گوش به زنگگوش به زنگ

دستگیری اخاذ ارزهای مجازی توسط پلیس کره


اخیرا یک مرد 30 ساله کره ای نامه هایی تهدید آمیز را به 70 خانواده آپارتمان نشین در شهر سئول ارسال کرده با این مضمون که اگر 15 میلیون وون(12000 دلار) در قالب بیت کوین یا ارزهای مجازی دیگر به او ندهند، یکی از اعضای خانواده شان را خواهد کشت. البته پلیس گوانگژو کره جنوبی این شخص را دستگیر کرده است.

اخاذ ارزهای مجازی اعتراف کرده که به خاطر مشکلات مالی که داشته دست به چنین اقدامی زده است

اخاذ ارزهای مجازی اعتراف کرده که به خاطر مشکلات مالی که داشته دست به چنین اقدامی زده است

این شخص اعتراف کرده به خاطر مشکلات مالی که داشته دست به چنین اقدامی زده است. او همچنین مدعی شده به دلیل بیکاری و نداشتن شغل، مشکلات عدیده ای در پرداخت هزینه های زندگی اش داشته است. پلیس در تحقیقات خود آدرس های ۹۴ خانوار را پیدا کرده که ۷۰ تای آن ها این نامه را دریافت کرده بودند. در مجموع این ۷۰ خانواده، ۲۰ خانوار این نامه تهدید آمیز را با پلیس گزارش داده بودند، ۴۷ خانوار نیز هیچ اقدامی نکرده بودند و پنج نامه نیز به فرستنده برگشت داده شده بود.

شخص دستگیر شده به پلیس گفت، فکر می کرده که به راحتی می تواند از کسانی که در این آپارتمان ها زندگی می کنند اخاذی کند. در تحقیقات پلیس مشخص شد که این شخص ۳ میلیون وون(واحد پول کره جنوبی) در معاملات ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده، اما موفق نشده از سرمایه گذاری خود سودی حاصل کند. پلیس در برابر واکنش به چنین نامه های تهدید آمیزی هشدار داد و افزود گزارش فوری توسط افراد تهدید شده به پلیس، لازم و ضروری است.

این بازداشت آخرین پرونده جنایی مربوط به ارزهای رمزپایه است. در اوایل ماه جاری میلادی دو مرد ۳۰ ساله در رابطه با سرمایه گذاری های خود بر روی ارزهای مجازی خودکشی کردند. گزارشات حاکی از آن است که این دو شخص بیش از ۱۰ میلیون وون بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده بودند. پلیس گفت این مرگ و میر ها در زمانی رخ داده که دولت اقدامات نظارتی اش را در مقابل بازار داغ ارزهای رمزپایه آغاز کرده است.

در حالی که قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری تقریبا نصف شده است، این نگرانی همچنان ادامه دارد که ارزش اولین ارز مجازی و معرف ارزهای مجازی باز هم کاهش یابد، و این امر احتمالا باعث افزایش تعداد جوانان نا امیدی خواهد شد که در پی استفاده از این "فرصت تغییر زندگی"، سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند. به ادعای وبسایت مرجع کوین مارکت کپ(CoinMarketCap) که قیمت ها و سایر اطلاعات مربوط به ارز بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی را ارائه می دهد، تعداد ارزهای رمزپایه موجود در بازار که تا چندی پیش ۱۵۲۳ بود، در تاریخ ۱۰ فوریه به ۱۵۰۰ کاهش یافت.

 

منبع: koreatimes.co.kr