گوش به زنگگوش به زنگ

شیائومی گوشی‌ های هوشمند سری 6 Redmi را عرضه کرد


14 شهریور شرکت شیائومی(سازنده معروف گوشی‌های هوشمند چینی)، گوشی‌های Redmi 6A، Redmi 6 و Redmi 6 Pro را عرضه کرد.

شیائومی گوشی‌ های هوشمند سری ۶ Redmi را عرضه کرد

شیائومی گوشی‌ های هوشمند سری ۶ Redmi را عرضه کرد

گوشی‌های هوشمند Redmi ۶ و Redmi ۶A دارای ابعاد صفحه نمایش ۱۸:۹ هستند، در حالی که Redmi ۶ pro یک گوشی هوشمند پرچمدار است که دارای بریدگی‌هایی در بالای صفحه نمایش است. این گوشی، اولین تلفن هوشمند شرکت شیائومی با بریدگی بالای صفحه نمایش است.

Redmi ۶، یک فلیپ کارت انحصاری است و از دهم سپتامبر در پورتال خانگی تجارت الکترونیک برای فروش در دسترس خواهد بود. از طرف دیگر، Redmi ۶A و Redmi ۶ pro در انحصار آمازون هستند و به ترتیب از ۲۸ و ۲۰ شهریور به بازار عرضه خواهند شد. جایگاه Redmi ۶ در سری گوشی‌های هوشمند Redmi ۶، از لحاظ سطح مابین Redmi ۶A و Redmi ۶ pro قرار دارد. Redmi ۶ دارای یک صفحه نمایش ۵.۴۵ اینچی (۷۲۰ * ۱۴۴۰) به ابعاد ۱۸:۹ است.

این گوشی هوشمند دو سیم کارته، توسط سیستم روی یک تراشه مدیاتک هلیو پی ۲۲ طراحی شده است و دارای ۲ نوع تنظیمات ذخیره‌سازی به صورت ۳ گیگابایت رم + ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و ۳ گیگابایت رم + ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی است.  این گوشی همچنین دارای اسلات یک کارت حافظه میکرو اس دی قابل ارتقاء است که کارت تا ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت را پشتیبانی می‌کند.

برای تصویربرداری نیز، یک دوربین دوگانه در پشت گوشی قرار دارد که از حالت پرتره مبتنی بر هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. ماژول دوربین دوگانه، دارای لنزهای ۱۲ مگاپیکسلی و ۵ مگاپیکسلی است. لنز ۵ مگاپیکسلی برای سلفی در جلوی گوشی درنظر گرفته شده است.  گوشی هوشمند ردمی ۶، مجهز به باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری است و همچنین از سیستم عامل MIUI ۹ مبتنی بر اندروید اوریو گوگل استفاده می‌کند. گوشی هوشمند ردمی ۶ به مبلغ ۷،۹۹۹ روپیه(۱۱۱ دلار) برای مدل ۳۲ گیگابایتی و ۹،۴۹۹ روپیه(۱۳۲ دلار) برای مدل ۶۴ گیگابایتی قیمت‌گذاری شده است.

گوشی هوشمند Redmi ۶A، دارای یک صفحه نمایش ۵.۴۵ اینچی (۷۲۰ * ۱۴۴۰) به ابعاد ۱۸:۹ است. این گوشی هوشمند دو سیم کارته توسط سیستم روی یک تراشه مدیاتک هلیو ای ۲۲ طراحی شده است و توسط ۲ نوع تنظیمات ذخیره‌سازی به صورت ۲ گیگابایت رم + ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی و ۲ گیگابایت رم + ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی پشتیبانی می‌شود و از طریق کارت حافظه میکرو اس ای، تا ۲۵۶ گیگابایت قابل ارتقاء است.

برای تصویر برداری نیز یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی با دیافراگم  f/۲.۲ در پشت گوشی درنظر گرفته شده و یک لنز ۵ مگاپیکسلی سلفی نیز در جلوی گوشی قرار دارد. این گوشی هوشمند، دارای باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری است و از سیستم عامل MIUI ۹ مبتنی بر اندروید اوریو گوگل استفاده می‌کند. قیمت گوشی هوشمند ردمی ۶ اِی، ۵۹۹۹ روپیه(۸۴ دلار) برای مدل ۱۶ گیگابایتی و ۶،۹۹۹(۹۷ دلار) روپیه برای مدل ۳۲ گیگابایتی است.

گوشی هوشمند Redmi ۶ pro نیز دارای یک صفحه نمایش ۵.۸۴ اینچی فول اچ دی به ابعاد ۱۹:۹ و دارای بریدگی بالای صفحه نمایش است. این گوشی هوشمند دو سیم کارته مجهز به چیپست کوالکام اسنپدراگون ۶۲۵ است و دارای ۲ نوع تنظیمات ذخیره‌سازی به صورت ۳ گیگابایت رم + ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت رم + ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی است. گوشی هوشمند Redmi ۶ pro همچنین دارای یک اسلات اختصاصی ذخیره‌سازی است و از کارت حافظه تا ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت پشتیبانی می‌کند.

در این گوشی هوشمند برای تصویربرداری نیز، یک ماژول دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی و ۵ مگاپیکسلی در پشت گوشی قرار دارد و لنز ۵ مگاپیکسلی سلفی در جلوی گوشی درنظر گرفته شده است. دوربین عقب، از تصویربرداری AI برای افکت بوکه و عکس‌های پرتره پشتیبانی می‌کند. گوشی هوشمند Redmi ۶ pro مجهز به باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری است و همچنین از سیستم عامل MIUI ۹ مبتنی بر اندروید اوریو گوگل استفاده می‌کند.

منبع: business-standard.com