گوش به زنگگوش به زنگ

امکان جستجوی سریعتر وب با آپدیت گوگل کروم


بدون شک گوگل کروم معروف ترین مرورگر دنیاست و به این زودی ها نیز رقیبی پیدا نخواهد کرد.

امکان جستجوی سریع تر وب با آپدیت گوگل کروم

امکان جستجوی سریع تر وب با آپدیت گوگل کروم

 

بررسی های نت مارکت شِیر(NetMarketShare) در هفت ماه اول ۲۰۱۸ میزان کاربرد گوگل کروم را ۶۲.۴۳ درصد، اینترنت اکسپلورر ۱۱.۹۰ درصد و فایرفاکس ۱۰.۳۰ درصد نشان داده است. مرورگر جدیدتر Microsoft Edge تنها ۴.۳۸ درصد بازار جستجوگرهای وب را به خود اختصاص داده است.

علیرغم جایگاه بالای گوگل کروم در میان سایر رقبا، گوگل از ارتقای این مرورگر غافل نمانده است و با آپدیت جدید گوگل کروم امکان جستجوی وب را در سریع ترین حالت ممکن فراهم می کند. کروم ورژن ۶۸ اخیرا عرضه شده و برخی از جنبه های آن بهبود بخشیده شده است. یکی از ویژگی های جدید و جالب آپدیت گوگل کروم ، Page Lifestyle API است. این ویژگی جدید با کمک RAM، صفحات وبی را که باز هستند در حالت معلق نگه می دارد تا مرورگر از حافظه برای موارد غیر ضروری استفاده نکند.

به گفته مهندسین گوگل ، آپدیت گوگل کروم به کاربران کمک می کند تا با مدیریت بهتری به جستجو بپردازند. آپدیتی که نتیجه ماه ها تحقیق و بررسی است. با استفاده از چنین مرورگری در مصرف باتری و حافظه صرفه جویی می شود.

از سایر اخبار کروم می توان به طراحی جدید مخفی آن اشاره کرد. البته این امکان تنها برای کاربرانی در دسترس است که گوشی آیفون دارند. این کاربران با استفاده از URL خاص می توانند از این ویژگی بهره مند شوند.

منبع: express.co.uk