گوش به زنگگوش به زنگ

آیا آیفون X پرفروش ترین تلفن هوشمند دنیاست؟!


در سال گذشته بحث های بسیاری در مورد فروش آیفون X وجود داشته و کمپانی اپل اطلاعاتی در مورد این ارقام بروز نداده است. با این حال شرکت تحقیقات بازار کانالیس(Canalys) در مورد عملکرد پرچمدار 1000 دلاری اپل در سه ماهه چهارم سال 2017 سرنخ هایی داده است.

یک چهارم تلفن های هوشمند آیفون X، تنها در چین فروخته شده است

یک چهارم تلفن های هوشمند آیفون X، تنها در چین فروخته شده است

به گفته این شرکت، ۲۹ میلیون دستگاه آیفون X در سراسر جهان فروخته شده است. این رقم فروش با علم به این مطلب که این تلفن هوشمند در تاریخ ۳ نوامبر به بازار آمده، فوق العاده است. همچنین با توجه به محدودیت های عرضه، بسیاری از کارهای حمل و نقل آن تا اواخر دسامبر به تعویق افتاد. پس از آن گزارش هایی در رسانه ها منتشر شد مبنی بر این که تقاضا برای خرید گران ترین آیفون تاریخ کمپانی اپل بسیار کمتر از میزان تقاضایی است که توسط خود این شرکت پیش بینی شده بود. با این حال تعداد یک چهارم تلفن های هوشمند آیفون ایکس(? میلیون) تنها در کشور چین فروخته شده است.

تحلیلگر شرکت کانالیس گفت:

”اپل به لطف تغییرات گسترده ای که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ داشته، سعی کرده بهترین عملکرد خود را ارائه دهد.“

آمار فروش آیفون X توسط کانالیس با تعداد دیگری از شرکت های تحقیقاتی موجود در این زمینه، مطابقت دارد. البته آیفون های ۸ و پلاس ۸، با توجه به مزیت قیمتی که داشتند، از لحاظ میزان فروش، آیفون X را شکست دادند. در مجموع این سه مدل آیفون، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ پرفروش ترین تلفن های هوشمند بازار بودند.

اکنون زمان آن رسیده است که کمپانی اپل رسما درآمدها و آمارهای مربوط به سه ماهه چهارم خود را اعلام کند. با توجه اعداد و ارقام ذکر شده، کمپانی اپل احتمالا می تواند رکورد فروش جدیدی را در بازار به ثبت برساند.

منبع: gizchina.com