گوش به زنگگوش به زنگ

تولید انبوه آیفون شیشه ای مفهومی به حقیقت خواهد پیوست؟


اکنون زمان معرفی مفهومی دیگر از پرچمدار نسل بعدی تلفن های هوشمند فرا رسیده ولی این بار نسبت به هر چیز دیگری که قبلا دیده ایم با دستگاهی کاملا متفاوت طرفیم. این دستگاه، آیفون شیشه ای است که مفهوم آن توسط وبسایت TheUpcomingPhones مطرح شده است.

آیفون شیشه ای مفهومی.jpg

آیفون شیشه ای مفهومی

مفهوم آیفون شیشه ای به طور عمده بر پایه فناوری صفحه نمایش شفاف استوار است و بعضا این روزها در خبرها یافت می شود. اما تاکنون این دستگاه ها هرگز به جریان اصلی تبدیل نشده اند. البته قبلا  تلفن های هوشمند با صفحه نمایش شفاف نمونه سازی شده اند و فوق العاده جذاب نیز به نظر می رسند، اما نکته اینجاست که هیچ شرکتی تاکنون قادر به تولید انبوه چنین تلفن هوشمندی نشده است.

توجه داشته باشید که فناوری فعلی در حال حاضر قادر به تولید انبوه چنین تلفن هوشمندی نیست، اما با توجه به رشد سریع تکنولوژی به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور این امکان محقق خواهد شد. تا آن روز رویاپردازی درباره این تلفن هوشمند ایرادی ندارد:

طراحی:

صفحه نمایش آن ۵.۸ اینچی و شفاف است. دو قسمت فوقانی و تحتانی تمام سخت افزار ضروری را در خود جای
می دهند. دکمه پاور بالای تلفن هوشمند قرار دارد. هیچ دکمه فیزیکی برای تنظیم صدا وجود ندارد و کاربر می تواند با کشیدن انگشت خود به سمت بالا یا پایین در سمت چپ صفحه نمایش صدا را تنظیم کند.

احتمالا در آینده نه چندان دور آیفون شیشه ای به تولید انبوه می رسد.jpg

احتمالا در آینده نه چندان دور آیفون شیشه ای به تولید انبوه می رسد

خاموش کردن شفافیت:

شفافیت صفحه نمایش قابل تنظیم است، همچنین می توان کلا آن را خاموش کرد. این قابلیت در هنگام استفاده از برنامه هایی مانند دوربین، مرورگر وب و غیره بکار می آید.

باتری:

ناحیه فوقانی دارای پیشرفته ترین باتری در تلفن های هوشمند است. این اعتقاد وجود دارد که در آینده باتری ها در اندازه های کوچکتر و در عین حال قدرتمندتر ساخته می شوند. این باتری فلزی می تواند تا یک روز کامل شارژ نگه دارد.

 

سخت افزارهای دیگر:

پردازنده، رم، حسگرها، مادربرد و سایر سخت افزارهای ضروری در یک تراشه الکترونیکی که در ناحیه تحتانی قرار گرفته است، گرد هم می آیند. تلفن هوشمند فاقد حافظه داخلی خواهد بود و از تمام داده های کاربر در iCloud بک آپ گرفته می شود.

قابلیت ضد آب:

این تلفن هوشمند مفهومی ضد آب است، بنابراین کاربر می تواند در حمام یا استخر از آن استفاده کند.

آیفون شیشه ای مفهومی ضد آب خواهد بود.jpg

آیفون شیشه ای مفهومی ضد آب خواهد بود

قابلیت شارژ بی سیم:

هیچ پورت شارژی در گوشی وجود ندارد، زیرا نیازی به آن نیست. این تلفن هوشمند دارای قابلیت شارژ بی سیم است. فضای ذخیره شده ناشی از حذف پورت شارژ و درایو حافظه داخلی برای قرارگیری قطعات ضروری دیگر در حداقل فضای موجود بکار گرفته خواهد شد.

خب چه فکر می کنید؟ آیا چنین تلفن هوشمندی میتواند به تولید انبوه برسد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا شما از آن استفاده خواهید کرد؟ تنها به برند آیفون نگاه نکنید، این تلفن هوشمند می تواند از برندهای شیائومی، هواوی، سامسونگ یا از هر برند دیگری باشد.

منبع: gizchina.com