گوش به زنگگوش به زنگ

بروزرسانی جدید گوگل مپ: تصویری سه بعدی از جهان


تصویری سه بعدی از جهان، توصیفی از بروز رسانی جدید گوگل مپ(Google Maps) است که راه‌های جدیدی را برای دیدن دنیا ارائه می‌دهد.

بروزرسانی گوگل مپ

Google Maps  به طور مرتب توسط گوگل آپدیت می‌شود

گوگل مپ، مرتبا توسط گوگل، غول تکنولوژی دنیا به روز می‌شود، اما لزوما همه ویژگی‌های جدید اضافه شده به طور گسترده‌ای تبلیغ نمی‌شوند. در عوض، افزونه‌های بسیاری برای کاربران به وجود آمده است که می‌توانند خودشان آنها را کشف کنند.

 آخرین بروز رسانی گوگل مپ، بسیار زیرکانه است و تغییری اساسی در نحو نگاه شما به جهان ایجاد می‌کند. هنگام استفاده از این خدمات فوق‌العاده مفید، می‌توانید زوم کنید و جهان را نه به صورت یک تصویر فلت، بلکه به عنوان یک جهان سه بعدی مشاهده کنید.

اگر دقت کنید با گزینه Globe Mode مواجه خواهید شد که در نگاه اول به چشم نمی‌آید، اما زمانی که زوم کنید و در سطوح پایین‌تر گوگل مپ حرکت کنید، آن را خواهید دید، به نحوی که انگار همیشه آنجا بوده است. به محض اینکه کاربر به اندازه کافی روی نقشه زوم می‌کند، این امکان سه بعدی شدن نقشه آشکار می‌شود.

آخرین بروز رسانی، در حال حاضر فقط برای نسخه دسکتاپ گوگل مپ در دسترس است. کاربرانی که از این برنامه استفاده می‌کنند، هنگامی که تلاش می‌کنند تصویر را بزرگ‌تر کنند با قابلیت جدید مواجه خواهند شد.

گوگل در توییتی اصرار داشت که این دید جدید، امکان ارائه خدمات دقیق‌تری را فراهم می‌کند و منجر به این می شود که به نظر می رسد مناطقی نظیر گرینلند، مقیاسی مشابه با کل قاره آفریقا داشته باشند. شواهد امر نشان می‌دهد که گوگل از یادداشت‌های انتقادآمیز کاربران نسبت به گوگل مپ الهام گرفته است.

شرکت توییتر اعلام کرد:

با استفاده از امکان مشاهده سه بعدی جهان در گوگل مپ دسکتاپ ، تصویر گرینلند دیگر بزرگ‌تر از آفریقا نیست.

 

به محض اینکه کاربر نقشه را زوم می‌کند، نمای سه بعدی جدید آشکار می‌شود.

به محض اینکه کاربر نقشه را زوم می‌کند، نمای سه بعدی جدید آشکار می‌شود

اگر چه این بروز رسانی، احتمالا راه خود را به هر دو نسخه گوگل مپ iOS و اندروید بازخواهد کرد، اما هیچ تاریخ دقیقی توسط  این غول تکنولوژی در این رابطه گزارش نشده است. سرویس گوگل همچنین یک امکان جدید و مفید را در هفته گذشته دریافت کرد که منجر به تغییر نحوه به اشتراک‌گذاری اطلاعات موقعیت کاربران با یکدیگر شد.

آخرین بروز رسانی گوگل مپ بسیار زیرکانه و کارآمد است

آخرین بروز رسانی گوگل مپ بسیار زیرکانه و کارآمد است

کاربران می‌توانند موقعیت‌شان را به اشتراک بگذارند و همچنین درصد عمر باتری خود را به آنهایی که انتخاب شده‌اند، انتشار دهند.

وبسایت اندروید پلیس(Android Police)   صحت اطلاعات فوق را تایید کرد.

این قابلیت همچنین زمانی که کسی نگران دوست یا اعضای خانواده‌اش است که چرا به تماس تلفنی جوابی نداده است، بسیار مفید خواهد بود.

منبع: express.co.uk