گوش به زنگگوش به زنگ

قرارداد 1.1 میلیارد دلاری گوگل با اچ تی سی


معامله میلیارد دلاری گوگل برای به دست آوردن بخشی از کمپانی اچ تی سی (همراه با یک مجوز غیر انحصاری برای مالکیت معنوی خود)، انجام شد. این دو شرکت شب گذشته نهایی شدن این قرارداد را اعلام کردند و ظاهرا جزئیات آن به همان ترتیبی است که در ابتدا اعلام شده بود.

معامله میلیارد دلاری گوگل برای به دست آوردن بخشی از کمپانی اچ تی سی انجام شد

معامله میلیارد دلاری گوگل برای به دست آوردن بخشی از کمپانی اچ تی سی انجام شد

در حالی که تیم سازنده تلفن های هوشمند پیکسل در حال پیوستن به گوگل هستند، اچ تی سی اعلام کرده که با استفاده از محصولات Vive برای رقابت در VR، به تولید تلفن های هوشمند با نام تجاری خود ادامه خواهد داد. همچنین فعالیت های این شرکت در زمینه دستگاه های هوشمند متوقف نخواهد شد، چرا که به ادعای این شرکت، آن ها قصد دارند نوآوری هایی را در فناوری های AR، AI و IoT به کار گیرند.

ریک اوسترلو، مدیر بخش سخت افزار گوگل گفت:

”امروز ما با هم تیمی های جدیدمان، با هدف انجام ماموریتی که تجربیات مفیدی برای مردم سراسر جهان شکل دهد، بهترین واقعیت افزوده، نرم افزار و سخت افزار گوگل را ترکیب کرده ایم.“

با توجه به صحبت های اوسترلو، Taipei پس از این معامله، تبدیل به بزرگترین سایت مهندسی گوگل در بخش آسیا و اقیانوس آرام خواهد شد. این سومین سال فعالیت این شرکت در قسمت سخت افزار است، و این ظاهرا تنها بخشی از فعالیت های بلند مدت آن هاست.

منبع: engadget.com