گوش به زنگگوش به زنگ

iOS 12: اضافه شدن میموجی به ایموجی!


شرکت اپل در مورد آپدیت iOS 12 اطلاع‌رسانی کرده و گوشی آیفون شما قادر خواهد بود که آخرین امکانات این تکنولوژی را دریافت کند.

اپل در مورد انتشار iOS ۱۲  اطلاع‌رسانی کرده است

اپل در مورد انتشار iOS ۱۲ اطلاع‌رسانی کرده است

برای اپل، این شب یک شب شلوغ و به یادماندنی با میزبانی شرکت های فناوری ایالات متحده برای برگزاری رویداد رونمایی از یک دستگاه جدید در تئاتر استیو جابز در کوپرتینو بود. این رویداد فقط در مورد سخت‌افزارهای جدید نبود، بلکه همچنین اپل وعده داده است که میلیون‌ها کاربر آیفون، قادر به ارتقاء آخرین ورژن نرم‌افزار خواهند بود. در ماه ژوئن، در مورد آی او اس ۱۲ و بروزرسانی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اپل اطلاع رسانی شد.

موارد بسیاری برای کاربران این آپدیت پرفروش وجود دارد که از آن جمله می‌توان به یک روش جدید جهت نظارت بر زمان صفحه نمایش گوشی هوشمند و افزایش سرعت دستگاه‌های قدیمی اشاره کرد.

و اما خبر خوب این که نیازی به انتظار طولانی مدت برای دسترسی به آی او اس ۱۲ نیست و طرفداران اپل رسما می‌توانند این آپدیت را در ۱۷ سپتامبر دریافت کنند. البته هیچ زمان دقیقی در مورد راه‌اندازی این کار وجود ندارد، اما با توجه به آپدیت‌های قبلی آی او اس، انتظار می‌رود که این بار نیز این ارتقاء در حدود ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت BST در دسترس باشد.

 

بیشتر بخوانید:

 

اگر هنوز نمی‌دانید که در هفته آینده چه امکانات جدیدی به دستگاه شما خواهد رسید، در اینجا یک راهنمای مختصر در مورد آنچه رخ خواهد داد، آورده شده است.

راه اندازی دستگاه جدید اپل

اپل در حال راه‌اندازی یک دستگاه جدید در کوپرتینو است

  • هشدار زمان صفحه نمایش

اپل در iOS ۱۲ امکانی تحت نام Screen Time یا همان زمان صفحه نمایش ارائه خواهد داد. زمان صفحه نمایش، گزارشات فعالیت روزانه یا هفتگی را به آیفون شما ارسال خواهد کرد که کل زمان صرف شده در برنامه‌های فردی، استفاده در همه گروه‌های اپلیکیشن‌ها، تعداد اعلان‌های دریافت شده و نحوه بهبود یافتن آیفون یا آیپد را نشان می‌دهد.

می‌توانید محدودیت‌ها را تنظیم کنید. این محدودیت‌ها، مدت زمان زیادی که کاربران مشغول کار با دستگاه خود بوده‌اند را نشان می‌دهند. این امر، یک امکان عالی برای والدین به شمار می‌آید که به آنها کمک می‌کند تا طول مدت زمانی که فرزندانشان برای استفاده از دستگاه‌های دیجیتال صرف می‌کنند را کنترل نمایند.

واضح است که اپل نمی‌خواهد به کنترل استفاده کاربران از دستگاه‌هایشان بپردازد، اما به آنها این امکان را می‌دهد تا به ابزارهایی برای مدیریت بهتر زمان خود در استفاده از دستگاه دسترسی داشته باشند.

اپل پارک

رونمایی از iOS ۱۲ در اپل پارک

  • افزایش سرعت آیفون‌های قدیمی

هنگامی که iOS ۱۲ بروزرسانی می‌شود، آیفون شما کمی سریع‌تر خواهد شد. حتی سرعت دستگاه‌هایی نظیر آیفون ۵ اس که در سال ۲۰۱۳ عرضه شدند، با آپدیت جدید افزایش خواهد یافت.

به گفته شرکت فناوری ایالات متحده، آپدیت جدید آی او اس ۱۲، کارهایی نظیر راه‌اندازی برنامه‌ها را بسیار سریع‌تر می‌سازد و میلیون‌ها کاربر انتظار دارند که از این سرعت فوق‌العاده لذت ببرند.

  • برقراری تماس گروهی

امکان جدید برقراری تماس گروهی در آپدیت iOS ۱۲ این امکان را فراهم می‌آورد تا نهایتا ۳۲ کاربر، همزمان در یک تماس ویدیویی یکدیگر را ملاقات کنند. نکته جالب توجه این است که با شروع تماس و صحبت هر کاربر، تصویر او روی گوشی شما بزرگ‌تر خواهد شد. اگر گفتگو فعال باشد، شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر زمانی به گروه بپیوندند و انتخاب کنند که به صورت ویدیویی یا صوتی از گوشی هوشمند آیفون یا آیپد یا دسکتاپ تماس را برقرار کنند و یا حتی می‌توانند صرفا با استفاده از امکانات صوتی اپل واچ در این ارتباط مشارکت داشته باشند.

آپدیت جدید آی او اس ۱۲

انتشار iOS ۱۲ اپل

 

انتشار iOS ۱۲ اپل

انتشار iOS ۱۲ اپل

  • قطع مزاحمت‌های اعلان‌ها

اگر شما می‌خواهید تمام شب و اوقات استراحت، از مزاحمت‌های اعلان‌ها به دور باشید، یک راه ساده وجود دارد. آی او اس ۱۲ جدید اپل شامل تنظیماتی با عنوان مزاحم نشوید (Do Not Disturb) را شامل می‌شود که هر پیغام ظاهر شده روی صفحه نمایش را در مدت زمانی که مشخص کرده‌اید، متوقف می‌کند. این تنظیمات می‌تواند برای بلاک کردن تمام اعلان‌ها در طول شب و یا یک مدت زمان مشخص در روز مورد استفاده قرار گیرند.

  • اعلان‌های گروه

هم اکنون اعلان‌های اپلیکیشن‌های یکسان، در بنرهای مشابه گروه‌بندی می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید به سرعت با یک نگاه اجمالی به اعلان‌های بیشتر روی صفحه نمایش قفل شده گوشی‌تان، تعیین کنید که می‌خواهید اول چه چیزی را مشاهده کنید. آی او اس ۱۲بسیار هوشمند است. این آپدیت، بنرهای جداگانه‌ای برای تفکیک پیام‌های مختلف یا موضوعات اعلان ایجاد می‌کند. صفحه نمایش را به سمت چپ گوشی ورق بزنید تا در یک لحظه، کارهایی نظیر حذف همه اعلان‌ها را انجام دهید. 

  • پیام‌ها و میموجی‌ها!

سال گذشته، اپل ایموجی‌های سرگرم‌کننده‌ای را در زمان انتشار آیفون ایکس ارائه داد، اما حالا سایر ایموجی‌های متحرک نیز برای کاربران در دسترس هستند. میوجی‌ها، شخصیت‌هایی تعاملی هستند که می‌توانند به هر شکلی که شما بخواهید، ایجاد شوند. این انیمیشن‌ها، می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن پیام‌ها به دوستانتان ارسال شوند.

در کنار میموجی‌های iOS ۱۲، چهار نوع آنیموجی شامل شبح، کوالا، ببر و دایناسور ارائه شده است. دوربین، در بخش پیام‌ها نیز می‌تواند خیلی سریع یک ویدیو یا عکس به یادماندنی را با فیلترهای هنری، متن متحرک، موسیقی، ایموجی یا برچسب‌های سرگرم‌کننده که می‌توانید به دوستان و خانواده خود بفرستید، ایجاد کند. 

منبع: express.co.uk