گوش به زنگگوش به زنگ

سوددهی آیفون های جدید، علیرغم تقاضای کم بازار!


به نظر می رسد فروش آیفون های جدید افزایش یافته است و برای شرکت های تامین کننده قطعات این گوشی، سود آوری داشته است. با اینحال کمپانی اپل اعلام کرده است تقاضای کمی در بازار برای آیفون های جدید وجود دارد. بنابراین با وجود چنین اتفاقی، این ادعای اپل نادرست به نظر می رسد.

سود دهی فروش آیفون های جدید در ماه نوامبر علیرغم تقاضای ضعیف

آیفون های جدید ظاهرا فروش خوبی را در ماه نوامبر سپری کردند

 

به گزارش تلکسیران، علیرغم اعلام اپل، به نظر می رسد آیفون های جدید فروش خوبی را تجربه می کند؛ دو شرکت TSMC و Foxconn که قطعات اولیه آیفون را تولید می کنند، سود ماهیانه خود را اعلام کرده اند و به هر حال آیفون های ایکس اس، مکس و ایکس آر سود خوبی را نصیب این دو شرکت کرده اند.

گزارش ماهیانه این دو شرکت به تازگی اعلام شده است و حالا با آمار سودی که این دو شرکت منتشر کرده اند، از نگرانی های موجود در بازار تلفن همراه کاسته شده است زیرا پیش بینی می شد تقاضا در این بازار کمتر خواهد شد. TSMC و Foxconn  درماه نوامبر سود دهی آن ها نسبت به گذشته ۵.۶ درصد افزایش داشته است. هفته گذشته برخی منابع گزارش دادند که احتمالا در سال اقتصادی ۲۰۱۹ سهام اپل ۲ درصد افت را تجربه خواهد کرد زیرا کاربران به گوشی آیفون ایکس آر که مدل ارزان قیمت گوشی های اپل است بیشتر علاقه مند هستند و در عوض گوشی های آیفون ایکس اس و مکس علاقه کمتری دارند.

تنها مرتبه ای که سهام اپل با افت مواجه شد به سال ۲۰۱۶ باز می گردد؛ در آن سال بازار سهام این کمپانی ۱۲ درصد افت کرد اما خیلی مسئله منفی برای اپل تلقی نمی شد زیرا این کمپانی آمریکایی در سال ۲۰۱۵ رشد ۵۲ درصدی را تجربه کرده بود. اوایل ماه نوامبر اپل به قطعه سازان Foxconn و Pgatron دستور داد تا تولیدات خود را برای ساخت قطعات آیفون ایکس آر متوقف کنند و این امر بیانگر فروش دور از انتظار این تلفن از نظر اپل است.

اپل تمام سه مدل آیفون را در ۱۲ سپتامبر معرفی کرد و در ۲۱ سپتامبر گوشی های آیفون ایکس اس و ایکس مکس در فروشگاه ها عرضه شدند اما مدل ایکس آر تا ۲۶ آگوست به بازار عرضه نشد. دلیل تاخیر این مدل کمبود ال سی دی های تولید شده بود؛ تولید ال سی دی های آیفون ایکس آر بر عهده یک شرکت ژاپنی بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Ibtimes.com