی ۶.۸ میلیون کاربر فیس بوک در آمریکا، در معرض دید اپلیکیشن سومی هم قرار گرفته است!

کمپانی فیس بوک روز جمعه اعلام کرد ، ۱۵۰۰ اپلیکیشن که توسط ۸۷۶ توسعه دهنده در فضای مجازی ایجاد شده، ممکن است به دلیل وجود یک باگ در فیس بوک، عکس های منتشر نشده کاربران در دوره ۱۲ روزه، ۱۳ تا ۲۵ سپتامبر را نمایش دهند!

فیس بوک اعلام کرده نقص بوجود آمده را برطرف کرده، و گفت:

هفته آینده ابزارهایی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها ارائه خواهد دادکه به آنها اجازه تعیین نوع کاربری که از اپلیکیشن آنها استفاده می کنند و ممکن است تحت تاثیر این باگ قرار بگیرند را می دهد و این اشکال از حافظه اپلیکیشن ها جمع خواهد شد.

آنهایی که با این باگ تحت تاثیر قرار گرفتند، آپ هایی بودند که فیس بوک به آنها اجازه دسترسی به عکسهای API افراد را داده بود.

فیس بوک اعلام کرده، برای جلوگیری از تکرار این مساله، به کاربران خود هشدار می دهد که ممکن است عکسهای شخصیشان مورد حمله قرار بگیرد و امکانی را فراهم می کند که توسعه دهندگان آپ ها، عکسهای کپی شده کاربرانی که  تحت تاثیر این آپ ها قرار گرفته اند را از بین ببرند.

این افشاگری یکی دیگر از شکست های فیس بوک در زمینه حفاظت از حریم خصوصی کاربران استکه انتقادات بیشتری را در زمینه حریم خصوصی کاربرانش به همراه خواهد داشت.

فیس بوک که بزرگترین شبکه اجتماعی دنیاست، سال گذشته نیز به دلیل نقص حریم خصوصی کاربران که منجربه دسترسی غیرقانونی به اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون کاربر  شده بود، به خبر اول دنیای رسانه تبدیل شده بود.

اطلاعات خصوصی کاربران فیس بوک بمنظور استفاده درکارزار تبلیغاتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ درز کرده بود. در واقع ترامپ برای کمپین تبلیغاتی خود از اطلاعات فیس بوکی ها استفاده کرد.

ماه گذشته هم فیس بوک به ۵۰ میلیون کاربر خود گفته بود می توانند اطلاعاتشان را به دلیل بروز یک اشکال امنیتی تحت کنترل یک هکر اداره کنند! این نقص به سیستم فیس بوک به حدی جدی بود که مارک زاکربرگ آنرا یک اشکال امنیتی بسیار جدی عنوان کرده بود.

 

منبع: business-standard.com