گوش به زنگگوش به زنگ

آیفون SE2: تلفن بعدی اپل همراه با ویژگی های جذاب


آیفون SE2 یکی از تلفن‌های هوشمندی است که آینده‌ی روشنی دارد و طرفداران در مورد یکی از قابلیت‌های احتمالی این تلفن حدس‌های زیادی می‌زنند.

 آپدیت آیفون SE۲: تلفن بعدی اپل با ویژگی‌های جذاب به بازارمی آید

آپدیت آیفون SE۲: تلفن بعدی اپل با ویژگی‌های جذاب به بازارمی آید

آیفون SE۲ یکی از گجت هایی است که طرفداران گوشی‌های هوشمند نمی‌توانند برای خریدن آن منتظر بمانند. به‌رغم عدم تائید رسمی توسط کوپرتینو تک، شایعات مربوط به آیفون SE۲ از بین نمی‌روند.

آیفون SE اوریجینال در حالی در سال ۲۰۱۶ به بازار آمد که طرفداران آن امیدوار بودند مدل موفق‌تر آن سال بعد به بازار آید. اما کمپانی اپل به‌ جای آن با عدم تبعیت از الگوی به‌روزرسانی سالانه خود، تنها مدل جدید ۱۲۸ گیگابایتی را در سال بعد روانه بازار کرد. با این‌ حال امسال متخصصان تکنولوژی پیش‌بینی کرده‌اند که آپدیت موفق آیفون SE در حال ورود به بازار است و پیش‌بینی می‌شود که طراحی اسپرت و هیجان‌انگیزی را به نمایش بگذارد.

گفته می‌شود آیفون SE دارای پشتی شیشه‌ای است که از شارژ وایرلس پشتیبانی می‌کند و صفحه‌نمایشی شبیه به آیفون X را خواهد داشت. ادعا شده است که اپل می‌تواند هفته بعد آیفون SE۲ را در WWDC رونمایی کرده یا طبق روال معمول سالانه‌ی خود در ماه سپتامبر از آن پرده‌برداری کند.

حالت دوم این است که اپل گوشی‌های جدید برند خود که از آخرین ورژن iOS استفاده می‌کنند را رونمایی می‌کند و اگر آیفون SE۲ در رویداد سپتامبر رونمایی شود، می‌تواند با یکی از ویژگی‌های متحول کننده‌ی بازی‌ها معرفی شود. گزارش‌شده است که اپل در حال کار کردن بر روی یک ویژگی جدید iOS۱۲ است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد که درهای خانه و ماشین خود را به‌وسیله‌ی گوشی‌های هوشمند خود باز کنند.

این تکنولوژی جدید از چیپ جدید اتصال نزدیک(NFC) درگوشی‌های آیفون برای باز کردن درها استفاده می‌کند. NFC به‌صورت مرکزی در سیستم پرداخت اپل وجود دارد و مبادلات اطلاعاتی بدون تماس را امکان‌پذیر می‌سازد. بر اساس گزارش‌ها پیش‌بینی می‌شود که ویژگی جدید iOS۱۲ هفته‌ی آینده در WWDC رونمایی شود. آن‌ها می‌گویند:

تغییر در ارتباطات میدانی نزدیک یا تراشه NFC که انتظار می‌رود ماه آینده اعلام شود، می‌تواند راه را برای استفاده‌ی مردم از آیفون‌ها به‌منظور ارتباطات حساس امنیتی به‌جای پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل و باز کردن درب‌های ماشین برای تائید هویت خود به روش‌های دیگر هموار سازد .

افرادی که با این موضوع آشنا هستند می‌گویند:

اخیراً کارکنان مقر جدید کمپانی اپل در کوپرتینو کالیفرنیا در حال استفاده از آیفون خود برای ایجاد دسترسی به ساختمان‌ها و دفاتر هستند و می‌گویند که این تکنولوژی در آنجا مستقرشده است .

اگر آیفون SE۲ در سپتامبر رونمایی شود، احتمالاً سیستم‌ عامل iOS۱۲ از پیش روی آن نصب‌شده که این ویژگی جدید را رونمایی خواهد کرد. شایعات همچنین ادعا می‌کنند که اپل از سه آیفون دیگر در رویداد سپتامبر ۲۰۱۸ رونمایی خواهد کرد. مارک گورمن از بلومبرگ که رکورد قابل‌ اعتمادی در دریافت اطلاعات خودی دارد، در اوایل سال جاری جزئیات سه آیفون جدید که احتمالاً اواخر امسال معرفی خواهند شد را توضیح داد. او ادعا کرد که اپل از یک آیفون X به‌روز شده یعنی مدل ارزان‌تر با برخی ویژگی‌های قابل‌ توجه و یک آیفون X پرچمدار رونمایی خواهد کرد. این دستگاه که طبق شایعات می‌تواند آیفون X پلاس باشد، دارای یک صفحه‌نمایش بزرگ ۶.۵ اینچی خواهد بود. هر سه آیفون جدید دارای دوربین عمق واقعی برای شناسایی face id خواهند بود. اگر آیفون SE۲ در سپتامبر به همراه این سه آیفون رونمایی شود، بدان معنا خواهد بود که اپل یک رویداد بزرگ را برای امسال برنامه‌ریزی کرده است.

منبع: express.co.uk